Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak myślałem,

"Aspire ONE posiada na pokładzie 1 GB pamięci ram DDR2-533 pracującej z timingami 4-4-4-12. 512 MB jest wbudowane w płytę główną, drugie 512 MB znajduje się w slocie. Pamięć współpracuje z chipsetem Intel 945GME." Wydaję mi się, że kostkę 2GB powinno wykryć, bo u konkurencji spotykamy taki sam chipset, dzięki któremu możemy mieć max. 2GB ramu, w wątpię, żeby taki wind miał dwa sloty na pamięć.

 

Co najdziwniejsze to ta błyszcząca powłoka matrycy niby jest duża zaletą,

"Powłoka CrystalBrite jest tutaj świetnym rozwiązaniem – idealnym naszym zdaniem kompromisem pomiędzy matową powłoką, a powłoką Glare. Zaletą jest z pewnością całkiem dobry kontrast, a także niski stopień rozpraszania światła pochodzącego od podświetlenia matrycy. W ekranie Aspire ONE odbija się zdecydowanie niewielka ilość otoczenia, co z pewnością jest poważną zaletą."

 

Czytając testy, niby jeszcze wifi jest słabe, bo nie potrafi przełączyć na mniejszy tryb niż 54mb/s. W porównaniu z konkurencyjnymi netbookami, które osiągają w takim samym warunkach ~4mb/s, acer tylko 1mb/s, ponoć może być to wina sterownika.

 

P.S ostatnio czteromiesięczny wind z dwiema bateriami 6cell i 3cell poszedł na allegro za 730zł <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i maleństwo (w pełnym słowa znaczeniu) od Sony:

http://blog.laptopmag.com/p-series-tiny-no...rs-on-sony-site

Jak na VAIO przystało, będzie pewnie kosztował z $1300-$1500 :P

Jak toto wyjdzie faktycznie z matrycą 1600x768 to pierwszy polece do sklepu, ciekawe tylko jeszcze jak wyglądają czasy pracy na baterii :rolleyes:

 

Osobiście jednak mocno wątpię w powstanie takiego notebooka, ostatnio takie rozdzielczości zaczęły się pojawiać na 13" przeskok na 8" dodatkowo w stosunkowo niskim segmencie cenowym wydaje się wątpliwy <_<

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak toto wyjdzie faktycznie z matrycą 1600x768 to pierwszy polece do sklepu, ciekawe tylko jeszcze jak wyglądają czasy pracy na baterii :rolleyes:

 

Osobiście jednak mocno wątpię w powstanie takiego notebooka, ostatnio takie rozdzielczości zaczęły się pojawiać na 13" przeskok na 8" dodatkowo w stosunkowo niskim segmencie cenowym wydaje się wątpliwy <_<

To pierwszy polecisz do sklepu po lupę.

 

Dla 8-9 calowych laptopów nie wyobrażam sobie rozdzielczości większej niź 1024x600...

 

A Miałem już sporo tego typu sprzętów... począwszy od 701->900->1000H->Wind i skończywszy na moim obecnym 901 (o dziwo) :) teraz jedyny jego następca jakiego mogę sobie wyobrazić to.. 1002HA który chociaż z mniejszą baterią to jest niesamowicie stylowy do tego najcieńszy z wszystkich i mogę wrzucić do niego 2,5 calowy dysk ssd (co jest dla mnie najważniejsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy polecisz do sklepu po lupę.

 

Dla 8-9 calowych laptopów nie wyobrażam sobie rozdzielczości większej niź 1024x600...

 

A Miałem już sporo tego typu sprzętów... począwszy od 701->900->1000H->Wind i skończywszy na moim obecnym 901 (o dziwo) :) teraz jedyny jego następca jakiego mogę sobie wyobrazić to.. 1002HA który chociaż z mniejszą baterią to jest niesamowicie stylowy do tego najcieńszy z wszystkich i mogę wrzucić do niego 2,5 calowy dysk ssd (co jest dla mnie najważniejsze).

Bez przesady, na 5" OQO mam rozdzielczość 800x480 i doczytuję się bez większych problemów tabel bez powiększania. Wg w/w specyfikacji ten vaio miałby mieć rozdzielczość niemal 2 razy większą od OQO ale i sam ekran większy o 3" co jest sporą zmianą w fizycznej powierzchni roboczej także kwestia wysokiej rozdzielczości dla mnie problemem nie jest a wręcz zaletą bo mógłbym mieć naraz w razie potrzeby otwarte 2 okna. Do dłuższej pracy się to może nie nadaje ale nie takie jest też przeznaczenie tego typu urządzeń.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, na 5" OQO mam rozdzielczość 800x480 i doczytuję się bez większych problemów tabel bez powiększania. Wg w/w specyfikacji ten vaio miałby mieć rozdzielczość niemal 2 razy większą od OQO ale i sam ekran większy o 3" co jest sporą zmianą w fizycznej powierzchni roboczej także kwestia wysokiej rozdzielczości dla mnie problemem nie jest a wręcz zaletą bo mógłbym mieć naraz w razie potrzeby otwarte 2 okna. Do dłuższej pracy się to może nie nadaje ale nie takie jest też przeznaczenie tego typu urządzeń.

