Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

A oprócz obniżenia napięcia i zmniejszania taktów na 160/500 w 2d, zwiększaliście takty do ponad 700mhz/2200mhz zwiększając przy tym napięcie dla 3D? Może to właśnie za duże napięcie w 3d było przyczyną umierania kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować post z XS, bo widać że już nie macie o czym pisać ;)

 

Hi, at last I've voltmoded my 4870. Thirst of all GPU OC potential strictly depends on Memory clock. Here are some interesting results I've got:

1.283v (default), possible variants:

(GPU-MEM 3DMark Vantage GPU Score)

875-1200 9976

 

1.300v, possible variants:

880-1200 10005

 

1.305v, possible variants:

890-1150 10099

880-1200 10007

 

1.325v, possible variants:

895-1000 9839

890-1050 9983

885-1100 10015

875-1200 9976

 

1.350v, possible variants:

910-900 9827

905-1000 9967

895-1050 10004

885-1100 10020

880-1150 9998

870-1200 9914

 

What does it looks like? Right, it's no other then over current protection and 90% that it's located in BIOS (by the way you can check current in gpu-z 0.2.7). So here's Power Play II AMD has been talking about. Well AMD did a good job on failing our OC.

I hope in future versions of RBE we could heal this anti OC protection. Until it's done, no WR on this adapter would be possible. :/

By the way, it was certainly not because of the over hitting (using 1.35V):

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanie warto wymieniać 9600gso 320mb(odpowiednik 8800gs) na 4850 radeona? do sprzętu dual core e2160@2,7ghz, 2gb goodramy 800mhz, gigabyte p31-ds3l ? odczuje duży skok wydajnościowy? gram na 17' crt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić fan mod i aktywowałem w CCC Ati Overdrive. Teraz co bym nie robił nie klikał nie przywracał standardowych ustawień taktowania są na poziomie 500/750 !! Jak uruchamiam CCC przez moment jest good a później znów mi ładuje zaniżone taktowanie. Pomóżcie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom z łaski swojej jakąś aplikację 3D w oknie i napisz czy coś się zmieniło.Może coś z Gpu Caps Viewer?Jakiś jego test(polecam FUR).Zerknij też we wskazania GPU-z.Oczywiście jesteś świadomy istnienia trybów 2D i 3D z różnymi taktami na 48xx(o napięciach nie rzeknę...)? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może przyszłym nabywcą CF lub 4870X2 się przyda.Jak narazie nadal wklejam ale jest już 14 tytułów więc jako takie zobrazowanie już jest rozdzielczości od 1280x1024 do 1920x1200 gry maxymalne ustawienia AA i anizo.

Crossfire HD4850 a procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebakPL

Rety...nie wygłupiasz się przypadkiem :wink: .Założę ,że nie.Więc w skrócie -kiedy karta nie ma co robić zbytnio(pulpit itp.) to pracuje w trybie 2D(czyli grafikę wyświetla najprościej mówiąc płaską).Do tego nie musi żreć dużo ,bo nie męczy jej to zbytnio.Więc "sama" sobie odpuszcza taktowanie i napięcie aby było oszczędniej(mniej prądu żre).Za tym idą często obroty wentyla na grafikach(a więc bywa ciszej) -w 2D nie muszą być duże ,bo się nie męczy i nie grzeje aż tak.Za to w 3D...

...uuu -tu już nie ma zmiłuj.Jak odpalisz grę czy wymagający użycia "trójwymiarowej" grafiki(a przynajmniej tak obliczanej) program to karta z okrzykiem banzaj(no może nie krzyczą....) podnosi napięcie i taktowanie pamięci oraz GPU.Kończą się żarty i zapiernicza ile potrafi -czasem na 100% jeżeli tego wymaga aplikacja.Wentyl o ile jest uzależniony od trybów(nie jest to ścisła reguła) potrafi też nieźle kręćka dostać wówczas...

Wychodzisz z 3D i znów pojawia się dr.Jekkyl -niższe zegary i napięcia.Taka "grafo Yoga" hihi :wink: .Wyciszenie Stary po prostu.I to znane od lat -jakim cudem Cię to ominęło to nie zgadnę hehe.Ale...

....to nie koniec!

Bo podobne praktyki wyczyniają współczesne procesory(w Google wpisz "Cool and Quiet" lub "EIST") :wink:

Więc bez paniki -karta wie co robi..powinna :razz:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B-) i pękło 15k.....

Pięknie...

Prześlicznej urody wynik...

Gratulacje.

A to mój sprzed kilku dni. 15 nie pękło, ale jakie SM3.0...

ĆPUn szedł wtedy chyba 4.0Ghz

Dołączona grafika

Edytowane przez cjanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sorry za tamten temat, nie jestem obeznany na forum, poniewaz zamkneliscie tamten, prosze o pomoc tutaj. Komp nowy , konfig nizej i juz problemy.

