Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe dziewczyna mojego kolegi powiedziała mu no kup w końcu ten komputer bo juz nie moge sluchac o tym sprzecie ;) Kumpel tez czeka na 8800gt :D

Moja jest twarda, nie daje sie tak po prostu przekonac nudzeniem. Ale nie odzywa sie, jak wchodze pod stol z miernikiem (chyba ze akurat siedzi przy Simsach).

 

Zeby nie bylo totalnego OT - strasznie jestem zdolowany cenami, to co sie dzieje, to jakies szalenstwo. Jak tak dalej pojdzie, to przejde do czerwonych... liczylem na 8800GT ale widze, ze bardziej realny staje HD3870. Przede wszystkim cenowo. Szkoda, takie ladne zabawki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pyanie mam... Jesli zamowilem karte, ktora w dzien zamowienia kosztowala X, a w dniu dostawy kosztuje oczywiscie wiecej, to jaka cena mnie obowiazuje przyodbiorze...? :?

Obowiązuje cena na otrzymanym ze sklepu potwierdzeniu zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze , to jest bardzo duże prawdopodobieństwo , że to działa.

 

Ja bym polecał jeszcze dodać tryb 2d(mniejsze takty) z napięciem 0.95v , zawsze będzie chłodniej i mniej prądu żarła w 2d.

Ciekawe jak to w praniu wychodzi,bo, w czasach gf6800 "cool&quiet" raczej był nie wskazany. Obniżało to trochę o/c, a zwłaszcza problemem były zaciachy, zwiechy itd podczas gdy karta przechodziła z 2d do 3d.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie powinieneś zapłacić cene X, ale to tylko teoretycznie ;)

oczywiscie ze cena x - w komencie gdy zamawiales

ostatnio tak pamięć kupowalem

zamowilem pewnego dnia za 600zl, na nastepny dzien przyszly (ale rynkowa ich cena to juz 550zl bylo) ale zaplacilem 600zl - tak jak bylo w momencie zamowienia - nie ma tu zadnej filozofi - sklep nie moze sobie zmieniac ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem 8800GT, nie czekałem na spadek cen wbrew temu co sugerowali mi znajomi i jak widać dobrze zrobiłem.

 

Mam problem z zawieszaniem sie kompa podczas testów w 3d marku.

Moja konfiguracja:

 

Athlon64 +3200 @ 2,66 Mhz,

2GB DDR Geil Dual Ram CL2.5 - nie kręcone

GF8800GT Palit 600/1500

Chieftec 460W

Windows XP SP2

 

Karta została wybrana i powinna chodzić bez problemu na ustawieniach 700/1750/999, niestety po 2 tescie mark'05 wywalał mnie do windy. Ustawiłem na standardowe takty i udalo misie zrobić pełen test w marku05, po czym wlaczylem mark03 i po drugim tescie wywala mnie do windy. Gralem na standardowych taktach w crysis po 30 min gry freeze po którym musiałem zresetować kompa. Co ciekawe karta sie nie grzeje zbytnio - 60-70 stopni C.

 

Chciałbym zaznaczyć, że na początku testowania karty puściłem ja na taktach 700/1750/999 - takie mi sprawdził znajomy ze sklepu.

W marku03 jak i 05 miałem zwiechę już przy pierwszym game test - obraz zamrożony - i musiałem zresetować kompa.

 

Zmieniałem sterowniki na te z płyty dostarczonej z kartą, jak również na 169.02 oraz najnowsze bety 169.09.

Efekt ten sam - mark03 wychodzi do windy po 2 tescie.

 

System mam postawiony od stycznia 2006 roku.

