Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że posiadacze ATI chyba wiedzą na ile dopracowane są stery do CF i myślałem, że będą orientacyjnie wiedzieli, na przykładzie chociaż by radków 3870, wydajniejsze były 2 karty 3870 CF, czy jedna 3870x2? I to samo w tej sytuacji 4870.

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:MAX:. Nikt w lapach nie mial jeszcze 4870

Jakos nic nie mowiono o 4870x2 a Ty chcesz konkretow na podstawie poprzedniej generacji....

 

Poczytaj, doksztalc sie, pobadaj jak wraz seriami kart zmieniala sie obsluga sli/cf i pozniej przeanalizuj swoja wypowiedz. Mruknij pod nosem "Mea Culpa" i zamilcz nastepnym razem zanim nie przemyslisz tego co chcesz napisac

 

kto mi odpowie na pytanie czym regulowac obroty wentylatora na radeonie 4850 ?? riva tuner nie dziala wczesniej mialem 8800gt tam elegancko to chodzilo

 

Narazie ani riva tuner, ani atitool tego nie zrobi

Pisane juz bylo

 

 

Zaczekaj na nowe wersje tych programow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi odpowie na pytanie czym regulowac obroty wentylatora na radeonie 4850 ?? riva tuner nie dziala wczesniej mialem 8800gt tam elegancko to chodzilo

 

Asus w swoich kartach daje programik SmartDoctor i w nim można ustawiac prędkośc obrotów

U mnie działa. Przy 40% jest cicho i w miarę wydajnie (49-52 st idle, 70 st stress)

Edytowane przez marcin3112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

2 x 4870 vs. 4870 X2 -> na płycie z X38/X48 wydajniejsza będzie pierwsza opcja, na płycie z P45 wydajność będzie taka sama (zakładając identyczne zegary), na P35 w dół wydajność X2 będzie wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x 4870 vs. 4870 X2 -> na płycie z X38/X48 wydajniejsza będzie pierwsza opcja, na płycie z P45 wydajność będzie taka sama (zakładając identyczne zegary), na P35 w dół wydajność X2 będzie wyższa.

 

I dlatego caly czas myślę o X2 zamiast 2x4870. Dojdzie wymiana płyty, procka, pamięci. Tylko pytanie czy ten mój procek troszkę nie przyhamuje tej karty. Trzeba jednak poczekać tak do września na spokojnie, a wakacje przeczekać na 8800GT. W zasadzie to nie pali mi się. Co do samych kart to jestem pod wrażeniem. ATI wreszcie wróciło. Skoro na egiełdzie wypadła dobrze znaczy że jest dobra. (Pozdro Focus );)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że posiadacze ATI chyba wiedzą na ile dopracowane są stery do CF i myślałem, że będą orientacyjnie wiedzieli, na przykładzie chociaż by radków 3870, wydajniejsze były 2 karty 3870 CF, czy jedna 3870x2? I to samo w tej sytuacji 4870.

Tylko pozostaje jedna kwestia...

 

3870 X2 to 2x3870 na jednym PCB, które mają po 512MB pamięci do wykorzystania dla każdego rdzenia.

 

A 4870 X2 prawdopodobnie będzie miało 1GB wspólnej pamięci dla obu rdzeni. I wydajność w tym wypadku może być lepsza od 2x HD4870 w CF :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem testy 4870 - gromi nawet GT280(!) - w Crossfire, ale jednak. Wadą jest duży pobór prądu, niestety, w idle. O wiele większy od 4850.

 

Za to testy na FiringSquad - @#$#, ale szajs... Każdy w różnej rozdzielczości, różnych detalach dla różnego GPU. W ogóle nie miarodajne. Ktoś, kto się patrzy tylko na FPS-y pewnie da się "złapać" na te sztuczki...

 

Devil - teoretycznie 4870X2 jest lepsza - zajmuje tylko jeden slot PCI-e, więc możesz zrobić tandem, a wtedy będzie ciekawie. Do premiery jednak 2 miesiące, więc wstrzymajmy się z wróżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu konkretne karty od ATI...

Bardzo dobrze, że utrali nosa NVIDII, bo już zaczęła szaleć z cenami...

Ciekawe kto im teraz kupi wolniejszego i droższego od 4870 gtx'a 260... albo 9800gtx...

 

Teraz jeszcze 4870x2 i czas najwyższy na zmianę lidera wydajności...

Way to go ATI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak bardzo się grzeje ?

