Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem (czy to problem czy brak wystarczajacej znajomosci CCC to sie okaze dopiero :)) z podlaczaniem monitora LCD i TV LCD do HD4850 (ASUS). Monitor LCD (T220) jest podlaczony do drugiego DVI (patrzac od strony plyty glownej), dziala w rozdzielczosci 1600x1050. Podlaczylem telewizor (Samsung LE37) do pierwszego portu DVI (za pomoca przejsciowki DVI-DSUB), wlaczylem komputer,w ustawieniach ekranu windows vista zaznaczyłem ze drugi monitor jest dolaczony, ustawilem rozdzielczosc ekranu na 1900x1xxx (nie pamietam dokladnie ile tam bylo, kazdy wie o co chodzi). Wszystko dziala jak nalezy, pulpit jest rozszerzony. No to chcialem sobie teraz sklonowac ekran. Otwarlem CCC, PPM na drugim monitorze i dalem klonuj ekran 1. Co sie stalo ? Na telewizorze obraz zupelnie zniknal, telewizor pokazywal brak sygnalu. Czytalem na jakims forum ze czasami w takim przypadku nalezy podpiac odwrotnie monitory do karty graficznej. Zrobilem tak, ponownie sprobowalem klonowania i o dziwo na na telewizorze wyswietlil sie obraz (w rozdzielczosci 1900x1xxx) ale na glowym monitorze rozdzielczosc automatycznie zmniejszyla sie do 1024x768. Chcialem zmienic spowrotem na natywna dla monitora LCD czyli 1600x1050, tyle ze w dostepnych rozdzielczosciach bylo max 1444x999 (czy jakos tak). Jest jakas mozliwosc sklonowania obrazu na telewizor LCD ale przy zachowaniu rozdzielczosci na monitorze LCD ? Poprzednio mialem GeFroceFX i tam to dzialalo, na tym samym telewizorze (monitor byl inny). Czy cos zle ustawiam w CCC albo ustawieniach ekranu ? Nadmienie ze jestem beginerem w uzywaniu CCC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak 4850 nie wyrabia tak, jakbym chciał, stąd zamiana na 4870. Upatrzyłem sobie Szafirka HD4870 Toxic, ale jakoś nie ma go na stockach nigdzie... Czy ktoś z ludzi "w branży" ma info na temat dostępności tej karty?? Ewentualnie, może jakiś szczęśliwiec ją ma? ;)

Co do dostępności nic mi na ten temat nie wiadomo, ale karciocha jest bardzo fajna ;)

Wkrótce coś więcej o tej karcie :wink:

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie napewno ale zapomnij o ładnej grafice w G3,niestety są afekty i to wina sterowników. :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall:

Dołączona grafika

 

Na jakich sterach masz takie badziewiaste widoki i jak daleko ustawiłeś odległość widzenia w tej grze. Jest to masakrycznie żółto-brązowe. Już lepiej wyglądało to na mojej starej grafie 8800GTS 320MB SC, choć grywalność była słaba bo ta gierka ma zrypany silnik graficzny i chodziła strasznie powoli ( tzn. mało FPSów nawet przy 1280x1024 i słabych ustawieniach :angry:

 

Mam rozumieć że jest to na twojej grafie 4850 ??

 

Najprawdopodobniej będę miał w przyszłym tygodniu Szafirka 4870X2 więc z mocą nie będzie problemu i powinno chodzić spokojnie na 1600x1200 :rolleyes: . A jak nie to chyba zakupię tego Palit Sonic 4870 i Accelero.

 

Pozdrawiam

 

PS.

Czy to prawda , że są jakieś problemy z 4870 Powercolora? Chciałbym go kupić (ze Znaku), ale znajomy i sprzedawca mówią o jakiś problemach z tą kartą graficzną. Czy Gigabyte byłby lepszy?

Te Powercolory ze zmienionym PCB i chłodzeniem Zerotherm mają zrypany bios i jest problem z obrotami wentylatora. Ponoć są już do pobrania nowe biosy, ale z tego co słyszałem zmniejszają trochę wydajność karty.