 

E2180 | P31-DS3L | A-Data 4GB PC800 CL4 Extreme Edition | Samsung 320GB F1 | Radeon HD4850 |Logitech X-210 | Pioneer DVR-215 | Logitech Media Keyboard Black | A4Tech X-750BF | Cooler Master Elite 332 | Corsair 450W | NEC AccuSync 223WM | Brother DCP-135C

 

Zainstalowalem LFS, jak wiadomo stara gierka, wszystko dzialalo dobrze, zadnych zwiech, nic. Dzisiaj dostalem troche ambitniejsze gry. Zdazylem zainstalowac Grid'a i TDU. W obu tych grach , po jakims czasie grania, wylacza mi sie monitor, gra na chwile zacina, ale pozniej idzie dalej (slysze dzwiek) ale monitor juz sie nie wlacza(czasami po resecie komputera slysze 1dlugi 2 krotkie - blad karty graficznej, po ostygnieciu odpala) . Myslalem ze to Przegrzewajaca sie karta, wiec podkrecilem obroty na 100% - dalej sie wylacza ale po dluzszym czasie. Co to moze byc? karta na gware? Dlugo sie nie nacieszylem komputerem. Co mnie podkusilo zeby wziac ati, ja to mam farta. Dodam , ze probowalem zmienic sterowniki na nowsze, ale gdy instaluje te ze strony ati, wyskakuje jakis blad, spada rozdzielczosc , i kolory, tak jak by nie bylo zadnych sterow. Na plytce dostarczonej mam stery 8.5 i tych uzywam. Pomocy!

Edit:W Crysisie to samo, juz na filmiku wylaczyl sie monitor.

Edytowane przez Kuba111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wina przegrzewania sie grafy

Przegrzewanie sie karty mowisz? Nawet na 100% wentylatora monitor sie wylacza. Czy wszystkie HD4850 tak maja? Oddac na gware, czy probowac jeszcze cos robic? Pomozcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slysze 1dlugi 2 krotkie - blad karty graficznej, po ostygnieciu odpala) . Myslalem ze to Przegrzewajaca sie karta, wiec podkrecilem obroty na 100% - dalej sie wylacza ale po dluzszym czasie. Co to moze byc? karta na gware? Dlugo sie nie nacieszylem komputerem. Co mnie podkusilo zeby wziac ati, ja to mam farta.

Podstawa to sprawdź czy karta dobrze siedzi w slocie i czy dobrze wcisnąłeś dodatkowe zasilanie(mogło nie dojść do końca).Kolejna sprawa to jakbyś miał kartę w rękach to zdejmij chłodzenie(o ile umiesz takie rzeczy robić ,bo choć dość proste to niektórzy wolą nie ruszać...) i zobacz czy wszystko ok.Może coś sknocone jest niechcący choć wątpię -np.brak taśmy czy zagięta itp.Ale to już byłoby chyba pechowe...Sterowniki...no cóż -jeżeli miałeś Nvidię uprzednio to musisz dokładnie wywalić np.driver cleanerem pozostałości po jej sterownikach i dopiero pakować te od Ati(8.7 oficjalne muszą zadziałać).Karta może być uszkodzona od nowości niestety -zdarza się.

Kolejna sprawa -czy podkręcałeś cokolwiek ,a głównie procesor?Bo jak jest on podkręcony to przy nowej(zakładam ,że mocniejszej) karcie 4850 ma on większe wymogi co do...hmmm...stabilności.To znaczy ,że jak był podkręcony dajmy na to na 3GHz i chodził z kartą 7900 teraz może nie dać rady.Bo mogłeś nie do końca sprawdzić czy jego OC jest stabilne ,a 4850 stawia przed procesorem większe dużo wymagania niż przykładowa 7900.I będzie wywalał(to cały czas teoria) gdyż większe obciążenie=większa szansa na wyłapanie niestabilności.

Jakiej firmy masz kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu tych grach , po jakims czasie grania, wylacza mi sie monitor, gra na chwile zacina, ale pozniej idzie dalej (slysze dzwiek) ale monitor juz sie nie wlacza(czasami po resecie komputera slysze 1dlugi 2 krotkie - blad karty graficznej, po ostygnieciu odpala)

- nie wiem czy ci to cos pomoze

 

ale u mnie to byly objawy padajace jakrty (pisalem juz o tym wczesniej)

dzialo sie dokladnie tak samo jak u ciebie

 

az pewnego dnia karta padla na dobre - wyswietlajac siano podczas odpalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miron72 Komputer jest nowy, nie podkrecane nie bylo jeszcze nic, postawilem czysty system. Komputer skladali mi w sklepie komputerowym, ale moge sprawdzic czy wszystko jest dobrze docisniete itp. Jeszcze przez 3 dni moge wymieni karte od reki , i chyba tak zrobie, gorzej z wysylaniem , dodatkowe koszta itp...

@Strongmen i co oddales na gware, wymienili Ci , i wszystko juz dziala w porzadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Strongmen i co oddales na gware, wymienili Ci , i wszystko juz dziala w porzadku?

Tak - byly male zgrzyty z czasem realizacji wymiany- ale w koncowym rozrachunku wszystko zostalo pozytywnie zalatwione

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...