Skocz do zawartości
nrl

Race Driver Grid

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam wyłączyć motion blur (pod shiftem zaawansowane opcje graficzne).

Czekamy na takie efekty w GT 5:

:o no wygląda super :D ale pewnie u mnie będzie strasznie rwać..... :/ Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem demko na Piecu bo aktualnie mam 8800GT 512MB i muszę przyznać, że o ile na konsolach postęp jest mały to na PC już jest sporo lepiej. Gra nie tnie i działa płynnie w 1920x1080 4xmsaa. :) Graficznie znacznie lepiej niż na konsoli. Niestety grywalność ta sama. :D Gdybym miał wybrać PC vs Konsole to wybrał bym PC bez dwóch zdań. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny myk, który na konsoli się nie da zrobić (dla znających angielski):

 

If you copy the jarama track folder to the japan track folder and rename it to yokohama_docks, you can drift around jarama with the nissan. The original yokohama track folder must be renamed (for example yokohama_docks1).

 

The same with the san francisco track for a race with the BMW. Just copy the san_fran folder to europe/jarama and rename it to jarama. Original jarama folder must be renamed

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko mi nie działa :mur: Przy próbie uruchomienia proces Grid pojawia się na kilka sekund w menadżerze zadań potem znika i koniec. Na oficjalnym forum więcej osób ma ten problem. Może ktoś coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko mi nie działa :mur: Przy próbie uruchomienia proces Grid pojawia się na kilka sekund w menadżerze zadań potem znika i koniec. Na oficjalnym forum więcej osób ma ten problem. Może ktoś coś pomoże?

Mam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem z uruchomieniem na xp64, tryb zgodności nie działa, grałem na vista home premium :(

 

Grafika ładna niema co bez zacięć,bez problemów z cieniami itd, płynność widać gołym okiem ;) i to chyba tyle jeśli chodzi o plusy :(

Gra niepoprawnie wykrywa moją DFP (gaz cały czas do dechy),ale można to obejść ustawiając ręcznie. Niestety nic nie mogłem zrobić z FF,który po prostu nie działa :( i cały "realizm" trafia sz..g :( Poza tym opcje ustawień sterowania troszke ubogie.

Co do jazdy to miałem czasami wrażenie jakbym grał w colina, a innym razem jak w prostreeta. Świetnie się jeździło mustangiem, ale bmw to już nie to samo.

Multi nie miałem czasu sprawdzić, także wrażenia tylko z single.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem z uruchomieniem na xp64, tryb zgodności nie działa, grałem na vista home premium :(

 

Grafika ładna niema co bez zacięć,bez problemów z cieniami itd, płynność widać gołym okiem ;) i to chyba tyle jeśli chodzi o plusy :(

 

Gra niepoprawnie wykrywa moją DFP (gaz cały czas do dechy),ale można to obejść ustawiając ręcznie. Niestety nic nie mogłem zrobić z FF,który po prostu nie działa :( i cały "realizm" trafia sz..g :( Poza tym opcje ustawień sterowania troszke ubogie.

Multi nie miałem czasu sprawdzić, także wrażenia tylko z single.

Dla mnie na max detalach jest nie ladna, zreszta ta cala szkaradnosc ukryta jest za tonami blura, do modelu jazdy juz sie nie wypowiadam, bo wcale nie lepszy od juiced2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie blur aż tak bardzo się nie rzucał w oczy, jest go tak imo 50-70% tego co w colinie. Grafika jak pisałem jest ładna - wystarczająca do tej gry, bardziej powinien się liczyć gameplay przecież. Ciężko ostatnio sprostać ludzkim wymaganiom na temat grafiki, a tu przecież przełomu żadnego nikt się nie spodziewał.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zgodnosci to nie wiem co sie stalo, ale za pierwszym razem gra nie chciala mi sie uruchomic. Wlaczylem tryb zgodnosci i poszla, a teraz jak go wylaczylem to tez sie uruchomila, wiec juz nie wiem o co biega.

 

Co do gry to ogolnie bardzo fajne arcade i niech tak zostanie. Grafika na wysokim poziomie choc cienie mogliby troszke jeszcze dopracowac. Praca kamery, FOV w kokpicie i motion blur daja bardzo fajny efekt i mysle ,ze gra odniesie spory sukces komercyjny. Do jakosci grafiki z GT5 to mysle imho ze jeszcze im troche i jeszcze wiecej brakuje... do tego fizyki toto nie ma za grosz nawet w trybie Pro, ale nie ma co rozpaczac. Jest fajnie, miodnie i oto chodzilo. Ogolnie w trybie Pro z wszystkim wylaczonym oprocz TC jezdzi sie przyjemnie na... klawie, bo kiery bezczescic nie bede ;) Aha no i podoba mi sie jeszcze muzyka w menu. Dlugo nie moglem dojsc z czym mi sie ona kojarzy, az w koncu cos mnie tchnelo. NFS Porsche Unleashed. Jeden z kawalkow byl utrzymany w tych klimatach co mi bardzo odpowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafiki nie będę porównywał, ale jeśli chodzi o GT5 i GRID'a to samochody w GRID mają przynajmniej bardzo dobrą fizykę kolizji bo w GT5 to samochody odbijają się jak piłeczka w pinball'u także pod względem fizyki kolizji, uszkodzeń samochodu to panowie z Codemasters są lata świetlne przed twórcami GT5, osobiście bardziej cenie możliwość porządnej destrukcji wozu niż ich ilość i jakość. Jedyne do czego naprawdę można się przyczepić w GRID to hamowanie reszta jak na arcade jest dla mnie OK.

