Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dia8el

no, robilkem tak, ale w miejscu gdzie powinno byc napiecie jest puste pole. moge sobie wybrac jakei chce, ale poczatkowo jest puste

To kup miernik - koszt ok 15 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj Galaxy CM HP 512, dam znac co potrafi jak przyjedzie ;)

 

Zwiększenie napiecia przez zworke znacznie zwieksza mozliwosci o/c i temperatury? Wybaczcie jezeli bylo o tym wczesniej w temacie, ale 198 stron to jednak sporo do przeczytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dziś doszedł MSI 8800GT w wersji Zilent tej nowszej...

 

Heh jak przetestuje napisze co i jak bo na razie to mam Grafikę i Ram ;) Pod koniec tygodnia skompletuje zestaw

 

Kilka fotek w załączniku ;)

post-113736-1210003467_thumb.jpg

post-113736-1210003477_thumb.jpg

post-113736-1210003491_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie -przełożenie zworki zwiększa OC do przyzwoitego ,a czasem świetnego poziomu(raczej po przełożeniu nie spotyka się totalnie słabych kart...ale to nie reguła) natomiast temperatury do niewybaczalnego.Z moich doświadczeń wynika ,że czekają Cię po max.OC(naprawdę max. stabilnym i przy użytkowaniu bez litości :wink: ) zwiechy i dziwadła kolorystyczne z powodu "skwierczenia" sekcji zasilania -trzeba to schłodzić...Przypomnę też ,że dodatkowego zasilania nie musisz wypakowywać z foli(no chyba ,że masz zasilacz bez odpowiedniej wtyki) bez względu na to czy będzie CO czy nie...

Przejrzyj chociaż FAQ i te 30 ostatnich stron...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj Galaxy CM HP 512, dam znac co potrafi jak przyjedzie ;)

 

Zwiększenie napiecia przez zworke znacznie zwieksza mozliwosci o/c i temperatury? Wybaczcie jezeli bylo o tym wczesniej w temacie, ale 198 stron to jednak sporo do przeczytania :)

Bez zmiany chlodzenia i oradiatorowania + nawiewu na rewers karty nawet nie mysl o ruszaniu zworki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodasz radiatory to tak, ale pewnie na rdzeniu będziesz oglądał ~85* np w Crysis, ze o Fur Benchmark nie wspomne :) Tyle, ze rdzen moze tak spokojnie dzialac, sekcja najwazniejsza. Jeśli po dłuzszym stresie karta nie będzie zachowywać się dziwnie to znaczy, ze jest ok (radiatorow na sekcji lepiej paluchami nie sprawdzac, bo pewnie sie poparzysz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chce swoja inno3d oddac koledze i doplacajac x0 zł (dokladnie nie wiem, ale nie chce wiecej niz 80) zmienic na galaxy z CM lub GB z zalmanem. po powzieciu informacji o zworce blizej mi do galaxy. koszt wymiany na 88gts rzedu 170 zl to juz doplata zbyt duza, doplata do galaxy mniej wiecej tyle co przy zmianie chlodzenia, a w to nie chce sie bawic.

problem z obecnym 88gt polega u mnie na tym, ze karta jest niemal na samej gorze przyjmujac tym samym cale cieplo gdy nie chodzi 250mm wentyl (w idlu nawet 80 stopni). do grania musze dac 50% obrotow i 250mm podlaczyc pod 12V molexa, a;e wtedy robi sie odkurzacz. czy galaxy z CM lub GB z zalmanem rozwiaza ten problem? galaxy z tego co wnioskuje dzieki oc da mi wzrost wydajnosci wzgledem obecnej karty, zblizony do 88gts nawet. dobrze wnioskuje?:) dzieki za zainteresowanie, pozdrawiam.

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO przeceniasz mozliwosci tego wentyla na boku - wcale bym sie nie zdziwil, jakby po zmianie karty nic (albo niewiele) sie nie zmienilo... Za te 80zl bym kupil Accelero S1, IMHO efekt bylby duzo lepszy ;)

 

A teraz ciag dalszy moich bojow: 3.5GHz na CPU, pamieci na 468 MHz CL5, karta jak w podpisie: 13371 http://service.futuremark.com/compare?3dm06=6589823

Dalej mi sie juz chyba nie chce, choc moze jeszcze puszcze procka na FSB400 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chce swoja inno3d oddac koledze i doplacajac x0 zł (dokladnie nie wiem, ale nie chce wiecej niz 80) zmienic na galaxy z CM lub GB z zalmanem.

