Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt,słaby punkt.

Ale moze bedzie tak jak z 8800gt..tamto referencyjne chlodzenie bylo porazająco cienkie,a po wymienie bylo nawet niezle.

Choc chodza sluchy, ze amd/ati , przeselekcjonowalo karty ,aby te najwydajniejsze dac na 4870.

 

Ps.Chłodzenie bedzie pasowac od 3870?..w sensie ten sam rozstaw?.

 

Jesli bym bral to niestety u mnie, chlodzenie nie moze za bardzo wystawac nad karta,tylko cos w stylu dual orba..albo Arctic Cooling Accelero Xtreme.

 

Ps.na Allegro zaczynają sie pojawiac.

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD zajela oficjalne stanowisko w kwestii olania firmy przez wszystkie możliwe kanały dystrybucji? :P

Tak ;)

Dzisiaj nie można publikowąć full testów, tylko tak zwane "teasery" co kolwiek to znaczy :P

Oficjalna premiera jest 25.06 i wtedy też zostanie ujawniona specyfikacja HD4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do tematu? Przeczytałeś ten artykuł czy tylko tytuł? :lol2:

 

 

Kurcze jak ja bym chciał, żeby te testy się sprawdziły. Co prawda grafy jeszcze nie zmieniam, ale wojna cenowa to coś co lubię. Na gwiazdkę takie 4850 za 3 stówki by się łykło :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko to jestem w ciężkim szoku widząc to co prezentuje 4850'tka :blink: Mam głęboką nadzieje, ze reszta serwisów potwierdzi te wyniki :wink: W teście techpowerup w tabelce na pierwszej stronie jest chyba błąd... Ztcw pamięci na 4870 to ddr5, a tam są taktowane zaledwie 900Mhz (wolniej niz 4850 :lol: ) :D

 

@Tomsx4 lepiej być sceptycznym niż się niemiło rozczarować, jak bywało w przeszłości :D

 

Ps. Sorki za brak polskich znaków, pisze z pracy, jak wrócę do chaty to zedytuje :wink: pzdr

 

Ps.2. Trochę późno, ale done :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko to jestem w ciezkim szoku widzac to co prezentuje 4850'tka :blink: Mam geboka nadzieje, ze reszta serwisow potwierdzi te wyniki :wink: W tescie techpowerup w tabelce na pierwszej stronie jest chyba blad... Ztcw pamieci na 4870 to ddr5, a tam sa taktowane zaledwie 900Mhz (wolniej niz 4850 :lol: ) :D

Pewnie miało być 1900MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno chcialem sie pakowac w sli(ale z powodu badziewnych płyt olałem to), wczoraj prawie kupilem 9800gtx ale cos mi podpowiadalo zebym tego nie robil i dobrze zrobilem.Teraz takie 2 w crossfire i bedzie spoko(pcie x8 minimalnie spowolni).Ale tak czy siak to czekam na 4870 lub 4870x2 najlepiej.... do premiery nie daleko :D

 

Co do karty po wstępnych testach to czuje się jakby kto liścia mi wypłacił hehe !! Taka wydajność za taka cenę !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sobie planuję 4870x2 (powrót do ATi po jednorazowym skoku w bok), ale to jak wyjdą jakieś bardziej wymagające gierki, bo narazie GTS do wszystkiego styka na moim moniotorku 1280x1024

 

Mam nadzieję, że po oficjalnych testach radek nadal będzie dobrze wyglądał.

 

 

A tak poza tym, one mają VIVO, czy e-tam?

 

edit

A, i do mojej listy życzeń dodałbym możliwość oficjalnego załączenia w sterach AA na silniczku UE3

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytajac wasze posty bardzo optymistycznie sie to wszystko przedstawia ... czyzby sukces ATI na miare radeona 9700pro ? :)

zobaczymy jaka bedzie odpowiedz fanboyow NV :P no i wiecej testow. porzadna grafika za rozsadne pieniadze to - dobra droga moim zdaniem. Lepsza niz bijacy rekordy predkosci uklad za cene kilku x360 :P

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, iz 4870 w CF nie powinien mieć problemów z pobiciem gtx280 w większości tyt.

Już teraz, w niektórych grach 4850 CF jest na takim poziomie jak 280gtx..vide crysis/WiC w 1920x1080.

Inne pozycje ,nieco w tyle...10-20%..a cena takiego zestawu to coś kolo 1100zł...czyli bardziej wpasowuje się w porównania do 9800gtx2

Ale skoro 4850 kosztuje/ma kosztować 500-600zl, to wydaje mi się iż 4870 coś kolo 700-800,co nadal powoduje jakąś tam konkurencyjność względem Nv.

Nie wspominając o tym iż CF działa na płytach intela, w dużej mierze nowszych,ale zawsze.

 

Przy takich cenach kart z środka półki, i nowych kartach Ati..gtx280/260 powinien kosztować 1500/1000 zł,moim zdaniem.

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze strony PCLAB

 

Do naszego laboratorium dostarczono akcelerator ASUS EAH4850. Kartę chyba stworzono dla azjatyckich lesbijek, bo na radiatorze umieszczono zdjęcie dalekowschodniej „Amazonki” na tle różowych kwiatuszków ;-)

rozwalilo mnie to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...