Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zonka:

 

W XP ustawione wszystko na Very HIGH poprzez zmodyfikowane pliki konfiguracyjne w Crytek\Crysis\Game\Config\CVarGroups

 

W VISTA ustawione wszystko na Very High poprzez grę DX 10 64bit

 

i pojawia się problem:

 

o ile pod Vistą grafika jest ok - w szczególności dalekie skały są ładnie oteksturowane, tekstury są ostre, o tyle w XP tekstury na dalekich skałach są rozmazane.

 

Pytanie gdzie jest parametr, który odpowiada za teksturowanie odległych skał?

 

Sterowniki ustawione identycznie - wysoka jakość anizo 16

 

XP Dołączona grafika

 

VISTA Dołączona grafika

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec full VeryHigh w DX9 to zapodaj ten pliczek do glownego katalogu. Mieszanie w tych plikach czasami daje dziwne efekty ;)

 

Tak w ogole jezeli chodzi o efekty dodatkowe to np sunshafts sa chyba lepiej zrobione pod DX10. Tzn wygladaja wszedzie tak samo, ale czasami mam dziwne anomalie zwiazane z tym efektem pod dx9. Zreszta efekt ten jest troche zrobiony na wyrost ,bo w realu na otwartej plazy o 12 w poludnie patrzac w palme nie ujrzysz tych smug slonca ze wzgledu na maly kontrast pomiedzy tym co jest nad i pod palma. W kryzysie nawet bron daje ten efekt!! lol Sunshafty powinny pojawiac sie jedynie przy duzym kontrascie naswietlenia terenu, ale coz w Crysis 2 pewnie juz to dopracuja ;)

 

BTW screeny ladnie pokazuja skomplikowanie terenu. 1.7 miliona trojkatow na sekunde ;) Nice ;)

system.zip

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wlacz Aniso ? ;)

 

Update: Hehe widze juz masz Aniso. Moze sa jakies problemy z wymuszeniem Aniso pod XP w Crysisie??

Widzę, że jak se sam nie znajdę to ....

 

ZNALAZŁEM:

 

Dołączona grafika

 

r_TexturesStreaming = 0 trzeba ustawić na 0 z np 2 !!!! Ale jest cena 998MB zamiast 883MB na XP a 822 na Viście.

 

swoja droga ciekawe, że na Vista gra zajmuje mniej ramu....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry roku 2007 wg GameSpy

 

1. Call of Duty 4: Modern Warfare

2. The Orange Box

3. BioShock

4. Galactic Civilizations II: Dark Avatar

5. World of Warcraft: The Burning Crusade

6. The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

7. World in Conflict

8. Crysis

9. Sam & Max: Season 1

10. The Witcher

 

Uuu crysis słabo, a miało być tak pięknie :-P . Wg mnie COD4 w pełni zasługuje na miano najlepszej gry roku 2007. :)

 

TomaszPaweł, masz nieregulaminową sygnaturkę :-P , zmodyfikuj ją bo ci zaraz moderator potraktuje ją @Backspace.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie chce robić off topa ustosunkowujc sie do tej listy ALE muszę powiedzieć swoje ;p Szczerze mówiąc to nie wiem czy całą redakcja to układała czy jeden koleś ale np miejsce 4? wtf?!

CoD4 bardzo fajna gra ale w żadnym wypadku nie gra roku zresztą nie rozumiem tych och achów nad tym tytułem.

Orange box? Że niby Ep2 byl tak genialny na 2 miejsce? hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

pytanie-skad sciagnac level do Crysisa z tymi beczkami,taki jakby benchmark,obliczanie fizyki,sprawdzian dla proca ,wie ktos ?

thx in advance

Dużo map jest na www.crymod.com

Stamtąd też pobrałem mapkę "jungle", która jak dla mnie jest najlepszą mapą dżungli jaką dotąd widziałem :)

Jak już pisałem wcześniej - perfekcyjne warunki do stworzenia Predator-mod'a.

 

Dziś chcę Wam przedstawić mój nowy film "w tym temacie": :D

 

"MAXIMUM STRENGTH part 1: FIST JOB"

Muzyka pochodzi z nieśmiertelnego: "Aliens"

Zapraszam do komentowania ;)

 

PS - omfg- widzę tą literówkę w pierwszych napisach w filmie... ;)

ale nie miałem już czasu poprawiać... ;P

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cala lista z wg GameSpy to chyba robiona za kase byla

albo wedle czyjegos indywidualnego gusta .

Crysis lekko powinien byc na max 4 pozycji

chyab ktos nieodpowiedni wziol sie za robienie rankingow na GameSpy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cala lista z wg GameSpy to chyba robiona za kase byla

albo wedle czyjegos indywidualnego gusta .

Crysis lekko powinien byc na max 4 pozycji

chyab ktos nieodpowiedni wziol sie za robienie rankingow na GameSpy

Nieodpowiedni piszesz? :? Pewnie dlatego, że ten "niesamowity i mający być mega rewolucją" Crysis okazał się grą przeciętną z piękną grafiką i masą hype'u przed jej wydaniem? <_<

Gra napędzająca sprzedaż nowych kart graficznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem Crysisa. I tak poki się walczyło z koreancami grało sie swietnie z wykorzystaniem bajerów skafandra. Ale od kąd zaczęły się potwory itd bezgrawitacyjne gluty, to już grałem zeby tylko przejsc, po prostu dla mnie nic fajnego.

Grafa na prawde swietna aż się z przyjemnościa przemierzało dżungle. Gra była prosta, bez zadnych niespodzianek.

