Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

pomalowałem rezystor i ścieżki połączyłem + mod biosu i 1,20V uzyskałem

760Mhz /1100mhz @ 14k 3dmar06 pękło

Widać jak mocno Cie ogranicza procek :oops: , 16tyś to ja miałem już na G92 i to co w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać jak mocno Cie ogranicza procek :oops: , 16tyś to ja miałem już na G92 i to co w podpisie.

pokaz mi ta roznice w wydajnosci w grach a nie markach. na quadzie to nie problem sobie nawalic punktow. w grach te twoje punkty juz nic nie znacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz mi ta roznice w wydajnosci w grach a nie markach. na quadzie to nie problem sobie nawalic punktow. w grach te twoje punkty juz nic nie znacza.

Ty ale o co Ci biega , przecież to nie ja przeżywam 3DSmarki :kijem:

 

Ta, ogranicza go w cpu teście -_-.

No i ??? Dlatego zasugerowałem mu że jak chce się podniecać w 3DSmarkach to niech kupi Quada.

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać jak mocno Cie ogranicza procek :oops: , 16tyś to ja miałem już na G92 i to co w podpisie.

No fakt -Twój nabija wynik w markach ,a jego ...FPS w grach :wink: .

Z tego co czytam to wychodzi ,że podrabiają nawet podrobione chińskie ołówki :razz:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt -Twój nabija wynik w markach ,a jego ...FPS w grach :wink: .

Z tego co czytam to wychodzi ,że podrabiają nawet podrobione chińskie ołówki :razz:

zrób tylko sm3 co mnie interesuje wynik cpu ? hehe procek wcale tak nie ogranicza sprawdź w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ??? Dlatego zasugerowałem mu że jak chce się podniecać w 3DSmarkach to niech kupi Quada.

On się "podnieca"? Dzieli się wynikiem jak każdy inny. Skończ bo coraz bardziej się kompromitujesz.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On się "podnieca"? Dzieli się wynikiem jak każdy inny. Skończ bo coraz bardziej się kompromitujesz.

:blink: - dla mnie słowo "pękło" = podnieta :oops: i tego nie zmienisz , sam się kiedyś podniecałem wynikami w 3DSmarkach co i tak nie ma przełożenia w grach :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób tylko sm3 co mnie interesuje wynik cpu ? hehe procek wcale tak nie ogranicza sprawdź w grach.

A dlaczego napisałeś to do mnie?Gdzie ja podałem jakiś wynik CPU :blink: ?I o co dokładnie biega z tym "wcale tak nie ogranicza w grach"?Dla mnie w grach lepszy jest 8400 na 4.0 niż Q na 3.4-3.6.Chyba ,że gra to obsłuży.... :wink: Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego napisałeś to do mnie?Gdzie ja podałem jakiś wynik CPU :blink: ?I o co dokładnie biega z tym "wcale tak nie ogranicza w grach"?Dla mnie w grach lepszy jest 8400 na 4.0 niż Q na 3.4-3.6.Chyba ,że gra to obsłuży.... :wink:

Nie no spoko ja tylko sprawdzałem jak duża jest różnica pomiędzy 3 a 4 GHz na E8400 i w sm3 na 3dmarku06 to tylko ok. 400pkt. a cały wynik skacze o 2tyś pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ją tam wie.... :wink: Jest chłodzona cieczą więc nie ma dramatu.Mi tak Brisbane obstawiali "do dwóch tygodni" jak je puszczałem na 1.575V :wink: .A ono 24/7 tak bujało sporo miesięcy i teraz kolega się nim cieszy jako 100% sprawnym.Ciecz zrobiła robiła robotę...Weźcie pod uwagę błąd miernika -u mnie po zgonie porządnego nagle "zrobiło" się na CPU 1.8 około hehe.A ja nawet realnych 1.5 nie mam.Te mierniki najsłabsze to cuda pokazują :rolleyes:

Jeżeli to realne V to mimo WC sądzę ,że karta sobie "odpuści" dość szybko ziemski padół..ale oby nie.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam odrazu opusci swiat :razz:

 

Rok temu jak mialem 8600gt sonic +

zapodalem jej na starcie z grubiej rury 1,75v - 1000/2106/2200

 

Ludzie pisali rozne rzeczy, ze padnie, ze pociagnie za soba zasilacz itd

 

a tym czasem na karcie pogralem z 3 miesiace pozniej sprzedalem kumplowi

ktory po dzis dzien jej uzywa i chwali sobie -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Przymierzałem się do kupna chłodzenia na tą kartę, i niestety zabrakło DuOrba w sklepie i magazynie ;S

Mógłby ktoś coś polecić za chłodzenie tego pokroju?

AC i Auras odpada - nie zmieszczą się w obudowie ;<

 

Edit:

Bawił się ktoś z Twin Turbo? Jakaś nowa wersja jest dostępna na Radeony 4800 ;)

Wygląda jakby to było S1 + 2x80mm, z tym że kosztuje dużo mniej niż cały zestaw.

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wystarczy

 

jednak - radiator ktory masz na cewkach - na czym zamontowales ?

