Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Ale brakuje tu tessleacji.

 

Gdybyś miał tesselacje na poziomie crysisa 2 to by radeony się zesr... Przy obecnym rozwiązaniu tesselacja terenu z niskim factorem + displacement mapping coś tam widać i działo ok na radkach , przy innym rozwiązaniu na pewno by ucierpiała ilość sprzedanych kopii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w wersję beta kiedy tylko mogłem. Naprawdę urywała dupę, jednak miała też sporo poważnych błędów, głównie zawieszki, a także wysyp cheaterów. Teraz śledzę forum EA i widzę, że praktycznie nic się nie zmieniło w stosunku do bety, nawet cheaterzy już grasują :(

Dosłownie jestem rozrywany wewnętrznie w związku z decyzją o zakupie.

 

Punkbuster jest niestety dziurawy jak sito, więc nie ma się co dziwić, że i cheaterów nie brakuje - ale póki co nie ma ich jeszcze aż tylu, ale to niestety pewnie zmieni się z czasem...

 

Gram w singla i ta liniowość i skrypty mimo rewelacyjnej grafiki powoduje lekki zawód. Dlatego jak ktoś nie gra w multi tylko w singla to niewiem czy to gra dla niego. Marzy mi się nowy Stalker z taką grafiką.

 

Singiel zły nie jest - mimo wszystko nagromadzenie skryptów nie przebiło jeszcze COD'a. A Stalker nie musi mieć olśniewającej grafiki (chociaż nie powiem, byłoby miło gdyby takową posiadał) - tylko klimat i fabułę co najmniej tak dobrą jak poprzednie części, a resztę załatwią już moderzy ;)

 

A wracając do tematu v/ramu - nie zauważyłem żeby u mnie gra dostawała jakiejś zadyszki po dłuższej rozgrywce - podkręcona 5850 1GB z ustawionym wszystkim na max'a i stery 11.10 v3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband

 

Co za problem zapodac opcje zmiany teselacji w opcjach graficznych jezeli takowa wogole wystwpuje w BF3 ?

 

Występuje ile razy trzeba powtarzać , a widziałeś na rynku grę z możliwością manipulacji przy poziomie tesselacji? Nie ma takiej i długo nie będzie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie i od razu przejdę do rzeczy.

 

Czy ktoś z Was ma problem z strasznie męczącym klatkowaniem gry na sprzęcie i7-870, 4GB RAM i HD6950 lub podobnym?

Podkręciłem już proca i kartę, włączałem i wyłączałem CCC, uruchamiałem grę przez GameBoostera i nie ważne jakie ustawienia (medium, high, ultra, auto) i rozdzielczość (od 1024x... wszystkie wzwyż) wybiorę, obraz niemiłosiernie mi klatkuje. Zmieniałem również synchronizację pionową i dalej to samo. Przy ustawieniach "auto" fpsy utrzymują się zaledwie na poziomie 30-60 punktów. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty, ale to też nie pomogło.

 

Nie mam już zupełnie pomysłu jak rozwiązać ten problem, a przecież z tym sprzętem powinienem spokojnie dać radę w w wysokiej rozdzielczości i na ultra detalach.

 

Pozdrawiam

CC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Występuje ile razy trzeba powtarzać , a widziałeś na rynku grę z możliwością manipulacji przy poziomie tesselacji? Nie ma takiej i długo nie będzie.

 

Czemu nie będzie?

 

 

A ta opcja w sterownikach AMD nic nie daje? Bo można tam ręcznie coś ustawić, jak i wybrać AMD Optimized.

 

 

Poza tym to chyba głupie żeby ograniczać teselację bo Radeony nie pociągną. Zaraz wyjdą nowe. Jak nie można dać samej regulacji teselacji, to ją zintegrować w detalach. Ultra powinny mieć na wszystkim teselacje, a jak Radki nie pociągną to niech sie zesrają. Tyle ludzie ładują pieniędzy w kompy i nic to nie daje, bo jak gra jest tworzona z myślą o PC, to i tak jest ograniczana bo słabe karty nie pociągną, no bez jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w singla i ta liniowość i skrypty mimo rewelacyjnej grafiki powoduje lekki zawód. Dlatego jak ktoś nie gra w multi tylko w singla to niewiem czy to gra dla niego. Marzy mi się nowy Stalker z taką grafiką.