 

Trochę lipa

 

Miałem wypatrzonego PowerColor'a 4870X2 w sklepie Arest za 1475zł i dzisiaj pojechałem go zamówić ( bo na zamówienie w 48h ) a tu cena już podskoczyła o 120zł ro 1595zł :angry: . Co za badziewiasta świąteczna podwyżka cen. Zaczyna mnie to wkurzać bo wszystkie części komputerowe drożeją.

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i karcioszka przyszła.Jest bardzo podobna do 3850 nie licząc braku radiatora na zasilaniu.Na razie jeszcze jej nie testowałem ale ma jakieś 5 stopni mniej w idle niż moja poprzednia 3850 też od asusa z tym chłodzeniem,ale zobaczymy jak będzie dalej.

Tak wygląda zasilanie na grafie.post-121473-1224687176_thumb.jpg

Aaa i pojawiło mi się w CCC % obrotów wentyla czego przedtem nie miałem.post-121473-1224687340_thumb.jpg

A powiedzcie mi po co na karcie są dwie czerwone diody :blink: Po włączeniu kompa migną raz i tyle.Zaznaczyłem je na fotce.

post-121473-1224687546_thumb.jpg

 

Ale po co??

Dla samej ideii posiadania pro i elo chlodzonej sekcji zasilania??

Skoro Asus nie zalozyl tzn., ze nie potrzeba a zważywszy na fakt iz masz 3 lata czasu na padniecie karty to w pozniejszym terminie nawet bedzie na Twoja korzysc jesli wyzionie ducha :rolleyes:

Nie wiem do czego było to "pro elo". A zasilanie jest gorące i to w momencie jak patrze na pulpit,więc pod czas grania tempy wzrosną.A po za tym pracuje na numerykach i czasami mam troszkę czasu na zabawę. :lol2:

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wypatrzonego PowerColor'a 4870X2 w sklepie Arest za 1475zł i dzisiaj pojechałem go zamówić ( bo na zamówienie w 48h ) a tu cena już podskoczyła o 120zł ro 1595zł :angry: . Co za badziewiasta świąteczna podwyżka cen. Zaczyna mnie to wkurzać bo wszystkie części komputerowe drożeją.

to nie przez swieta ,a przez dolara. Hurtownie ostro ceny podnosza. U mnie , srednio wiekszosc graf , poleciala w gore o 100 zl. Jeszcze wczoraj nowy 9800GTX+ Dark Knight Asusa za 620 , dzis juz 750...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie przez swieta ,a przez dolara. Hurtownie ostro ceny podnosza. U mnie , srednio wiekszosc graf , poleciala w gore o 100 zl. Jeszcze wczoraj nowy 9800GTX+ Dark Knight Asusa za 620 , dzis juz 750...

Dokladnie, na swiateczne podwyzki jeszcze przyjdzie czas, najgorsze jest to ze gdyby teraz dolar polecial na leb na szyje to i tak ceny by sie utrzymaly - bo trzeba wyprzedac zapasy :D Ja niestety chyba narazie odpuszcze zakup radzia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczescie kupilem kompa w bardzo dobrym okresie (lipiec 2008) :D A chcialem poczekac, dobrze ze tego nie zobilem ;)

kupowalem mojego radzia za niecale 800, a teraz kosztuje 970 :unsure: Ale to jest nic za calego kompa dawalem wtedy 2670zl a teraz by mnie wyszedl 3098zl :damage_wall: masakra!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie dzisiaj miedziane radiatorki Thermaltake'a na sekcje zasilającą, myślałem że będzie chłodniej, a tymczasem jest bardzo podobnie.

Ciepło wydzielane z drugiej strony wcale nie zmalało, bucha ciepłem.

Chłodzicie jakoś drugą stronę karty graficznej? Opłaca się w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwile neta nie mialem ,dzisiaj chce zamawiac 4850 a tu ceny pod 600 zl poszly masakra;/ i chyba sie wstrzymam.jest jakas szansa ,ze sprzet potanieje czy raczej taka cena jak teraz posiedzi a w ramach swiat do nowego roku juz nie zejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar gwałtownie poszedł w górę i tendencja nadal jest wzrostowa. Myślę, że czasy gdy dolar kosztował ~2PLN prędko nie wrócą, o ile w ogóle...

