Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

szybkie pytanie

 

czy bloki wodne full cover od 3850/3870 pasują na 4850? np taki zalman:

http://www.cooling.pl/zalman-zmgwb38503870...ukt,550714.html

 

bo wygląda jakby miał niepasować ;] a z drugiej strony zapewnia ładne chłodzenie pamiątek i zasilania..

 

2ga sprawa - czym najlepiej wypełnic nierówności? czy np. blacha miedziana daje radę? (drogie, ale mozna czasem dostać ścinki 1mm grubości za grosze w wartatach blacharskich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś oświecić dlaczego jak zainstalowałem ATi Tray Tools niemogłem tym programem podkręcić karty do większego taktowania niż 640/1000 a Expert Toolem spokojnie podnoszę te wartości do 655 i 1010 ?

Po drugie czy po odnistalowaniu CCC karta nadal będzie się przełączała mniędzy trybem 2D/3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia sprzetowe->Ustawiania podkrecania. Tam klikasz "Dołacz czestotliwosci do profilu", wybierasz interesujace cie napiecie, ustawiasz zegary, klikasz "Zastosuj" i zapisujesz profil. Pozniej tworzysz drugi do 2D/3D w ten sam sposob.

A zeby tryby sie przełaczały wchodzisz Ustawienia sprzetowe->Auto podkrecanie i tam juz chyba sobie poradzisz.

Juz na zas pisze - klika postów wyzej jest napisane jak zwiekszyc limit podkrecania pamieci. ;)

idle:

3075361[/snapback]

W tym , ze dziala i nie wiesza sie od czasu do czasu bez powodu :)

Mi zawsze działa i działało, i nie wiesza sie bez powodu. To samo RT. Wszystko to kwestia odpowiedniego skonfigurowania.

Edytowane przez new332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dalej diabelstwo nie chce działać tak jak powinno, ba teraz to mi takty jak na złość dziad wykrywa jako 0MHz na GPU i memkach. Świat jest zUy, ATT mi nie działa, a rano w sklepie nawet bułek nie było. Apokalipsa się zbliża! O!

 

Najgorsze jest to, że zaraz obok na drugim kompie ATT działa prawie tak samo słodko jak są słodkie orzeszki z miodem. Nie wiem co ino robić, nie chce mi się z tym na razie bawić póki wszystkie gierki działają dobrze, chociaż i tak nie wiem czy będę bawił się w OC skoro gram dalej albo w tormenta, albo jakieś baldury i fallouty. Nah, może jakiś Asusowy programik koliduje z ATT? Ten, ten, jak on tam ma, Smart doktor czy cóś takiego? Choć wątpię. Sprawdzę jeszcze raz co może powodować takie dziwaczne zgrzyty z tym ATT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta doszła dzisiaj.

 

Bios zmodowany na .94 w 2D na 300/500, 3D 1.263 i takty default. Overdrive wyłączony, a karta nie chce się przełączyć na 3D ;/(gigabyte)

 

Napięcie mierzone i karta rzeczywiście ma .94 w 2D.

 

Halp!

 

Dołączam bios, doceniłbym jeśli ktoś by sprawdził:

 

http://www.sendspace.com/file/3c2az7

 

edit:

 

Dołączona grafika

 

Temp na max wentylatora są bdb: 55 w idle i 65 pod stresem na 1.21.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male info dla ludzi mieszkajacych na wyspach. Pojawil sie w sprzedazy Powercolor PCS:

 

Powercolor PCS

 

Pod koniec tygodnia powinien do mnie dojsc wiec zapodam kilka fotek i relacje z uzytkowania, glosnosci, temp itp ;) Mam tylko nadzieje ,ze nie bedzie sie wieszac tak jak panom z expreview, ale jakby sie sekcja zasilania miala przegrzewac to wentylek mam juz przygotowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież był opisywany problem , zbyt małe obroty wentyl ma trybie 3d i stąd problemy ze stabilnością. Nie ma to nic wspólnego z sekcją zasilania , poza tym na tej karcie zapodali 4 fazy względem 3 faz innych 4870 do zasilania gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno to nie od wiatraka, bo te same problemy ma Diamond XOC na 4870 i podobno zwiechy w furmarku byly spowodowane wlasnie sekcja zasilania...Zreszta na frazie jest chyba recka z alternatywnym chlodzeniem i tam wlasnie furmark tak samo sie wykrzaczal, bo sekcja zasilania sie przegrzewala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Crysisa DX10 vs DX9, 730/2000.

 

Wszystko High, AA x2, 1280.

