Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że twórcy wychodząc zapewne z założenia iż w BF'a będą także grać ludzie trochę mniej "rozgarnięci", poumieszczali tu i ówdzie skrzynki z amunicją - jakby nie można jej pozyskać z walającego się wszędzie mięsa armatniego <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, na to, że póki co shader-y nie mają wsparcia teselacji stąd takie dobre wyniki na ultra. Pewnie zmieni się to po jakimś patchu. Z dostępnych opcji jak można się domyślać najbardziej zżera fps MSAA i HBAO. Jak wiadomo fajnie by mieć te stałe 60fpsów bo czuć różnice przy fluktuacjach. Jak stery/patche nie poprawią to pozostanie zmienić grafę jak coś nowego się pojawi na horyzoncie.

 

Jest tesselecja - teren , niski factor. Także odnośnie tego nie będzie żadnego patcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie zaskoczony optymalizacją, myślałem, że dzięki E2160@3ghz będę miał slajdy, a jak na razie we współpracy z HD5830 i 4GB ramu kompania jest jako tako grywalna w ustawieniach ultra i rozdzielczości 1680x1050. Miałem pozbyć się radka i kupić xboxa, ale chyba optymalnie będzie wymienić procesor, no właśnie tylko na jaki? im taniej tym lepiej, myślę, że coś pokroju Q6600 powinno wystarczyć.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aktywacja tzw release check jest uruchamiany na samym koncu instalacji gry czy po wpisaniu cd keya? - wersja pudełkowa

Chcę aktywować grę za pomocą VPN, czytałem również że umieszczając w skrócie -capaignmode moża grać w singla?

 

Btw. kurier-UPS trochę mnie dziś rozbawił, chłopak powiedział, że poł Szczecina kupiło chyba tą gre bo dużo miał roboty i koledzy również ;)

Edytowane przez Ciru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym graniu, zaczyna się straszne "doczytywanie". Nie wiem czy to brak vramu, memory leak w vramie czy jakiś problem zarządzania vram-em przez sterownik. Ktoś też tego doświadczył? Mówię o multi oczywiście.

 

EDIT: Na kilku portalach m.in. guru3d widzę, że nie tylko ja mam problem z freez-ami :P

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprawa przez Sekwanę to jedna z lepszych map. Wczoraj grałem kilka razy na niej.

 

Dla mnie akurat Siene Crossing to typowy clusterfuck. Mapa jest bardzo słabo przystosowana do 64 graczy, flagi są za blisko siebie (to zresztą wspólna bolączka wszystkich map w BF3). Osobiście czekam na 1:1 remake Karkanda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym graniu, zaczyna się straszne "doczytywanie". Nie wiem czy to brak vramu, memory leak w vramie czy jakiś problem zarządzania vram-em przez sterownik. Ktoś też tego doświadczył? Mówię o multi oczywiście.

 

EDIT: Na kilku portalach m.in. guru3d widzę, że nie tylko ja mam problem z freez-ami :P

 

1gb na karcie to mało , musisz ciąć textury , rozdziałkę lub AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz na razie wrażenia z sp pozytywne, zwłaszcza ze po wyłączeniu tylko AA mam w natywie 45+ FPS co wystarcza to komfortowego grania. MP nie próbowałem jeszcze...Graficznie - ciut mnie nadal HDR razi, czasem plastyki na ścianach ale ogólnie to syci. Jakby sie grało w filmie. Skrypt za skryptem pogania ale wrażenia z rozgrywki chyba ciut lepsze niż z BC2.

Miałem sprzęt zmieniać ale chyba sie wstrzymam na razie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo co sie działo z bad company 2 - gram gram nagle czarny ekran - dzwiek jest ekran dalej zostaje...nosz kur.... chcialo by się rzec.

Generalnie gra smiga i automatycznie ustawiła się na wysokie - rozdzielczosc 1080p - fraps 50-60 klatek na wyjsciu z transportera a potem BLACK SCREEN OF DEATH - znowu ktos dał gdzieś doopy - sterowniki najnowsze dzisiaj zasysane - ANY AJDIJAS? Pamieta ktos jak sie niwelowaly ten zasrany black screen w BF BC 2 ?