Na szczęście zdążyłem kupić swojego Radka w przyzwoitej cenie (515 PLN za referenta) i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę fakt, że lada dzień wybory w USA :).

 

Cieszę się niezmiernie, że zamówiłem kartę we wtorek, bo podwyżki cen dotknęły też i esc.pl. A co mamy na komputroniku? HIS niereferencyjny za - bagatela - 799 złotych! : O

Edytowane przez Phantom_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, a ja kupiłem referata pod koniec lipca za 430zł i jeszcze byłem zły, że mi przeszła obok nosa okazja za 399zł, tylko co to wnosi do tematu? ;) Dolar drastycznie drożeje o czym wspomniał już Phantom i co my na to poradzimy? Gdy rodzinka z USA mówila mi w czerwcu że pod koniec roku dolar będzie w okolicach 3zł to nie chciało mi się wieżyć, a dzisiaj...? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dostępności nic mi na ten temat nie wiadomo, ale karciocha jest bardzo fajna ;)

Wkrótce coś więcej o tej karcie :wink:

No to mnie uszczęśliwiłeś :) Czekam z niecierpliwością na informacje (głośność, a raczej "cichość" jest bardzo ważna) oraz na spadek kursu dolara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem catalysty 8.9 i jest tak samo nadal wystepuja migoczace pixele na poszczegolnych tapetach ew barwach na tej viscie:/ w najnowszym att 1.6.xx animacje i szukanie artow moge odpalic tylko zaraz po instalce. Po restarcie kompa juz wywala bledy, wtf? Teraz cos co mnie najbardziej zdziwilo, a mianowicie: zrobilem screena pulpitu z taka tapeta zeby migotaly pixele w jednym miejscu, odpalam obrazek w pracy, a pixeli zadnych nei widac:/ czy tzn ze cos z monitorem jest nie tak, czy moze vista sie wali, ale dlaczego SS nie lyknal tych pixeli?

any ideas? no i co z tym att? nigdy nie mialem z nim problemow :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zakupilem wczoraj Gigabyte 4850 512MB DDR3. Wczesniej mialem karte z GF dlatego wczesniej usunalem stery i doglebnie wyczyscilem rejestr itp. Wlozylem karte zaisntalowalem stery i ustawiam natywna rozdzialke (1440x900) i co sie okazuje ? :| obcina mi polowe ekranu :damage_wall:

Jesli ustawie o oczko nizsza dziala poprawnie. W sumie kazda inna dziala poprawnie. No nic mowie sobie moze system zasmiecony (ponad rok ma). Wiec zrobilem formata, instaluje stery itp i dalej to samo :| najlepsze jest to ze odpalilem CS:S w 1440x900 i smiga bez najmniejszego problemu. Panowie WTF ? :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall:

 

Od wczoraj sie z tym mecze.. Bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem (czy to problem czy brak wystarczajacej znajomosci CCC to sie okaze dopiero :)) z podlaczaniem monitora LCD i TV LCD do HD4850 (ASUS). Monitor LCD (T220) jest podlaczony do drugiego DVI (patrzac od strony plyty glownej), dziala w rozdzielczosci 1600x1050. Podlaczylem telewizor (Samsung LE37) do pierwszego portu DVI (za pomoca przejsciowki DVI-DSUB), wlaczylem komputer,w ustawieniach ekranu windows vista zaznaczyłem ze drugi monitor jest dolaczony, ustawilem rozdzielczosc ekranu na 1900x1xxx (nie pamietam dokladnie ile tam bylo, kazdy wie o co chodzi). Wszystko dziala jak nalezy, pulpit jest rozszerzony. No to chcialem sobie teraz sklonowac ekran. Otwarlem CCC, PPM na drugim monitorze i dalem klonuj ekran 1. Co sie stalo ? Na telewizorze obraz zupelnie zniknal, telewizor pokazywal brak sygnalu. Czytalem na jakims forum ze czasami w takim przypadku nalezy podpiac odwrotnie monitory do karty graficznej. Zrobilem tak, ponownie sprobowalem klonowania i o dziwo na na telewizorze wyswietlil sie obraz (w rozdzielczosci 1900x1xxx) ale na glowym monitorze rozdzielczosc automatycznie zmniejszyla sie do 1024x768. Chcialem zmienic spowrotem na natywna dla monitora LCD czyli 1600x1050, tyle ze w dostepnych rozdzielczosciach bylo max 1444x999 (czy jakos tak). Jest jakas mozliwosc sklonowania obrazu na telewizor LCD ale przy zachowaniu rozdzielczosci na monitorze LCD ? Poprzednio mialem GeFroceFX i tam to dzialalo, na tym samym telewizorze (monitor byl inny). Czy cos zle ustawiam w CCC albo ustawieniach ekranu ? Nadmienie ze jestem beginerem w uzywaniu CCC :)