 

Co to może być? system? zasilacz? czy sterwoniki? Znajomy testował go w robocie na C2D w marku03 i wszystko bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to w praniu wychodzi,bo, w czasach gf6800 "cool&quiet" raczej był nie wskazany. Obniżało to trochę o/c, a zwłaszcza problemem były zaciachy, zwiechy itd podczas gdy karta przechodziła z 2d do 3d.

pzd

Taki myk stosowałem na 6800gs , 7800gt , 8600gt i nie ma żadnych negatywnych skutków. Jak pamiętam miałeś nf3 + 6800 to takie cuda były na porządku dziennym :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze cena x - w komencie gdy zamawiales

ostatnio tak pamięć kupowalem

zamowilem pewnego dnia za 600zl, na nastepny dzien przyszly (ale rynkowa ich cena to juz 550zl bylo) ale zaplacilem 600zl - tak jak bylo w momencie zamowienia - nie ma tu zadnej filozofi - sklep nie moze sobie zmieniac ceny

Nie masz racji, jak i każdy kto sądzi, że może być na 100% pewny ceny, po której coś zamówił via sklep internetowy.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta i przeważnie ukryta małym i mało widocznym druczkiem i znajduje się praktycznie na każdym serwisie sprzedaży internetowej, np tak bardzo widocznie jak na Gral :D

Cytuję z uwzględnieniem koloru i wielkości czcionki (rozmiar też jest zwykle mniejszy, ale tu nie mogłem...):

 

"Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów. Ponieważ ew. błędne opisy nie mogą jednak być podstawą do roszczeń, w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z handlowcem przed podjęciem decyzji o zakupie. Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tekście są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa."

 

Nie wierzę, że tego nie widziałeś w stopce np www.gral.pl czy www.esc.pl i innych... ;P

 

Jeśli nie jest to na wierzchu, to wierz mi i tak gdzieś na stronie jest. Na tym polega cała sztuczka. Wszystkie gazetki reklamowe Mediamarkt, selgross czy nawet [ciach!]@#*ego lidla mają napis: "Niniejsza publikacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa."

itd. Przykłady można by mnożyć.

 

JEDYNY AUTENTYCZNY DOKUMENT KTÓRY MOŻNA EGZEKWOWAĆ TO KONKRETNA OFERTA WYSTAWIONA PRZEZ SKLEP NA DANY PRODUKT Z PODANIEM DANYCH SPRZEDAJACEGO I ADRESATA OFERTY (plus cena, dane towaru, forma platnosci i takie tam). Jeśli oferta jest mailowa to żeby dochodzić praw w sądzie musi chyba być podpisana cyfrowo. Jeśli to faks, to musi być podpis i pieczątka firmowa.

 

W innych przypadkach ostatnie słowo dot. ceny i tenimu ZAWSZE ale to ZAWSZE należy do sprzedającego, bo on zawsze może powiedzieć, że był błąd w cenniku = czytaj INFORMACJI HANDLOWEJ (czyli "nie oferty w rozumieniu przepisów prawa.")

 

POWYŻSZE PRZEMYŚLENIA OPIERAM TYLKO NA WŁASNYCH DOŚWIADCZENIACH HANDLOWYCH...

 

 

 

Jeśli ktoś chciałby odpocząć od nerwówki zw. z szukaniem 88GT, to zapraszam do lektury:

Kodeks Cywilny

http://www.kodeks-cywilny.pl/

 

oraz tłumaczenie o co w tym prawniczym bełkocie biega, czyli bardziej praktycznie o zakupach via internet:

http://www.prawnik.net.pl/pwi/art4.htm

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręcałem minimalnie do 2,6GHz. Maglowałem proca i pamieci SP2004 - przez pol godziny. Wszystko bylo ok.

 

Okręciłem proca minimalnie do 2,60MHz i maglowałem proca i pamieci w stresie SP2004 przez 30 min - wszystko bylo ok.

