Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ludovic

Ja ostatnio miałem okazję jechać autostradą całe 100km i Agila 1.2 75KM spaliła mi 11.5L jadąc tak 130-140 km/h. Ten samochód jest stworzony do miasta ale na autostrady się nadaje kiepsko. Ciekaw jestem jakie obroty i jakie spalanie przy ~140km/h mają silnii k6cyl. W Agili nie ma obrotomierza ale słychać i widać po temperaturze silnika, że wysila się przy takiej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekonomizer (czy jak się nazywa ta fikuśna wskazóweczka pokazująca chwilowe spalanie) w świniaku przy stałej prędkości 180 km/h na A2 pokazywał około 9 litrów, jeśli dobrze pamiętam. Są tam 4 cylindry, nie 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Agili nie ma obrotomierza ale słychać i widać po temperaturze silnika, że wysila się przy takiej prędkości.

 

Jechałeś 140, przy maksymalnej prędkości 155 i się dziwisz, że rzęzi? Smigam bratem bliźniakiem agilli, czyli suzuki wagon r+ 1.3, 76 km i przy większych prędkościach mam stracha. Malutkie kółeczka, klockowaty kształt i twarde zawieszenie zapewniają emocje ;) I do tego to gó*****e wyciszenie - po wciśnięciu gazu wyje jak rajdówka  :lol: Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekonomizer (czy jak się nazywa ta fikuśna wskazóweczka pokazująca chwilowe spalanie) w świniaku przy stałej prędkości 180 km/h na A2 pokazywał około 9 litrów, jeśli dobrze pamiętam. Są tam 4 cylindry, nie 6.

 

Ghyhyhy, zaokrąglił w dół z 15l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekonomizer (czy jak się nazywa ta fikuśna wskazóweczka pokazująca chwilowe spalanie) w świniaku przy stałej prędkości 180 km/h na A2 pokazywał około 9 litrów, jeśli dobrze pamiętam. Są tam 4 cylindry, nie 6.

 

9 litrów na 100 przy 180km/h :lol: - jonas myślałem, że Ty realista jesteś.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zwyczaju robienia zdjęć deski rozdzielczej w czasie jazdy z dużą prędkością, nie wiem też, o ile przekłamuje ta wskazóweczka, możliwe że wiało wtedy w tyłek, po bokach były ekrany dźwięko- i wiatrochłonne albo jeszcze coś innego. Faktem jest, że takie wskazanie było, choć trudno mi uwierzyć w jego absolutną wiarygodność, to oczywiste. Przy najbliższej okazji postaram się powtórzyć te obserwacje.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się czepiacie. Przy 180km/h w Lancerze spalanie jest ciut niżej 14L. W ISie 12. ;)

 

Swoją drogą, wytłumaczcie mi. Jakim cudem załadowany na opór Passat Variant , 2.0 TDI , jak zatankował w Warszawie tak drugi raz w Brukseli. Od momentu wjazdu na naszą autostradę 170km/h na tempomacie. Żebym w nim nie siedział, bym nie uwierzył. :blink:

 

Licząc bak 70L , wychodzi średnia 5.3L ...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, wytłumaczcie mi. Jakim cudem załadowany na opór Passat Variant , 2.0 TDI , jak zatankował w Warszawie tak drugi raz w Brukseli. Od momentu wjazdu na naszą autostradę 170km/h na tempomacie. Żebym w nim nie siedział, bym nie uwierzył. :blink:

 

Licząc bak 70L , wychodzi średnia 5.3L ...

 

 

 

Podejrzewam, że średnia było w okolicach 100-110km/h

Na prawdę czasami oczy przecieram jak cisnę na autobanie, a tam średnia z trasy wychodzi 80-90km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz do tych 110-120 przy średniej prędkości to spalanie w TDIkach jest jeszcze rozsądne, potem to zaczyna się już ostro upijać jak każdy dżentelemn w sobotni wieczór ;) Najlepsze wyniki można osiągnąć przy prędkości 80-90 km/h na 5 biegu i spokojnej jeździe.

