Skocz do zawartości
nrl

Race Driver Grid

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem trochę i gierka zapowiada się naprawdę dobrze.

Małe zastrzeżenia mam tylko do modelu jazdy- z kontrola trakcji i innymi bajerami jest wręcz banalny , natomiast bez kontroli trakcji, ABS itd samochody są nie do opanowania, brakuje mi czegoś pośredniego między tymi dwoma skrajnościami.W finalnej wersji miło by było usłyszeć jakaś normalna muzykę w trakcie wyścigu.Więcej grzechów nie stwierdziłem :wink:

 

Drift na klawiaturze można spokojnie opanować -po kilkunastu próbach spokojnie osiągam wyniki rzędu 1mln pkt i więcej. ( sekwencje driftów po 150-300tys)

 

8800GS max detale 1280/1024 45-55 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mi sie jeszcze bardzo podoba ? Lotto podczas wyścigu ;]. Nie na 2 identycznych a przejechałem już w sumie 7 razy san francisko i za każdym razem co innego na extreme dificulty. Miałem jeden wyścig gdzie nikt nie miał poważnego crasha ;o a w innym mnósto spinów i stłuczek. Raz na ostatnim lapie lider bączka zrobił na zakręcie ;]. Ogromny plus za takie lotto.

no ekstrim to ja nie moge nikogo wyprzedzic. ledwo jednego bo zlapal spina. maja po prostu za szybkie fury(BMW), cala seria toca miala taka przypadlosc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

w BMW potrafię się przez 10 przebić ale BMW jest chyba wolniejsze od Chevroletów bo na prostej odchodził jak chciał ;/ Muscle cary na extreme i bez Aidsów aż za łatwe na jednym lapie można być już 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą. Po ustawieniu w opcjach sterowania klawiszy pod pada podczas wyścigu gra nie reaguje na żaden przycisk na padzie i pozostaje mi tylko alt+F4. Co zrobić żeby grać na padzie bo na klawiaturze nie ma większego sensu .. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że GRID mnie zaskoczył, spodziwałem się raczej gorszej gry ;) Chociaż model jazdy nie jest idealny (z assistami za łatwy, bez nich na klawiaturze nie potrafię nic sensownego zrobić), grafika to też nie jest to co na screenach, to przyjemność jaką sprawia mi granie wszystko rekompensuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialna sprawa.

 

Na poczatku zagralem. 1 kółko i od razu mysl: "o kurde co oni zrobili najlepszego :/". No dobra, ale sie zmusilem i zagralem jeszcze raz bez zadnych wspomagaczy. 50 min jezdziłem :D A dzisiaj pół dnia na multi spędziłem.

 

gra jest naprawde BARDZO BARDZO BARDZO fajna, jest to arcade zdecydowanie inny niz Toca, zawiodlem sie troche pod tym wzgledem. Ale nie jest zle. Do modelu jazdy da sie przyzwyczaic i o ile na poczatku panuje taki chaos i samochod macha [gluteus maximus] jak pies, o tyle pozniej jest juz gicior. Przeszkadza to, ze jest maly zakres sterowania kierownica, tzn skrece o 45 stopni moją kierownice i samochod bierze zakrety prawie na power slajdzie, troszke to irytuje ale tak jak mowilem - kwestia wprawy czy przyzwyczajenia. Moze to tez wina ustawien kierownicy.

 

Po paru godzinach jazdy jest genialne. Baaaardzo przyjemny arcade. I mówi to ten, który ma na półce GTR'y i rFactory :]

 

Grafika - nie ma tu co pisac bo to sie slowami nie da powiedziec. U mnie na medium gra wyglada tak jakbym ogladal relacje ze słonecznego San Francisco, a moze wygladac jeszcze lepiej na super kompach czy konsolach (np. widac to tu - http://forum.teamxbox.com/showpost.php?p=1...;postcount=3567 - wzrok trudno oderwac, takie to fajne). Wszystkie samochodówki sie chowają, z GT5 na czele. Ewentualnie PGR4 moze cos powalczyc.

 

Model zniszczen bajeczny, konkurowac moze jedynie Flatout 2 czy Burnout Paradise, z tym ze w GRIDzie mamy prawdziwe samochody, to dodaje smaczku.

 

Według zapowiedzi bedzie tor Le Mans i samochody prototypowe. Cena spadnie do 100-140zł - biore w ciemno na X'a. Bede musial tylko obadac jak to bedzie sie jezdzic na kierze od MS. Bo narazie jeszcze na PC na Momo Racing i jest po prostu bajecznie.

 

Kompletne zaskoczenie bo spodziewalem sie jakiegos odgrzanego kotleta po Dircie, a jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa mamy idealnie zoptymalizowany ślinik gry. Na lapie z podpisu 1024 high + HDR można grać aż miło w przeciwieństwie do Drifta gdzie na 800x600 low nie dało się grać a różnice graficzne jak dla mnie jedno i to samo :D no cóż czekamy na pełną wersję i jazda do sklepu bo zabawa przednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą. Po ustawieniu w opcjach sterowania klawiszy pod pada podczas wyścigu gra nie reaguje na żaden przycisk na padzie i pozostaje mi tylko alt+F4. Co zrobić żeby grać na padzie bo na klawiaturze nie ma większego sensu .. ?

