Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Wezmę x4 nie lubię kombinować tym bardziej że z komputera nie będę korzystał sam i wolę być spokojny :) Dzięki za pomoc :)

witam-struter jeszcze w zestawach nie dałeś tego x2 phenoma 550 .cenowo tańszy o 150 zl wydajny jak x3 720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam-struter jeszcze w zestawach nie dałeś tego x2 phenoma 550 .cenowo tańszy o 150 zl wydajny jak x3 720.

Już było. DX 11 wykorzysta wielordzeniowość więc kupowanie obecnie x2 to błąd, chyba, że go odblokujemy, lub zmienimy w ciągu roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie Asusa P5B premium i pamięci OCZ 2x2GB 800MHZ SpecialOps. Bios podczas startu pokazuje 3GB a Vista 4GB i komu tu wierzyć?

 

Update: Oczywiście Vista jest 32bit i mam świadomość o ograniczeniu adresowania pamięci, jednak nie zmienia to faktu żę bios widzi 3GB a nie 4GB. Próbowałem różnych ustawień w slotach zółty-żółty lub żółty-czarny

Dziwne, że nikt ci na to pytanie wcześniej nie odpowiedział... wystarczy, że wejdziesz do biosu i tam Advanced --> Chipset --> North Bridge Configuration --> Memory Remap Feature na [Enabled]

Po tym normalnie będzie ci wykrywać 4GB ramu

Jak widać nie ze wszystkimi OCZ są problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel juz wrociles ! ^^

 

Nie orientujesz się może czy to już definitywny koniec sprzedarzy Asusa p5b [bo po co mieli by go usuwać z oferty jesli by go tylko brakowalo na stanie]?;>

Jaką nową płytę do quada można za niego polecic? ;>

Ewentualnie używka Abit ip35 PRo sie nada? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano wróciłem. W sumie, to już wczoraj, ale człowiek po ponad 12h podróży różnym transportem jest trochę zmęczony :D.

 

Z tego, co wiem, to teraz jest definitywny koniec.

Jak nową, to albo ASRock P45XE-R, albo trochę drożej (ale tutaj trzeba uważać z doborem chłodzenia) - DFI X38.

Używka IP35 Pro powinna się nadać, gdyż sam zamierzam ze swoim IP35 (non Pro, ale i non -E) przejść na Q9550 właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie miedzy ASRock P45XE-R a wersją bez R nie ma duzej różnicy, ale 15 zeta to nie majątek, a nóż, a widelec sie moze firewire czy wiecej portów Sata przydać. Z tego co widzę to obie mają cztero fazowe zasilanie, tylko ciekawe czy lepsze niż Abit....

 

 

A btw. w sumie miedzy wersja Abita ip35 [-E, ,PRO] nie ma chyba aż tak dużej różnicy jeśli chodzi o działanie quada. Mi sie tak wydaje, ale moze sie myle....

 

 

A wlasnie, jeśli ten Abit PRO by był tak do ok 300 zeta to brać go czy ew ASrocka nowego ? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już było. DX 11 wykorzysta wielordzeniowość więc kupowanie obecnie x2 to błąd, chyba, że go odblokujemy, lub zmienimy w ciągu roku.

Tylko kiedy gry z obsługą DX 11 będą, chyba nie prędko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kiedy gry z obsługą DX 11 będą, chyba nie prędko.

Wszystko zależy od tego na ile problematyczne będzie uaktualnienie starych gier do korzystania z tej funkcji. Myślę, że da się to zrobić dla każdej gry dość szybko, ale to jest moje zdanie.

Jednak co do nowych gier przyrost wydajności na poziomie 50% jest tak ważny, że wszyscy producenci nie darują sobie tego tym bardziej, że aby korzystać z przyrostu trzeba mieć DX11 (Win 7 a może też Vista) ale nie trzeba mieć karty obsługującej DX11. Wystarczy zwykła karta z DX 10.

Ponieważ 7 będzie się szybciej upowszechniał niż Vista to i DX11 będzie bardziej popularny niż 10/10.1.

Tak więc składając dzisiaj komputer z opcja gier nie można pominąć przewagi wielordzeniowości.

Już w grudniu 2009 może się okazać, że większość gier z nowymi łatkami lepiej lata na AMD x3 710@3,6GHz 450zł, niż na Intel E8400@4GHz 650zł.

Do tego mamy możliwość odblokowania rdzenia na AMD co jeszcze zwiększy tą przewagę.

 

Teraz co do płyt AM3

We wszystkich zestawach gdzie mamy AMD poza najtańszymi warto już wprowadzić płyty AM3. Mamy AsRocki od 330zł i różne inne płyty w tym Biostar TA790GX za 450zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kfascik

 

Na Twoim miejscu wziąłbym ASRocka P45XE-R za 345 zł właśnie ze względu na to, że jest nowy. No i może jest to kosmetyczna różnica, ale w ASRocku jest P45, zamiast P35. No ale właśnie ze względu na tą niewielką różnicę cenową wziąłbym P45XE-R.

 

 

Zrobiłem teraz update zestawów na forum - jak widać AM3 nie za bardzo tam teraz pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo ^^

 

A to jeszcze popytam: czy na tego asrocka wejdze fryzjer xtreme? Bo cos slyszlaem ze ma duze radiatory i karakorum moze nie wejsc....;]

 

 

A jeszcze jedno: ta grafa palita z ddr5 co dzien drozeje o 20 zl, teraz 560. Wiec czy oplaca sie dokladac czy kupic zwyklego Asusa 4850 z Glaciatorem za 420 ddr3 lub gigabyte z zalmanem tez za 420... ;]

 

Edit: Cena karakorum spadla, ale czy wejdzie na Asrocka ? ;p

Edytowane przez kfascik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem przeglądając obudowy na esc wg mnie ciekawą propozycje nisko budżetową:

Cooler Master Elite 310. Wymiary ma dość standardowe, jednak dla wiekszosci imho wystarczy.

