Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie to jest ta drobna różnica między sprawdzaniem samochodu na torze (sprawdzanie grafiki w kompie) a sprawdzanie na hamowni czy w inny sposób (sprawdzanie przez punkty kontrolne). Oczywiście modele "super wypas za 1,5/2 razy tyle" mogą i często są sprawdzane w działaniu ale reszta jest robiona "na sucho". Gpu i pamięci są sprawdzane przez producenta układu i dodatkowo ale już pobieżnie przez producenta karty już po zamontowaniu właśnie poprzez punkty kontrolne, zapewniam że to się da zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ati zabiło ćwieka Nvidii.

Sugerowane ceny detaliczna na 15.11.2007:

- Radeon HD 3850 256MB - 549 zł

- Radeon HD 3850 512MB - 599 zł

- Radeon HD 3870 512MB - 699 zł

Najtańsza 549zł a w niektórych testach bije 320 Nvidii... bez OC. To będzie najlepsza karta z przedziału jakość/cena a najlepiej to wyskoczył znowu Komutronik 899 za najtańszą i 1099 za najdroższą, przy wyraźnie słabszej wydajności. Teraz liczyć tylko na obniżkę 8800GT w Polsce bo nie widzę bez niej miejsca tych kart, szczególnie patrząc na Allegro gdzie tylko bardzo tanie karty schodzą masowo.

 

P.S Na szybko w Ceneo można najtaniej znaleźć 3850 256 za 692zł :(. To na razie rozgrzewka przed walką cenową.

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak kupiłem 6800gs z 4speeda to wiatrak był zakurzony (efekt miesięcznej pracy) - nawet do nich nie dzwoniłem.

Jednak po kilku miesiącach okazało się że brakowało jednego kabla niezbędnego do podłączenia TV, no cóż, już tam nie kupuje...w końcu towar ma być nowy, nie używany...

Ja kiedys kupilem w Komputroniku Terrateca 6Fire, ktory byl ewidentnie "nienowy". Jak zareklamowalem zakup, to pan przez tel niesmialo bakal, ze dostala mi sie sztuka, ktora byla na testach w redakcjach :-) No ale wymienili na nowke blaszke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie kupuje tak świerzego sprzętu jak poparzony. Poczekam sobie jeszcze cierpliwie miesiąc i wtedy będe miał rozeznanie i pewnie konkretną cenę a nie dyktowaną przez spekulantów :lol2: Poza tym wiadomo, że teraz sprzęt jest wymacany bo przy takich brakach każdy chce sobie looknąć.

Edytowane przez RedSea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie kupuje tak świerzego sprzętu jak poparzony. Poczekam sobie jeszcze cierpliwie miesiąc i wtedy będe miał rozeznanie i pewnie konkretną cenę a nie dyktowaną przez spekulantów :lol2: Poza tym wiadomo, że teraz sprzęt jest wymacany bo przy takich brakach każdy chce sobie looknąć.

No coz, rozne jest podejscie sprzedawcow - w moim XFX kupionym w Komsadzie bylo otworzone pudelko, ale tylko po to, zeby wlozyc do srodka gwarancje i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Testowanie ciaglosci obwodu jest w -0:39 masz racje, a testowanie czy karta dziala poprawnie w -0:30. Jak widac, karta jest wlozona do normalnego komputera. Co z tego, ze obwod jest ok, jak gpu/pamiec/cokolwiek okaze sie padniete? Troche elektroniki nie zaszkodzi :lol:

Ok blad moj;] KARTA WIDAC ZE WSADZONA:) tak to jest jak sie pisze pozno po robocie:) (przyznaj sie przerobiles filmik bo tego nie bylo:P:P)

 

Podejrzewam, że obecnie sprawdzają po jednym egzemplarzu z każdej partii, lub jednym egzemplarzu powiedmzy na godzinę.

Pewnie dlatego:) wstepna kontrola, co jakis czas test jeden karty:P

Dlatego pewnie otrzymywalem ta nie porysowana:)

 

Wlasnie poczytalem na pclabie o nowych radziach... oj OC robi wrazenie 860/1250 (2,5 ghz pamiec:D tyle niektorzy procki maja:D) ale wydajnosc:| szczgolnie z AA...ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok blad moj;] KARTA WIDAC ZE WSADZONA:) tak to jest jak sie pisze pozno po robocie:) (przyznaj sie przerobiles filmik bo tego nie bylo:P:P)

Pewnie dlatego:) wstepna kontrola, co jakis czas test jeden karty:P

Dlatego pewnie otrzymywalem ta nie porysowana:)

 

