Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest nalozona pasta ARCTIC MX-2 :D Ta pasta jest dobra (mozna ja porownac do Arctic Silver 5) ;)

Właśnie mam to samo chłodzenie :) - czyli można śmiało zakładać bez zmiany pasty (patrz załącznik) i taśmy na radiatorkach tak?.

Bo na jakimś innym forum polecali nałożyć na radiator Zalmana a na radiatorki taśmę 3M :).

post-162082-1218794006_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz smialo zakladac

 

aplikowana pasta jest bdb jakosci -

 

tak naprawde to MX-2 - (dodawana do S1 Rev2)

 

tasma klejaca na rogach zaczepow ma na celu utrzymac podkladki plastikowe

 

OK a czy pasta, która jest na radiatorach, które są w zestawie może zostać?

 

 

Dołączona grafika

 

 

730/1125, wynik słaby, ale karta w dolnym slocie X8

 

Edit: 640x480

Dołączona grafika

Mały test Radosława:

post-162082-1218798686_thumb.jpg

post-162082-1218798695_thumb.jpg

post-162082-1218798714_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na radiatorkach jest nie tyle pasta ile Tasma termoprzewodzaca

 

NIestety nie firmy 3M - (3m stosowano poprzednio w S1 rev 1)

w tej chwili to jakas podroba - ale jako tako trzyma

 

Ale zaznaczam poraz kolejny!

do chlodzenia pamieci quimonda na HD4xxx NIE WYSTARCZAJA - radiatorki z s1

 

nie wiem czy ktokolwiek z was sprawdal, ale radiatorki z S1 potrafia sie rozgrzac do ponad 70 stopni !!!

(i wlasnie to moze byc GLOWNA przyczyna padania kart, po zmianie chlodzenia a nie zadne padanie sekcji zasilania)

Oryginalny radiator pomimo ze styka sie z pamieciami za pomoca tasmy - daje duzo lepsze chlodzenie niz pojedyncze kawalki blaszki - jakim sa radiatory z S1

 

Najlepiej bylo by zamontowac TO !!

 

mierzylem wysokosci i powinno wejsc na Styk pod S1 - A znakomite odprowadzanie ciepla Gwarantowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktokolwiek z was sprawdal, ale radiatorki z S1 potrafia sie rozgrzac do ponad 70 stopni !!!

(i wlasnie to moze byc GLOWNA przyczyna padania kart, po zmianie chlodzenia a nie zadne padanie sekcji zasilania)

Główną przyczyną jak czytam to jest bezsensowne IMO walczenie z Qupondami coby 2400+ robiły :wink: .Katowane Vmodem i takimi taktami potrzebują czegoś innego niż dobre radiatory AC...WC i nade wszystko wody święconej w obiegu(może pomoże hehe) -bo te pamięci są już znane dobrze na rynku i nie od dziś wiadomo co mogą ,a czego nie....A sztuk ,które przeżyły 2400+ 24/7 nie ma zbyt dużo.Osobiście nie spotkałem.I tak zaskakująco dobrze się kręcą na 4850(bo mam na myśli DDR3 oczywiście -5ki to nowa papka na rynku).Chłodzenia sekcji nie da się zlekceważyć i to całej(dla pamięci też) jeżeli chcemy wysokich napięć i taktów.Ale duszenie pamięci ponad "to co osiąga się na świecie" jest niebezpieczne dla nich i...bezcelowe.Bo 100MHz ryzykowne daje takiego "kopa" ,że żal bulęta ściska :razz: .Do 2300 i radiatory dobre(łapą macane) powinno starczyć.Tak uważam.Lepiej się na rdzeniu skoncentrować....

