Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli 4850 wypadnie gdzieś pomiędzy 8800GT a GTS to się nawet nie zastanawiam bo to co nV prezentuje sterami w kwestii obsługi HDTV woła o pomstę do nieba. Od roku mój wysłużony X1800XT pod tym względem miażdży najnowsze GeForce-y. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 4850 wypadnie gdzieś pomiędzy 8800GT a GTS to się nawet nie zastanawiam bo to co nV prezentuje sterami w kwestii obsługi HDTV woła o pomstę do nieba. Od roku mój wysłużony X1800XT pod tym względem miażdży najnowsze GeForce-y. :)

Widze masz ten sam problem co ja;) HDTV tylko ATI;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ATI wydaje swoje stery zawsze w środę.

 

Radeon 4850

 

GRID 1920x1200 AAx4 AFx16

 

http://www.abload.de/image.php?img=gridaqx.jpg

 

http://www.abload.de/image.php?img=mitaf26du.jpg

No GRID-a juz ktoś testował w tym temacie i wydajnościowo ponoć na poziomie GF8800GTS :wink: Nieźle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak potwierdza ponownie rev2 S1 pasuje na radka ;) Hehe a mi pozostanie zostac w obozie czerwonych; P A bym zapomniał jeden z forumowiczy Hipo wział odemnie dzis jednego 4850(osobisty) i ma go jutro "wodowac" to zobaczymy jak OC radka ;)

Edytowane przez got3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie ma programu do poprawnego podkręcania 4850 a CCC umożliwia zwiększenia częstotliwości na GPU tylko do 700 Mhz.

 

Właśnie ukazały się Catalyst 8.6 :rolleyes:

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W release notes Catalyst 8.6 nie widzę wsparcia dla 4850/4870.

 

Za to znowu poprawili wydajność w 2xxx i 3xxxx

 

Performance Improvements

 

The following performance gains are noticed with this release of Catalyst™.

3DMark Vantage:10 to 15% gains across all Radeon™ HD 3xxx and HD 2xxx products, with larger gains in specific cases.

Call of Duty 4: Performance increases across all Radeon™ HD 3xxx and HD 2xxx products, with gains as large as 35% in specific maps.

Call of Juarez DX10: Performance increases between 2 and 9% across all HD 3xxx and HD 2xxx products

Company of Heroes (DX10 version): Performance increases between 4 and 10% across HD 36xx and HD 34xx products.

Lost Planet (DX10 version): Performance increases by 1 or 2 fps across all HD 3xxx and HD 2xxx products, creating in some cases up to 20% increase.

Lost Planet (DX9 version): Performance increases between 2 and 20% across all HD 3xxx and HD 2xxx products

Prey OpenGL: 3-5% gains across HD 3xxx and HD 2xxx products.

Quake 4 OpenGL: Up to 8% increase across all HD 3xxx and HD 2xxx products.

Shadermark 2.1: Minor improvements across all HD 3xxx and HD 2xxx products, with the largest gains appearing on HD 3650 (up to 9%)

ViewPerf 10: Substantial performance improvements across several of the sub-tests, with the largest gains in ugnx (up to 55%), catia (up to 17%) and tcvis (up to 10%) across all of the HD 3xxx and HD 2xxx products.

 

EDIT: W pliku INF jest jednak obsługa kart z serii 4800 :razz: :rolleyes:

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu duzo mowic

jesli ta grafa faktycznie bedzie za ~500 zeta to pozamiatane

NV pozostaje tylko walka cena

 

gtx 260 kilka razy przegrywa

9800 gtx po wlaczeniu AA prawie zawsze przegrywa

 

ATI wreszcie pokazalo ze nie sa chlopcami do bicia

 

ciekawe jak wypadnie g92b ( 55 nm )

no ale to za kilka miechow dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie ile taki 4850 będzie kosztować. I wiem, że w esc jest Asus za 599zł ale w mojej subiektywnej opini jeśli 8800gts kosztuje 520zł jak napisał Czarny to po prostu się zbytnio nie opłaca(za 599zł oczywiście . ) A teraz pytanie zupełnie z innej beczki:) Do niedzieli muszę kupić kompa i nie wiem czy brać tą 4850?? Doradzcie coś:) Myślicie że się pojawią jakieś alternatywy dla Asusa do niedzieli???