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie otrzymalem nastepujacego maila od sprzedawcy z allegro.

 

Chciałabym poinformować iż w mojej aukcji nastąpiła nieścisłość, mianowicie została podana data wysłania kluczy dnia 25.10.2011. Natomiast jest to data ukazania się premiery światowej, w związku z tym te klucze, które ukazały się dzisiaj nie będą działały w Polsce. Premiera Europejska będzie miała miejsce o godzinie 22:00 dnia 27.10. Proszę się jednak nie martwić wszystkie zakupione klucze zostaną do Państwa wysłane po godzinie 22 dnia 27.10. Jednocześnie informuję, że żaden dostawca nie będzie miał wcześniej kluczy, chyba że są one robione z generatora kodów lub nie są na Polskę.

Bardzo przepraszam za moją pomyłkę i oczywiście mogę zwrócić pieniążki za grę, jeżeli nie chcą Państwo czekać do premiery.

 

 

Pozostaje mi czekac do 27.10 :(

Edytowane przez kekq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1gb na karcie to mało , musisz ciąć textury , rozdziałkę lub AA.

 

I tu jesteś w błędzie. To się objawia dopiero po tam 3-4 mapie. Nawet jakby w kółko ta sama była. VRamu ma wystarczyć tylko na jeden level. 1GB spokojnie powinien wystarczyć na to co prezentuje bf3. Wygląda to na problem sterownika lub memory leak (z naciskiem na to pierwsze). Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem chwile na sterach catalista 11.10 V2, wszystko na maxa w ustaw. grafiki (1600x1200). ilosc frapsow taka sobie ok 30-50.

Zapodalem teraz najnowsze catalisty 11.10 V3 i jezeli chodzi o frapsy to jest tak samo albo i troche mniej. Nie zmienialem ustawien w grze a sterach ustawione bylo to samo i juz po odpaleniu widac jakis blur czy cus takiego (zwlaszcza widac to na czcionkach). Liczylem ze bedzie lepiej a tu d.u.p.a. :-(

 

ojejku na jakich grasz sterach? mamy podobne kompy, jak to mozliwe ze masz tyle fps 50-60

Battlefield 3: 11 Radeon and GeForce graphics cards tested - - PC Games Hardware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany - dla wszystkich co mają gtx560Ti OC - aby BATTLEFIELDY nas nie wypieprzaly do black screena ściagamy MSI afterburner i CORE CLOCK downujemy z 900Mhz do 822 - żesz masakra jakas. Bf jest bardzo czuły na to a tak naprawde defaultowe ustawienia dla 560Ti to wlasnie 822 na rdzeniu (firmy takie jak gigabyte czy asus podkrecily karte z dopiskiem OC na 900). Zero problemów z battlefieldem 3 - śmiga na ULTRA 30-60 fpsów nie wywala black screenów. Świetnie zoptymalizowana gra - zadnych dwóch gtxów 580 nie trzeba do plynnej gry - bzdury totalne - 30 fpsów w tej grze to naprawde plynnie - nie jak w crysis 2 gdzie przy 30stu praktycznie sie grac nie da bo spowolnienia myszki i inne pierdy nie pozwalają - gra roku FPS imao jesli chodzi o singiel - miazga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, gra nie ma dużych wymagań. U mnie (Full HD, Ultra, No AA - praktycznie nie przeszkadza) najmniejsza ilość FPSów, jaką odnotowałem to 40 - w mega rzeźni z wieloma wybuchami. Przeciętnie jest 50-100FPS. Zatem nie wiem po co taki boom na te wymagania.

 

Co do grafiki to innowacyjny jest efekt światła. Co do tesselacji to ja jej nie zauważyłem, ale sideband pisał, że jest to niski factor, więc praktycznie jest niezauważalna. Texturki prezentują się nienagannie.

 

Najważniejszy jest jednak gameplay - cud, miód i orzeszki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...