Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak mi potwierdzą, że ten Leadtek ZL ma aktywne chłodzenie, to go chyba wezmę - dobry wybór czy lepszy będzie Galaxy z CMH, jak znajdę? ;P

Tutaj jest jej test:

http://www.tweaktown.com/reviews/1307/18/p...ests/index.html

Wyraźna różnica w głośności 2D / 3D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest jej test:

Tak, wiem, przeglądam właśnie, ale dzięki. ;)

Tu też jest potwierdzenie, że ma aktywne (ale ze sklepami to różnie bywa ;) ): http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9300079

 

Galaxy CM HP nie jest warta tak duzej dopłaty. (i to mowie ja, jej posiadacz). Karta sprawuje sie swietnie, ale kupowalem ja, jak jej cena byla w miare porownywalna do konkurencji, teraz to juz nieoplacalny (imo) interes.

A jak kosztuje ok. 550 zł?

 

Bo do Leadteka dopłaciłbym 30 zł z hakiem, a jest pdkręcona, może warto...

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB vs. 512MB. Trzeba wziąć poprawkę, że Gainward pracuje na nieco wyższych taktach (648/1620/1900MHz) ale każdy wie co to w praktyce daje - kilka % w porywach. W 1600x1200 (~ 1650x1080) widać już spore różnice, w niższych rozdzielczościach dodatkowa pamięc raczej nieprzydatna. Screeny wybrane (spośród kilkunastu) - tam gdzie była istotna różnica.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Gainward’s idea to install 1 gigabyte of graphics memory on a GeForce 8800 GT proved to be not as totally useless as we had anticipated. We had thought the performance gain would be zero or provoked by the pre-overclocked frequencies only but the Bliss 8800 GT 1024MB GS has saved the manufacturer from the accusation in squandering. There was a considerable effect from the double amount of memory in such games as Call of Juarez, Call of Duty 4, Enemy Territory: Quake Wars, Tomb Raider: Legend, Hellgate: London, and Gothic 3. This is 6 out of 15 games we use for benchmarking graphics cards. That’s a serious achievement. The performance gain is really valuable in Call of Duty 4, Enemy Territory: Quake Wars and Hellgate: London as it allows playing at high resolutions and (in the latter case) at the highest graphics quality settings without investing into Nvidia GeForce 8800 GTX/Ultra.

http://xbitlabs.com/articles/video/display...0gt-1024gs.html Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do czego służy opcja voltage table editor w nibitor ? Bawiąc się tą opcją ustawiłem wartość 1.15 V w entry 4 i następnie w zakładce voltages mogłem ustawić tą wartość w exact mode. Z ciekawości wgrałem tak zmodowany bios, wcześniej karta działała stabilnie na taktach 725/1782 1.1V (wiem padaka straszna) teraz na 740/1836 jest stabilnie. Czy ktoś obeznany w temacie może wyjaśnić tą opcje ? Nie mam miernika więc nie mogę sprawdzić czy faktycznie napięcie wzrosło. Zakres w voltage table editor jest aż do 1.57 V. Ja nie ustawiłem na razie więcej bo sekcja zasilania parzy i muszę kupić radiatorki.

Edytowane przez qNick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że kto jak kto, ale egielda nie dostaje praktycznie nigdy sprzętu od producentów - są to egzemplarze ze sklepowych półek (wypożyczane przez sklepy), takie jakie każdy może kupić - w zaden sposób nieselekcjonowane...

Co masz na myśli mówiąc o tym "co się okazało" z IP35?

Skoro takie dostają no to mieli farta i trafili chyba w dobry egzemplarz. A co do Abita to na 9/10 to on nie zasługuje to po pierwsze. Po drugie serwis abita to kpina, po trzecie w tescie redakcyjnym nie ma w sumie sposobu na zbadanie jak często padają :( , po czwarte miała problemy z moimi patryjotami. W sumie nie była aż tak dramatyczna, ale testowałem tę mobo 30 dni i pierdykła na zawał. Msi z moimi podzespołami działa znacznie lepiej / stabilniej . Pozdrawlaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro takie dostają no to mieli farta i trafili chyba w dobry egzemplarz. A co do Abita to na 9/10 to on nie zasługuje to po pierwsze. Po drugie serwis abita to kpina, po trzecie w tescie redakcyjnym nie ma w sumie sposobu na zbadanie jak często padają :( , po czwarte miała problemy z moimi patryjotami. W sumie nie była aż tak dramatyczna, ale testowałem tę mobo 30 dni i pierdykła na zawał. Msi z moimi podzespołami działa znacznie lepiej / stabilniej . Pozdrawlaju.

Ja nie widzę problemów z moją IP35-E. To, że na starcie trzeba zmienić V na ram, to chyba nie tragedia? Poza tym płytka stabilna, 3GHz na e4300 to nie jest dla niej żaden wysiłek, więc ja sobie ją chwalę.