Odłącz i podłącz pada, u mnie pomogło :unsure:

 

Co do gry - wymiata. Na sprzęcie z podpisu Ultra i 1024, grafika miodzo. Szykuje się hit :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie samochodówki sie chowają, z GT5 na czele. Ewentualnie PGR4 moze cos powalczyc.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "."

Chyba żartujesz? :)

Dołączona grafika

Wyłącz blur to zobaczysz jak to wygląda. ;)

Według zapowiedzi bedzie tor Le Mans i samochody prototypowe. Cena spadnie do 100-140zł - biore w ciemno na X'a. Bede musial tylko obadac jak to bedzie sie jezdzic na kierze od MS. Bo narazie jeszcze na PC na Momo Racing i jest po prostu bajecznie.

 

Już Ci mówię, że na PC wygląda zdecydowanie lepiej. Wiem bo mam wersję na PC i PS3 i mam bezpośrednie porównanie. W FullHD z MSAA4x PC miażdży wersje na konsole. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT5 graficznie chyba jednak lepsze (ale tutaj są niezłe crashe). Co do prowadzienia gt5 >>>> grid.

 

W multi fajnie sie gra :P. Tylko problem są lagujacy kolesie i ziomy które hamulców nie uzywają i robią burdel na starcie (pisze o wyścigu eBay z mustangiem).

 

Fajne best combo ;p

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjjjjjjj chyba hiperbolizujesz kojak :) przeciez wszystkie wersje są takie same to jak mają tak sie różnic... moze twoje PS3 jest chore na ząbki? Ostatnio takie cos sie ujawnilo po screenach w GTA :)

 

Wracajac do GRIDa to sprobowalem Drifta i nie da sie o grac nie kierownicy :( trzeba przelaczyc na klawiature...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjjjjjjj chyba hiperbolizujesz kojak :) przeciez wszystkie wersje są takie same to jak mają tak sie różnic... moze twoje PS3 jest chore na ząbki?

A tak. Zapomniałem, że na X360 zawsze jest najlepsze. Ale wiedź, że GRID na PS3 i X360 są identycze. A na piecu odpalam w 1920x1080 4xMSAA i rzadko kiedy spada poniżej 40FPS (na konsolach stałe 30 ramek). Gdybym był fanboyem to też bym pisał, że na konsoli lepsze bo to przecież moja konsola! :rolleyes:

 

@yuuc0m

Ale natłukłeś punktów w drifcie. nieźle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sobie pograłem wczoraj i jest jak najbardzie na tak...

Na początku zaznaczę, że wg. mnie nie ma co tej gry porównywać do GT5 (w GT5 P również grałem)

 

a co do samej gry:

Nazwałbym ją tym czy powinien być NFS PS:

- może nie do końca realistyczny ale zmuszający do skupienia model jazdy - choć klawiatura + mustang = czasem bywa ciężko (nie wspominam już o wyłączeniu wspomagaczy)

- bdb grafika - zarówno modele aut jak i otoczenie są na odpowiednim poziomie - wnętrza również ładnie się prezentują

- rzeczywiście model zniszczeń, PS wygląda przy tym biednie - a zapewne jak do DIRT'a wyjdzie jakiś mod jeszcze je zwiększający :E

- sensowny drift - w NFS miałem wrażenie jakby auto tak naprawdę miało zamontowana platformę obrotową...

 

Nie wspominając oczywiście o animacji kierowcy, widoku ze środka i takich smaczkach, jak komentator mówiący w języku kraju w jakim się znajdujemy.

 

Szykuje się wreszcie jakaś porządna ścigałka na PC'ta... Mająca małe wymagania - faktycznie producent gry zajął się silnikiem gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie ma śladów palenia gumy na asfalcie ale za to mamy zmienną reakcje kibiców,przywalcie w bande za którą stoją :D ,do pełni szczęścia brakuje żeby jeszcze wtedy uciekali :lol:

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu jak ustawilem sobie WSZYSTKO NA MAXA (grafika... mam gf7900gs, c2d e4400 2ghz, 2gb ramu) to podczas ładowania gra wywalała mi do pulpitu??? A tak btw. ta gra jest TYLKO dla tych ktorzy lubią takie gry jak toca... fani nfs'a się zawiodą bo streowanie jest STRASZNIE trudne. Nie jest to zadna gra arcade... chyba ze ktoś wymiata w toce jak siemasz wiktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak. Zapomniałem, że na X360 zawsze jest najlepsze. Ale wiedź, że GRID na PS3 i X360 są identycze. A na piecu odpalam w 1920x1080 4xMSAA i rzadko kiedy spada poniżej 40FPS (na konsolach stałe 30 ramek). Gdybym był fanboyem to też bym pisał, że na konsoli lepsze bo to przecież moja konsola! :rolleyes:

 

@yuuc0m

Ale natłukłeś punktów w drifcie. nieźle. :)

Aj to jeszcze nic :). Miałem lepsze combo (za prawie 2mln) ale nie miałem go jak pociągnąć na prostej startowej i uderzyłem w bande na wysokości linii startowej :P. Nie dość ze nie miałem najlepszego comba to i jeszcze rekord straciłem. A to combo co zrobiłem to jest przez prawie całą mape ale mało flag zaliczyłem wiec da sie dużo lepiej. Postaram sie cały drift na jednym combie przejechać :D.