 

Coś się Europa ostatnio obraziła na irańską ropę i ceny standardowo w górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że jakiś czas temu jeździłem ze znajomymi do roboty do Holandii i t4 po FL 2000 albo 2001 oczywiście 2.5 TDI bodajże 153km przy trasie 1000km w 9h palił ok 7l ropy - 8osób + bagaż. Na banie gdzie można 160-180 nie schodziło i często 200 się pojawiało. Zbiornik 80l (+ z 10l w przelew) starczał na jakieś 1300km . Nie przepadam za ropniakami ale trzeba przyznać że naprawdę potrafią być oszczędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że średnia było w okolicach 100-110km/h

Na prawdę czasami oczy przecieram jak cisnę na autobanie, a tam średnia z trasy wychodzi 80-90km/h.

 

Jednak po tym autobanie było zrobione 1100 km , reszta to ~ 270km po pojedyńczych drogach. Licząc ze statystyki, że przez 1100km było 180km/h a przez 270km dajmy nawet 35km/h. wychodzi średnia ~150 km/h (dobrze ja to policzyłem?;) ). Odejmując przekłamanie licznika to ~ 135km/h, Co by się nawet zgadzało, bo samej jazdy mieliśmy koło 11h. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę w TDI i ich jeździe na naparstek ale na prawdę często nam się sporo rzeczy wydaje.

Choćby miał tych koni 105 w 1,9TDI to przy 180km/h będzie pił minimum 10l.

Fizyki nie oszukasz i nawet elektryk zacznie ropę pić przy tej prędkości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak po tym autobanie było zrobione 1100 km , reszta to ~ 270km po pojedyńczych drogach. Licząc ze statystyki, że przez 1100km było 180km/h a przez 270km dajmy nawet 35km/h. wychodzi średnia ~150 km/h (dobrze ja to policzyłem?;) ). Odejmując przekłamanie licznika to ~ 135km/h, Co by się nawet zgadzało, bo samej jazdy mieliśmy koło 11h. ;)

 

policzyles dobrze, ale lepiej chyba byloby GPS-a kupic i byloby jasne odrazu jaka srednia predkosc itp

 

PS

nie jezdzilem wieloma samochodami ale liczniki nie przekłamują az tyle, max co mierzylem - wg gps-a to 7kmh w peugocie 106, w reszcie pokazywały dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policzyles dobrze, ale lepiej chyba byloby GPS-a kupic i byloby jasne odrazu jaka srednia predkosc itp

 

PS

nie jezdzilem wieloma samochodami ale liczniki nie przekłamują az tyle, max co mierzylem - wg gps-a to 7kmh w peugocie 106, w reszcie pokazywały dobrze

 

Nie był to mój samochód, ale w sumie miał wbudowanego GPSa, jakoś nie przyszło mi to wtedy do głowy.

 

Swoją drogą, jadąc Lancerem 200km/h na zegarze, Automapa z MIO pokazuje mi ~ 182km/h , wychodzi prawie 10% . Chociaż, u rodziców w Ostrowi Mazowieckiej (mieści się tam Zurad, znany z fotoradarów w PL) jest radarowy licznik i przy 90 na liczniku pokazuje 87-88, niestety ma tylko dwie cyfry, więc więcej nie sprawdzę, a nawet i z rozsądku nie, bo to środek miasteczka. ;)

 

 

 

Gdański Lotos Pb98 dziś po 5.85.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc 6 minut Mito 210km/h palił 13L. Nie ma przebacz przy takich prędkościach. ;)

 

Statoil przy Realu na Ursynowie:

PB 95 5,62

 

Statoil przy Auchan w Piasecznie:

PB 95 5,57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektroniki

http://autokult.pl/images/malfeusz/2008/06/20/paliwo.jpg

http://www.hej.mielec.pl/gfx/mwmstudio/pl/mwmaktualnoscizkomentarzami/162/681/1/826249370.jpg

są gotowe.

 

Pozostałe

http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/201104/1302793494_by_Olsztyniak_500.jpg

mają przecinek zajmujący dużo miejsca, więc dzą radę wygospodarować miejsce.

 

Równie dobrze mogą zniknąć wspomniane wyżej grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektroniki

http://autokult.pl/images/malfeusz/2008/06/20/paliwo.jpg

http://www.hej.mielec.pl/gfx/mwmstudio/pl/mwmaktualnoscizkomentarzami/162/681/1/826249370.jpg

są gotowe.

 

Pozostałe

http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/201104/1302793494_by_Olsztyniak_500.jpg

mają przecinek zajmujący dużo miejsca, więc dzą radę wygospodarować miejsce.

 

Równie dobrze mogą zniknąć wspomniane wyżej grosze.

 

Myślą przyszłościowo skubańcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...