 

Nie zgodzę się. Misja z lotniskowcem i walka z bandytami URYWA DUPSKO - dźwięk dźwięk dźwięk - aż się czuje ze naprawde czlowiek siedzi w tym mysliwcu. W żadnej grze jeszcze nie miałem takich ciarów na plecach - mistrzostwo świata - i jeszcze na ultra śmiga :D

Chcialbym zeby kazda gra byla tak oskryptowana swietnie jak ten singiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany - dla wszystkich co mają gtx560Ti OC - aby BATTLEFIELDY nas nie wypieprzaly do black screena ściagamy MSI afterburner i CORE CLOCK downujemy z 900Mhz do 822 - żesz masakra jakas. Bf jest bardzo czuły na to a tak naprawde defaultowe ustawienia dla 560Ti to wlasnie 822 na rdzeniu (firmy takie jak gigabyte czy asus podkrecily karte z dopiskiem OC na 900).

Dzięki! U mnie pomogło, a wcześniej wywalało mnie po kilku minutach grania zarówna na mp jak i na sp.

 

Czy możecie polecić jakieś serwery gdzie grający grają zespołowo i jest jakaś kontrola nad tym biegającym bałaganem? :wink:

Edytowane przez uziel101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Misja z lotniskowcem i walka z bandytami URYWA DUPSKO - dźwięk dźwięk dźwięk - aż się czuje ze naprawde czlowiek siedzi w tym mysliwcu. W żadnej grze jeszcze nie miałem takich ciarów na plecach - mistrzostwo świata - i jeszcze na ultra śmiga :D

Chcialbym zeby kazda gra byla tak oskryptowana swietnie jak ten singiel.

 

Później Ci urwie tyłek jeszcze bardziej - musiałem wczytać save'a, bo poszedłem bokiem mapy zamiast "leźć" tak jak kompan kazał środkiem <_< i gra nie chciała mi tego zaliczyć...

Niestety ale im dalej w las, tym oskryptowanie coraz bardziej razi - na początku było jeszcze w miarę...

 

A misja w samolocie, jak najbardziej świetnie zrobiona :)

No i wyłączenie "Antialiasing Deferred" daję parę klatek więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misja w Paryżu IMO bardzo dobra. Grafika w tej misji pokazuje zalety tego silnika. Jest sporo naprawdę ładnych tekstur. Gdyby jeszcze dodali teselację to już w ogóle byłoby mega. Co do działania u mnie. To nie doświadczyłem jak dotąd żadnych doczytek w czasie grania. A mam też tylko 1GB na karcie. Jestem teraz w misji z czołgami. Moim zdaniem tryb SP jest troszkę lepszy od tego w Bad Company 2. Grałem też nieco w MP i muszę jeszcze sporo potrenować. Przesiadka z COD4 jest trudniejsza niż myślałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem procka z E2160@3ghz na E7400@nonOC(jak na razie) okazyjnie i teraz w połączeniu z HD5830 z ustawieniami wysokie (blur off, opóźniony AA off, AAx8) jak na razie jest płynniej niż z tym kastratem na minimalnych... Poleci ktoś sprzedawce z allegro, u którego maksymalnie jutro otrzymam klucz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany - dla wszystkich co mają gtx560Ti OC - aby BATTLEFIELDY nas nie wypieprzaly do black screena ściagamy MSI afterburner i CORE CLOCK downujemy z 900Mhz do 822 - żesz masakra jakas. Bf jest bardzo czuły na to a tak naprawde defaultowe ustawienia dla 560Ti to wlasnie 822 na rdzeniu (firmy takie jak gigabyte czy asus podkrecily karte z dopiskiem OC na 900). Zero problemów z battlefieldem 3 - śmiga na ULTRA 30-60 fpsów nie wywala black screenów.

 

Zamiast obniżać zegary to wystarczy podnieść napięcie na 1,100v i gra poprostu lata, żadnego wywalania na pulpit i zatrzymywania obrazu w grze a temperatura nie przekracza 70 stopni. Do zmiany napięcia polecam bardzo przejrzysty programik "Nvidia Inspector". Metoda ta dziala napewno na kartach Geforce 560Ti OC Gigabyte (cała seria ma ustawione za niskie napięcie i wszyscy mają znią problemy w bardziej wymagających grach).

Edytowane przez maczbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie będzie?

 

 

A ta opcja w sterownikach AMD nic nie daje? Bo można tam ręcznie coś ustawić, jak i wybrać AMD Optimized.