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak musisz?:> Zawsze możesz kupić coś na PCI :] I poczekać do normalnych cen, w końcu jeszcze nie było premiery :D

Poważnie musze:) Bo to nie dla mnie komputer:) A jesli kupie do niedzieli to powiedzmy ta grafa trafi do mojej budy:D Trochę to skomplikowane ale niestety muszę się zdecydować max do soboty bo w niedziele są sklepy zamnknięte;) Dlatego pytam czy ktoś może coś wie na temat innych firm, i kiedy się ewentualnie pojawią w sklepach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No calkiem calkiem te karcioszki. A NV w odpowiedzi ma to: http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...75&Itemid=1

 

Ciekawe czy na 8800GTS 512 bedzie tez cos szybciej ;)

 

No ta nowe stery zeby sie potem nie okazało ze na bezposrednich screenach tu brakuje texturki,tam jakiegos cienia albo gorszej jakości i juz fpsy w gore ; ) jak to było za FXow ;)

 

A co do wydajności to bardzo ładnie sobie daje rade i to co ja zauwazylem zadziwia wydajnoscia w gridzie z 4xAA jak 9800gtx bez AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu duzo mowic

jesli ta grafa faktycznie bedzie za ~500 zeta to pozamiatane

NV pozostaje tylko walka cena

 

gtx 260 kilka razy przegrywa

9800 gtx po wlaczeniu AA prawie zawsze przegrywa

 

ATI wreszcie pokazalo ze nie sa chlopcami do bicia

tak, tyle ze 8800GTS jest za 520zł i kręci się 750/2100 co daje mu znaczną przewagę i nawet bez OC w cenie 500zl jest karta konkurencyjną o conajmniej takiej samej wydajności....a ati dopiero po roku dogania G92....

 

 

Tylko pytanie ile taki 4850 będzie kosztować. I wiem, że w esc jest Asus za 599zł ale w mojej subiektywnej opini jeśli 8800gts kosztuje 520zł jak napisał Czarny to po prostu się zbytnio nie opłaca(za 599zł oczywiście . ) A teraz pytanie zupełnie z innej beczki:) Do niedzieli muszę kupić kompa i nie wiem czy brać tą 4850?? Doradzcie coś:) Myślicie że się pojawią jakieś alternatywy dla Asusa do niedzieli???

kup sobie 8800GTSa za 520-540zł i podkręć... 4850 po OC nie zaoferuje Ci nic ponad to co 8800GTS po O/C...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tyle ze 8800GTS jest za 520zł i kręci się 750/2100 co daje mu znaczną przewagę i nawet bez OC w cenie 500zl jest karta konkurencyjną o conajmniej takiej samej wydajności....a ati dopiero po roku dogania G92....

 

 

 

 

kup sobie 8800GTSa za 520-540zł i podkręć... 4850 po OC nie zaoferuje Ci nic ponad to co 8800GTS po O/C...

 

a mi sie wydawało ze g92 wyszło koncem 2007 no ale lepiej napisac "rok" lepiej to wyglada ; ) I widze ze karte stałego klienta masz u wróżki bo juz wiesz jak sie atiki beda krecić.Co do 8800gts racje przyznać musze za 520-40zł to ciagle najlepszy możliwy zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tyle ze 8800GTS jest za 520zł i kręci się 750/2100 co daje mu znaczną przewagę i nawet bez OC w cenie 500zl jest karta konkurencyjną o conajmniej takiej samej wydajności....a ati dopiero po roku dogania G92....

 

 

 

 

kup sobie 8800GTSa za 520-540zł i podkręć... 4850 po OC nie zaoferuje Ci nic ponad to co 8800GTS po O/C...

Tylko, że używam HDTV a tutaj wiem jak stoi Nvidia:/

No może nie ma takiej tragedii ale jednak..

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie zaskoczony wynikami z tej francuskiej strony , jeżeli te wyniki okażą się realne to żegnaj Nvidio :wink: pomimo , że nie lubie Ati za guzdranie się ze sterownikami.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że używam HDTV a tutaj wiem jak stoi Nvidia:/

No może nie ma takiej tragedii ale jednak..

to racja...ogólnie dla mnie radki mają lepsza jakość obrazu zarówno 2D jak i na wyjściu TV-OUT... miałem więcej radków niz GF i obraz na nich bardziej mi lezy...ale za 520zł moim zdaniem 8800GTS nie ma konkurencji ....chyba ze radek będzie po 500zł to moze moze...

Patrząc na chłodzenie 4850, które trzeba wymienić bo karta się strasznie grzeje nie wróze jej na boxsie wielkiego O/C, a zmiana chłodzenia to dodatkowy koszt....

Edytowane przez Michael86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...