Nie wiem czy cos zle czytałem, ale wydawalo mi sie ze gdzies wczesniej w tym temacie czytałem ze było cos o przeszukiwaniu pod woda jakiegos wraku i nie wiem czy to była misja czy tak po prostu ;d

 

PS walka z koreancami mi sie spodoabala tak wiec pewnie przejde ja jeszcze nie raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: mega zonka dzis zaliczylem :mur: mianowicie jakis czas temu gralem w demko wszystko chodzilo w miare ok na srednich + 1024 , mialem okazje kupic taniej gre wiec dzis ide zadowolony zinstalowac a tu widze maks 10fps na tych samych detalach co w demie :angry: Kaska poszla sie walic ;/ ktos wie moze ocb? i jak temu zaradzic ?

 

EDIT; odrazu pisze ze nie mam hajsu na 8800/3850 itp wynalazki:D

Edytowane przez _Ran'dall_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Call of Duty 4: Modern Warfare

2. The Orange Box

3. BioShock

4. Galactic Civilizations II: Dark Avatar

5. World of Warcraft: The Burning Crusade

6. The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

7. World in Conflict

8. Crysis

9. Sam & Max: Season 1

10. The Witcher

 

Tą listę stworzyli tzw. ślepaki ;). Jakiś biedny lotr itp - niech tibie tam wpiszą najlepiej na 1 plejsie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie... 1 pozycja sie zgadza.. ale co tutaj orange box robi czy Sam & Max: Season 1? pierwszy raz o czyms takim slysze... wow tez lipna gra i nie bardzo wiem czemu jest na liscie... o Galactic Civilizations II: Dark Avatar nie wspominajac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Crysia to troszkę przesadzili. Ja bym dal mu 4/5 miejsce. Tak naprawdę mnie osobiście poza grafiką to on niczym takim nie zachwycił. Na początku grało się ciekawie ,ale później to byle przejść. Jest też dosyć zabugowana. Czasem to denerwuje. Do tego A.I takie sobie...

 

Neo_X to widocznie malo kiedyś grałeś albo w ogóle. Sam&Max to niegdyś był spory hit wśród przygodówek. Teraz niestety era przygodówek się skończyła i mało kto pamięta ten tytuł. . Co nie zmienia faktu, że kontynuacja tej gry jest słaba i nie zasługuje na miejsce w tej liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Call of Duty 4: Modern Warfare

2. The Orange Box

3. BioShock

4. Galactic Civilizations II: Dark Avatar

5. World of Warcraft: The Burning Crusade

6. The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

7. World in Conflict

8. Crysis

9. Sam & Max: Season 1

10. The Witcher

 

Tą listę stworzyli tzw. ślepaki ;). Jakiś biedny lotr itp - niech tibie tam wpiszą najlepiej na 1 plejsie ;).

Zgadzam Sie !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Panowie Crysis zdecydowanie wyżej za skafander . Spory minus za końcówkę :( . Plus za wrogów ładnie kombinują . JA bym dal przed Call of Duty a dlaczego bo takich gier to jest tysiace ta tylko ladnie wyglada jak moze byc gra roku skoro juz od kilku lat takie robią . Szczerze powiem dziwie sie ta wszech obecna podnieta COD4 gralem w to i zmeczylem a lubie dobre strzelanki a tu blaza jakies fajfusy mi wbiegaja pod lufe . Co to za system gdzie ja mam sie dostosowywać do biegających kolesi ( czytaj moj zaje... sklad ) a nie oni do mnie gdzie ta rewolucyjność przez to gra robi sie nie ciekawa koleś za Ciebie otwiera drzwi jak wbiegniesz pierwszy a oni maja wrzucić granat to i tak go wrzuca nie ważne ze to twoi ludzie i wrogowie banda kretynów ( poziom normal ) biegają w te i spowrotem ja glupie boty . Duzo tendencyjnych akcji jedno falowych pod tytułem korytarze i wbiegajacy pod lufe przeciwnicy no i ta bron no do ku..... nedz... jak można strzelac ze snajperki jak z wiatrówki zero odrzutu jakbym strzelal z pestek to rumcajs na kreskowce mial lepeij zrobiona balistyke niz ten gnat . Porownajcie snajperkę w Crysis ten dzwiek ta trudnosc strzalu a tu przymierzasz wciskasz shift celownik zamarza strzelasz plum goscia nie ma . Moim zdaniem Crysis jest lepiej dopracowany pod względem broni balistyki niz COD4 . Call of Duty4 to pic na wode fotomontarz . Crysis nie powinien byc na 8 miejscu a COD4 na 100% na pierwszym to sama zenada . Ale dosyc juz o tym to moje prywatne zdanie Panowie :)

 

P.S No i nasz zajebist.... Wiesiek za Samem i Pierdzi maksem no kur.... zdenerwowalem sie ta lista .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Crysis również number one w tym roku za grafikę, fizykę, nieskrępowany "niewidzialnymi" granicami gameplay, edytor leveli, ilość mapek tworzonych przez userów oraz modów, co powoduje, że gra żyje i szybko nie zginie. CoD 4 bardzo fajny SP, ale na jeden raz. Później z racji tych samych schematów grać się lekko odechciewa i tak po dokładnym ograniu to wychodzi, że ma 2-3 świetne misje SP, a resztę średnią poza tym bugów to ma więcej niż Crysis no i ten brak fizyki dalej boli przecież to już 2007 rok zaraz 2008, a oni dalej o fizyce w grach nie słyszeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...