 

 

Poza tym to chyba głupie żeby ograniczać teselację bo Radeony nie pociągną. Zaraz wyjdą nowe. Jak nie można dać samej regulacji teselacji, to ją zintegrować w detalach. Ultra powinny mieć na wszystkim teselacje, a jak Radki nie pociągną to niech sie zesrają. Tyle ludzie ładują pieniędzy w kompy i nic to nie daje, bo jak gra jest tworzona z myślą o PC, to i tak jest ograniczana bo słabe karty nie pociągną, no bez jaj.

 

Nie licz na wyższą wydajność tesselacji w nowych radkach , ta sama architektura. Poza tym nie każdy jest obyty ze sterami i nie wie gdzie ograniczyć factor tesselacji. A oficjalne testy gry są wykonywane na stockowych ustawieniach sterownika i byłby płacz/lament czemu na radkach jest niegrywalnie , a wyniki idą w świat. Nvidia bardzo mocno współpracowała przy bf3 także mogli wpłynąć na developerów by ograniczyć tesselacje , inaczej musiałbyś mieć 580gtx sli by jakoś pograć w sp. Poza crysisem 2 nie ma gry na rynku , która by coś więcej korzystała z tesselacji i długo to się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytam jeszcze raz:

 

Pograłem z dwie godzinki no i jak przy każdej nowej grze,muszę się odnaleźć,bo wiadomo że człek nie zna map i trzeba to ogarnąć.Rzadko kiedy mam skila na + ale tak bywa.Mam za to problem z grafą.Wszyscy mówili że im chodzi jak ta lala a ja musiałem trochę przykręcić ustawienia (na high) bo miałem dość mocne spadki fps.Ale jest problem z zielonym ekranem.Czasami przez 5-6 map nic się nie działo a potem wracało.Myk jest taki że gdy się rozglądam to na bardzo mały ułamek sekundy że tak się wyrażę ekran robi się zielony,takie po prostu mignięcia,zwłaszcza przy ruszaniu gwałtownie myszką na boki.Wiecie co to może być??

Pomożecie??

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skryptów w sp to jedna rzecz boli, nie da rady zastrzelić kolesia jeśli gra ci nie pozwoli. Lazłem marines chyba w 3 misji, wylecielismy z budynku, poleciały flary, zaczał sie ostrzał, piekni wszyscy popadali, patrze zapisywanie, leci z granatnika kolejna flara i mam do wybory leciec na pysk pod mur by mnie nie rozstrzelali lub zostać - gdy zostaje i strzelam do gostkow co do mnie naparzają(i trafiaja) ja nie moge nic im zrobić...

Grafa niezła, gra świateł piękna ale jeszcze muszą ja dopracować w grach bo czasem razi sztucznością=HDR momentami za mocny, wali po oczach niemożebnie ;/ PRZECIE NIE jest tak że nawet patrząc pod słońce( w zenicie, godzina około 12) ono cie oslepia ze w jego kirunku mało co widać...

 

UP spróbuj znizyć zegary karty graf :P

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

 

 

Zakupilem dzisiaj gre w empiku, i czytam ze gracie, lecz ja gdy uzywam tego proxy to wszystko ladnie pieknie, przechodze juz do momentu zweryfikowania daty premiery, lecz przed samym odpalenie bfa origin wywala blad ze gra jest uszkodzona, i prosi o reintsalacje, na szczescie jest funkcja napraw, pomaga, ale zaczyna sie wszystko od poczatku i juz 3 razy tak sie uszkodzila... i nie moge zaczac gry ;| grrrr HELP...

 

EDIT:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ChS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

 

 

Zakupilem dzisiaj gre w empiku, i czytam ze gracie, lecz ja gdy uzywam tego proxy to wszystko ladnie pieknie, przechodze juz do momentu zweryfikowania daty premiery, lecz przed samym odpalenie bfa origin wywala blad ze gra jest uszkodzona, i prosi o reintsalacje, na szczescie jest funkcja napraw, pomaga, ale zaczyna sie wszystko od poczatku i juz 3 razy tak sie uszkodzila... i nie moge zaczac gry ;| grrrr HELP...

 

Premiera PL już za 4 godziny - wytrzymaj ;) a na seria, kumpel przed chwilą "aktywował" grę sposobem ze zmianą proxy i wszystko normalnie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera PL już za 4 godziny - wytrzymaj ;) a na seria, kumpel przed chwilą "aktywował" grę sposobem ze zmianą proxy i wszystko normalnie działa...

 

A jak wpisywaliscie kod produktu? bez myslnikow czy z ? Bo ja wpisalem bez moze to jest powodem?? ;O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...