Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szybkie pytanie.

Czy do zestawu:

Intel C2D 7200@OC

Asus P5Q-E

2x2GB OCZ Reaper

GeForce 8800GTS

 

Wystarczy Chieftec GPS-450AA ?

Jak nie to jaki inny zasilacz byście polecili w podobnej cenie ?

Styka - to dobra zasiłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad dwoma

 

ZASILACZ BEQUIET STREIGHTPOWER 450W (BN034) albo ZASILACZ ENERMAX PRO82+ 385W (80 PLUS)

lub ewentualnie wasze propozycje. Komputer nie będzie podkręcany tylko do gierek. Jego podzespoły to(już są tylko zasiłki brakuje) 9600 gt e8400 2 gb ram gigabyte p35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie,

czy zasilacze Chieftec to dobre zasiłki?

boje sie troche zmian, do tej pory jechalem na be quiet 500W, i było cacy, wczesniej miałem rózne zasiłki, dwa kompy zjarałem przez padniecie zasilek, i dlatego postanowilem kupowac dobre, markowe,

niestety ostatnio zmieniłem troche a własciwie wszystko w budzie i moja zasilka okazala sie za słaba,o czym wiedzialem juz wczesniej,

Ogólnie potrzebuje dobrego zasilacza dajacego na linii 12V tak z 620W,

chciałem kupic be quieta 650 W ale braknie mi kasiory i rozwazam takie cos http://icomp.pl/produkty.php?sid=zasilacze_atx-126, charakterystyka pradowo napieciowa mi odpowiada

zobaczcie sami http://www.chieftec.com/tubro-power.html

tylko nie wiem jak z jakoscia, piszczenie cewek nie jest mile widziane ale przy tej cenie wybaczalne,

bardziej boje sie czy zasilacz nie jest awaryjny i czy da sie na nim zjarac kompa a miał bym po czym plakać,

oto zestaw,

Asus P5QDeluxe,

Q6600 planuje OC @3,8GHz i licze sie z napieciem do 1,5V

2X1GB KingstonHX 1066MHz 2,1V

4870X2 Sapphire

1xHDD

1xDVD

pare pierdół na USB

sporo wentyli

 

i co zrobic czy ten zasilacz sie nada, i czy ktos moze slyszał badz co najgorsza doswiadczył problemów z tym PSU a moze zjarał cos na nim badz podobnym, wiem ze ma te wszytkie zabezpieczenia ale dziwi mnie cena tych zasilaczy jest niższa gdzies o 200/250 zł od odpowiedników, gwara co prawda tylko 24 miesiace, ale to chyba nie jest powodem

prosze o poradę i dzieki wielkie

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem związany z wyborem zasilacza pod mojego drugiego kompa. Konfiguracja:

Duron 1300 (w przyszłości być może jakiś Athlon XP)

512 MB RAM

Radeon 9550 od Gigabyte

Potrzebuję najtańszego zasilacza który stabilnie pociągnie tą konfiguracje. Będzie to komp o maksymalnym współczynniku eco więc zasilacz za 30 zł to już za dużo. :) No chyba, że poradzicie inaczej, jestem otwarty na sugestie. Opłaca się kupić używkę na allegro? Prosiłbym od razu o jakieś konkretne linki na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje trochę poprawić działanie mojego dotychczasowego komputera i zamierzam zacząć od zasilacza jako, że naczytałem się o Codegenach to jestem strachliwy go dalej trzymać w budzie a spędził tam ok. 5lat na szczęście nic nie puścił z dymem... Malutka pomoc w wyborze by się przydała bo wiem, że zarówno zasilacze cheftec i delta są dobre ale który będzie... "cichszy":)?

