Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Asus ma 8 faz - również mocnych.

 

Dlaczego nie przekonuje?

 

 

 

Pamiętam kiedyś podobną sytuację u siebie. Polecałem dawno temu do zestawów MSI P35 Neo-F (3 fazy), gdy za podobną cenę był Abit IP35 (4 fazy, dużo lepiej chłodzone). Nie wiedziałem dlaczego jej nie proponuję (nie przekonywała mnie), zaś gdy przyszło do upgrade komputera z s754 na LGA775 kupiłem właśnie... Abita IP35 :D. Po pewnym czasie przekonała mnie po prostu.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu nie miales różnicy miedzy chipsetami. ;p

Ale jak radzisz ze ten i965 da rade lajtowo z quadem i podoła wszystkiemu to git. Bo to w sumie kumpel kupuje i raczej nie będzie doplacał do dfi 200 złotych, bo za to moze dobra bude mieć...:]

 

A btw. jaką możesz polecić bude wmiare dużą, przewiewną i pewnie tak do 200 zl max. Bo te Sharkoony dosc fajne, tylko nie lepiej cos z zasilaczem u dołu..?[choć nie wiem czy w tej cenie coś sie znajdzie ] ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus ma 8 faz - również mocnych.

 

Dlaczego nie przekonuje?

 

 

 

Pamiętam kiedyś podobną sytuację u siebie. Polecałem dawno temu do zestawów MSI P35 Neo-F (3 fazy), gdy za podobną cenę był Abit IP35 (4 fazy, dużo lepiej chłodzone). Nie wiedziałem dlaczego jej nie proponuję (nie przekonywała mnie), zaś gdy przyszło do upgrade komputera z s754 na LGA775 kupiłem właśnie... Abita IP35 icon_biggrin3.gif. Po pewnym czasie przekonała mnie po prostu.

Sądze że Asus p5B Premium to ma 6 faz zasilania PROCESORA a nie 8. Te dwie pozostałe to zapewne jedna jest od NB a druga od RAM. Więc doi samego CPU mamy 6. Ale i tak jest dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5B Premium ma 8 faz:

 

http://img192.imageshack.us/img192/6572/producta.jpg

 

Made by Gi3r3k :wink: .

 

Oczywiście to duże uogólnienie - sekcja koło SB-NB-RAM zasila też inne elementy.

 

Nie będzie problemów - im bardziej rozbudowana sekcja, tym mniej się grzeje.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :wink: .

 

Oczywiście chodzi tu o zdanie na temat zestawów/poszczególnych części. Okazuje się, że zgadzamy się w wielu kwestiach i podobnie argumentujemy... Więc czemu nie :wink: .

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie Asusa P5B premium i pamięci OCZ 2x2GB 800MHZ SpecialOps. Bios podczas startu pokazuje 3GB a Vista 4GB i komu tu wierzyć?

 

Update: Oczywiście Vista jest 32bit i mam świadomość o ograniczeniu adresowania pamięci, jednak nie zmienia to faktu żę bios widzi 3GB a nie 4GB. Próbowałem różnych ustawień w slotach zółty-żółty lub żółty-czarny

Edytowane przez xbartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy już, że directX 11 umożliwi wykorzystanie wielordzeniowości (CPU) bez względy czy gra będzie obsługiwać nowe API czy nie. To daje bardzo dużą przewagę komputerom cztero-rdzeniowym w grach. Tak więc wg mnie należy to uwzględnić bo nowe API już w październiku a komputery kupuje się na dłużej niż cztery miesiące, szczególnie proce i płyty główne.

W tej sytuacji spada opłacalność takich procesorów jak intele Exxxx oraz AMD athlon i athlon II a rośnie opłacalność Qxxxx oraz wszystkich trzy i cztero-rdzeniówek AMD szczególnie e905 x4 do 955 x4 i odblokowanych phenomów x3 i x2.