Co nie znaczy ,że jak na Vram sreberko położymy na ślinę to starczy :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są identyczne

 

Radiatorki z AC nie sa najwyższych lotów. Po zastosowaniu Accelero S1, musiałem zmniejszyć taktowanie pamięci z 1150 na 1125, gdyż zaczeły sypać artami. Bez radiatorów pamiątki na radku sypią na stock taktach. Inna sprawa ze przykleić te radiatorki z AC nie jest łatwo. Zanim zaczeły trzymać sporo sie bawiłem aby załapały. Ale niezawodna suszarka i rozpuszczalnik załatwiły sprawę

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni jestem posiadaczem Radeona 4850, ogólnie wszystko jest ok, każda gra chodzi jak marzenie porównując do mojego starego 7900 GS jednakże mam jeden problem, nie działają mi smarki 2006 (vantage nie wiem bo nie posiadam visty) czym może to być spowodowane?? (wieszają się na samym początku przy sprawdzaniu konfiguracji)

Edytowane przez Genon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie doswiadczen z 4850 i quimondami

 

jestem niemal w 100% przekonany - ze padanie kart jest spowodowane przegrzaniem pamiec

 

Analizujac, osoby kotre zglaszaly zgony karty - mialy zamontowane S1 + smieszne Radiatorki ze zestawu

- karta po uszkodzeniu Ewidentnie sypala artami od uszkodzonych pamieci (charakterystyczne objawy)

 

Majac 3 x 4850- sprawdzalem napiecie stosowane przez producenta i o dziwo jest stosunkowo duza rozbierznosc

w wystepujacym V --- od 2.00 do 2,05V

(taka ciekawosta - najlepiej kreca sie pamieci z 10 tygodnia 08 roku - potwierdzone)

 

Zamontowalem czujke z Panelu TT na kosci pamieci Quimonda i badalem temp -

 

na golej kosci

2d = ok 48stopni

3d - 59 stopnie (w zaleznosci od temp otoczenia)

 

na radiatorku z s1

 

2d = 53 C

3d = 72 C !!! (pasowalo by sprawdzic w specyfikacji Quimond w jakich max temp moga pracowac te kosci)

 

Dlatego mam przekonanie ze Radiatorki dolaczane do S1 maja za mala powierzchnie aby zdolac oddac szybko skumulowane cieplo

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na radiatorku z s1

 

2d = 53 C

3d = 72 C !!! (pasowalo by sprawdzic w specyfikacji Quimond w jakich max temp moga pracowac te kosci)

Hihihi -dobre....Może też wina taśmy częściowo?Ale faktem jest ,że te bubelki już na oko nie wyglądają na zdatne...Mała powierzchnia i konstrukcja wywołująca zbyt mało zawirowań(pożądane przy odbiorze ciepła).Ja stosuję od dawna niebieskie(no już nie do końca ,bo trochę powycierane) jeżyki Zalmana na Vram z taśma 3M.Pierwszy raz miałem zresztą z taśmą kłopot od kilku lat -właśnie na tych Q z 4850.Taka mają fakturę zaiste powierzchni...

@LiquidForce -a co?Te za 40 to jedyne co dadzą radę? :blink: .Nie sądzę.Podejrzewam ,że stykną PrimeColler-y czy jak się tam zwą i inne podobne za 8-20PLN komplet.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaznaczam poraz kolejny!

do chlodzenia pamieci quimonda na HD4xxx NIE WYSTARCZAJA - radiatorki z s1

 

Najlepiej bylo by zamontowac TO !!

 

mierzylem wysokosci i powinno wejsc na Styk pod S1 - A znakomite odprowadzanie ciepla Gwarantowane

pytanie o mozliwosc instalacji tych radiatorkow pytalem juz tez dawniej w temacie accelero. teoretycznie beda na styk, badz minimalnie za wysokie, ale moze da sie je jakos wepchnac tak, zeby akurat trafialy pomiedzy blaszki accelero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba pomiarów aby stwierdzić ,że te są porządne ale cena...Ma ktoś może namiar na dokładne pomiary "architektury" sekcji zasilania na ref. 4850?Chodzi o różnicę "wzniesień" dokładnie.Czyli różnicę poziomów między cewkami i mosfetami.Ktoś pisał chyba ,że cewki między sobą mają też różnice wzrostu.Byłoby niemiło <_<

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie doswiadczen z 4850 i quimondami