 

EDIT:

 

Dla tych co HDR jest zbyt przejaskrawiony zmodyfikowany folder postprocess kibole i wózki już nie święcą jak po spotkaniu w Czarnobylu.

Dołączona grafika

 

I tu jeszcze nie sprawdziłem także nie wiem czy działa GRID Car Changer

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest zadziwiajaca :banana: jeszcze nigdy nie gralem w tak fajnego arcade w ktorym jest naprawde fajnie drift zrobiony... grafika zwala z nog... chodz najnowszego kompa nie mam... pelna plynnosc... no po prostu WOW!... czekam na fulla...

Jest tylko ejdno ale.. gra w wyscigu mustangiem wywalila mi sie do windowsa.. ale ide odpalac :D

 

eidt: wylapuje coraz wiecej bledow... w pewnej chwili wcisnalem esc i juz nie moge wrocic do gry.. wisi w tym momencie.. chodz tlo sie rusza:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kogoś poj... , przyrównujesz model jazdy z Grida do Juiced 2 :lol2:

Imo jest w tym troche racji, ja nie mam funa z jazdy...

ma może ktoś linka, z którego leciało by szybciej niż 100 kB/s :) ?

http://www.gamershell.com/news_50284.html

Wybieraj sobie serwa ;p

 

Fajnie ze każdemu dobrze chodzi i niezły ogólny poziom graficzny (nie liczac hdr oczojebnego). Mnie tylko troche wkurzają cienie (są takie jakby paskowane i ziarniste - pokarze później skriny o co mi chodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma może ktoś linka, z którego leciało by szybciej niż 100 kB/s :) ?

2992942[/snapback]

Czy to, że nie mogę dać wszędzie ULTRA to wina tego, że siedzę na XP? Na DX10 i Viście gra wygląda lepiej da się coś jeszcze włączyć?

Część ustawień będzie dopiero w pełnej wersji (przynajmniej tak piszą na forum Codemaster) system nie ma tu znaczenia.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Bardzo mi się podoba gra. Może to BMW tylko jakoś tragicznie jeździ no i trzeba się przyzwyczaić bo FF dziwnie działa. Grafika piękna chodzi bardzo dobrze. I pomysł z RP jak dla mnie świetny. Zawsze gram na widoku z kokpitu, manualu i najtrudniejszym poziomie więc fajnie, że tacy mniej niedzielni gracze są nagradzani. Muzyka też fajna w menu dla rozluźnienia. W wyścigu dużo się dzieje, dym, wypadki itd.

 

Czy to, że nie mogę dać wszędzie ULTRA to wina tego, że siedzę na XP? Na DX10 i Viście gra wygląda lepiej da się coś jeszcze włączyć?

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow na kompie w podpisie w 1024x768 ta gra śmiga na ULTRA! Najniższy Framerate jaki widziałem to 28 przy starcie jak wozów dużo. Tak to się trzyma ~35 FPS przeważnie. W porównaniu do Dirta to poczyniono cuda z silnikiem graficznym. Sama gra jest o niebo lepsza od Pro Streeta, po prostu zjada go na śniadanie... Nie mogę się doczekać full wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - trza wyłączyć assysty aby był jakiś fun z gry ;]. Tak, na klawie też sie da grać tylko trza klikać w gaz/hamulec/skręt 100 na sec aby nie wpaść w poślizg mustangiem (mi sie udało dwa razy 1 być ;p).

 

Przynajmniej nie moge codemasters opie*****ć za optymalizacje jak to było w przypadku dirta (teraz każdy w to może zagrać w dobrej płynności - a sama grafa na ultra - szczególnie na replayach jest naprawdę dobra - prawie jak gt5 (tutaj oczojebny HDR dużo kryje a zarazem troche "obniża" poziom grafy - dobrze ze go można zmniejszyć). No i są dobre zderzenia ;]. Za to ogromny plus dla CM ze sie poprawili. Szkoda jednak ze fun z jazdy jakiś taki średni :P. Może jak dłużej pogram to sie przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że nie mogę dać wszędzie ULTRA to wina tego, że siedzę na XP? Na DX10 i Viście gra wygląda lepiej da się coś jeszcze włączyć?

U mnie 2x nie.Te same opcje i jak sądzę wygląd(za mało pograłem).Nie widziałem różnic i to również...we framerate.Nie nie -wiem ,że są ale ich nie odczułem choć oczekiwałem.Gra chodzi na tych samych ustawieniach co na XP(1280x1024 i wszystko max) i nie odczułem ociężałości.Chodzi IMO lepiej od Colina Dirt.Miłe zaskoczenie -ten silnik jest naprawdę dopracowany.Komuś się wyraźnie chciało.Mimo ,że nie jestem fanem ścigałek od jakiegoś czasu to grę raczej kupię.Świetnie się autkami jeździ.AI przeciwników też do mnie "przemawia".Gra niesie kupę zabawy i emocji.Brawo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mi sie jeszcze bardzo podoba ? Lotto podczas wyścigu ;]. Nie na 2 identycznych a przejechałem już w sumie 7 razy san francisko i za każdym razem co innego na extreme dificulty. Miałem jeden wyścig gdzie nikt nie miał poważnego crasha ;o a w innym mnósto spinów i stłuczek. Raz na ostatnim lapie lider bączka zrobił na zakręcie ;]. Ogromny plus za takie lotto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realizm jednym słowem.Też zauważyłem po kilku jazdach różnice.A to koleś poleciał w piach ,a to bączek...Świetnie -dobry kierunek przyjęli.Gra nabiera rumieńców dzięki temu.Ciekawe ile smaczków będzie kryła pełna wersja?Fajnie wygląda ogień z wydechu -subtelny i ...ognisty zarazem(BMW akurat zwróciłem uwagę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...