 

Zależy jak wiatrak ustawisz, przy minimalnych obrotach może się grzac.

Parę postów wcześniej napisałem jakie mam temperatury.

Chłodzenie referencyjne do najwydajniejszych nie należy.

Turbinka musi się trochę rozkręcic żeby był odpowiedni przepływ powietrza.

Jak się trochę radiator przewietrzy to temperaturki ładnie spadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 4870 X2 prawdopodobnie będzie miało 1GB wspólnej pamięci dla obu rdzeni. I wydajność w tym wypadku może być lepsza od 2x HD4870 w CF :)

I z tego powodu warto czekać na 4870 X2 i jego testy :razz:

 

czyli do września?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe OT, bo czytam temat i widze posty o utarciu nosa NVidii i jej zaporowych cenach, pamietajcie ze do tej pory hiend (nie wazne czy odgrzewany kotlet) kosztowal powyzej 2000 (z ukłonem w strone 2500), nvidia takze troszke cenowo spadła, czy jednak przegra wojne z ATI? Owszem tu na forum raczej panuje batallia BRAC WYDAJNIEJSZE, i rzadko kiedy zdarzaja sie funboyowskie zaczepki i przepychanki, jednak karty najnowsze ATi i NVidi nie trafia tylko do userow purepc. Dla ludzi ktorzy nie martwia sie o pieniadze (a zwykly kowalski synowi predzej 9600gso wsadzi niz topowa karte) i przyzwyczajeni do wydatkow po 2k, bez mrugniecia okiem wybiora (zwolennicy) nvidie, ktora strate pewnego spadku sprzedazy (oni tak sobie cen nie ustatlii, tu gruntowna analiza rynku miala miejsce) na rzecz ATI, zrekompensuje 2krotnie wieksza cena, wiec nie licze na nagly jej upadek lub spektakularne obnizki, to raczej ati chyba troszke zbyt tanio sobie policzyla bo przygotowaa naprawde godnego konkurenta na polu wydajnosciowym. :wink:

Ciekawe co z tego wyniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus w swoich kartach daje programik SmartDoctor i w nim można ustawiac prędkośc obrotów

U mnie działa. Przy 40% jest cicho i w miarę wydajnie (49 st idle, 70 st stress)

tylko ze ja wlsnie zakupilem gigabyte stabilnosc sprawdzam karty furmarkiem dobrze ja wygrzewa i w stresie mam 89/90 stopni takty stabilne poki co to 670 1100 , a 8800 gt zmienilem dlatego bo przemowila dla mnie wydajnosc w wyzszej rozdzialce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe OT, bo czytam temat i widze posty o utarciu nosa NVidii i jej zaporowych cenach, pamietajcie ze do tej pory hiend (nie wazne czy odgrzewany kotlet) kosztowal powyzej 2000 (z ukłonem w strone 2500), nvidia takze troszke cenowo spadła, czy jednak przegra wojne z ATI? Owszem tu na forum raczej panuje batallia BRAC WYDAJNIEJSZE, i rzadko kiedy zdarzaja sie funboyowskie zaczepki i przepychanki, jednak karty najnowsze ATi i NVidi nie trafia tylko do userow purepc. Dla ludzi ktorzy nie martwia sie o pieniadze (a zwykly kowalski synowi predzej 9600gso wsadzi niz topowa karte) i przyzwyczajeni do wydatkow po 2k, bez mrugniecia okiem wybiora (zwolennicy) nvidie, ktora strate pewnego spadku sprzedazy (oni tak sobie cen nie ustatlii, tu gruntowna analiza rynku miala miejsce) na rzecz ATI, zrekompensuje 2krotnie wieksza cena, wiec nie licze na nagly jej upadek lub spektakularne obnizki, to raczej ati chyba troszke zbyt tanio sobie policzyla bo przygotowaa naprawde godnego konkurenta na polu wydajnosciowym. :wink:

Ciekawe co z tego wyniknie

No z tym brakiem fanbojow na Pure to bym nie przesadzal :D Wystarczy poczytac ten watek paredziesiat stron do tylu.