 

A nie męczy Ci się wzrok przy dłuższym siedzeniu na tych sprzętach z małym pikselem? No to pogratulować oczków. :rolleyes: No ale mimo wszystko wydaje mi się, że to w pewnym stopniu będzie wpływać na komfort użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie męczy Ci się wzrok przy dłuższym siedzeniu na tych sprzętach z małym pikselem? No to pogratulować oczków. :rolleyes: No ale mimo wszystko wydaje mi się, że to w pewnym stopniu będzie wpływać na komfort użytkownika.

Takie urządzenia nie są przecież stworzone do dłuższej pracy, oczywiście że jakbym miał przy tym siedzieć po parę godzin dziennie to oczy by szybko skapitulowały <_< Pisanie dłuższych maili,przegląd i szybka edycja złożonych dokumentów, przeglądanie internetu "na szybko" czy użycie do prezentacji to są dla mnie zastosowania dla takich urządzeń gdzie sprawdzają się idealnie.

 

Do dłuższej pracy wymagającej pewnej mobilności ideałem dla mnie jest ekran 13,3"-14,1" o wysokiej rozdzielczości ( sam czaję się ostatnio na recenzowanego na forum Vaio Z series 13,3" 1600 x 900 który pozwoli na pracę na 2 jednocześnie otwartych arkuszach przy dość wysokiej uniwersalności pozostałych bebechów)

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaiłem się na tego acer one, najpierw napisałem do kolesia co aukcja była podana na poprzedniej stronie tego tematu, bo niby nie było ofert kupna. Ale niestety on tylko chciał poza allegro to załatwić, to mu podziękowałem za taką realizacje transakcji i zaproponowałem, że już dołożę tą kwotę prowizji (coś ponad 20zł), żeby załatwione to było przez allegro to on nie raczył nawet odpisać, później mi napisał, że z 10 osób do niego pisało na ten temat i poprzez allegro poszedł - brak słów...

 

Patrząc później na ceny to jedyna rzetelną ofertą było to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=512766482 (6 cell), szły jak ciepłe bułeczki, więc mowie biorę, bo już później może być znacznie gorzej z kupnem zważając na to, że inne ofert z 6 komorową bateria zaczynały się od ok. 950zł. bez wysyłki oraz, że z tych 14 dostępnych sztuk zrobiły się tylko 4, a po 15 min. po moim kupnie już tylko jedna. Razem z wysyłką wyjdzie 898zł. więc nie jest chyba tak najgorzej, sprzedawca zapewniał mnie o rocznej gwarancji. A niby dla indywidualnych klientów są 24 miesiące, tylko nie wiem jak to działa ? na stronie acera przy rejestracji produktu deklaruję się "Produkt będzie używany w celach indywidualnych "(służbowych też jest do wyboru) i wtedy jest czas gwarancji jaka obejmuje klientów indywidualnych?.

 

Przeglądam oferty sprzedaży tego modelu teraz na allegro i oczywiście po fakcie znalazłem ofertę za 830zł z wysyłką :damage_wall: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie urządzenia nie są przecież stworzone do dłuższej pracy, oczywiście że jakbym miał przy tym siedzieć po parę godzin dziennie to oczy by szybko skapitulowały <_< Pisanie dłuższych maili,przegląd i szybka edycja złożonych dokumentów, przeglądanie internetu "na szybko" czy użycie do prezentacji to są dla mnie zastosowania dla takich urządzeń gdzie sprawdzają się idealnie.

 

Do dłuższej pracy wymagającej pewnej mobilności ideałem dla mnie jest ekran 13,3"-14,1" o wysokiej rozdzielczości ( sam czaję się ostatnio na recenzowanego na forum Vaio Z series 13,3" 1600 x 900 który pozwoli na pracę na 2 jednocześnie otwartych arkuszach przy dość wysokiej uniwersalności pozostałych bebechów)

No nie wiem ja na windzie siedzialem po pare godzin piszac czy programujac rozne bzdety i nie czulem wiekszego zmeczenia niz zazwyczaj.

