Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na razie twardo Pb 95 za 5.49. Mazut nie wiem - nie sprawdzałem.

 

Jak bena pójdzie jeszcze złotówkę do góry, to specjalnie kupię kaszlaka i poeksperymentuję z denaturatem (na allegro widziałem 5l za 28 zeta, czyli ~ 5.6 zł/litr). Hmm... w sumie mógłbym poldolota zalać, gdyby mi go nie było żal (silnik śmiga jakby wczoraj z fabryki wyjechał, tylko te cholerne blachy :s ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bena pójdzie jeszcze złotówkę do góry, to specjalnie kupię kaszlaka i poeksperymentuję z denaturatem (na allegro widziałem 5l za 28 zeta, czyli ~ 5.6 zł/litr). Hmm... w sumie mógłbym poldolota zalać, gdyby mi go nie było żal (silnik śmiga jakby wczoraj z fabryki wyjechał, tylko te cholerne blachy :s ).

 

taniej będzie golfa 1.6d + opał albo jakiś na gaz i jazda tylko na gazie (w mróz może być problem z jazdą jak zimny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF to powiecie obaj jak Iran dobierze się do cieśniny Ormuz, bo wtedy realne jest 12zł za litr :lol:

 

Jankesi o tym marzą, żeby w końcu mieć pretekst do ataku na Iran. Ale 12zł/l jest realne nawet bez żadnych problemów z dostawami. Bądźcie cierpliwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF to powiecie obaj jak Iran dobierze się do cieśniny Ormuz, bo wtedy realne jest 12zł za litr :lol:

 

Kupa śmiechu z mocną przewagą kupy to będzie, jak już nie będzie kogo zaatakować w imię zmuszania świata do rozliczania się za ropę w dolarach. Sami się chyba zjedzą albo zaatakują Wenezuelę, a potem Putinownię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaatakują Putiland to będzie ciekawie, pewnie na tym etapie zakończy się ich ekspansja. Obym pożył jeszcze z 50 lat żeby to zobaczyć. Ameryka jest bardziej agresywna niż ZSRR z czasów zimnej wojny. Ruscy to przynajmniej otwarcie nie prowadzili konfliktów w Wietnamie czy Korei, a jedyna ważniejsza wojna była w Afganistanie i to raczej nie o ropę, której na Kaukazie przecież mają pod dostatkiem (dzięki Afganistanowi ZSRR mogło powiększać swoje wpływy na państwa arabskie, a ropa to tylko dodatek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Wiadomo już jak to ma być z tą akcyzą na Diesla? Rodzina planuję zmianę auta na wiosnę. Myślimy o Volvo S60 D5 ale powoli zaczynamy myśleć o LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jankesi o tym marzą, żeby w końcu mieć pretekst do ataku na Iran. Ale 12zł/l jest realne nawet bez żadnych problemów z dostawami. Bądźcie cierpliwi ;)

 

Nie tak dawno Służba Geologiczna US Army ogłosiła oficjalnie, że na terenie Afganistanu pobieżnie zlokalizowali olbrzymie złoża metali ziem rzadkich (potrzebnych do produkcji m.in. zaawansowanej elektroniki). Zasoby ocenanie są na tak duże jak te w Chinach - ponad 90% wszystkich metali ziem rzadkich importowanych jest z Chin. Kilka firm już wykupiło koncesje na wydobycie, w tym... Chińczycy ;)

 

To kwestia czasu, kiedy Laureat Pokojowej Nagrody Nobla zajmie się Iranem - przy okazji Jankesi też pewnie coś znajdą cennego strategicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejne kłamstwa ze strony mediów cyt:

Podwyżki w sprzedaży hurtowej są wyższe, bo na giełdach w górę poszła cena ropy naftowej. Powodem są rosnące napięcia wokół Iranu i groźby blokady cieśniny Ormuz.

źródło:wp.pl

 

Tymczasem cena za baryłkę Brent wynosi dzisiaj 111 dolarów za baryłkę i jest na niezmienionym poziomie od listopada 2011 gdy kształtowała się na poziomie 115 dolarów,a jak pisałem kilka stron wcześniej,w maju ubiegłego roku cena za baryłkę wynosiła 125 dolarów a na stacjach mieliśmy paliwa w cenie poniżej 5 ZŁOTYCH !!! Przecież to jest okłamywanie społeczeństwa!Robią z ludzi idiotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem cena za baryłkę Brent wynosi dzisiaj 111 dolarów za baryłkę i jest na niezmienionym poziomie od listopada 2011 gdy kształtowała się na poziomie 115 dolarów,a jak pisałem kilka stron wcześniej,w maju ubiegłego roku cena za baryłkę wynosiła 125 dolarów a na stacjach mieliśmy paliwa w cenie poniżej 5 ZŁOTYCH !!! Przecież to jest okłamywanie społeczeństwa!Robią z ludzi idiotów

 

Dołączona grafika

 

Naprawdę myślałeś, że cena baryłki ropy ma jakikolwiek związek z tym, co się wyprawia na stacjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Naprawdę myślałeś, że cena baryłki ropy ma jakikolwiek związek z tym, co się wyprawia na stacjach?

