Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zestaw za 1500 aktualny (główne różnice to procek płyta i grafika):

Procesor : AMD Phenom II X2 550 - 399 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

Karta Graficzna : Asus GeForce 9600GSO 384MB - 249 zł

 

będzie lepszy od poprzedniego:

Intel Pentium Dual Core E5200 265 zł

Asus P5B Premium 245 zł

Sapphire Radeon HD4770 512MB 399 zł

 

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główną zaletą pierwszego zestawu jest możliwość odblokowania dodatkowych dwóch rdzeni. Kwestia szczęścia.

 

W drugim zaś grafa lepsza.

 

Dałbym HD4770 do AMD i było by git.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w zestawie za 3400zł dał toxica bo zostało trochę kasy to można wziąć fajnie podkręconą grafę i pewnie bardziej podatną na oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawow, ciekawe czy te ddr3 sa warte tej ceny, choc moze i przyszlosciowe.......mugen troche drogi, ale nie ma laternatywy w zestawie do 3K, chyba ze ktos ma mniej kasy to fryzjer xtreme wystarczy..

A btw fryzjera, slyszalem ze sie go latow montuje. Dzis z kolega skladalismy kompa, to fakt mocowanie jest stabilne, ale co do tego ze latwo jest je zamontowac to bym sie klucil :|

A wracajac do zestawow, to alternatywe dla zestawu za 3 K moze byc wlasnie ten fryzjer i karta 4870 power colora, wiec chyba stowka taniej wyjdzie [jak nie wiecej].

No w zasilacz troche nie wierzylem ,ale jak dzis go zobaczylem i podnioslem , to jednak chwale Cie bardzo za swietny wybor !

Ale ogolnie zestawy ciekawe ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaa tak wlasnie, zapomnialem , na boga, najmocniej przepraszam . ;]

to mozna by zrobic zestaw tak pomierzy 2.5 a 3 K z asrockiem, fryzjerem i power colorem.

Ale tak sobie tylko mowie....., ale nie ma co jest git !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nikt ci na to pytanie wcześniej nie odpowiedział... wystarczy, że wejdziesz do biosu i tam Advanced --> Chipset --> North Bridge Configuration --> Memory Remap Feature na [Enabled]

Po tym normalnie będzie ci wykrywać 4GB ramu

Jak widać nie ze wszystkimi OCZ są problemy.

Dziękuje bardzo za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie ma za bardzo sensu. Zestawów byłoby za dużo i zaczęłyby się kolejne tematy typu: zestaw za 2 tysiące - brac na amd czy na intelu.

Zresztą w pewnych przedziałach ciężko znaleźć coś o takiej samej wydajności i cenie u konkurencji, więc niektóre zestawy mimo, że w tej samej cenie różniły by się od siebie wydajnością.

 

Z ati/nv byłoby trochę łatwiej bo mają dosyć porównywalne produkty i wydajnościowo i cenowo, ale tu też nie widzę sensu czegoś takiego. Te zestawy są tylko poglądowe, mozna je dowolnie modyfikować, więc nie ma sensu wprowadzać kilku zestawów dla jednej kategorii cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniałem trochę zestawy. Wrócił Asus HD4850, gdyż co do PowerColora nie miałem pewności, że to nie jest referent. Dodałem też 3 zestawy : dwa za 1400 zł (miałem dylemat, więc jeden z HD4830, zaś drugi z HD4730), zaś kolejny za 2100 zł. Zestawy odpowiednio za 5000 zł i 5900 zł zostały przemianowane na 4900 zł i 5800 zł, gdyż wstawiłem tam HDD Samsung F2EG 1TB 32MB Cache. W zestawach z GTX 260 dawałem różne modele, gdyż wszystkie są ok (Palit, Gainward, Galaxy), a kosztują tyle samo, więc w razie braku dostępności można brać tą, która jest.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście... A ja myślałem, że to dokładnie HD4770 w 55nm. Nie zauważyłem ilości ROP... Już usuwam zestaw z HD4730.

 

Zestaw z HD4730 usunięty. Za ten błąd przepraszam.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieńczydło, teraz to ty już zupełnie na głowę upadłeś..... Wszystkie zestawy opierasz o budżetowe płyty, czy nie dociera do Ciebie że może ktoś chce coś innego niż ciężko dostępny AsRock? Gdzie w tym zestawieniu komputery z C2D E5200, E5300? Toż te procesory robią z tej Kumy (nazwałbym to wprost - KUPY) co chcą. Mam rozumieć że budżetowych płyt pod Intela nie ma co? AsRocków zapewne też nie?

 

Całe to zestawienie na lipiec jest po prostu absurdalne, bo z pewnością Q9550 nie jest najniższym opłacalnym procesorem Intela... Szkoda że nie potrafisz wydajności procesorów ocenić obiektywnie, że ich nie możesz sprawdzać na własnej skórze - byś się zastanowił czasem zanim napiszesz.... I jeszcze jedno - PurePC podobno wie "co się kręci" - gdzie zatem budżetowe zestawy przeznaczone do overclockingu z jakimiś ciekawszymi chłodzeniami, dobrymi płytami, porządnymi pamięciami? Chyba nie powiesz mi że takiego Phenoma X3 czy X2 7750 będziesz podkręcał na BOXie?