 

 

A propo winda to hmm cos mi sie chyba w moim zwalilo.

 

Czy mieliscie problemy z bateria w swoich egzemplarzach ? Bo w moim cos jest nie tak dzisiaj od rana nie chce wogle dzialac z bateria - probowalem ja juz wyciagac i wkladac ponownie po kilkanascie razy , zeby wykluczyc niedotykanie do stykow. Komputer albo wogle sie nie wlacza albo jak raz zadzialal to pochodzil chwilke i umarl po kilku minutach po odpieciu ladowarki.

 

Teraz chodzi tylko po wyjeciu baterii i podlaczeniu zasilania zewnetrznego.

 

Hmm powinienem go reklamowac w serwisie czy kupic nowa 6 komorowke i sprawdzac czy stara bateria byla walnieta ?

 

edit: a teraz dla odmiany dziala. Chyba jednak cos nie kontaktuje do konca.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już byłem zdecydowany na Winda U100 + iPlus 60 to wyszło mi, że kupując lepszego (dla mnie) Samsunga NC10 za 700 zł w plusie w abonamencie iPlus 110 po dwóch latach koszta będą prawie identyczne (2770 zł + modem (można wziąć jakiś za 1zł) w przypadku winda vs 3100 zł jeśli brać samsunga - druga opcja droższa o 10zł miesięcznie ale za to net z limitem 8GB zamiast 1GB). Jak ktoś chce mobilny net to ta opcja się najbardziej opłaca

 

Gdyby tylko dało się wpakować 4GB ramu :/ Pozbył bym się PC póki jest jeszcze coś wart, sprzedał WC i lap podłączony pod monitor by mi wystarczył w zupełności, a PC bym kupił na premierę Diablo III. 2GB Ramu to max, no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi się wydaje (jak jestem w błędzie to poprawcie) to zarówno Wind jak i Samsung NC10 są na intelu 945GM, tak ? Tak więc jeśli ten chipset nie obsługuje więcej niż 2GB ramu to jakim cudem w moim Dellu, który jest oparty o ten sam NB mam 2,5GB (2GB + 512MB) ramu i całość jest widoczna i wszystko działa bez problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc,

 

945GSE

http://ark.intel.com/chipset.aspx?familyID=35553

Max Memory 2GB

;)

 

@skinny500,

 

No idea, niedługo pojawią się netbooki na chipsecie GN40, ale nie doszukałem się informacji o maksymalnej pojemności, jaką ma obsługiwać. Co jak co, ale po co w takim maleństwie, dodatkowo ze słabym Atomem, 4GB RAM-u?

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ten procek i grafika spokojnie wystarczą do projektowania 2d w photoshopie, ale bez minimum 3GB Ramu będzie ciężko. Ale stwierdziłem, że nie ma sensu pozbywać się desktopa, za mało się zyska na sprzedaży, na WC też za dużo bym stracił. Poza tym to jednak wygoda jak komp chodzi 24h/dobe i zawsze może się coś ścigać (dystrybucje linuxa itp) :). Do tego pewnie w StarCrafta 2 będzie mnie ciągnęło żeby pograć a tu netbook odpada całkowicie. Ostatecznie NC10 będzie na 100% tylko dodatkiem do normalnego kompa więc 1 - 2GB RAMu wystarczy spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym że padła mi płyta główna, a planowałem od dłuższego czasu zakup czegoś małego to stało się i zakupiłem winda U90 do netu ściągania i zabawy :), teraz kilka pytań czy da się to jakoś kręcić, jaka pamięć najlepiej dokupić aby rozbudować ram do 2gb, co warto zmodyfikować, na co uważać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś czy Eee 901 ma taką samą wielkość klawiatury co eee701 ? Czy może podobna jest wielkościowo do Acera Aspire one ?

Hmm posiadam 901, i raczej właśnie jest to klawiatura jak z eee701. Bo wielkościowo 901 i 701 są prawie identyczne, a np taki 904hd ma większa klawiaturę ale samemu jest tak duży jak 1000h(d) więc logiczne ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam kilka pytań

jaka będzie jakość obrazu na tym asusie eee podłączonym do normalnego monitora ?

mozilla, skype i coś tam jeszcze uruchomione jednocześnie niebedzie muliło na asusue eee 901 1gb ram ?

czy obraz na monitorze podłączonym do asusa eee będzie wyswietlany gdy odłącze matryce od płyty głównej

gdy sie podłancza zewnętrzny monitor trzeba cos w systemie ustawiać ?

Jezeli ktoś może to niech zmierzy dolną część (tą z klawiaturą) długość, szerokość

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...