Skocz do zawartości
Mardok

Raid 0 A Wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości, udało się komuś odczytać S.M.A.R.T.y dysków z macierzy bez jej rozwalania ? Jest jakiś program, który to potrafi ?

Teoretycznie jest to możliwe. Należałoby odpalić aplikację dosową czytającą s.m.a.r.t. nie ładując wcześniej sterowników do SATA Raid. W ten sposób wykryte zostaną dwa odrębne dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

btw: u mnie wlasnie dysk jest najstarszy i ma ciut ponad 7 lat :) i 0 bad sektorow wiec nie narzekam. Mimo wszystko chce zmienic jednak SLC ciezko dostac, MLC jakos mnie odstrasza. Wiec chyba bedzie WD VR ten bez boxa.

I skutecznie ogranicza wydajność komputera...

 

SLC ciężko dostać? Poszukaj w zachodnich sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o pełen podgląd SMART ??

u mnie oprogramowane intela odczytuje z smart informacje i wrzuca na konsoli

Miałem na myśli raczej podgląd zdarzeń zapisywanych w S.M.A.R.T. (wiesz ta tabela z ilością przepracowanych godzin, uszkodzonych sektorów itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez na dniach wchodza dyski ocz vertex z 1.5 miliona godzin pracy i to z bardzo atrakcyjna predkoscia nie mowiac o czasie dostepu do danych...

 

http://www.night-modders.com/modules.php?o...r=0&thold=0

W stanach juz dawno sa i chce powiedziec ze jeden zamowilem juz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stanach juz dawno sa i chce powiedziec ze jeden zamowilem juz :).

mozesz zapodac linka?

 

EDIT:

ok juz nzalalzem

http://www.amazon.com/OCZ-OCZSSD2-1VTX60G-...e/dp/B001NPCTBE

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....&subcat=910

 

z tego co gadałem z dystrybutorem OCZ na teren Polski to możliwe, że za około 2 tygodnie beda juz dostępne u nas

Edytowane przez Celin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzebabyło dwa do raid ;)

Heheh no ciezko ciezko... docelowo ten dysk bedzie siedzial (uwaga) w eee box'ie :)...

 

Do swojego normalnego kompa kupie pozniej 2 takie dyski, jesli najpierw we wszystkich testach sie sprawdzi dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

ok juz nzalalzem

http://www.amazon.com/OCZ-OCZSSD2-1VTX60G-...e/dp/B001NPCTBE

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....&subcat=910

 

z tego co gadałem z dystrybutorem OCZ na teren Polski to możliwe, że za około 2 tygodnie beda juz dostępne u nas

 

1) This item has not yet been released

 

2) Pre-order

 

;)

 

Trzeba bedzie pomyslec o zakupie jakiegos kontrolera Adaptec'a..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i bardzo prosił bym o pomoc... w czym rzecz... Posiadam Windows Vista Ultimate Sp1 PL x64 i chciałem zainstalować sobie go na macierzy RAID 0 problem polega na tym że instalator windows w żaden sposób nie chce przyjać ŻADNEGO sterownika intel Raid

 

posiadam płytę MSI Neo2 FR na p35 (ICH9R)

 

napiszę co robiłem po kolei..

 

 

pobrałem pliki sterowników RAID ze strony intela (wersja 64bit floppy) zgrałem je na kluczyk USB

w biosie ustawiłem dyski w tryb RAID

po resecie wcisnąłem CTRL + I

skonfigurowałem macierz z dwóch dysków Seagate 250GB 410AS (500MB) pasek 32k i wszystko ok...

po zapisaniu ustawień odpalam bez problemu instalator visty wybieram wersję 64bitową

macierz jest widoczna klikam wgraj sterownik

otwiera się okienko

nawiguję do zapisanych sterowników (najnowszych ze strony intela 8.7)

sterowniki się wyswietlają (na liscie mam tylko jeden kompatybilny)

wybieram go system 3 sekundy mysli i zwraca mi bład z czerwonym Xem ;( nie można użyć sterownika...

 

bardzo prosił bym o pomoc kogoś kto ma to opanowane i miał może podobny przypadek będe bardzo wdzięczny

 

acha co dziwne kiedy odpaliłem w identyczny sposób instalację WIndows 7 Beta tez 64bity sterowniki z tego samego pendrive`a (nie ruszane) od razu wchodzą bez problemu i system się instaluje bez najmniejszego problemu!!! nic już z tego nie rozumiem... zasugerowałem się poradą autora tego wątku (ze vista nie potrzebuje sterowników RAID tak jak xp i niestety nie jest to prawdą)

Prosił bym zatem też o zmianę teog w tresci poradnika bo kosztowało mnie to dzisiaj całą nieprzespaną noc i pół dnia by móc w ogóle teraz napisać na forum...