 

jestem niemal w 100% przekonany - ze padanie kart jest spowodowane przegrzaniem pamiec

 

Analizujac, osoby kotre zglaszaly zgony karty - mialy zamontowane S1 + smieszne Radiatorki ze zestawu

- karta po uszkodzeniu Ewidentnie sypala artami od uszkodzonych pamieci (charakterystyczne objawy)

 

Majac 3 x 4850- sprawdzalem napiecie stosowane przez producenta i o dziwo jest stosunkowo duza rozbierznosc

w wystepujacym V --- od 2.00 do 2,05V

(taka ciekawosta - najlepiej kreca sie pamieci z 10 tygodnia 08 roku - potwierdzone)

 

Zamontowalem czujke z Panelu TT na kosci pamieci Quimonda i badalem temp -

 

na golej kosci

2d = ok 48stopni

3d - 59 stopnie (w zaleznosci od temp otoczenia)

 

na radiatorku z s1

 

2d = 53 C

3d = 72 C !!! (pasowalo by sprawdzic w specyfikacji Quimond w jakich max temp moga pracowac te kosci)

 

Dlatego mam przekonanie ze Radiatorki dolaczane do S1 maja za mala powierzchnie aby zdolac oddac szybko skumulowane cieplo

Heh, też tak ostatnio zacząłem się zastanawiać nad pamięciami no i widzę już co było przyczyną padu mojej karty. Przynajmniej nie zj** karty źle wykonanym modem czy zamontowanym chłodzeniem :)

 

Teraz wszyscy powinni sobie te radiatorki powymieniac :)

Te Enzotech wyglądają porządnie, a 40zł to nie wydatek :D

 

Przynajmniej już mniej więcej obcykane jest chłodzenie na 4850, teraz tylko dodać te info o pamięciach na 1 stronę !! Bo ludziom zaczna karty padac jak muchy :P

 

Edit: W specyfikacji Qimondy tych pamiątek jest tak:

 

max. Storage Temperature 150 °C

max. Junction Temperature 125 °C

 

hmmmm

Edytowane przez matas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie doswiadczen z 4850 i quimondami

 

jestem niemal w 100% przekonany - ze padanie kart jest spowodowane przegrzaniem pamiec

 

Analizujac, osoby kotre zglaszaly zgony karty - mialy zamontowane S1 + smieszne Radiatorki ze zestawu

- karta po uszkodzeniu Ewidentnie sypala artami od uszkodzonych pamieci (charakterystyczne objawy)

 

Majac 3 x 4850- sprawdzalem napiecie stosowane przez producenta i o dziwo jest stosunkowo duza rozbierznosc

w wystepujacym V --- od 2.00 do 2,05V

(taka ciekawosta - najlepiej kreca sie pamieci z 10 tygodnia 08 roku - potwierdzone)

 

Zamontowalem czujke z Panelu TT na kosci pamieci Quimonda i badalem temp -

 

na golej kosci

2d = ok 48stopni

3d - 59 stopnie (w zaleznosci od temp otoczenia)

 

na radiatorku z s1

 

2d = 53 C

3d = 72 C !!! (pasowalo by sprawdzic w specyfikacji Quimond w jakich max temp moga pracowac te kosci)

 

Dlatego mam przekonanie ze Radiatorki dolaczane do S1 maja za mala powierzchnie aby zdolac oddac szybko skumulowane cieplo

Te pamięci są identyczne jak na 8800GT od Galaxy nam nie miałem radiatorków założonych przez 8 miesięcy.

Teraz też nie mam i pamięci są dowoltowane na 2.08 i też nie padnie.

A specyfikacja mówi tak max zasilanie 2.5V max temperatura 125C.

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf...8H512321BF.html

Na referacie te pamięci uzyskują temperaturę 80C+

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pamięci są identyczne jak na 8800GT od Galaxy nam nie miałem radiatorków założonych przez 8 miesięcy.

Teraz też nie mam i pamięci są dowoltowane na 2.08 i też nie padnie.