 

Dwa typy:

 

http://allegro.pl/item418585607_nowy_delta...zestochowa.html

 

http://allegro.pl/item422105494_chieftec_3...azja_f_vat.html

 

ktoś miły mógłby poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KijasSowi i ghoscikowi radzę:

Lista sugerowanych zasilaczy do starszych zestawów, czyli zasilanych wyłącznie z linii 5V lub symetrycznie (najbardziej popularne):

Delta DPS 350W PB-2C

Delta DPS 300W MB-B

Fortron PFN 400W (proszę nie mylić z PNF)

Fortron FSP 300-60

Chieftec HPC 360 (420)W

Tagan 330 (380,420)W U01

Seasonic SS-300FS

lukasrobertowi:

1. po czym poznajesz że BQT 500W jest za słaby (i jaki to model Straight Power?)

2. czy planujesz dokupić drugiego takiego Radeona?

3. czy wiesz, że obecnie spotkać Q6600 z OC >3,6GHz jest bardzo cieżko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy szczerze, Chieftec GPS jest dobra, ale starą zasiłką, HK był dobrą ofertą w swoim czasie, ze swoją niską ceną i możliwosciami, ale swiat idzie dalej.

Jeżeli żadnej z nich nie kupiłeś to polecam Fortron PNR 400W. Jeżeli masz już Chiefa lub HK 350W AP to niech zostaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KijasSowi i ghoscikowi radzę:

 

 

lukasrobertowi:

1. po czym poznajesz że BQT 500W jest za słaby (i jaki to model Straight Power?)

2. czy planujesz dokupić drugiego takiego Radeona?

3. czy wiesz, że obecnie spotkać Q6600 z OC >3,6GHz jest bardzo cieżko?

AD1. po tym ze na linii 12 V ma tylko 408W a to dla mnie najwazniejsze, taki zestaw jak mój pociagnie i 570W pod obciazeniem, prosze bardzo

http://www.cluboverclocker.com/reviews/vid...2_2GB/page8.asp,

Ad2. no co ty mama by mnie wyrzuciła z domu bo sie nie dorzucam do pradu i jade na darmozjada-nieroba :wink:

Ad3.wiem mam stara serie z 2005 roku, nizski vid, ostatnie 3 cyfry bardzo niskie, 3,4 Ghz robi na def.V dalej nie było potrzeby sprawdzania bo mialem 8800Gt i stykał w zupełnosci,

zdecydowąłem sie na tego szefa i jestem zadowolony, facet w sklepie powiedział ze podczas tej nawałnicy co była kolega na Bequiet 550, zjarał w kompie wszytsko grafike procesor płyte i dyski, a listwa cała została, ogolnie jestem zadowolny bo zasilacz tani jak na 750 i mam zapasik, oby tylko wytrzymał i nie zdechł za szybko, do CrossfireX potrzbny 1000W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link jest totalnie odjechany, nie ma podanej konfiguracji sprzetowej, w szczególności procesora i zasilacza, oraz modelu miernika jakim zużycie ewnrgii było mierzone, o ile było w ogóle mierzone, a nie strzelone z "przemadrego" kalkulatora mocy. Żadne chłodzenie powietrzene, zwłaszcza typu cover nie rozproszy ponad 200W ciepła, wiec bzdury do kwadratu są w tym linku.

Jeżeli była burza i trafienie pioruna (bezposrednie) to żaden zasilacz tego nie przeżyje, sam zasilacz zeby przeżyc potrzebowałby izolacji galwanicznej i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje trochę poprawić działanie mojego dotychczasowego komputera i zamierzam zacząć od zasilacza jako, że naczytałem się o Codegenach to jestem strachliwy go dalej trzymać w budzie a spędził tam ok. 5lat na szczęście nic nie puścił z dymem... Malutka pomoc w wyborze by się przydała bo wiem, że zarówno zasilacze cheftec i delta są dobre ale który będzie... "cichszy":)?

 

Dwa typy:

 

http://allegro.pl/item418585607_nowy_delta...zestochowa.html

 

http://allegro.pl/item422105494_chieftec_3...azja_f_vat.html

 

ktoś miły mógłby poradzić?