 

Ale wydaje mi sie , ze osoby kupujace drozsze karty sa jednak nieco bardziej swiadome niz ludzie bioracy 2600 pro w markecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie 4870 jest w cenie 50% wyzszej niz 4850??? Zakladajac ze 4850 bedzie docelowo kosztowac w ok. 500 a 4870 bedzie kosztow w ok 700-800 PLN i bedzie tam GDDR5 + 1GB ramu na pamieci i rowniez mozliwosc podkrecenia to

500zł +50%=750zł

matematyka się kłania

na zachodzie jeszcze lepiej

HD4850 150$

HD4870 512MB 300$=100%

HD4870 1GB ??? ceny brak

ciekawe jak zapłacisz za kartę 4870 z 1Gb 700-800zł jak 512MB DDR5 jest w cenie 765zł

http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Radeon...CI-E2_0_79.html

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej gier z obsługą dx 10.1

Something that hasn't been noted yet is that EA and SEGA are signed on with us for DX10.1 titles, we've also signed a fairly major deal with Blizzard.

http://rage3d.com/board/showpost.php?p=133...mp;postcount=12

 

Starcraft II i dx 10.1?... zarobią "trochę" kasy na Koreańczykach. ;)

 

 

--------------

 

ATI Radeon 4850 transcodes four 1080p video files in real time

ATI Radeon 4850 512 MB, proving that the hardware and software is capable of converting four HD MPEG-2 movies into MPEG-4 simultaneously - in real time. According to Shuichi, it will take about 30 minutes to process four full-length movies and compress them into handheld-friendly 200+ MB files.

http://www.tgdaily.com/content/view/38117/140/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zł +50%=750zł

matematyka się kłania

na zachodzie jeszcze lepiej

HD4850 150$

HD4870 512MB 300$=100%

HD4870 1GB ??? ceny brak

ciekawe jak zapłacisz za kartę 4870 z 1Gb 700-800zł jak 512MB DDR5 jest w cenie 765zł

http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Radeon...CI-E2_0_79.html

widze ze dalej wrozymy z fusow. To idz do Grala i przynies nam ta karte. 4850 jest tydzien na rynku zaczela od ok. 650 PLN teraz jest za ok. 500 a Ty mi rzucasz cenami z Grala czegos czego nie ma. Zaprawde powiadam Ci...... zaprzestan, jak juz napisalem powyzej. Mozemy wdac sie w dyskusje ok. 15 lipca jesli HD4870 od 5 lipca (jak Ati zapowiada) bedzie normalnie dotespne. A teraz jak Ci na tym zalezy kup wosk i lej go do wody moze znowu cos ciekawego napiszesz. Poza tym jestesmy w Polsce a nie w Europie wiec tamte ceny tez mozesz sobie.......

 

Z mojej strony EOT, kolejna dyskusja po 15 lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że posiadacze ATI chyba wiedzą na ile dopracowane są stery do CF i myślałem, że będą orientacyjnie wiedzieli, na przykładzie chociaż by radków 3870, wydajniejsze były 2 karty 3870 CF, czy jedna 3870x2? I to samo w tej sytuacji 4870.

Nastąpiły znaczące zmiany w konstrukcji kart x2 więc takie porównanie nie jest prawdziwe. Wcześniej faktycznie CF było lepsze od 3870x2, ale teraz prawdopodobnie dwóchipowa karta 4870x2 będzie wydajniejsza od 4870 CF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już dziś ukaże się RBE 1.11, dzięki któremu będzie można zmodyfikować bios w 4850/4870. Takty rdzenenia, pamięci, napięcie i prędkość wentylatora.

 

Hi everybody! Jimmyz, thanks for the invitation!

Okay, RBE v1.11 with fan support can be expected shortly, maybe today.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze coraz bardziej zaczynam wierzyć w teorię, że pamięci GDDR5 nie dają zbyt wiele w kwestii wydajności. Mam nadzieję, że spróbują porównać na egiełdzie tak samo taktowane HD4850 i HD4870. Jak potwierdzi się, że nowe pamięci to bardziej chwyt marketingowy to najopłacalniejszy będzie HD4850 z 1GB RAM.

 

Recenzja HD4850 na frazie:

http://www.frazpc.pl/artykuly/603/SAPPHIRE...e/oblicze/RV770

 

Jak widać z chłodzeniem auras fridge karta jest bardzo chłodna. W trybie pasywnym max temperatury to 68C. W trybie aktywnym 45C. Po prostu referencyjny system chłodzenia jest mało wydajny. Z takim chłodzeniem bez problemu osiągnęli 700MHz na rdzeniu. Ciekawe co by było jak nie byłoby tego ograniczenia do 700MHz. Tylko czekać aż zniosą tę blokadę i a nuż uda się uzyskać 750 na rdzeniu bez vmoda.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...