 

A czytałeś uważnie to co zacytowałem?Ja wiem doskonale że cena za baryłkę jest tylko jedną z wymówek,ale to co podają w oficjalnych informacjach to są po prostu jawne kłamstwa! Dlaczego żaden z tylu dziennikarzy pracujących w mediach tego nie podważy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem cena za baryłkę Brent wynosi dzisiaj 111 dolarów za baryłkę i jest na niezmienionym poziomie od listopada 2011 gdy kształtowała się na poziomie 115 dolarów,a jak pisałem kilka stron wcześniej,w maju ubiegłego roku cena za baryłkę wynosiła 125 dolarów a na stacjach mieliśmy paliwa w cenie poniżej 5 ZŁOTYCH !!!

 

tylko, że w maju kurs dolara wynosił coś koło 2,80 zł a dzisiaj jest koło 3,50 zł, czyli jakby nie patrzeć wzrósł o ok. 25%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś uważnie to co zacytowałem?Ja wiem doskonale że cena za baryłkę jest tylko jedną z wymówek,ale to co podają w oficjalnych informacjach to są po prostu jawne kłamstwa! Dlaczego żaden z tylu dziennikarzy pracujących w mediach tego nie podważy?

 

Zapłać odpowiednio dużo, a znajdą się dziennikarze gotowi podważyć teorię heliocentryczną. Teraz opłaca się ich, by szerzyli panikę, napędzali sprzedaż paliwa (bo przecież może być drożej, więc lepiej zalać pod korek już dziś!) oraz wynajdywali usprawiedliwienia dla zbrojnej agresji na Iran, który jakoby posiada broń atomową i nie zawaha się jej użyć. Saddam też jakoby coś posiadał, jakoby zagazował wioskę pasterzy kóz, bo taki z niego okrutny i krwawy dyktator. I gdzie ta broń? Pewnie Osama w piwnicy skitrał. Z Iranem będzie dokładnie tak samo. Co ciekawe w tym samym rejonie świata znajduje się pokaźna grupka szalonych, agresywnych fanatyków, wyposażonych w broń atomową i różną inną, a nikt palcem nie kiwnie, bo grupka tych fanatyków nazwała się Państwem Izrael. Ten, który by kiwnął, zostanie nazwany neonazistą i antysemitą oraz obrzucony nawozem przez międzynarodowe lewactwo, więc nie ma głupich.

 

Cena baryłki wynosiła już ponad 150 dolców, a dolar wcale nie był wtedy najniżej w stosunku do złotego - najniżej jak pamiętam to 2008 rok, 2,30 zdaje się. A zupa jak kosztowała piątkę z ogonem, tak dalej kosztuje. Dlatego straszliwe wieści o rosnącej cenie baryłki ropy, mające rzekomo wyjaśniać 5,60 za litr Pb96, wkładam sobie do szufladki z napisem "brednie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że w maju kurs dolara wynosił coś koło 2,80 zł a dzisiaj jest koło 3,50 zł, czyli jakby nie patrzeć wzrósł o ok. 25%

 

2,8 x 125$=350zł za baryłkę

3,41x 111$=378zł za baryłkę czyli wzrost o 8%

Cena za litr ON w maju 4,99zł a obecnie 6zł czyli wzrost o 20% ???

5zł +8% dało by nam 5,4zł przy obecnym kursie dolara i baryłki,do tego 20gr akcyzy i po drodze było jakies anulowane zwolnienie z podatku czy coś tam 10gr czyli powinno być max 5,70zł

Kurs dolara jest chwilowo wyśrubowany i powinien wrócić do tych trzech zł

Tak mi się wydaje ale mogę się mylić,ekonomistą nie jestem

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie temu;

PKN Orlen obniża ceny benzyny i oleju napędowego

 

nie muszę dodawać, około 75% rynku paliw w posce trzyma orlen/lotos i to nie zależnie gdzie tankujemy, to już jest uzależnione od umów.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...