Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

ja dzis zamontowalem na mojego procka e7200 @ 7x500 Thermalright Ultima 90:} + 2 tygodniowy wentyl acutake z pwm;] prawie nieslyszalny ( cichofan ) i temp w idle 30-32 stres orthos(15min^^) max ile widzialem to 50 a tak to chodzi pomiedzy 46-50:S na boxie bylo o 10stopni wyzej i halasowal:S

 

kosztorys 63zl ultima + 17zl acutake:S

Jak na mój gust cos za niskie masz te temperatury.... -_- U mnie na Mugenie + Acutake 1200rmp w stresie rdzenie maja po 57/60C (orthos 20min). Temp w pokoju ok 23-24C. W idle ok 38. Pasta Zalman ZM-STG1.

Wcześniej na AC Freezer było ok 44C w idle, a 63 w stresie przy max obrotach oryginalnego chłodzenia na fryzjerku.

 

Buda aktualnie otwarta bo dopiero co kompa złożyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma się rozumieć że CoreTemp 0.99.3 z Tjmax 100 podaje prawdziwe tempy dla E7200?? :rolleyes: Mam stare chłodzenie zaimportowane ze socketu 939 amd a dokładnie Pentagrama QVC-120 Cu+ i paste mx1 wysłużoną żywcem przeniesioną z athlona 4200+ :lol2: więc dla mnie kazdy stopień się liczy :D dlatego na codzień moja sztuka chodzi na 3,5GHz przy 1,24 - 1,25 real z cpuz, a ów CoreTemp pokazuje max 61*C. Używam Prime95 wersji 64 bitowej :wink:

Jakoś szkoda mi procka żeby wyżej chodził, chociaż z ciekawości nie omieszkałem sprawdzić B-) i wyszło takie cuś o: screen

 

Niewiem dlaczego Cpuz nie działa mi na XP x64 ale zastosowałem zamienniki :wink:

 

Dodam jeszcze że to nie było optymalne ustawienie. Potem udało mi się ustawić tą samą częstotliwość jednak przy 435 * 9 = 3915, pamięci synchronicznie i wynik sie poprawił na 5m 55s ale nie trzasnąłem screena. I Prime95 sie wysypywał jednak nie wiem czy miał za mało papu na 100% obciążenia czy po prostu od bardzo wysokiej temperatury... ale raczej mam przeciętny egzemplarz :oops: Powiedzcie mi dlaczego Everest pokazuje tak duże CPU VID dla mojego procka?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie jak lepiej jest kręcić procka, a konkretnie E7200, synchro z ramem czy to obojętnie bo w innym temacie mi powiedzieli że bez różnicy, że dzielnik tu nie ma nic do rzeczy a jeszcze indziej czytałem, że kręcenie bez synchro 1:1 niema sensu na P35 :blink: . Jak zmniejszyłem mnożnik a podniosłem fsb i 1:1 to w evereście testy wyniki szły w góre. Ale jak procka puściłem normalnie tzn. np. 370 x 9,5 z dzielnikiem żeby pamiątki szły ~1050mhz to w everescie spadły wyniki troche a w superpi nieznacznie lepszy wynik był. Widze ze kolega wyzej puścił 7x500 jednak już wtedy płyta sie poci tak mi sie zdaje bo trzeba wszystkie napiecia podbijać to tak bym nie chciał... to wyjaśni może jakis znawca co :D

 

PZDR

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie FSB do Benchmarków a Wysokie Takty do codziennej pracy :D

 

do gier tez raczej wysokie fsb:S

 

<nie sprawdzane:P>

Hmm, też jakoś tak czuje że komp bardziej spełniony jak biega na wyższym fsb :D Tylko co daje wyższe fsb. Przetaktowuje NB i samą siebie czyli fsb :D gry na to reaguja?? Ale ani słowa nie powiedzieliście czy lepiej synchro czy obojętnie. Chociaż jak pamiątki bym chciał puścić np. ~1060 (max dla moich) to i tak synchro odpada... <_<

 

PS. firin skoro Ty masz fsb 500 :wacko: to jak ty masz napięcia poustawiane, ładnie lata tak?? kurcze moze tez sobie tak ustawie :D :mrgreen:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd79 a pamięci na ile masz?? Nie bałeś sie że na proc za duże napięcie?? Na codzień chyba by nie mógł tak pracować co? Ja nie dawałem wyżej niż 1.36 realnie... ale i tak na czas testów bo na codzień szkoda mi go. Kurde na 1,4 to bym miał 4GHz murowane... :razz:

 

PS. Jak ty w superPI sprawdzasz stabilność proca to ja dziękuje. Użyj orthosa albo prime95 64bit jak masz windoze x64 :wink:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'DejwiT11' Dla info twojego sprawdzam Prime2004 i jego odpowiednik Orthos, jak w SuperPI na poczatku nie przejdzie 16M to nie ma co testowac tymi wczesniejszymi programami.

Na codziń uzywam takich ustawień i nic się nie dzieje mam bardzo chłodno w budzie.

 

Temperatury

Płyta główna 39 °C (102 °F)

Procesor 28 °C (82 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 48 °C (118 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 45 °C (113 °F)

SAMSUNG HD642JJ 25 °C (77 °F)

Seagate ST3160815AS 30 °C (86 °F)

WDC WD800BB-55JKC0 33 °C (91 °F)

 

Wentylatory

Procesor 1230 RPM

Obudowa 820 RPM

Wentylator nr 4 1276 RPM

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.39 V

+3.3 V 3.34 V

+12 V 12.12 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.30 V

VBAT baterii CMOS 3.09 V

DIMM 1.97 V

 

 

Oczywiście proc jest w czasie testów i nie długo zjade z V jak bede miał czas porobic testy, Na róznych portalach w samych reckach widziałem jak dawali nawet 1,44V na E7200/E7300.

