Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

Toyota w elektrykach montuje głośnik imitujący dźwięk silnika, bo niedowidzący się skarżą, że bez tego nie słychać nadjeżdżającego auta i można przypadkiem wejść pod koła.

 

Dobry patent. Jakiś czas temu nocną porą skradał się za mną elektryczny Fiacik 500'tka - akurat szedłem chodnikiem i zbliżałem się do przejścia dla pieszych. Słychać było tylko szum opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie- jak wygląda sprawa z cenami w okresie końca wakacji? Podlasie- Suchowola, Orlen- benzyna 5.79, w weekendy -10gr/l za płatność gotówką.

Za to stacja marki krzak w Sztabinie- 5.89 pb95, 5.99 pb98. Orlen Augustów- tak samo.

 

I znowu ma iść w górę, bo "ropa drożeje"- no psie krwie- paliwo wcześniej było drogie, i pomimo tego że ropa była tańsza- rafinerie tłumaczyły się posiadaniem zapasów drogiej. Analogicznie- teraz powinni mieć zapasy taniej. Więc jak to jest do ciężkiej cholery w końcu...?

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu ma iść w górę, bo "ropa drożeje"- no psie krwie- paliwo wcześniej było drogie, i pomimo tego że ropa była tańsza- rafinerie tłumaczyły się posiadaniem zapasów drogiej. Analogicznie- teraz powinni mieć zapasy taniej. Więc jak to jest do ciężkiej cholery w końcu...?

 

Jest tak, że dopóki nie spłonie parlament, to będzie można tłumaczyć nieustanne podwyżki cen nawet inwazją Marsjan, a owce obywatele to łykną i jeszcze podziękują, że smaczne. Płoń parlamencie, nie ma litości dla tych co czynią ohydę :>

 

5,92 za Pb95 na Orlenie we wsi, this is madness.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, że dopóki nie spłonie parlament, to będzie można tłumaczyć nieustanne podwyżki cen nawet inwazją Marsjan, a owce obywatele to łykną i jeszcze podziękują, że smaczne. Płoń parlamencie, nie ma litości dla tych co czynią ohydę :>

 

Jest też tak, że żadna firma, w której nie ma Syndromu Nieudolnego Manadżera, nie wypuści czegoś tanio, jeżeli może sprzedać drogo. Dlatego nasze szanowne koncerny paliwowe mają takie opcje:

- kupujemy tanio, sprzedajemy drogo (mówiąc że są zapasy drogiego)

- kupujemy drogo, sprzedajemy drogo (pamiętając tylko o stopniowaniu cen, żeby nasze żabki-klienci się przyzwyczaiły).

- sprzedajemy tanio, jeżeli mamy z tego jakąś korzyść (w tym momencie widać to doskonale w Orlenie, który walcząc z haraczem od terminali kartowych, puszcza w weekendy paliwo za gotówkę 10gr/l taniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html

Oczywiście nie można zapomnieć o tym (jeden z komentarzy):

2,64zł nie bierze rafinera. To koszt wytworzenia paliwa na który składa się wiele czynników. -cena zakupu "ropy" do przetworzenia, -koszty transportu (w nich tez jest podatek i akcyza) -podatek od gruntu na którym stoi rafineria, -podatki dochodowe pracowników rafinerii oraz stacji, -ZUS dla pracowników, -składki rentowe i zdrowotne, -marża rafinerii. Nie ujęte zostały podatki płacone przez stacje benzynowe. Analogicznie jak wyżej.

Wszystkie ceny rosną, więc cena benzyny też i nie ma w tym nic dziwnego. Eko-groszek w 2006 roku kupowało się po 350zł/t (workowany). Dzisiaj w tym samym składzie, taki sam węgiel kosztuje 1000zł/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moi rodzice przeszli w domu z ogrzewania olejowego na pompę ciepła- to był dobry krok i już w pierwszym roku eksploatacji wyszło circa 35% tego, co "spalił" by piec. Co prawda żeby inwestycja się zwróciła trzeba kilku lat, ale budując np. nowy dom- można przeżyć i od razu w to pójść. Inwestycja godna polecenia- dopóki ceny energii elektrycznej są jeszcze w miarę "sztywne"- ale z tego co pamiętam, to nasz ukochany nie-rząd chce "uwolnić" ceny- co jak zwykle raczej da nam po żopie i to konkretnie...

 

Olsztyn- Neste24/Statoil- pb95- 5.70zł. Jestem pozytywnie zaskoczony- taniej niż na podlasiu i w kujawsko-pomorskim.

