Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

KapitanHoshi, użyj Ati Tray Tools - tam przecież jest możliwość zwiększenia VDDC do ~1,158 - nie jest może dużo, ale zawsze coś ;)

wiem wiem. 2 dni temu zrobilem tak i cos mi sie walnelo z calym systemem:

podbilem napiecia, oczywiscie bez CCC, wlaczylem Grida i zwis, reset ustawien do defaultowych. pomyslalem, ze to wina gpu recovery wiec wylaczylem ta opcje, ponownie wlaczylem Grida i ... tragedia. kolorowe paski na calym ekranie, nic. reset kompa. po wlaczeniu nie widzi crossfire! wcale, nawet nie ma tej opcji!!! odinstalwoanie wszystkiego, sterowniki N2O to samo, znowu calatyst, ok jest opcja crossfire dostepna ale karty musialem zamienic miejscami ( sloty PCI-E ). nie wiem co sie stalo tak do konca, albo poszedl sterownik chipsetu X38 albo cos w windowsie. tak czy inaczej czeka mnie instalacja systemu bo od czasu do czasu lapia mnie zawieszki. mechanicznego uszkodzenia kart lub plyty nie biore pod uwage bo nie bylo mozliwosci zeby cokolwiek sie stalo.

 

zaraz zobacze czy da cos ten Gamer HUD. thx za odpowiedzi <beer> :wink:

 

 

edit/ podbilem do 1.24v :P

Edytowane przez KapitanHoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem komputer ze sterowników poprzedniej karty (8600gt), włożyłem rzeczoną hd4850 zainstalowałem sterowniki (catalist coś tam). Co by się nie działo karta pracuje ma pełnych obrotach i jest okropnie głośna (a ma chłodzenie glaciator!). Gdy włączam jakąkolwiek grę która ma "jakieś" wysmagania (crysis czy L2), po 15 sek. gry monitor gaśnie pojawia się biały napis "none signal" oraz lampka monitora zmienia kolor z zielonego (tryb normalniej pracy) na pomarańczowy (taki kolor przyjmuje podczas zmiany rozdzielczości) a w głośnikach słuchać "zacięty" dźwięk. Najlepsze jest to że przez te 15 sek. wydajność jest gorsza od starej 8600gt ddr2 Oo. Jeszcze jedna sprawa karta ma 2 wejścia DVI (jedno pomarańczowe oraz jedno białe) próbując uruchomić komputer przez kabel DVI-DVI wyświetla się tylko "none signal" i monitor gaśnie. Teraz koprzystam z kabla VGA (ten niebieski) oraz przejściówki na DVI(podłączonej do portu pomarańczowego). Co dziwne na tej "konfiguracji" komputer włącza siew miarę normalnie.

Edytowane przez Bushido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś jeden z największych bubli wśród kart graficznych.. Karta się przegrzewa. Weź w Catalistach sprawdź czy nie możesz ręcznie regulować wentylatora oraz zerknij na temperatury.. Najlepiej to ją oddaj jak możesz i kup coś innego..

 

 

Zamówiłem w kompuszrocie (na szczęście do salonu) HIS'a 4870 referenta. Przyszedł 4870 z tym niebieskim wentylatorkiem.. Odmówiłem..

Zamówiłem w ESC HIS też referenta... Przyszedł ten z niebieskim wentylatorkiem xDD..

Zadzwoniłem do nich (bardzo sympatyczna obsługa), wyjaśniłem sprawę.. Gość mi wytłumaczył że hurtownia im zmieniła karty bez informowania ich o tym i przez to był błąd na stronie.. Dogadałem się z nim i jutro przyjedzie kurier po tę kartę, a we wtorek powinienem już mieć od nich Szafirka 4870 z Varporx'em :D.

Dołączona grafika

 

Koszty przesyłki idą na nich. I TAKA OBSŁUGA MI SIĘ PODOBA :D. POLECAM TEN SKLEP.

 

P.S

Tak wygląda ta prześladująca mnie karta :E.

Dołączona grafika

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie komputrona jest wyraźnie napisanie iż to nie jest refrent. Sam już chciałem brać tego hisa za 580zł, ale kod producenta z ktr pokrywa się z kodem na stronie producenta pod którym jest ten niereferencyjny HIS :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4850 CrossFire 1.24v GPU @730/1060 jak na chwile obecna stabilnie i bez artefaktow

 

To są stery które mają zmniejszony poziom detali i jakości obrazu, dlatego względem zwykłych catalystów mają lepsze osiagi

bardzo widac, ze sa gorszej jakosci textury? testowales moze?

Edytowane przez KapitanHoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś jeden z największych bubli wśród kart graficznych.. Karta się przegrzewa. Weź w Catalistach sprawdź czy nie możesz ręcznie regulować wentylatora oraz zerknij na temperatury.. Najlepiej to ją oddaj jak możesz i kup coś innego..