Na 3600MHz oczywiść 1,35V chyba ciagnie ale jak mówie procka mma nie dawno i to tak na szybko ale komp chodzi i nic se z nim nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd79 to jakiego ty chłodzenia używasz na procu?? bo mi by sie jakies przydało bo mam starego Pentagrama. Na codzień masz tyle no to ładnie, może tez bym miał tyle gdyby chłodzonko mi sie wyrabiało. 1.44v dają krótkotrwało tylko na czas testów. Na codzień słyszałem że nie powino sie dawać wyżej jak 1,35v. Ile masz temp w stresie? Mierzysz najnowszym Coretempem z Tjmax 100? No to ja kontratakuje :D

post-164893-1225973190_thumb.jpg post-164893-1225974372_thumb.jpg

Oczywiście prime95 sie wysypał zaraz na początku bo za mało papu :razz: ale na SPi wystarczyło. :wink:

Pozdro

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się trafiła taka sztuka

post-162348-1225990404_thumb.jpg

Na co dzień 3800 przy 1.312

No super sztuka. Jednak orthos potrafi sie wyłożyć nawet po 2 godzinach. Mi się wysypał po 40 minutach więc testuj minimum godzine jakby co :wink: Tylko widzę że chłodzonko Ci nie wyrabia, tak jak mi -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DejwiT11: Z tego co widzialem w innym topicu na tym forum;] juz wiesz moze nawet lepiej odemnie co masz klikac;P

 

pozdro;]

Hmm, prawda udzielamy się w innym topicu razem bo mamy te sam sprzęt :D a oc chyba nieźle mi wychodzi :gitarzysta2: :wink:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również napiszę o jednym z E7300. Confident to jest i potrafi 3500MHz na 1.225 (jakoś tak). Chyba całkiem nieźle nie?

Zapewnie chodzi Tobie o Engineering Sample czyli próbkę inżynieryjną. Jeżeli te procki mają jakiś większy potencjał niż sklepowe to ten o którym mówisz nie jest aż taką rewelacją chyba. Mój E7200 chodzi full stabilnie na 3500MHz przy ~1,24v w stresie. No ale ten o którym wspomniałes chyba nie jest najgorszy biorąc pod uwagę tego Confidentiala :wink: klik

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tyle potrafi moja sztuka... B-)

 

Dołączona grafika

 

3.8ghz na 1.23v. Narzekać więc nie moge, procek kręci się nieźle :lol: A jeszcze bardzoej się ciesze jak pomyśle że kupiłem go za śmieszne 320zł (BOX) :lol2:

 

Jedynie pamięci nadają się do wymiany bo te obecne padają zaraz po przekroczeniu 900 :/

 

Także kto da więcej za mniej? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zakupiłem dziś procka e7300 i jutro składam sprzęcik będzie siedział na płytce Asus P5QC i chłodzić go będzie Katana II.

Interesuje mnie jakie w zasadzie max bezpieczne napięcie mogę mu dać,i czy one chodzą na fsb 1333?Tzn w sesnie czy da się je tak przetaktować.

Jak to jest liczone?

I mam a-daty 800 mhz ddr II czy one mogą ograniczać procka?Bo zmienillem dziś platformę i nie wiem jak to jest czy mozna tu spokojnie walić asynchro bez straty wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchro czy nie raczej nie ma to wpływu na wydajność. Co do napięcia to lepiej nie przekraczać 1.35v. FSB u mnie wynosi 1690 także sam sobie odpowiedz na to pytanie... ;)

Odnośnie reszty to poczytaj sobie najlepiej jak sie te procki podkręca na sockecie 775 bo raczej nikt nie będzie Ci tu tego tłumaczyć.... :smile2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SinRock napisz mi co miałęś wcześniej przed tym prockiem,i jak duża według Ciebie jest różnica?

Zastanawiam się czy nie zrobił bym lepiej gdybył kupił e8400,ale pomysalem ze to w sumie ten sam proc,ale rozni się taktowaniem,cashem,fsb i brakiem wirtuazliacji graficznej.

A te rzeczy bardziej(cashe 6 mb i ta wirtuzalicja) przydadzą się w obróbce 3d itp,a nie w grach,a ja tego kompa głównie do gier złozylem.

Mój HD 4870 się dusił na a64 x 2 3600+ @2861 mhz.

Czy jak podkręce tego procka powiedzmy do 3,8 ghz-4 ghz to będe odczówał różnice względem e8400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy 3MB, a 6 MB cache zawsze będzie różnica, pewnie nie za duża (w grach kilku klatek ogółem kilku procent), ale zawsze.

Odnośnie FSB to max dla E7xxx jest wcześniej (bodajrze w tym topicu ktoś pisał, że te procki kończą się w granicach 460-540MHz). Seria E8xxx to aktualnie absolutny max FSB dla proców Intela.

Taktowanie... Maksymalne jest średnio o 200MHz mniejsze dla E7xxx niż dla E8xxx, chociaż trzeba powiedzieć, że średnio!!! E8xxx uzyskują taki same taktowania na niższych napięciach.

No i jeszcze wirtualizacja. Nie wiem o co ci chodziło, ale to raczej chodzi o wsparcie procesora dla jednoczesnej obsługi kilku systemów operacyjnych. Dla normalnego zastosowania, czyli jednego systemu operacyjnego jednocześnie pomiędzy procami nie ma absolutnie żadniej różnicy (chyba że żyję w świecie moich własnych złudzeń :unsure: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu doszedł procek z siga :unsure:, niestety mało czasu, mobo niechciala wstac na nizszym fsb niestety, ale pobawie się jeszcze w weekend(vcore, miernik pokazywał 0,70-0,71V)

Dołączona grafika

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...