 

co ja mam począc?? sterownik z płyty CD dostarczonej do MOBO (przyp. MSI Neo2 FR p35) oczywiscie takze nie działa i instalator windows go odrzuca...

 

POMOCY strasznie zalezy mi na tej macierzy a nie mogę obecnie normalnie pracować (windows zainstalowałem tylko po to by na szybko tutaj napisać)

 

co robię zle ?? jakie ew. inne sterowniki powinienem wgrać

 

dodam ze nie posiadam Stacji FDD w ogóle

 

Pozdrawiam i liczę na wsparcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co robisz jest zbędne :D instalator Visty bez problemu widzi macierze na wszystkich nowych mostkach Intela!

Normalnie instalujesz system po czym po ostatnim samoczynnym "uruchomieniu ponownym" instalujesz najnowszy Intel Matrix Storage Manager.

To wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba się nie zrozumieliśmy ... instalator windows gdy nie wgrywam sterownika pisze, ze nie moze sprawdzić czy partycja jest typu systemowego czy nie ?? i uniemozliwia mi instalację (na każdej partycji nawet dysku spoza raid 640GB)... stąd w ogóle miałem pomysł by sterowniki wgrywać...

 

sporo podobnych przypadków w necie znalazłem ale zero rozwiązań ;) a wygląda to tak...

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zrob jeszcze raz macierz i ustaw pasek na 128 kb.

Sprobuj zmienic miejscami tasmy sygnalowe do hdd.

Zapnij je pod inne kontrolery/gniazdka.

U mnie vista instaluje sie bez zadnych dodatkowych sterow raid, a mam nowszy mostek bo p45.

Mysle, ze blad tkwi w samym ustawieniu macierzy.

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz dałem radę panowie wiecie co zrobiłem.. tak na przyszłosć jak macie windows 7 na płycie i podobny problem... gdy trza wgrać sterownik trzeba podmienić płytę z visty na win 7 beta sterownik się wgrywa rozpoczyna sie kopiowanie plików po chwili wyskakuje błąd i prosba WŁÓZ DYSK WINDOWS 1 podmieniamy znowu na viste i leci dobrze ;)... wszystko już działa doszedłem do tego myku przez przypadek ;)

 

(taśmy partycje itp co wymieniliscie powyżej były ok )

 

PZDR

 

tak mi wyszło na 32 stripie ;) to są dwa seagate 250GB 3250410AS nie wiem dlaczego takie poszarpane ale juz sie unormowało jak zrobiłem defraga perfectdiskiem

Dołączona grafika

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...nie wiem dlaczego takie poszarpane ale juz sie unormowało jak zrobiłem defraga perfectdiskiem

A co ma fragmentacjia do odczytu liniowego? Cuda masz w systemie i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz dałem radę panowie wiecie co zrobiłem.. tak na przyszłosć jak macie windows 7 na płycie i podobny problem... gdy trza wgrać sterownik trzeba podmienić płytę z visty na win 7 beta sterownik się wgrywa rozpoczyna sie kopiowanie plików po chwili wyskakuje błąd i prosba WŁÓZ DYSK WINDOWS 1 podmieniamy znowu na viste i leci dobrze ;)... wszystko już działa doszedłem do tego myku przez przypadek ;)

To jest naprawdę dziwny myk a Ty masz jakiś dziwny sprzęt. Na mojej płycie z P45 i RAIDem musiałem kombinować tylko z instalką XP, w sensie dorzucenia sterowników do płytki instalacyjnej XP przy pomocy nLite'a. Vista i Windows7 widziały macierz bez żadnych "myków". IMHO bardzo dziwna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam raid0 na samsungach 320 F1.W testach wyglada to w miare ok ale strasznie wolno kopiuje pliki w obrebie macierzy.

Moj sprzet to abit ix38 quad gt z 6gb ramu. System to Win XP x64.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czy to normalne ze predkosc kopiowania jest tak niska nawet nizsza niz na pojedynczym dysku. Bez raidu czesto mialem transfer przy kopiowaniu ponad 110mb/s.

Edytowane przez aro52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam raid0 na samsungach 320 F1.W testach wyglada to w miare ok ale strasznie wolno kopiuje pliki w obrebie macierzy.

Roznice w wynikach "Average Read" miedzy HDTune a HDtach pokazuja jak miarodajne jest zrobienie krotkiego testu w tym drugim.