Co innego, gdyby mi padła i otarłbym się o serwis (skoro mówisz, że taki zły...), ale póki co - odpukać - wszystko pięknie ;]

 

 

A w temacie - jakie są Waszym zdaniem teraz najlepsze sterowniki do naszych 8800GT ? Ja wciąż jadę na oficjalnych 169.21 i nie narzekam... ale może jest coś lepszego...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w temacie - jakie są Waszym zdaniem teraz najlepsze sterowniki do naszych 8800GT ? Ja wciąż jadę na oficjalnych 169.21 i nie narzekam... ale może jest coś lepszego...?

A osobiście to polecałbym 174.93 drogi Kolego :wink: .U mnie stabilne i nawet szybsze niż reszta w....syntetykach.Bo w grach to nie powiem abym poczuł różnicę ,a FRAPS nie używam....Ale nie wykazują najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 174.70 modded by Side i jest spoko.

 

BTW. testu wersji 1024MB - z tego, co widze, to w 1280x1024 dostaje ona niezle po pupie od wersji 512 MB :huh:

ciekawe z czego to wynika... :unsure:

coś nie teges z kontrolerem pamięci?

hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro takie dostają no to mieli farta i trafili chyba w dobry egzemplarz. A co do Abita to na 9/10 to on nie zasługuje to po pierwsze. Po drugie serwis abita to kpina, po trzecie w tescie redakcyjnym nie ma w sumie sposobu na zbadanie jak często padają :( , po czwarte miała problemy z moimi patryjotami. W sumie nie była aż tak dramatyczna, ale testowałem tę mobo 30 dni i pierdykła na zawał. Msi z moimi podzespołami działa znacznie lepiej / stabilniej . Pozdrawlaju.

Heh do tego trzeba dodać gubienie ustawień FSB co w moim przypadku wogóle dyskwalifikuje tą mobo do OC no i denerwujące wycie w losowych sytuacjach :angry: o czy nie wspomnieli w teście dlatego takie testy to raczej lajtowo traktuje.

 

Witam

 

Do czego służy opcja voltage table editor w nibitor ? Bawiąc się tą opcją ustawiłem wartość 1.15 V w entry 4 i następnie w zakładce voltages mogłem ustawić tą wartość w extra mode. Z ciekawości wgrałem tak zmodowany bios, wcześniej karta działała stabilnie na taktach 725/1782 1.1V (wiem padaka straszna) teraz na 740/1836 jest stabilnie. Czy ktoś obeznany w temacie może wyjaśnić tą opcje ? Nie mam miernika więc nie mogę sprawdzić czy faktycznie napięcie wzrosło. Zakres w voltage table editor jest aż do 1.57 V. Ja nie ustawiłem na razie więcej bo sekcja zasilania parzy i muszę kupić radiatorki.

A dodałeś częstotliwości do trybu 2D ciekawe czy działają takie ustawienia w biosie na innej karcie niż gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. testu wersji 1024MB - z tego, co widze, to w 1280x1024 dostaje ona niezle po pupie od wersji 512 MB :huh:

Gdzie Ty to widzisz jak "nieźle dostaje po pupie"? Nieźle to jest 30-70%, a w takich granicach 8800GT 1GB uzyskuje przewagę w kilku pozycjach (fakt - nielicznych pozycjach, ale jednak...). Poza tym brak ramu przejawia się często krótkotrwałymi "freezami", często trwającymi ułamki sekud i np. FRAPS ich nie rejestruje. Nawet jeżeli by to robił to też nie oddwałoby to całej prawdy, bo takie krótkotrwałe spadki mają bardzo niewieli wpływ na średnie FPS. Miałem kartę z 512MB i miałem z 1GB i zważywszy na stosunkowo niewielką dopłatę, popularyzowanie się trybów 1650x1080+ oraz tendencję związaną z wymaganiami nowych gier względem karty graficznej to 1GB to rozsądny zakup IMO.

 

BTW

Pamiętacie jak jeszcze kilka miesięcy temu niemal wszyscy twierdzili, że zakup GTSa z 640MB to zakup nieopłacalny, bo wszystko pięknie śmiga na 320MB? Jeszcze kilka miesięcy temu, przed spopularyzowaniem się 8800GT niektórzy o tym przekonywali...

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrz na ET:QW chociazby - tu nawet w wysokich rozdzialkach roznica na niekorzysc 1024Mb jest kolosalna (12fps w 1680x1050) - chco jestem w stanie uwierzyc, ze to odosobniony przypadek i to wina samej gry.

A w pozostalych to, poza Hellgate London, wersja 1GB radzi sobie gorzej niz 512. Ok, moze "niezle dostaje po pupie" to przesada, ale roznice sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrz na ET:QW chociazby - tu nawet w wysokich rozdzialkach roznica na niekorzysc 1024Mb jest kolosalna (12fps w 1680x1050) - chco jestem w stanie uwierzyc, ze to odosobniony przypadek i to wina samej gry.

A w pozostalych to, poza Hellgate London, wersja 1GB radzi sobie gorzej niz 512. Ok, moze "niezle dostaje po pupie" to przesada, ale roznice sa.

My tu rozważamy wpływ VRAMU na wydajność (żeby nie było wątpliwości). Wybacz, ale jeśli mówimy o tym samym teście (który podlinkowałem wcześniej) to zamiast pisać głupoty, przeanalizuj sobie te wykresiki jeszcze raz!