Ja mam tez problem z podlaczeniem mojego Palita Sonic z TV Samsunga fullhd 32". Problem polega na tym, iz po podlaczeniu grafy z TV kablem DVI-HDMI i przy ustawieniu rozdzialki na TV 1920x1080 na czarnych (ciemnych) elementack mam zielona sieczke, bardzo duze mrowienie na czarnych elementach jest. np panorama przy ogladaniu filmow. Problem zielonego mrowiania znika gdy ustawie odswierzanie na 24 Hz :/ Wtedy ekran pulpitu windowsa troche razi i przy paru min gapienia sie w TV boli glowa, ale w filmach kolory sa juz bardzo dobre. Wczesniej mialem 7900GS i nie bylo problemu z wyswietleniem obrazu w 1080i (tylko z 1080p byl problem). A tutaj 24Hz troche mija sie z celem. Mial ktos podobny problem ? Moze cos zle ustawiam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

 

Te Powercolory ze zmienionym PCB i chłodzeniem Zerotherm mają zrypany bios i jest problem z obrotami wentylatora. Ponoć są już do pobrania nowe biosy, ale z tego co słyszałem zmniejszają trochę wydajność karty.

 

Trochę lipa

 

Miałem wypatrzonego PowerColor'a 4870X2 w sklepie Arest za 1475zł i dzisiaj pojechałem go zamówić ( bo na zamówienie w 48h ) a tu cena już podskoczyła o 120zł ro 1595zł :angry: . Co za badziewiasta świąteczna podwyżka cen. Zaczyna mnie to wkurzać bo wszystkie części komputerowe drożeją.

I co? ATT nie reguluje w nich obrotów? Na moim byle 3450 reguluje bez problemów więc się dziwię, tylko trzeba wgrać najnowszą wersję ATT bo starsze faktycznie nie pozwalają nic zrobić bo bluskrin wyskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez problem z podlaczeniem mojego Palita Sonic z TV Samsunga fullhd 32". Problem polega na tym, iz po podlaczeniu grafy z TV kablem DVI-HDMI i przy ustawieniu rozdzialki na TV 1920x1080 na czarnych (ciemnych) elementack mam zielona sieczke, bardzo duze mrowienie na czarnych elementach jest. np panorama przy ogladaniu filmow. Problem zielonego mrowiania znika gdy ustawie odswierzanie na 24 Hz :/ Wtedy ekran pulpitu windowsa troche razi i przy paru min gapienia sie w TV boli glowa, ale w filmach kolory sa juz bardzo dobre. Wczesniej mialem 7900GS i nie bylo problemu z wyswietleniem obrazu w 1080i (tylko z 1080p byl problem). A tutaj 24Hz troche mija sie z celem. Mial ktos podobny problem ? Moze cos zle ustawiam ?

przychodzi mi do głowy tylko, że podpiąłeś do zwykłego portu Hdmi a nie HDmi-dvi-in, wina karty to raczej nie jest możesz jeszcze różnych sterów próbować

ale raczej Tv ma problem z poprawnym odbiorem danych z kabla i ich wyświetlaniem.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...