 

DX10 Min. fps: 11.88 Max. fps: 22.77 Śred. fps: 19.56

DX9 Min. fps: 17.94 Max. fps: 37.53 Śred. fps: 31.55

 

Wszystko High, AA OFF, 1280.

 

DX10 Min. fps: 9.62 Max. fps: 41.73 Śred. fps: 35.08

DX9 Min. fps: 22.34 Max. fps: 49.85 Śred. fps: 39.42

 

 

Brak różnicy w jakości natomiast w wydajności jak widać. Pomyśleć że byłem fanem DX10 ;/

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę napaliłem się na 50kę Toxic z Zalmanem VF900 (recka tutaj http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_4850_Toxic)

 

Ale niestety nie dali regulatora obrotów :sad: lata cały czas 1750 obrotów co jest głośne, tym bardziej że w idlu też... a chciałem kupić kartę żeby nie trzeba było zmieniać na s1. Zobaczymy jak będzie z sapphire rev 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Crysisa DX10 vs DX9, 730/2000.

 

Wszystko High, AA x2, 1280.

 

DX10 Min. fps: 11.88 Max. fps: 22.77 Śred. fps: 19.56

DX9 Min. fps: 17.94 Max. fps: 37.53 Śred. fps: 31.55

 

Wszystko High, AA OFF, 1280.

 

DX10 Min. fps: 9.62 Max. fps: 41.73 Śred. fps: 35.08

DX9 Min. fps: 22.34 Max. fps: 49.85 Śred. fps: 39.42

 

 

Brak różnicy w jakości natomiast w wydajności jak widać. Pomyśleć że byłem fanem DX10 ;/

Różnica jest na VH

3075770[/snapback]

Kurczę napaliłem się na 50kę Toxic z Zalmanem VF900 (recka tutaj http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_4850_Toxic)

 

Ale niestety nie dali regulatora obrotów :sad: lata cały czas 1750 obrotów co jest głośne, tym bardziej że w idlu też... a chciałem kupić kartę żeby nie trzeba było zmieniać na s1. Zobaczymy jak będzie z sapphire rev 2

to czekaj na MSI jest ciche i zarazem wydajnie ten Toxic się chowa

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja po zabawach z OC stwierdzam ze moj radek biega na 800/1100 z wiatrakiem na 40% da sie grac i karta zbytnio sie nei rozgrzewa. Wszelkie proby wyjscia poza te zegary koncza sie zwisem w Furmarku. Jako ze potrzebuje stabilnego kompa to narazie na tym zostaje.. Moze ktoregos dnia zmienie chlodzenie jak sie cos ciekawego pojawi- choc to na 4870 nie jest wcale takie slabe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od razu zaznaczę, aby nie traktować mnie jak jakiegoś trolla. Po prostu traktujcie mnie jako kolesia, który dotychczas w ogóle nie obcował z radosławami (ach ta nvidia) i ma problem (dość ważny dla niego :/)

 

A więc tak, najpierw moja specyfikacja:

Intel E7200, Gigabyte EP-43-DS3L, OCZ 2gb, oraz nieszczęsny Gainward Radeon 4850. Zasilacz to Chieftec 450W

 

Na razie mam XP, więc włożenie drugiej kości ram nie miałoby większego sensu (bo kupiłem 2x2gb), dlatego jadę z jedną kością w signalu. Problemy z radkiem zaczęły się chyba od samego początku. Najpierw było to niespodziewane wyłączenie się obrazu (tak jakby po poprostu karta przestała działać) Potem na szczęście zaczęło się pojawiać coś bardziej sensownego - błąd stop, w którym mogłem przeczytać, że problem najprawdopodobniej pochodzi od pliku atidvi.dll (dokładnie już nie pamiętam nazwy, ważne że chodzi o bibliotekę sterownika ati), dodatkowo windows uraczył mnie informacją że błąd pojawił się przy "zapisywaniu do pamięci fizycznej". Oczywiście takie wykrzaczanie zdarzało/zdarza się bardzo często (naprawdę bardzo). Sterowniki jakie posiadam to najnowsze 8.7. Zasilacz wydaje mi się że jest w porządku (podobno dobry i ma w zupełności starczyć na ten config) Chłodzenie w mojej obudowie to oprócz coolera na procek, jeszcze dwa wiatraczki (przód; tył), zresztą obudowa jest cały czas otwarta. Do wyświetlania obrazu używam przejściówki DVI-D-sub ale to nie powinno mieć żadnego znaczenia.