Delta 300MB B jest znacznie lepszym zasilaczem niż chieftec hpc. Miałem obyda i została się właśnie delta, jest cicha i chłodna. Chieftec też był w miarę cichy lecz znacznie bardziej się nagrzewał niż delta 300MB B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wstrzymałem się z zakupem zasilacza i póki co... ciągne dalej na CODEGEN! Ponoć dobry zasilacz waży z ~1,8kg... uwierzcie, że ten chyba ledwo pół kilo waży:D Ma 5 lat i wczoraj go rozkręciłem aby wyczyścić i odziwo... póki co... działa! Tykająca bomba zapewne powiecie hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawloHT, zenfist zapewne miał:)

 

Potrzebuję coś jak najtańszego do E2140,6600GT,2 hdd sata, 2gb ramu, raczej nie bede tego kręcił, chyba że procka do jakichś dwóch Ghz.

Chciałbym coś w miarę cichego i pewnego, bo komputer bardzo często chodzi 24/7, teraz nie zbyt bo jakis przypadkowy tracer 4life ma na 12 - 19V a na 5 prawie 8V (na szczęście nic się nie przypaliło, ale nie będę go już włączać). Myślałem nad Deltą albo Fortronem. I tak przy przypływie gotówki i wiekszych zmianach w kompie zasilka tez pójdzie do wymiany wiec nie musi byc przyszłosciowa;) Z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam tak zaestaw :

 

[775] Procesor Intel Core 2 Duo E8500 3,16GHz 6MB BOX

Cooler na procesor ThermalRight Ultra 120EXtreme

[iNT][775] Płyta Asus P5Q DeLuxe

Pamięć DDR2 2x2GB PC8500 1066MHz OCZ Reaper EPP CL5 OCZ2RPR10664GK

[sATA2] Dysk Seagate Barracuda 7200 500GB 32MB ST3500320AS

Nagrywarka DVDR LG Multi GSA-H55L OEM Black

[ATX] Obudowa NZXT LeXa BlackLine Blue

Zasilacz OCZ GameXStream SLI 600W 120mm LED OCZ600GXSSLI-EU

Wentylator Fander FX120-B czarny 120x120x25 m

Radeon HD 4870X2 Gigabyte

19" LG Flatron L1982U-BF

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Edition

 

I chciałbym się dowiedzieć czy zasilacz wystarczy jeszcze na drobne duperele, bo mam katodę podwójną mam cztery wentylatory (trzy 120 mm [scythe KAMAKAzE Blue LED] i jeden 80mm [scythe KAMAKAzE Blue LED])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROCESOR AMD ATHLON 64 X2 5600+BOX (AM2) (65W,65nm)

ASUS M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI Socket AM2

PATRIOT DDR2 4096MB PC800 DUAL 2 x 2048 CL4 EP LLK

HDD SEAGATE 500GB ST3500630NS SATA II 16MB

ASUS ATI Radeon HD3870 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E Magic (775/1700)

DVD-REC PIONEER DVR-215DBK SATA CZARNY BOX + NERO 7

CZYTNIK KART

 

jaki zasilacz do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuję kupić i bawić się w OC na takim sprzęcie:

- Xeon 3110 (E8400)

- Asus P5Q PRO

- A-data 2x2GB 800Mhz --> może coś więcej kiedyś jak trzeba będzie

- Samsung 640GB --> w przyszłości drugi napewno

- HD4870 ---> zmienie chłodzenie i zacznę OC, a kiedyś może drugi

- nagrywarka DVD

- Asus Xonar

- kilka wentylatorów 120mm w budzie

 

jaka cicha zasiłka do 300zł podoła temu konfigowi?

przymierzałem się do Corsair 450W, podobno cichy :) ewentualnie BeQuiet 450W

 

chyba że coś innego zaproponujecie pod względem ciszy;)

no i może potrzeba 500W?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli planujesz CF 4870 i o/c e8400. I chcesz miec przy tym zapas mocy i cisze.

To w sumie za małe pieniądze:

Corsair TX 750-650W w esc.pl

BQ SP550 u Zenfista rev 2 ~320zł

BQ P7 Pro 450 również powinien sobie poradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...