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opsonie widzę, że zamiast dobrych rad znowu dążysz do kłótni. OC w przypadku zestawów Miqela na AMD skupia się głównie na dużej szansie odblokowania czwartego rdzenia lub trzeciego i czwartego. Płyty AsRocka są do tego wystarczające.

A poza tym można się spodziewać radykalnej poprawy opłacalności trzy i cztery rdzeniówek po premierze DX11. Zapewne czytałeś co nieco na ten temat bo piszesz jak byś zjadł wszystkie rozumy. Więc gdzie masz dobre rozwiązanie więcej niż dwu rdzeniowe za 1800 od Intela?

 

A tak na marginesie. Nowe testy na PCLab Całkiem rzeczowe:

We wszystkich grach najszybszym dwurdzeniowcem w zestawieniu jest Phenom II X2 550. Jego przewaga nad E7400 sięga aż 33% w Unreal Tournament 3 i około 15% w pozostałych grach oprócz Supreme Commandera. Athlon II X2 250 jest od niego wolniejszy o 30% w Unreal Tournament 3, o 20% w Crysisie i o około 10% w Far Cry 2 i Left 4 Dead. Co zadziwiające, we wszystkich grach oprócz Crysisa Athlon 250 uzyskał lepsze wyniki od sporo droższego Core 2 Duo E7400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to, że to ta sama arch i PII 550 x2 jest po prostu wyżej taktowany o 500MHz. Wszystkie PII x3 pójdą na 3,1GHz więc w tej samej cenie co E7400 nie dość, że są już wydajniejsze, to mają dodatkowy rdzeń i możliwość odblokowania kolejnego. Już widzisz swój błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to, że to ta sama arch i PII 550 x2 jest po prostu wyżej taktowany o 500MHz. Wszystkie PII x3 pójdą na 3,1GHz więc w tej samej cenie co E7400 nie dość, że są już wydajniejsze, to mają dodatkowy rdzeń i możliwość odblokowania kolejnego. Już widzisz swój błąd?

To w tym momencie równie dobrze mogę napisać "Każdy E7400 pójdzie na 4 GHz, i czego tu szuka PII X3..." A odblokowywujące się rdzenie bez selekcji to są bardziej legendarne niż miecz króla Artura....

 

Ale oceń która opcja jest bardziej prawdopodobna - odblokowanie rdzenia w PII X3 czy OC do 4 GHz na E7400? Ja stawiam na to drugie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w tym momencie równie dobrze mogę napisać "Każdy E7400 pójdzie na 4 GHz, i czego tu szuka PII X3..." A odblokowywujące się rdzenie bez selekcji to są bardziej legendarne niż miecz króla Artura....

Z tego co wiem średnio co drugi się dobrze odblokowuje kolejne 4 na dziesięć odblokowuje się, ale ma problemy ze stabilnością czwartego rdzenia czasem pomaga obniżenie taktowania odblokowanego rdzenia czasem lepiej już wyłączyć i jechać z OC trzech.

Czyli kupując PII x3 masz 50% szans na gratis warty 200zł.

Ale oceń która opcja jest bardziej prawdopodobna - odblokowanie rdzenia w PII X3 czy OC do 4 GHz na E7400? Ja stawiam na to drugie :P

W ten sposób patrząc to x3 też jadą 3,6. Chodziło mi o to, że można porównać z tym testem gdzie taktowanie 550 jest def 3,1GHz. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób patrząc to x3 też jadą 3,6. Chodziło mi o to, że można porównać z tym testem gdzie taktowanie 550 jest def 3,1GHz.

Ok w takim razie się nie zrozumieliśmy...

 

Nie zmieni to jednak faktu że opieranie się na wynikach plaba bywa śliskie........ no jaki jest sens testowania Crysisa w niskiej grafice? Kto tak gra? A przecież wysokie detale obciążają też procesor (i to bardzo mocno)......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens testowania proca na wysokiej grafice? To akurat Focus zauważył i napisał poradnik jak testować proca. Różnice pomiędzy procesorami są wyraźne i proporcjonalne więc testy wyglądają na dobrze wykonane.

Myślę, że PCLab zrobił spory postęp i już nie ma się co śmiać a trzeba przyznać, ze mają już jakąś wiedzę i umiejętności.

 

Swoją drogą x2 550 idą na 3,8-4GHz więc też nie będą ustępować E7400 po OC a są jednak sporo tańsze i mają szansę na dwa dodatkowe rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - to właśnie szansa na zyskanie 1-2 rdzeni to niewątpliwa zaleta nowych Phenomów.

 

Wysokie detale obciążają bardziej kartę graficzną niż procesor - w końcu modele czy pokrywające je tekstury są przechowywane właśnie w pamięci GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...