 

30 min temu pokazały się w ESC galaxy 8800GT w "zajebistej" cenie 1199 zł :lol:

 

ale może ktoś się skusi - 2815566[/snapback]

Jeśli po pół godziny w SP2004 jesteś w stanie stwierdzić, że platforma jest stabilna to moje gratuluacje... <_<

 

no w sumie nie jestem. nie jestem też ekspertem w sprawach OC. Ile powinien potrwać taki test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiać misie chce jak to czytam. Na takie ceny to poczekasz sobie do stycznia - lutego,

Ja poczekam , będą wtedy jakieś lepsze modele , albo zaryzykuje i zakupie 2xATI :D

 

A dziś odbieram 7300GT na DDR3 na przeczekanie

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie źle chyba z tymi GT, tylko trzeba poczekać do grudnia.

Pytałem termin dostawy 88GT i cene

dostałem odpowedź z Azerty:

 

"They expect that the cards would be available in december.

 

The Club3D GeForce 8800GT,512MB, GDDR3, PCI Express x16 is the cheapest

card, € 212,22

 

Regards,

 

Jesper Koetsier "

 

WOW !

toż to już piękna cena!

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie masz racji, jak i każdy kto sądzi, że może być na 100% pewny ceny, po której coś zamówił via sklep internetowy...

Bzdura. W przypadku ktory omowiles to ty skladasz oferte kupna danemu przedsiebiorcy. Staje sie ona wiazaca w momencie potwierdzenia jej przez 2ga strone - czyli w tym wypadku najczesciej maila z potwierdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czym dostajesz statu zamowienie anulowano i po ptokach , potiwerdzenie jest TYLKO potwierdzeniem przyjecia zamowienia a nie jakas umowa wiazaca obie strony , zarowno ty jak i sklep nadal moze wycofac sie

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki myk stosowałem na 6800gs , 7800gt , 8600gt i nie ma żadnych negatywnych skutków. Jak pamiętam miałeś nf3 + 6800 to takie cuda były na porządku dziennym :wink:

Racja, zupełnie o tym zapomniałem.

Ciekawi mnie teraz dlaczego zrezygnowano z tej funkcji w późniejszych seriach,tzn nie siedze za bardzo w temacie ale mój 8800gts ma na sztywno też ustawione taktowania i napięcia.

Czyżby nvidia dość się nasłuchała skarg telefonicznych od klientów którzy widzieli tylko zegary 2D i myśleli że ich oszukano, czy to może coś innego ???

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. W przypadku ktory omowiles to ty skladasz oferte kupna danemu przedsiebiorcy. Staje sie ona wiazaca w momencie potwierdzenia jej przez 2ga strone - czyli w tym wypadku najczesciej maila z potwierdzeniem.

Dlaczego bzdura :-P ?

Przecież to, co napisałeś jest uzupełnieniem tego, co ja napisałem i temu nie przeczy :lol:

 

Ja pisałem o tym, ze ceny w internecie nie są ofertą w rozumieniu kc,

a Ty napisałeś o składaniu oferty zakupu danemu sprzedawcy.

 

Twój post jest tylko potwierdzeniem moich słów, gdyż:

po tym jak już złożysz tą ofertę zakupu, w cenie ze strony www

umowa ze sprzedwacą "Staje sie [...] wiazaca w momencie potwierdzenia jej przez 2ga strone - czyli w tym wypadku najczesciej maila z potwierdzeniem."

 

a jakbyś nie zauważył (lub nie zrozumiał), to mój tekst znaczy poniekąd to samo:

[...] ostatnie słowo dot. ceny i tenimu ZAWSZE ale to ZAWSZE należy do sprzedającego, bo on

<ALBO TO POTWIERDZI MAILEM -czytaj SPRZEDA CI W CENIE Z WWW>

albo zawsze może powiedzieć, że był błąd w cenniku - czytaj INFORMACJI HANDLOWEJ (czyli "nie oferty w rozumieniu przepisów prawa.")

i jej NIE SPRZEDA w cenie z www po której zamówiłeś/ złożyłeś ofertę zakupu - zwał jak zwał.

 

 

 

 

:lol:

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...