Poczytaj wyżej na temat Gigabyte i Zalmana. Lubisz ryzyko ??

Jeśli już wymieniać to są 3 fajne karty: Galaxy CM, MSI Zilent i Leadtek Winfast ZL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Pality też coś nie widzę "fali krytyki" i mogą być dobrą propozycją.Co do tego Twin Techa....może karta dobra, może wręcz świetna ale jak to sprzedać potem?Miałbym obawy....

Z Gigabyte to chciałbym się wycofać z pochlebnej opinii na temat rev.B.Wychodzi na to ,że nadal ruletka się kręci.

 

Hihi -tajemniczy smaczek jest w opisie Twin Techa:

"W pobliżu złącza zasilania umieszczony aluminiowy radiator ".

Nieco mgliście to opisali :wink: .Oczywiście jakość opisu nie ma wpływu na jakość kart

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą propozycją jest również TwinTech GeForce 8800GT XT.

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=356809579

No bardzo ciekawa.

 

Pros:

+ Zalane ceweczki, nie powinny piszczec

+ Dobre chłodzenie

+ Metalowa płytka na górze karty, ułatwi jej montaz/demontaz

+ 1 wtyczka 6 PIN

+ Chlodzenie sekcji zasilania

+ Standardowo po OC

 

Cons:

- Brak radiatorkow na pamieciach

 

//Chyba sprzedam swoja Galaxy :(... ehh nie oplaca sie chyba kombinowac ....

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W żadnej karcie z serii 8 i wyżej nie ma trybu 2D/3D :mur:

To nie jest prawda.

 

to 'juz' nie jest prawda, bo pierwsza karta ktora ma prawdziwy i dzialajacy tryb 2D z obnizaniem taktow gpu (ale tylko gpu, shadery zostaja na tym samym poziomie) jest 9500GT. reszta graf na G80 i G9X nie ma trybu 2D z obnizaniem taktow gpu, wiec nie ma podstaw zeby wierzyc ze jest w jakis sposob obnizane napiecie. do tego wszystkie te karty maja wypelniony w biosie tylko jeden performace level czyli extra, bedacy nadrzednym nad wszystkimi innymi. ale jednak musialo sie cos zmienic w sterach 174.93, bo mi temp w idle na 8800GTS 512MB spadl z 63 na 46C przy 40% fan duty na defaltowym biosie. wczesniej na tych samych sterach i tych samych ustawieniach, ale z modyfikowanym biosem, to jest wypelnionymi pozostalymi performance levels, temp wynosil 54C. co tak naprawde spowodowalo zmiane temperatur wie tylko nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi ten Twoj link nie dziala - pokazuje mi porownanie mojego wyniku z moim wynikiem ;)

A mi pokazuje porównanie mojego z twoim a zobacz TO Edytowane przez steve69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link: moj profil. Drugi link: "The result you are trying to view is owned by somebody else and set as private."

 

Ustaw wynik na public i powinno byc dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ciekawa.

 

Pros:

+ Zalane ceweczki, nie powinny piszczec

+ Dobre chłodzenie

+ Metalowa płytka na górze karty, ułatwi jej montaz/demontaz

+ 1 wtyczka 6 PIN

+ Chlodzenie sekcji zasilania

+ Standardowo po OC

 

Cons:

- Brak radiatorkow na pamieciach

 

//Chyba sprzedam swoja Galaxy :(... ehh nie oplaca sie chyba kombinowac ....

A skad wiesz, ze cewki sa zalane ? To ze sa przykryte tym plastikiem, nie oznacza niestety, ze sa zalane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wyżej na temat Gigabyte i Zalmana. Lubisz ryzyko ??

Jeśli już wymieniać to są 3 fajne karty: Galaxy CM, MSI Zilent i Leadtek Winfast ZL

gigabyte odrzucony, msi i winfast rowniez ze wzgledu na cene-blizej im cenowo do 88gts:/ co do galaxy, sa trzy modele:

z "pelnym" chlodzeniem (opisywanym jako Cooler Master'owskie, takze na stronie galaxy: "equipped with COOLER MASTER Heat Pipe"),

z chlodzeniem Cooler Master Heat Pipe,

no i trzecia z hdmi, ktora w ogole mnie nie interesuje i jest droga ^_^

 