Szkoda tylko że nie ma śladów palenia gumy na asfalcie ale za to mamy zmienną reakcje kibiców,przywalcie w bande za którą stoją :D ,do pełni szczęścia brakuje żeby jeszcze wtedy uciekali :lol:

To jest fajne szczególnie w multi a to dlatego ze wiemy, że ktoś miał jakiś wypadek. Przydaje sie jak ten ktoś jest z przodu i go nie widzimy ;).

a czemu jak ustawilem sobie WSZYSTKO NA MAXA (grafika... mam gf7900gs, c2d e4400 2ghz, 2gb ramu) to podczas ładowania gra wywalała mi do pulpitu??? A tak btw. ta gra jest TYLKO dla tych ktorzy lubią takie gry jak toca... fani nfs'a się zawiodą bo streowanie jest STRASZNIE trudne. Nie jest to zadna gra arcade... chyba ze ktoś wymiata w toce jak siemasz wiktor.

Bez przesady :). No bez asyst ciężko sie gra na klawie ale i tak sie da grać. TO jest arcade (niestaty wieksze niż w starych tocach a szkoda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal fraps i nagraj , z chęcią zobaczymy jak trzeba jeździć, ja mailem 1.6 m tylko na całe 3 okrążenia.

Nie moge zdradzić mojej techniki :). Nie no joke. Bede miał frapsa włączanego i nagram jak pobije ten rekord :). Nazywam moją technikę - ciągutek :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

To i ja dodam coś od siebie, bo gra jest naprawde super. Wkońcu jakaś wyścigówka na PC :-)

Na moim kompie da się grać w rozdzielczości 800x600 i medium, tylko fps czasami spada do 20. Większośc wyścigu chodzi w miare płynnie (około 25- 30 fps).

A co do śladów na asfalcie to są. No i jazda bez asysty jest zrobioniona fajnie. Do opanowania w kilka godzin na klawiaturze. Co do realistyczności prowadzenia nie mam nic do zarzucenia. Gra jak gra, ale ta akurat wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna grafa - i tyle . Full arcade , FF to wogole dziala jakby byl na sile doklejony ( moze bedzie lepiej w full wersji) , model uszkodzen przesadzony - kto widział tak pogiete i delikatne auta? szczegolnie te wyscigowe z klatką bezpieczeństwa.. LOL i tyle . Oglónie nic ciekawego

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojak prosze cie :razz:

 

gierka super, jest trudna tak samo jak trudny byl Dirt, ale do opanowania jak wszystko :)

 

GT5 vs GRID ! :razz:

Czy to jest wyśmiewanie się z GT5 :) hmm model zniszczeń w GRIDzie robi wrażenie :D

Szkoda tylko że to nie hardcorowy symulator z pierwszego zdarzenia ale być może kiedyś ktoś coś na tym silniku zrobi dobrego dla maniaków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model jazdy tak beznadziejny że po 30 minutach demo opuściło mojego HD-ka.

Też tak uważam z tym,że ja nie dałem rady az 30minut.... . Nie podzielam wszego zachwytu nad ta grą panowie. Dla mnie totalna porażka :sad: . Model jazdy to czyste arcade a ja oczekiwałem czegoś pośredniego z lekką przewagą w strone symulacji czegos na miare colina 4. Odczucie prowadzenia samochodu jest fatalne w tej grze moim zdaniem.Mam wrażenie jakbym prowadził kartonowe pudło a nie samochód wyscigowy o wadze około tony do tego jeszcze przyspieszenie 0-100 w około 2 sekundy. Dostępny w demie samochody różnią się jedynie wyglądem bo różnic w prowadzeniu nie ma . Po wyłaczeniu wszystkich wspomagaczy to już totalna pdaka i i nie ma to nic wspólnego z realizmem. Grafika według mnie poprostu dobra i nie wisdze w niej nic nadzwyczajnego tak jak to już ktoś wcześniej napisał blur skutecznie zakrywa jej małą szczegółowość i wobec tego nic w tym podziwu godnego że działa tak płynnie.

To co mnie się w tej grze podoba to obrze oddane poczucie prędkości oraz fajne drifty choć bardzo łatwe do opanowania. Jako czyste arcade może się podobać ale ja nie tego oczekiwałem od tej gry i dlatego bardzo ale to bardzo się na niej zawiodłem. Wogóle seria Colin i Toca ostatnio zaliczyła oooogromy krok wstecz i lepsza grafika w mych oczach nie rekompensuje totalnie zepsutego modelu jazdy. Kończe bo przedemną do przejechania moja ulubiona Australia w Colin 4 ... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...