Catalyst pokazuje mi temperaturę 42 stopnie (stan spoczynku), a prędkość wentylatorka na 44%. Sprawdzając organoleptyczne radiator jest zupełnie zimny - zdecydowanie zimniejszy od pozostałych elementów komputera.

 

[edit]

 

Trafiłem na bubla czy ogólnie hd4850 od asusa to shit?

 

[edit2]

 

Radiator jest zimny ale takie szare kości na karcie (Ram?) mają temperaturę wystarczającą do smażenia jajek :(.

Edytowane przez Bushido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że GPU jest zimne, nie oznacza że karcie jest chłodno ;). Nie samym GPU karta żyje :D. Przegrzewa się sekcja zasilania, albo pamięci. Stawiam na to pierwsze więc jeżeli nie masz możliwości zwrotu to: http://www.cooling.pl/zalman-zmrhs50-radia...ukt,551548.html powinien załatwić sprawę.. Lecz może się okazać że trzeba kupić coś na pamięci :).

 

Temperatura tych kart w stresie to w granicach 90*C. Zaraz ktoś wyskoczy że to tyle co na referencie.. Zgadza się.. Tylko że referent ma jeden "wielki" radiator który przykrywa wszystkie mocno grzejące się elementy. Kiedy GPU na asusie nagrzewa się do 90*C, pamięci i sekcja mają dużo cieplej.

 

4850/70 od Asusa to shit (NIE LICZĄC SERII MATRIX! Matrixy są super :D).

Radiator jest zimny ale takie szare kości na karcie (Ram?) mają temperaturę wystarczającą do smażenia jajek .

Cewki/dławiki. Nic im nie będzie. Kup ten radiator wyżej podany na sekcję i będzie lepiej..

 

Na stronie komputrona jest wyraźnie napisanie iż to nie jest refrent. Sam już chciałem brać tego hisa za 580zł, ale kod producenta z ktr pokrywa się z kodem na stronie producenta pod którym jest ten niereferencyjny HIS

Wiem o tym.. Tylko że pan w komputroniku powiedział że prędzej jest błąd w kodzie niż w zdjęciu i powiedział że możemy zamówić i zobaczyć..

 

P.S

MOŻESZ SPOKOJNIE JĄ BRAĆ.. Szczerze mówiąc bardzo dobra karta.. No ale jak już dzwoniłem to nie będę robił wiochy i wycofywał się ;). Szafirek z Varporx jest troszkę lepszy. W poprzednim poście mówiłem że nie da się regulować obrotów wentylka na HIS'ie. Jednak można regulować... Tyle że Rivą.. Catalysty nie wykrywają regulacji.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie, miał ktoś doczynienia z serwisem Asusa i wie może ile oni potrafią trzymać sprzęt u siebie? Karta poleciała do serwisu zewnętrznego i nie wiem ile jeszcze będę musiał na nią czekać :P. Szkoda, że nie dostane już referenta za swojego refa ;(.

 

Glaciator ma referencyjne PCB? Na niktórych zdjęciach wydaje mi się, że to referencyjne PCB.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie, miał ktoś doczynienia z serwisem Asusa i wie może ile oni potrafią trzymać sprzęt u siebie? Karta poleciała do serwisu zewnętrznego i nie wiem ile jeszcze będę musiał na nią czekać :P. Szkoda, że nie dostane już referenta za swojego refa ;(.

 

Glaciator ma referencyjne PCB? Na niktórych zdjęciach wydaje mi się, że to referencyjne PCB.

Moją p5q-e trzymali 19 dni po czym wysłali nową sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie, miał ktoś doczynienia z serwisem Asusa i wie może ile oni potrafią trzymać sprzęt u siebie? Karta poleciała do serwisu zewnętrznego i nie wiem ile jeszcze będę musiał na nią czekać :P . Szkoda, że nie dostane już referenta za swojego refa ;(.

 

Glaciator ma referencyjne PCB? Na niktórych zdjęciach wydaje mi się, że to referencyjne PCB.

O Tobie też padł Asus referent. No to jest nas dwóch. Swoją grafę też posłalem do serwisu bo padła. Chyba się pokuszę o 4870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glaciator ma referencyjne PCB?

Nie do końca. Najlepszy 4850 w niskiej cenie to Gigabyte z Zalmanem. Dobrze się kręci tylko chłodzenie głośne (można kupić regulator..). Sekcja chłodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją p5q-e trzymali 19 dni po czym wysłali nową sztukę.

Dzięki za info, obym ja nie musiał tyle czekać bo w końcu i tak wymienią mi kartę na nową :P. Swoją drogą sklep trzymał kartę u siebie tylko 5 dni roboczych więc na sam serwis sklepowy nie mam co narzekać, ciekawi mnie tylko ile ten Asus u siebie będzie to trzymał.

