Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

W biosie da się ustawić FSB do 650MHz.

 

Sorka za OT ale chciałem wyjaśnić coś. Przeglądałem sobie specyfikacje chipsetów intelowskich i ich możliwości i z tego co widzę to one mają się do rzeczywistości nijak - vide sytuacja z fsb w p5b premium. Czy tak samo jest z magistralą pamięci ? tzn powinno być max 800 al i tak pójdzie na 1066 ?

Dodatkowo P965 ma northbridge połączone z procem 8.5 GB/s natomiast P35/31 P45/43 wszystkie mają 10,6 GB/s - czy sam ten fakt nie odbije się istotnie na wydajności takiego Q9550 wsadzonego w P965 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co ta wcześniejsza dyskusja na temat FSB 1333 na P5B Premium... Chipset P965 OFICJALNIE nie obsługuje FSB 1333, bo to wprowadził chipset P35. Jak się wsadzi Q9550, wykryje go na FSB 1333...

 

Zakładamy OC, więc brak dzielnika 1066 nie ma znaczenia.

 

Różnica przepustowości nie ma żadnego, zauważalnego ludzkim okiem znaczenia.

 

Co do testów Freezer Xtreme vs. Karakorum - nie ma chyba takiego. Można orientacyjnie przyjąć, że Karakorum to Mugen I + parę (2-3) stopni więcej. Wg tego wychodzi, że wydajność mają podobną.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś testy może AC Xtreme vs Karakorum albo inne testy pozwalające zorientować się w wydajności obu chłodziw

O tyle są takie testy, że są porónania obu do scythe i oba wypadają bardzo podobnie karakorum chyba +3/4 stopnie a Xtreme +2/3 stopnie. To jeszcze zależnie od stres czy idle. AC był także kilka dB cichszy. Tylko teraz nie mam linka do testów bo były na forum robione gdzieś i nie zapisałem.

 

Crypt na Pclab napisał:

Porównując wyniki można łatwo zauważyć, że średnio o ok ~3st C temperatury uzyskane na AC Freezer XTREME są wyższe, niż na Scythe Mugen. Najprawdopodobniej spowodowane jest to tym, że Scythe Mugen posiada jeden heat-pipe więcej, niż AC Freezer XTREME oraz jest wyposażony w większą ilość aluminiowych żeberek (w sumie waży prawie drugie tyle co AC Freezer XTREME). Dodatkowym jego atutem może być wypolerowana podstawa, co z pewnością przekłada się na uzyskane wyniki (jako były posiadacz AC Freezra 7 Pro, polecam wypolerowanie podstawy co może dać ok 2st C niższe temperatury). Nie jest to jednak tak duża różnica, aby można tutaj było mówić o znacznie gorszym produkcie, nie bez znaczenia jest tutaj to, że pasta na procesorze nie mogła być dobrze "wygrzana" (z braku na to czasu) ale myślę, że wyniki są obiektywne.

 

AC Freezera XTREME będzie można dostać już niedługo w sklepach w cenie ok 85zł, co stawia go w bardzo dobrej pozycji względem innych coolerów. Osobiście bardzo polecam zakup tego coolera osobom, które nie chcą wydać 138zł na Scythe Mugena, lub ok 110zł na Ninje, ale chcą nabyć dobre chłodzenie w przystępnej cenie - to właśnie dla nich idealne rozwiązanie - przystępna cena, bardzo dobre wykonanie (aż sam się zdziwiłem - AC uczy się na błędach smilies/szczerbaty.gif ), bardzo łatwy montaż i przede wszystkim bardzo ładny design... mówcie co chcecie - prezentuje się naprawdę nieźle smilies/thumbup.gif Do pozostałych jego walorów można dodać naprawdę cichy wentylator smilies/thumbup.gif oraz to, że Scythe Mugen jako dotychczas uważany za jeden z królów chłodzenia powietrznego, może poczuć na plecach zimny oddech AC Freezera XTREME...

AC Xtreme

Karakorum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co ta wcześniejsza dyskusja na temat FSB 1333 na P5B Premium... Chipset P965 OFICJALNIE nie obsługuje FSB 1333, bo to wprowadził chipset P35. Jak się wsadzi Q9550, wykryje go na FSB 1333...

 

Zakładamy OC, więc brak dzielnika 1066 nie ma znaczenia.

 

Różnica przepustowości nie ma żadnego, zauważalnego ludzkim okiem znaczenia.

 

Co do testów Freezer Xtreme vs. Karakorum - nie ma chyba takiego. Można orientacyjnie przyjąć, że Karakorum to Mugen I + parę (2-3) stopni więcej. Wg tego wychodzi, że wydajność mają podobną.

Dzięki i sory, temat jest dość długi i umknęła mi dyskusja na ten temat wyżej, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg newsa na VR-Zone spadła (wreszcie...) cena Q9550 w Newegg. Patrząc na nasze Ceneo też widać spadek cen w niektórych sklepach:

 

http://www.ceneo.pl/1595885

 

Zauważalna różnica.

 

Czekamy na Q9400, który teraz jest nieodpowiednio drogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ponownie pytanie odnośnie kompa dla kolegi: Tak wiec czy zamiast Asusa p5b premium pod quada q9400/9550 opłca sie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Abit ip35 Pro [używke] ? ;>

 

Pozdr. :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k, twoje mobo ma 4 czy 5 faz zasilania[bo na egieldzie co innego, na purepc co innego] ? ;>

Jak wyrabia z tak podkręconym quadem?;> Temperatury mosfetów są jakieś względne? Bo jeśli tak to chyba nie ma się co martwić, że 4 fazy Abita nie wyrobią..... ;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma 5 faz, ale lepszej jakości, niż ten Abit.

 

Wyrabia spokojnie. Radiator na sekcji ma w stresie czterdzieści parę stopni.

 

Gdyby te fazy na Abicie nie były chłodzone, to miałbym wątpliwości, bo na pewno będzie gorąco. Można też się spodziewać zauważalnego vdropa. Do 3.8GHz na rozsądnym napięciu ta płyta starczy, da sobie radę.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w zestawie za 2000zł mogę zamiast AMD Phenom II X3 710 - 470 zł wziąć AMD Phenom II X4 810 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3/ - 649 zł czy polecacie jeszcze jakiś inny? Za podobną cenę.

Edytowane przez Fajrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała sztuka polega na przestawieniu jednej opcji w BIOS'ie a potem na testowaniu stabilności.

 

No i trzeba mieć trochę szczęścia ( jeśli nie wygrałeś nigdy w totolotka to nie masz szczęścia :P )

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...