 

...I w taki to oto, niewinny - wydawałoby się - sposób powstają mity i teorie typu:

 

ciekawe z czego to wynika...

coś nie teges z kontrolerem pamięci?

hmmm

PS. Podpowiedź - 1GB 8800GT porównujemy do 512MB 8800GT a nie do 8800GTS.

BTW. Jak już to nieświadomie zauważyłeś, GTS też dostaje nieźle od GT 1GB w paru miejscach!

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem Gainwarda 8800GT 512MB GS i potwierdzam że w 2D jest to bardzo cicha karta (temp 49~51), obroty wentyla oscylują w granicach 600RPM i w takim trybie karta jest niesłyszalna, polecam maniakom ciszy. W 3D troszkę ją słychać ale bardzo nieznacznie (temp około 65), szczerze polecam, nie spodziewałem się tego po Palito-Gainwardzie;)

 

Kartę zdążytłem rozebrać, pamiątki to niestety Quimonda 1.0ns ale w teście na xbitlabs podkręcały się bardzo dobrze i liczę że u mnie też tak będzie. Karta po uprzednim przetestowaniu kilku innych (Galaxy 8800GT CM, Inno3D 8800GT Wind, Gigabyte 8800GT TF Zalman, MSI 8800GT OC) wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, więc zostaje:)

Edytowane przez Witto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...I w taki to oto, niewinny - wydawałoby się - sposób powstają mity i teorie typu:

 

CYTAT[.....]

czułem, że mi się za ten post "oberwie"... :lol2:

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodałeś częstotliwości do trybu 2D ciekawe czy działają takie ustawienia w biosie na innej karcie niż gigabyte.

Przeglądałem trochę zagraniczne fora np Tutaj piszą że niestety zmiana napięcia poprzez volage table editor niestety nie działa i max co można wycisnąć z biosu to 1.1 V. U mnie jak na razie na nowych ustawieniach karta chodzi stabilnie...pewnie efekt placebo :lol2: . Możesz się tym pobawić na każdej karcie ja mam msi, ale nie wiem czy to ma sens.

Edytowane przez qNick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem trochę zagraniczne fora np Tutaj piszą że niestety zmiana napięcia poprzez volage table editor niestety nie działa i max co można wycisnąć z biosu to 1.1 V. U mnie jak na razie na nowych ustawieniach karta chodzi stabilnie...pewnie efekt placebo :lol2: . Możesz się tym pobawić na każdej karcie ja mam msi, ale nie wiem czy to ma sens.

A skoro mowa o bios-modzie to powiedzcie mi, czy wszystkie 8800gt, które mają defaultowo ustawione standardowe napięcie, dają się zmodować? Czy dotyczy to tylko referencyjnych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po klikugodzinnym pykaniu w Obliviona moge chyba definitywnie stwierdzic, ze max mojej karty do codziennych zastosowan to 740 core, 1836 shader i 2000 pamieci. Na shaderach 1890 po krotszym lub dluzszym czasie zaczynaja sie dziwne jazdy (zwieszki, obraz sie krzaczy), zas przy 750 core po kilku minutach komp sie wiesza.

 

Do markow da rade wyzej, ale z kolei tu mnie proc ogranicza, wiec nie ma co mowic o wynikach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tracę cierpliwość z moim Gigabyte 8800GT, wersja B. Dziś po powrocie z pracy odpalam kompa i po załodowaniu windy mam natychmiast ekran zielony, szary lub czarny - nie ma ikon, ekran cały w w/w kolorze i zwis systemu. Restartowałem kilka razy kompa i nic. Odkręciłem procka i BIOS na def., ale nic to nie pomogło.

Natychmiast przed oczami staneły mi wypowiedzi ludzi z forum PC Laba odnośnie zwieszania systemu przez GT Bigabyte (głównie pierwszej rewizj, ale było sporo ludzi z problemami dla nowej rewizji), dlatego też wsadziłem w PCIE starą 7300GT i problemy znikneły :-( Proca ustawiłem spowrotem w tryb OC i system hula.

Mysle, że to wina karty lub zasilacza - Chieftec by Delta 400W. Jednak z uwagi na to, że takie jaja są w 2D (w 3D nawet nie zdążyłem wejść), gdzie dodatkowo karta używa obniżonych taktów, to raczej problem z zasilaniem odpada.

Skłaniam sie zatem do tezy, że to wina grafiki. Już poprzednio miałem freezy w grach (system chodził i pomagało CTRL+ALT+DEL) i czarne ekrany, ale po obniżeniu taktów w stosunku do ustawień fabrycznych problem zniknął - choć może tylko na chwile.

Jak pisałem powyżej takie problemy napotkało wielu userów z rewizja A Gybabita, który został szybko wycofany z produkcji i zastapiony nową rew.B

Szczerze mówiąc, to bedę sie starał o nową grafikę, ale GTS. Wiem, że jest nieopłacalny (do dopłaty ~170zł), ale jak juz uda mi się załatwić wymianę to dalej na Gigabyte, dlatego ten GTS. Raczej nie zaryzykuje kolejnego 8800GT Turbo Force

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...