 

O Tobie też padł Asus referent. No to jest nas dwóch. Swoją grafę też posłalem do serwisu bo padła. Chyba się pokuszę o 4870

Ja mam okazyjnie do kupienia referenta 4850 (350zł) więc zrobie sobie prawdopodobnie CF jak moja wróci z gwarancji ;). Na razie siedze na moim zacnym 3850 i wcale za wiele nie grywam, ale czasami wydajność się przydaje i temu 3850 zaczyna jej brakować.

 

Nie do końca. Najlepszy 4850 w niskiej cenie to Gigabyte z Zalmanem. Dobrze się kręci tylko chłodzenie głośne (można kupić regulator..). Sekcja chłodna.

Ja wyboru raczej nie będę miał i dostane karte z Glaciatorem, wkońcu to gwara od Asusa i na Gigusia mi nie wymienią :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś spotkał się z problemem wydawania dźwięków na karcie Radeon 4850 Gigabyte 1 GB HDMI&DVI (PCI-E) Multi-Cooling ?

 

występują one podczas np przewijania strony internetowej, a jak się włączy grę to już w ogóle pisk brzęczenie, co to kurna jest, miała być niesłyszalna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cooler na Gigabyte GV-R485ZL-512H lata cały czas na full max obrotach, czy zwalnia w środowisku 2D? Softowo się go nie poskromi? Jest ew. jakiś sposób na jego poskromienie?

Nie wiem już co brać...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cooler na Gigabyte GV-R485ZL-512H lata cały czas na full max obrotach, czy zwalnia w środowisku 2D? Softowo się go nie poskromi? Jest ew. jakiś sposób na jego poskromienie?

Nie wiem już co brać...

Bierz bierz.. Najwyżej podepniesz go pod 7v. Lata cały czas na full bo w ramach oszczędności zrezygnowano z regulatora obrotów. Za to masz nie najgorszą (lepsza niż referencyjna) sekcje zasilania, świetne o/c i dodatkowo możliwość podbicia napięć na Vgpu i Memkach :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@david11

Co powiesz na R485MC-1GH, czy to czasami nie to samo co wersja z Zalmanem tylko z pasywnym chłodziwem? Nie lepiej wziąć tego pasywnego i posadzić na nim jakiegoś "spokojnego" coolera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowal juz ktos stery z ATI 9.7 ? bo widze ze dostepne na oficialnej stronie

PORAŻKA

 

 

Lost planet DX10 po włączeniu Anizo-AA owocuje 2x sadkiem wydajności niż na 9.6.

World in Conflict DX10AA-Anizo owocuje znowu spadkiem wydajności to co było w 1680x1050 teraz jest w 1280x1024.

 

Może ktoś jeszcze zauważył coś niepokojącego.

 

 

ja mam. chyba wszystko ok.

wlasnie zrobilem 3DMarka06 na podbitym napieciu - 21016 pkt. :)

Szkoda że markami się nie gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wam tez po fleshowaniu zniknęła zakładka Overdrive?

Tak. Wgranie starego biosu pomogło.

 

Bierz bierz.. Najwyżej podepniesz go pod 7v. Lata cały czas na full bo w ramach oszczędności zrezygnowano z regulatora obrotów. Za to masz nie najgorszą (lepsza niż referencyjna) sekcje zasilania, świetne o/c i dodatkowo możliwość podbicia napięć na Vgpu i Memkach :D.

Mi kontroler obrotów nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kontroler obrotów nie pomógł.

Mówię o kontrolerze typu- Zalman fan mate 2. Musi pomóc.. Nie ma opcji by nie pomógł.

 

Co do R485MC-1GH to różnie bywa.. Ktoś pare stron wcześniej dostał nie złego kastrata :D. Tak więc jeżeli nie masz możliwości obejrzenia tej karty, nie brał bym. Ten Gigus z Zalmanem to na prawdę dobra karta.

 

Ja wyboru raczej nie będę miał i dostane karte z Glaciatorem, wkońcu to gwara od Asusa i na Gigusia mi nie wymienią .

Jak Cię poinformują że Ci wymienią to spróbuj się potargować o Asusa Matrixa. Najwyżej byś dołożył te parę złotych i miał byś świetną kartę.

 

P.S

Dzisiaj kurier ma przyjechać po mojego HIS'a.. I weekend na 8600GTS ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię poinformują że Ci wymienią to spróbuj się potargować o Asusa Matrixa. Najwyżej byś dołożył te parę złotych i miał byś świetną kartę.

Jeśli patrzeć na ceny z ESC to musiałbym dołożyć 100zł. Chociaż może, zwrócą uwagę na cenę karty jaka była kiedy ją kupowałem za 530zł i dadzą coś lepszego :P, ale to raczej się nie zdarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...