 

W PROGRAMIE HDTACH ZAWSZE PRZEPROWADZAJCIE LONG BENCH (32MB ZONES)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o kopiowanie w obrebie macierzy, czy z dysku na macierz ew. odwrotnie ?

 

W moim przypadku transfer z dysku (samsung f1 1tb) na macierz (strip 64kb cluster 16kb) byl w granicach 80-115MB - tak wyswietlal Windows 7, predkosc uzalazniona byla od wielkosci plikow)

 

Obecnie wrocilem do mojego kochanego XP x64 sp2 oraz zmienilem strip na 32kb - dzisiaj sprawdze w TerraCopy ile wynosza transfery.

 

Upewnij sie, ze masz najnowszy Intel Storage Menager oraz wlaczona opcje WBC, nie zaszkadza rowniez najnowsze sterowniki do chipsetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czego sie spodziewacie ??

 

Bez raidu idzie z dysku na dysk czyli max co mogą dyski (ok. 120mb/s) z raidem dwa dyski pracują razem i na zmiane odczyt i zapis - to tak jakbyście kopiowali pliki z jednej partycji na drugą w obrębie jednego dysku - tez bedzie wolniej

 

ja jak robie raid0 to jedna partycja do pracy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że w release notes do najnowszego Intel MatrixStorage Manager wspomina się o problemach z wolnym zapisem w przypadku stosowania dysków SATA2, może to mieć duże znaczenie w przypadku testów, gdzie macierz jest celem zapisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czego sie spodziewacie ??

 

Bez raidu idzie z dysku na dysk czyli max co mogą dyski (ok. 120mb/s) z raidem dwa dyski pracują razem i na zmiane odczyt i zapis - to tak jakbyście kopiowali pliki z jednej partycji na drugą w obrębie jednego dysku - tez bedzie wolniej

 

ja jak robie raid0 to jedna partycja do pracy i tyle.

Mialem wlasnie napisac mniej wiecej to samo ale mnie ubiegles ;)

 

Ja mam w macierzy 2 partcje: jedna na system druga robocza + gry. Cala reszta na osobnym dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby macie racje ale przed raidem z 320 jak robilem backup na stara 80 to srednio szlo 90mb/s a teraz z raidu na nia idze zaledwie 50mb/s.

A w sumie to jest dziwnie bo pliczki do np 1gb czasami przenosi w 1-3s nawet predkosci nie pokazuje total commander a czasami jak pokaze to np 900-1000mb/s ale wieksze np 5gb plik jest juz tragicznie 70-80mb/s. Czy to normalne tak ma byc czy cos system swiruje?

Dodam ze bios ma bug chyba bo pomimo ze ustawiony jest zeby bootowal z dvd to i tak bootuje tylko z raidu tak samo omija dysk podpiety do JMicrona ;/

 

Sprawdzalem po restarcie i kopiowanie czy przenoszenie np filmu za 1x jest tragiczne 70-80mb/s dopiero 2x ten sam plik idze szalenie szybko

tak jak by z ramu prosto na dysk. Co o tym sadzicie przeciez kopiowanie z predkoscia 70mb/s to wolniej niz pojedynczy dysk, w obrebie 1 dysku spokojnie osiagalem 100mb/s a nawet wiecej

Edytowane przez aro52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kopiowanie jednym z programów do tego przeznaczonych. One omijają explorer'a, jesli tempo kopiowania będzie dużo większe to wina będzie w samym systemie i może byc konieczne przeinstalowanie.

Spróbuj też paska 128kb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w TeraCopy predkosc tak samo niska w dodatku podczas kopiowania dyski sa tak glosne jak by nigdy defregmentacji nie bylo a one sa puste poza systemem nic nie ma

 

zainstalowalem win2003sv 32bity transfery w HD Tune troche lepsze srednio o 10mb ale kopiowanei nadal tragiczne ;/

 

 

rafa widze ze masz 3takie dyski spiete w raid0 mogl bys zobaczyc predkosc kopiowania w obrebie macierzy z gory dziekuje

Edytowane przez aro52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem 2 dyski 500gb 7200.12 seagate. Stworzyłem macierz raid0 stipe 32 wszystko ładnie pisze że jest bootable. Odpalam instalke windowsa visty zaczyna się instalacja docieram do menu podziału dysku na partycje. Tworzę kilka partycji i zaznaczam pierwszą naciskam next do instalacji a tu mi wyskakuje takie coś. Dołączona grafika

To samo mam przy instalacji windows 7,moja płyta taka jak w sigu na jednym dysku normalnie winda się instaluje. Pisaliście wyżej że vista nie potrzebuje sterowników do raida czy to może być przyczyną? Bios do płyty głównej posiadam najnowszą bete.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...