Wlasnie poczytalem na pclabie o nowych radziach... oj OC robi wrazenie 860/1250 (2,5 ghz pamiec:D tyle niektorzy procki maja:D) ale wydajnosc:| szczgolnie z AA...ehhh

heh te 860 na core wyglada na standard

ale niektore wyciagaja ponad 2.7ghz na pamieciach

przy takich cenach - zabija to stare GTS- na wstepie i niektore 88gt bez OC

ciekaw jestem co sie stanie z cenami starych GTS-ow teraz.....

skoro radzia mozna bedzie miec za 600zl i bedzie szybszy dajny na to od gts 320mb no to stare gts-y powinny spasc do 500zl :blink:

ceny 88gt tez powinny spasc bardzo szybko

nie takie zle to ati jakby sie wydawalo - niezla konkurencje robilo akurat tam gdzie trzeba (500-800zl)

nic tylko sie cieszyc i czekac jeszcze jakis tydzien czy dwa na spadek cen:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu wszyscy tak sie podniecają SUGEROWANYMI cenami..

 

wystarczy zobaczyc po ile maja te karty sklepy...

bedzie podobnie jak z 8800GT teraz... CHYBA ze duzo kart dostarcza do hurtowni.. ale poki co to ceny niezbyt atrakcyjne..

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...alog,kat,11353/

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=3158

http://2it.pl/towar.asp?id=93564

 

miejmy nadzieje ze ilosc kart tak zaleje rynek ze zejdą z cenami..

bo jak nie..to żadna rewelacja.. i pewnie dopiero w styczniu ceny pospadają..

 

EDIT:

w hurtowni Sapphire 3870 930 brutto (bez marży sklepu),a 3850 646 brutto....

aaa nie spojrzalem na termin dostawy... 1.1.2008 :)

Edytowane przez leer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie poczytalem na pclabie o nowych radziach... oj OC robi wrazenie 860/1250

no, te 1250 na pamiatkach w takiej karcie musi byc ;) ciekawe czy ktos sie pokusi o testy przy taktowaniu pamieci na poziomie powiedzmy 600MHz. watpie, aby byla jakas wieksza roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dość ważne dla mnie. Czy procesor Athlon 64 3000+ strasznie spowolni 8800GT. Chodzi mi oczywiście o duże spadki wydajności w grach. Bo jeśli zmiana z 7900GT na 8800GT nie da mi płynności w grach np. ProStreet,Gears of War to nie mam po co jej narazie kupować? Mam racje czy nie bardzo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dość ważne dla mnie. Czy procesor Athlon 64 3000+ strasznie spowolni 8800GT. Chodzi mi oczywiście o duże spadki wydajności w grach. Bo jeśli zmiana z 7900GT na 8800GT nie da mi płynności w grach np. ProStreet,Gears of War to nie mam po co jej narazie kupować? Mam racje czy nie bardzo :D

 

kilkanascie postow wyzej dalem wyniki moje - porownanie venice @2,6 z toledo x2@2,6 i @2,9 i nawet porownanie do X1950XT zrobilem ktory podobny nieco do 7900GT jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była o tym wzmianka chyba na frazie że na rynku pojawiły się karty z uszkodzonym układem sterowania obrotami wentyla (ponoć niewielka ilość i to głównie tych pierwszych referencyjnych). wygląda na to że właśnie taką trafiłeś. ja również i ktoś tutaj wcześniej też. sideband też wspominał że to podobno problem sprzętowy (bo mogła być kwestia driverów). myślę że jeśli to wszystko prawda to nawet dobry omen bo jak za kilka miechów karty dotrą się na rynku do puścisz ją na serwis i wymienią na ciekawszą rewizję ;) aha na tych 29% karta może robić zwiechy - zainstaluj RT i po sprawie :) heh być może właśnie dlatego miałeś otwartą kartę - ktoś znajomy mógł ją rezerwować i uznał że coś z nią nie tak. wróciła na hurt i znalazła nowego właściciela, a tamten ziomek czeka na jakiegoś trójfazowca z lepszym chłodzeniem.

Dokładnie. Trafiłem na 2 takie modele Gainwarda. Nie działa automatyczna regulacja wentylatora. Mogę wymusić w Ntune wyższe obroty, ale muszę to robić za każdym razem jak kompa uruchamiam. Problem w tej chwili rozwiązałem, montując AC5 rev.3. Może za kilka miesięcy je zareklamuję, tak jak proponujesz;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.shop.bt.com/productview.aspx?Qu...1137,4294953154

 

Wlasnie kurier dostarczyl mi karte do domu.Przed wczoraj zamowilem poznym wieczorem ,a dzis karta juz w domku:).Zapakowana idealnie.Pudlo jak od TV LCD 32 cale :-P Pudelko z plombami.Szkoda ze dopiero komp przyjedzie do mnie w sobote rano.Wtedy opisze jak karta spisuje sie w 3dmarku 06. :-P

 

W pudelku jest jakas instrukcja,karta,plyta ze sterami ,cgyba jakas gre na 2xdvd heroes of company??,oraz kabelki.