I tu kieruje pytanie: Czy nie słyszał ktoś czy ta konkretna obudowa w esc jest zwykła czy z przeźroczysta szyba z boku, bo sa 2 wersje.. ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kfascik

 

Na Twoim miejscu wziąłbym ASRocka P45XE-R za 345 zł właśnie ze względu na to, że jest nowy. No i może jest to kosmetyczna różnica, ale w ASRocku jest P45, zamiast P35. No ale właśnie ze względu na tą niewielką różnicę cenową wziąłbym P45XE-R.

 

 

Zrobiłem teraz update zestawów na forum - jak widać AM3 nie za bardzo tam teraz pasuje.

Co do AM3 to mogło by być w zestawach z 710 ale mniejsza z tym, każdy ma głowę po to aby myśleć, jak będzie chciał mieć AM3 to sobie zmieni.

Ogólnie bardzo mi się podobają obecne zestawy, są świetnie zbilansowane. Good Job.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hola!

 

Jako posiadacz 780gxh zastanawiam sie nad sensownością karty graficznej w zestawie za 1300.

Ten asrock obsługuje coś co się nazywa hybrid crossfireX i powinien działać w jakimś ograniczonym trybie SLI na integrze z innymi kartami ati - myślę o saphire radeonie 4650 który kosztuje ~260pln

A dwie jednostki obliczeniowe kładą na łopatki 9600gso.... cena podobn więc sprawa jest kusząca.

 

nie mam niestety karty żeby sprawdzić czy to działa tylko z kartami radeonami z serii 3 czy tez 4, ale pewnie ktoś z forum ma podobna konfiguracje.

Wiem ze drivery do tego trybu są tylko pod viste (ani XP ani win7 jeszcze nie pójdą)

 

Wystarczy sprobowac czy dziala z HD4850, ta karta jest z wyższej polki wiec na pewno zwolni - ale będzie info czy działa z chipsetami z serii 4

 

ktos probowal tej sztuczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trik nie zadziała

 

http://www.amd.com/PublishingImages/Public...WJPEG/27281.jpg

 

Na dole pisze małym drukiem

ATI Hybrid CrossFireX™ technology is not supported with the ATI Mobility Radeon™ HD 4000 series.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos kto kupil P5B premium mial watpliwosci czy wejdzie na nia Arctic-Cooling Freezer Xtreme to wejdzie bez problemu wiatrakiem w strone tylu obudowy.

 

Podobno nie bedzie juz tego chlodzenia pod 775, jedynie wersja pod 1366 w cenie chyba 160 zl wiec raczej bedzie to nieoplacalny zakup chociaz chlodzenie jest bardzo fajne. Sam wykupilem ostatnia sztuke z cooling.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel nie posiada pewnie takie sprzetu, ale jesli chodzi o ustawienie pamieci, to albo wybierasz odpowiedni dzielnik, a jesli sie nie da musisz choc troche podkrecic procesor poprzez zwiekszenie szyny FSB i dobrania odpowiedniego dzielnika. Tak samo je podkrecasz....;]

 

A co do OC to na egieldzie ostatnio je testowali i zrobily okolo 1100mhz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że się nie da bo to płyta kiepsko współpracuje z tego typu pamięciami i nawet osiągnięcie fabrycznych ustawień jest niemożliwe do stabilnej pracy systemu, chyba że się mylę ale po 2 dniach mordowania się z 2 kompletami wychodzi na to że jednak nie... Łudzę się jednak że skoro ktoś te zestawy na czerwiec tak poukładał to chyba sprawdził czy to wszystko będzie chodzić i podzieli się tutaj informacjami jak tego dokonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja P5B Premium + GR PRO była sprawdzana. Sprawdzane było ustawienie na 1066MHZ, które działało jak najbardziej poprawnie. Sprawdzane to było przy okazji sprawdzania innych pamięci - np. OCZ Special Ops odmawiały posłuszeństwa na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą uwagę do zestawu HTPC 2400zł

 

chodzi mi o płytę główną, proponowany Gigabyte G31M-ES2L - 199 zł jest moim zdaniem nie porozumieniem, już uzusadaniam dlaczego.

 

sam osobiście się naciełem na tą płytę:

1. banki pamięci kolidują ze złączem pci-Ex1 - brak możliwości włożenia dłuższej karty - w moim przypadku tunera tv WinFast PxDVR3200 H

2. wrażliwa na pamięci ram (wsadziłem w nią 2x1gb kingstony CL5 800, takie te nowe SS, niskie bardzo, niechciały z tą płytą działać na ustawieniach fabrycznych dopiero na ustawieniach 6-6-6-16 działało)

3. 4 porty sata to fikcja w przypadku podłączenia do ide np dvd, działają wtedy tylko 2 porty sata

 

moim skromnym zadniem dużo lepszym wyborem jest ten model Gigabyte GA-EG41MF-S2H 1.0 G41 s.775 osobiście taką posiadam

 

może jest trochę droższa, ale ma 4 banki pamięci, kingstony działają na niej bezproblemu, nie kolidują banki pamięci ze złączem pci-e, 4 sata działają nawet z ide, ma również firewire (chociaż kto to wogle używa ;) ) no i bios ma dużo rozbudowanych opcji do pamięci i oc. narazie na niej jeszcze procka nie kręciłem (e5200) ale jak zmienie chłodzenie na scythe BIG Shuriken to wtedy pobawię się OC.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...