 

Te dwa slajdy pokazują jeden z podstawowych problemów wcześniejszych DirectX-ów – do tej pory budowaniem kolejek poleceń dla GPU zajmował się tylko jeden rdzeń procesora, co łatwo mogło doprowadzić do powstania wąskiego gardła. DirectX 11 w końcu ma to zmienić i w pełni korzystać z potencjału wielordzeniowych procesorów, gdyż wszystkie rdzenie mają się zajmować przygotowywaniem kolejek poleceń i robić to równolegle. Zarządzać ma tym jeden z rdzeni, który będzie przekazywał polecenia w odpowiedniej kolejności do GPU. Czyżby oznaczało to koniec dwurdzeniowych procesorów jako modelowego rozwiązania dla gracza? Richard Huddy mówił, że wzrost wydajności wynikający z takiego posunięcia może wynosić od 0 do 50% w zależności od sytuacji – typowy ma być wzrost o 20%. Oczywiście najbardziej skorzystają na tym najszybsze karty graficzne, a w szczególności konfiguracje multi-GPU, bo to najczęściej tam procesor jest wąskim gardłem. Z drugiej strony narzędzie do łatwego implementowania użycia wielu rdzeni może zachęcić twórców przyszłych gier do dodawania funkcji, które będą w większym stopniu korzystać z procesora niż obecnie, i może to spowodować spadek wydajności przy mniejszej liczbie rdzeni. Jak będzie w praktyce, przekonamy się już niedługo, ale na pewno jest to krok we właściwą stronę i iskierka nadziei dla właścicieli procesorów czterordzeniowych, że nie wydali pieniędzy na marne ;)

 

Najlepsze jest to, że na tej zmianie skorzystają wszyscy, nawet osoby, które nie będą miały karty graficznej zgodnej z DirectX 11 – gra po prostu musi obsługiwać tę funkcję DirectX 11 i jeśli w komputerze będzie wielordzeniowy procesor, to będzie można odczuć przyspieszenie działania.

A dokładniej gra musi obsługiwać a karta nie musi mieć wsparcia DX11, mój błąd ale mimo wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gry pod dx11 szybko nie wyjdą.

Ale łatki mogą tym razem wyjść, ponieważ korzyść z użycia tej opcji dx11 jest do 50% i każdy producent będzie chciał to wykorzystać. To nie jest 1 czy 2% wzrost żeby to można było ignorować. No chyba, że wykorzystanie tej opcji nowego api wymagało by przeprojektowania całej gry, ale wtedy trzeba liczyć, że wszystkie nowe jednak będą wykorzystywać taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że Karakorum podrożał (z 79zł do 95zł), zastanawiałem się nad sensem jego polecania.

 

Za 120 zł jest AC Freezer Xtreme, więc za tyle samo, co Karakorum+AS5. AC Freezer Xtreme ma preaplikowaną pastę MX-2 na podstawie radiatora, a i montaż jest łatwiejszy.

 

Pamiętać też trzeba o tym, że w przypadku Karakorum mamy czasem do czynienia ze źle wyszlifowaną/krzywą podstawą radiatora.

 

Chodzi mi generalnie o to, by AC Freezer Xtreme był polecany jako alternatywa.

 

Czekam na komentarze osób aktywnych w tym dziale, jestem ciekaw waszego zdania na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dobry pomysł, ale tam jest tylko pasta nałożona.

Gdyby ktoś przypadkiem usunął większą cześć pasty z tego to ma problem.

Jak się kupuje osobno AS5 to wystarcza na kilka razy.

Oczywiście, to jest argument przeciwko AC czy też za Karakorum. Jak napisałem - AC może być dobrą alternatywą. Sporo osób ma problemy z założeniem Karakorum... Więc w ich przypadku AC jest dobrym rozwiązaniem.

 

W kontekście zestawów Miguela707 - jak wróci, to z nim o tym pogadamy, zobaczymy, jakie on będzie miał zdanie na ten temat.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC Freezer Xtreme wygląda na ciekawe chłodzonko, tylko jest drobny problem jak padnie wentylator to gwarancja i czekanie, w przypadku Karakorum można samemu wymienić na dowolny wentylator 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze z innej beczki się doczepie do płytki P5B Premium z tego co widzę na stronie producenta jest napisane że ona lata na FSB max 1066 a Q9550 lata na 1333 z zablokowanym mnożnikiem wiec qe pasa -.- ? Nie bić nie jestem guru tak tylko pytam bo tego nie rozumiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro płyta (a właściwie chipset) ma takie ograniczenie to nie oznacza to że w biosie będzie maksymalna opcja 266 ?

Montowałem kilka dni temu E8600 i przy pierwszym starcie płyta pokazuje procka właśnie 2,66GHz po wejściu do biosu i zapisaniu zmian (ustawienia procesora nie ruszane i zostało na auto) płyta przy ponownym starcie pokazuje już prawidłowo 3,33GHz - także nawet nic nie trzeba przestawiać.

U mnie za to jest "problem" z pamięciami jak napisałem kilka postów wyżej. Na dniach będę miał Patrioty i sprawdzę czy zachowują się tak samo na tej płycie.

Edytowane przez xbartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...