Edytowane przez ronifcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niech sie gniota z tymi cenami....

Karty szybciej leca do gory niz paliwo hehe.......

nie mam zamiaru sprzedawac swojej grafy za 300 zł i dokładać 1000 zł.

uważam ze jak cena zejdzie do poziomu takiego jak ma byc 800-850 zł mozna pomyslec.

Chyba ze wylapie w jakies okazji 88GTS 640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.shop.bt.com/productview.aspx?Qu...1137,4294953154

 

Wlasnie kurier dostarczyl mi karte do domu.Przed wczoraj zamowilem poznym wieczorem ,a dzis karta juz w domku:).Zapakowana idealnie.Pudlo jak od TV LCD 32 cale :-P Pudelko z plombami.Szkoda ze dopiero komp przyjedzie do mnie w sobote rano.Wtedy opisze jak karta spisuje sie w 3dmarku 06. :-P

 

W pudelku jest jakas instrukcja,karta,plyta ze sterami ,cgyba jakas gre na 2xdvd heroes of company??,oraz kabelki.

A nie lepiej było brać zwykłą wersje ? Dostępność ta sama a miałbyś 50Ł w kieszeni, a jak już chciałeś mieć te pare Mhz więcej na stocku to Zotac nawet był tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie chcesz to nie wierz, co ja na to poradze?ale mówie Ci kupiłem w marcu procesor E4400 w Alfarze, nowiutki procek, obejrzałem sobie dokladnie bo sprzedawałem swojego poprzedniego P4, i moge przysiadz na co chcesz ze pocesor nie miał ani jednego nakłucia, ani jednego był głatki jak pupa niemowlaka, zadnej ale to absolutnie zadnej dziurki,

Mialem w kompie kilkaset C2D i kazdy to mial, z czego to wynika ciezko powiedziec ale przypuszczam ze pochodzą z fazy produkcyjnej, chip w jakis sposób musi byc odpowienio zaprogramowany i sprawdzony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img100.imageshack.us/img100/6246/img0521resizeqg1.jpg

http://img135.imageshack.us/img135/3646/img0522resizede9.jpg

 

Fotki z fabryki corsaira. Do niektorych osob: prosze, nie rozmawiajcie o rzeczach o ktorych nie macie pojecia

Chyba nie myślisz, że w tej fabryce sprawdzają każdą wyprodukowną rzecz.

To mnie rozbawiłeś.

W każdej fabryce jest coś takiego jak dział kontroli jakości.

Z każdej wyprodukowanej partii biorą sobie pewną ilośc i sprawdzają czy dany produkt z danej partii trzyma ustalone parametry.

Ale nie wszystkie sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to co się dzieje teraz na alledrogo w dziale 8800 to istny cyrk!

 

Ceny za nowe:

GT od 1000 (jak się taki pojawi zaraz znika) do 1300zł

GTS320 od 900zł do 1400zł (!)

GTS640 od 1100zł do 1600zł

GTX od 1400zł w górę

 

Czyli 1400zł można zapłacić za każdą odmianę LOL

 

Ceny używanych to już zupełny absurd, masa kart po cenach wyższych niż nowe !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to co się dzieje teraz na alledrogo w dziale 8800 to istny cyrk!

 

Ceny za nowe:

GT od 1000 (jak się taki pojawi zaraz znika) do 1300zł

GTS320 od 900zł do 1400zł (!)

GTS640 od 1100zł do 1600zł

GTX od 1400zł w górę

 

Czyli 1400zł można zapłacić za każdą odmianę LOL

 

Ceny używanych to już zupełny absurd, masa kart po cenach wyższych niż nowe !

To wynika w duzej czesci z niewiedzy uzytkownikow ktorzy kupuja albo poprostu z pospiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj składałem znajomemu komputer i miał na kartę przeznaczony budrzet w wysokości 1000zł.

Oczywiście 8800GT nie można dostać to decyzja padła na kartę eVga 8800GTS 320MB za 950zł.

Jak widzę na allegro LOLi sprzedających po wyższych cenach 8800GTS 320MB powyżej ceny nowych kart to

maluje mi się na twarzy grymas irytacji i politowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje sie że sprzedawcy szukają durni na święta i jawnie lecą w ch..., ceny nowych kart ati tez zawyżone o kilkaset złotych :(, wracając do tematu czy pojawiły sie juz jakieś mody na vgpu i jakie wyniki na nich można osiągnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fiuu Action podniósł cenę Palita o 150 zł ~ robi się ciekawie ;)

palita mowisz? ;]

 

Dołączona grafika

 

nie musze chyba dodawac ze skoro sa czerwone to sa niedostepne ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...