 

Ale chyba skorzystam z przywilejów mieszkania w obszarze przygranicznym z Obwodem Kaliningradzkim- zrobię rekonesans i przeliczę czy będzie mi się opylało jeździć za granicę tankować- tylko ze względu na procedury wizowe...

Naprawdę daleko mam do granicy- w dwie strony 180km. Średnie spalanie auta przyjmę 5.5l- czyli spali circa 10L w dwie strony- zakładając, że paliwo kosztuje tam mniej niż 4zł za pb95- to pełen bak 50L da nam 200zł- u nas przy cenie 5.9zł to koszt około 295zł.

95zł:4= 23.75litra - 10l które spali auto= 13.75l gratis przy tankowaniu za granicą... Do tego można chyba wwieźć jeszcze kanister- ale nie jestem pewien...

 

Jak dla mnie sprawa zaczyna być na tyle ciekawa- że chyba się pokuszę o jazdę tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://biznes.pl/wiadomosci/raporty/,5237816,5225181,69,wideo-detal.html

 

Jakiś magik z grupy Lotos mówi o "pożegnaniu benzyny poniżej 5zł".

 

O nie Misie Malinowe- ja mówię jej dopiero dzień dobry. W okolicach końca przyszłego tygodnia zaczynam wypełniać formalności związane z wizą do Kaliningradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://biznes.pl/wia...ideo-detal.html

 

Jakiś magik z grupy Lotos mówi o "pożegnaniu benzyny poniżej 5zł".

 

O nie Misie Malinowe- ja mówię jej dopiero dzień dobry. W okolicach końca przyszłego tygodnia zaczynam wypełniać formalności związane z wizą do Kaliningradu.

 

pamietaj o mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shell, Katowice kolo AKS, PB95

 

26/04/2013 (Piatek) - 5.53

01/05/2013 (Sroda) - 5.35

06/05/2013 (Poniedzialek) - 5.32

 

Jednoczesnie dzis popoludniu Lotos po drugiej stronie ulicy zszedl do 5.22 wiec i na Shellu pewnie tez zbija do podobnej ceny. Czy tylko u mnie sa takie spadki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Vpowera. Shell wprowadza Vpower Nitro+. Pewnie tylko zmiana nazwy ale wiadomo ktore ma zastapic? W sensie Vpowera czy Racing bo nigdzie ani slowa tak samo jak o licznie oktanow.

Wysłane z Galaktyki S3M

 

edit.

Ok, VPower wcześniej to obecnie VPower Nitro+, analogicznie w przypadku Racinga.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarnów stacja Rzeszutko, LPG 2.19 , po za tankowaniu za min 50zł dają 5gr upustu na litrze. Podjechałem z prawie pustą butlą i zalałem jak król, do pełna, za 66zł Dołączona grafika Tak to można jezdzić...

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarnów stacja Rzeszutko, LPG 2.19 , po za tankowaniu za min 50zł dają 5gr upustu na litrze. Podjechałem z prawie pustą butlą i zalałem jak król, do pełna, za 66zł Dołączona grafika Tak to można jezdzić...

Było dizla kupić, one "mao palom"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było dizla kupić, one "mao palom"

Dokładnie,przy rocznym przebiegu 15tyś km wydamy1700- 1800zł mniej niż na benzine zakładając skromne 2 litry różnicy na setkę,a ta z reguły jest jednak większa.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "małe palenie" każdy definiuje inaczej Dołączona grafika Dizlem sie fajniej jezdzi niz benzyną, ale ja mam auto z LPG i nastepne tez bedzie z lpg :)

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,29 u Sowietów na Łukoilu za wachę, 5,29 za gnojówkę.

5,38 na Bliskiej niedaleko domu, ale oferują 10 groszy rabatu na litrze niezależnie ile się wleje no i bliżej mam o kilka kilometrów, bo Sowieci ulokowani na drugim końcu wsi. Tyle wygrać.

 

Dizlem sie fajniej jezdzi niz benzyną

... na giełdę żeby traktora w diabły sprzedać Dołączona grafika
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk,

Shell Vpower Nitro+ : 5.79

Byłem bardzo zaskoczony ceną. Póki nie przekroczy 5.80 będzie moim stałym źródłem napędowym. 

Co najlepsze, 3 dni wcześniej na Mazowszu tankowałem Orlen Vervę za 5.68 Dołączona grafika , więc za różnicę 6pln na baku, to ja już wolę Shella, bo w dodatku mam do kolekcji : 


Dołączona grafika 

Póki co, bolid, ale będę zbierał dalej. ;) 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...