 

Słuchajcie, nie mam pojęcia co mam robić. Zasilacz ok, chłodzenie ok, takie rzeczy nie powinny występować! Procek był podkręcany raz, do 2,7Ghz, ale po takich ekscesach, przywróciłem mu domyślną wartość... Gdybyście chcieli jeszcze jakieś dane, to piszcie.

 

Z góry naprawdę dzięki za pomoc.

Wgraj najnowszego biosa do plyty glownej ze strony gigabyte, pzdr.

I to wystarczy? Na płycie głównej mam biosa z czerwca, na stronie gigabyta jest bios z lipca, dziwne żeby pomiędzy nimi była taka różnica, że na jednym się wykrzacza, a na innym nie...

 

Wgrałbym tego zmodyfikowanego biosa do Radka (żeby podkręcić obroty wiatraka) ale nie chcę podkręcać samej karty...

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj stałem się mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem Sapphire HD4870 - mam nadzieję, że karta mi posłuży jakiś czas :)

Teraz tylko stawianie Visty x64, CCC 8.7 i cała reszta śmieci więc pewnie dopiero w weekend jakieś testy.

Generalnie karta mnie przygniotła - rozmiar, waga (ogólnie gabaryty)

Sorrki za tego małego offtopa.

 

I tu pytanko.

Moje PCB jest koloru niebieskiego - co jest defakto kolorem firmy Sapphire - ale czy jest to referat czy już nie - jeśli nie to czy coś zostalo zmienione?

Na necie wszystkie foty jakie udało się znalesć - PCB kolor czerwony.

Przeszperałem net i narazie nie znalazłem żadnych info czy Sapphire coś zmieniło poza kolorem PCB czy jednak nie.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to wystarczy? Na płycie głównej mam biosa z czerwca, na stronie gigabyta jest bios z lipca, dziwne żeby pomiędzy nimi była taka różnica, że na jednym się wykrzacza, a na innym nie...

 

Wgrałbym tego zmodyfikowanego biosa do Radka (żeby podkręcić obroty wiatraka) ale nie chcę podkręcać samej karty...

 

Mam prawia taka sama plyte glowna ( p43-ds3) i w moim przypadku to wystarczylo, a objawy mialem bardzo podobne do Twoich. Masz tu link do biosow dla Twojej plyty : http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga-ep43-ds3l_10.html .W wersji F4 poprwiono problem z VGA (Fix VGA compatibility issues).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się czy TWIN TURBO poznikały ze sklepów?

Mhm, zdaje się że kupiłem ostatnią sztukę ze sklepu AAC ;)

 

A wracając do chłodzenia. Na moim 4850 leży ono... Na styk...

Pierwszy problem jest z radiatorem od pamięci, zawadza on o heatpipe'a i niestety zakrywa jedynie połowe jednej kości.

Drugi jest taki, że radiatory na sekcje zasilania się baaardzo słabo trzymają, i mam wątpliwości czy w ogóle coś chłodzą.

I powie mi ktoś czy te takie szare klocki obok sekcji też muszą być chłodzone? Bo niestety zabrakło radiatorów i zostawiłem je bez niczego.

Jak tak to nie pozostanie mi nic jak tylko przykleić do nich ten silikon ze stockowego chłodzenia...

 

Temperatura na GPU oczywiście wporzo, 38st. na 100% obrotów, w dodatku cicho (gdzieś na poziomie 30% na stockowym).

 

Edit:

Sorry za mały offtop, ale mam pytanie do Palato:

Czy ten twój wynik w SuperPI jest z tego komputera co masz w podpisie?

Ja mam niby wolniejszy a przerabia 1MB w 19sek. :|

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać wynik SM3.0 na 770/2400 i taktach CPU 3.2? Mowa oczywiście o 4850. Na Viście mam 6646 - 65.01fps/67.91fps. Chciałbym ustalić jak duży wpływ na wynik ma ten system.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Moje chłodzenie (Twin Turbo) zdaje się iż ma ustawianie prędkości wentylatorów automatyczne, tym czasem ja mogę je zmieniać w Catalystach.

W dodatku, wentylatory startują dopiero po włączeniu Windowsa.

Podpięte są do karty, tak jak referencyjne chłodzonko, ma ktoś pomysł czego może to być wina?

Mam również przejściówkę na Molexa, jednak nie wiem czy to coś pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis mialem pierwsza serie wylanczen monitora po wejsciu i wyjsciu z logowania wraz z bledem recovery. Czy wszsytkim karta padla gdy zaczely sie problemy z wylanczaniem monitora? Bo nie wiem czy juz mam sie szykowac powoli na gwarancje ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...