A specyfikacja mówi tak max zasilanie 2.5V max temperatura 125C.

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf...8H512321BF.html

Na referacie te pamięci uzyskują temperaturę 80C+

w gwoli scislosci - temp ktore podalem - sa przy nadmuchu z Acutake na 1000rpm

w passywnej pracy albo slabszym obiegu temp sa znacznie wyzsze

 

co do Quimond i 8800

to chcialem tylko przypomniec ze pierwsze REV 8800 oparte na Quimondach padaly jak muchy

pozniej zdecydowano sie zastapic Quimond - pamieciami Samsunga i Hynixa

 

Co do specyfikacji - to zalezy jak kto czyta i interpretuje to co pisze

 

Dołączona grafika

:rolleyes:

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pamięci są identyczne jak na 8800GT od Galaxy nam nie miałem radiatorków założonych przez 8 miesięcy.

Teraz też nie mam i pamięci są dowoltowane na 2.08 i też nie padnie.

Potwierdzam, również nie miałem chłodzonych pamięci na HD3850, HD3870 i teraz HD4850 (wsie zwodowane i wsie Gigabyte'a) i bez kręcenia nic nie padło do dziś dnia. Buda ze zdjętymi drzwiczkami, brak jakiegokolwiek nawiewu w budzie prócz zasilacza. HD3870 śmiga u kumpla z S1 rev.2 bez radiatorków (karta bez oc). Nie siejcie paniki chłopaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, również nie miałem chłodzonych pamięci na HD3850, HD3870 i teraz HD4850 (wsie zwodowane i wsie Gigabyte'a) i bez kręcenia nic nie padło do dziś dnia. Buda ze zdjętymi drzwiczkami, brak jakiegokolwiek nawiewu w budzie prócz zasilacza. HD3870 śmiga u kumpla z S1 rev.2 bez radiatorków (karta bez oc). Nie siejcie paniki chłopaki.

Zgadza sie bo lepiej nie zakladac wogole radiatorow jesli by sie mialo te z kompletu od S1

 

Nie ma paniki -

tylko przestroga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie bo lepiej nie zakladac wogole radiatorow jesli by sie mialo te z kompletu od S1

Tutaj sie nie zgodzę. Pisałem wcześniej, ale pewnie umkneło w tłumie. Karta bez radiatorów, przy założonym Accelero z nawiewem 2 acutake sypała artami nawet na podstawowych taktach. Po założeniu radiatorów (nietety tych od S1, ale czas na zmianę) bez problemu latają na 1125mhz. Inna sprawa ze na referze 1150 robiły bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sie nie zgodzę. Pisałem wcześniej, ale pewnie umkneło w tłumie. Karta bez radiatorów, przy założonym Accelero z nawiewem 2 acutake sypała artami nawet na podstawowych taktach. Po założeniu radiatorów (nietety tych od S1, ale czas na zmianę) bez problemu latają na 1125mhz. Inna sprawa ze na referze 1150 robiły bez problemu

to rzeczywiscie klapa ;-/

Sprawdz jeszcze jak bedziesz mial czas jakie masz V w 3d na memkach

 

bo dziwna sprawa ze bez radiatorow karta sypie artami

 

btw.

Sprawdz jak masz mozliwosc temp na tych radiatorkach z S1 (podczas wygrzewania np furmarkiem) :wink:

jak nie masz mozliwosci termometrem - to mozesz polozyc palec na 5sek - (bo watpie zebys dluzej utrzymal - dziala na wyobraznie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni jestem posiadaczem Radeona 4850, ogólnie wszystko jest ok, każda gra chodzi jak marzenie porównując do mojego starego 7900 GS jednakże mam jeden problem, nie działają mi smarki 2006 (vantage nie wiem bo nie posiadam visty) czym może to być spowodowane?? (wieszają się na samym początku przy sprawdzaniu konfiguracji)

Jakbyś poczytał ten temat to byś wiedział że trzeba hotfix-a do 3DMarka zainstalować

 

http://www.futuremark.com/download/hotfix_feb08/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...