- pytam dlatego poniewaz sa onie nierownej wysokosci

tak wiec jesli polozysz jeden kawalek radiatora na 4 cewkach

to moze sie okazac ze jedna lub nawet 2 z nich nie beda sie stykac z radiatorem

 

co do chlodzenia mosfetow to piekna sprawa - powinno doskonale spelniac zadanie

- i kolejne pytanie jak planujesz zamontowac ten radiator do tych mosfetow ?

bo tasma termo moze go nie utrzymac jak sie radiator nagrzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wystarczy

 

jednak - radiator ktory masz na cewkach - na czym zamontowales ?

- pytam dlatego poniewaz sa onie nierownej wysokosci

tak wiec jesli polozysz jeden kawalek radiatora na 4 cewkach

to moze sie okazac ze jedna lub nawet 2 z nich nie beda sie stykac z radiatorem

 

co do chlodzenia mosfetow to piekna sprawa - powinno doskonale spelniac zadanie

- i kolejne pytanie jak planujesz zamontowac ten radiator do tych mosfetow ?

bo tasma termo moze go nie utrzymac jak sie radiator nagrzeje

Jak robiłem fotke to leżały nieprzyklejone.

Był mały problem z taśma AKASA, ale lepie na gorąco i jest ok. Trzyma jak skała.

Radiator elegancko przylega co cewek.

EDIT

Po ponad godzinnej walce z taśmą termoprzewodzącą sukces 48-49 stopni w scan for artifacts w AtiTool. 38-39 stopni w IDLE. Niedługo biorę się za modowanie.

Dołączona grafika

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś z Twin Turbo?

Ja właśnie zamontowałem - chłodzenie bardzo fajne, co najważniejsze wydajne i ciche - jak wiatraki są ustawione na 1100rpm to temp idle/stres wynoszą odpowiednio 36/45 stopni

Edytowane przez szarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamontowałem - chłodzenie bardzo fajne, co najważniejsze wydajne i ciche - jak wiatraki są ustawione na 1100rpm to temp idle/stres wynoszą odpowiednio 36/45 stopni

Grafa kręcona?

I jak to wygląda z chłodzeniem sekcji zasilania, bo na stronie AC coś pisali na ten temat, ale nie kumam zbytnio ;S

Masz 4850 czy 4870?

Dołączony jest do tego jakiś regulator obrotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa kręcona?

I jak to wygląda z chłodzeniem sekcji zasilania, bo na stronie AC coś pisali na ten temat, ale nie kumam zbytnio ;S

Masz 4850 czy 4870?

Dołączony jest do tego jakiś regulator obrotów?

4850 na chwilę obecną nie kręcona (ale gdy dałem 700 na gpu to temp rosła o jakieś 3-4 stopnie, myślę że potencjał OC będzie dość wysoki przy Vmod)

Z chłodzeniem sekcji zasilania chodzi o to żeby przy zakładaniu zaczynać od końca (ostatni rząd) dopiero wtedy dajemy na przedostatni rząd tak żeby radiatory się stykały. Ps: Na cewki nie ma radiatorów, nie ma też regulatora obrotów (sterowane sprzętowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile stabilnie mozna wykrecic Radzia 4870 ??

Sie pomal u przymierzam ,zbieram madrosci ;)

zapasil by mi jakis egzemplaz z mocniejsza sekcja

zasilania , co by na WC pocisnal z 900MHz

moze jakies rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiar napięcia wykazał że mam 1.17 i 2.06 a karta robi 750/1150. Trzeba poprawić pencilmoda tak jak ma być na 1.23V

Teraz mam 1.20 idle i 1.22load. Ale jak winda się ładuje to jest 1.25 czyli reszta zostaje w biosie karty :angry:

Edytowane przez Mirkirst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 na chwilę obecną nie kręcona (ale gdy dałem 700 na gpu to temp rosła o jakieś 3-4 stopnie, myślę że potencjał OC będzie dość wysoki przy Vmod)

Z chłodzeniem sekcji zasilania chodzi o to żeby przy zakładaniu zaczynać od końca (ostatni rząd) dopiero wtedy dajemy na przedostatni rząd tak żeby radiatory się stykały. Ps: Na cewki nie ma radiatorów, nie ma też regulatora obrotów (sterowane sprzętowo)

Sprzętowo tzn. się jak? Sam dopasowuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jedzie do mnie cooler GFXChilla - w wiazku z tym pytanie:

Posiada ktos taki cooler i moze sie wypowiedziec ad. montazu radiatorow z zestawu na RAM/sekcje zasilania ??

Jak zobaczycie na fotce z linka, tych radiatorow troche tam jest i chcialbym sie dowiedziec:

a) ktore gdzie przyklejac ??

b) czy rurki heatpipe nie przeszkadzaja w montazu 2 radiatorow na pamieci polozone nad GPU, przy gornej krawedzi karty (IMO tak, ale wole sie zapytac...) ??

GFXChilla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie temat o GFach...hihihi.Ale co będziemy dywagować -się okaże i to o tyle fajnie ,że...nie u nas :wink: .Ciekawe jakie takty?Coś zaba1978 się nie odzywa...Czyżby..? :wink:

Spoko,spoko wszystko pod kontrola :rolleyes: , ale musialem naniesc male korekty, w ruch poszedl wacik i zmywacz do paznokci i olowek w ruch jeszcze raz, jednak powyzej 1,5V karta dostaje swira, teraz mam 1,44V.Czas na testy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...