ew. twintech, ale nikt nie ma, a brak opinii nie sprzyja u mnie zakupom. ktore galaxy brac jesli juz? poczytalem troche, ale nie wiem, ktory z tych galaxy to "podobno odrzutowiec" (wskazanie na CM HP - drugi z wyliczenia powyzej, stad moje watpliwosci), ktory ma problemy z chlodzeniem sekcji zasilania, skoro wszystkie maja chlodzenie CM.. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba chłodzenia nadają się do wymiany według mnie.Łatwiej zdjąć to z Heat Pipes :wink: .To większe (dwuslotowe) to nawet Dobermana wystraszy jak włączysz.Kojarzy się faktycznie z AGD dźwiękiem.Oba niewiele się różnią temperaturami -w sumie chyba do 10 stopni chłodniej wychodzi to CM dwuslotowe.To z HP jest za to cichutkie -bez OC może i w upał wystarczy...może.

Co do sekcji to problem wystąpi po dłuższym graniu przy sporym OC(zworka przełożona).Obie karty mają te bolączkę bo zaiste i ponieważ:

1)mają cienkie, sześciowarstwowe PCB co powoduje gorsze chłodzenie całości, a jest to potrzebne gdyż(to chłodzenie):

2) ta karta ma po przełożeniu zworki mocnego dość Vmoda więc się grzeje bardziej(około 1.32V dla GPU)

3) chłodzenioe na karcie nie jest adekwatne(na obu) do jej możliwości "grzewczych" po OC.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chlodzeniem sekcji zasilania zaden nie ma problemu, o ile nie ruszasz zworki.

 

Wersja coolermaster (nie heatpipe) to mało wydajna suszarka. Z heatpipe jest trochę lepiej (a przede wszystkim bardzo cicho), ale jak chcesz ruszać zworkę to czeka Cię radiatorowanie rewersu / zmiana chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mocno w kropce. doczytalem na egieldzie o oby wersjach i udalo im sie mnie wystraszyc;) myslalem, ze nie moze byc nic glosniejszego do ref chlodzenia 88gt, a jednak ^_^. tyle ze zakup wersji CM HP plus radiatory plus "cos pomiedzy nimi i zeby sie trzymalo" i koszt przekracza 600 zl i powstaje duzy znak zapytania o sensownosc takiego zakupu, jesli powiedzmy jeszcze 60 zl i jest 88gts. zapytam inaczej jeszcze, czy przy modelu z duzym chlodzeniem mozliwa jest zmiana obrotow wentyla via RT? halas, co oczywiste, doskwiera najbardziej w idlu. w czasie grania nie zwracalem na to uwagi, chyba ze 4fun ustawilem wiecej niz 50% na swojej karcie (referencyjne). dodam, ze nie chce bawic sie w zmiane chlodzenia, nie mam na to za bardzo czasu i szczescia obawiam sie tez. dzieki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam inaczej jeszcze, czy przy modelu z duzym chlodzeniem mozliwa jest zmiana obrotow wentyla via RT? halas, co oczywiste, doskwiera najbardziej w idlu. w czasie grania nie zwracalem na to uwagi,

Czy przez RT?Nein mein Herr.Leider :sad: Po prostu się nie da.

Co do "nie zwracałem uwagi" to...hehehe...na to chłodzenie zwrócisz :wink: Musiałbyś moją reakcję zobaczyć jak najkumplowi składałem zestaw i włączyłem toto -w kuchni byłem.Radiatory na sekcję to z rupieci starych piłką dorobisz jak np.ja i wielu innych.

EDIT -mała poprawka: w kuchni byłem jak wystartowało(mobo Asusa).Polazłem po kawuchę(no ludzie -5.30 była) ,a tu coś wyje w pokoju :rolleyes:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostaje kupic najtanszego galaxy, do tego s1, ktore ma w zestawie komplet radiatorow, do tego wentyle sztuk dwie (wystarczy 80 czy 92 czy zastanowic sie nad turbo module?) i wychodzi ok 600 zl z wszystkimi wysylkami, moge bawic sie zworka. chyba lepsze wyjscie niz 88gts - 670zl, czy galaxy CM HP ktory wyjdzie ok 580-600 zl prawda bez upgrade'ow? dziekuje za zainteresowanie i pomoc.

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

czyli pozostaje kupic najtanszego galaxy, do tego s1, ktore ma w zestawie komplet radiatorow, do tego wentyle sztuk dwie...

2x92 -tak

turbo module -nie

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...