Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie gigabyte8450 to...

Był u mnie 20 godzin. Dlaczego tak długo? Bo mam daleko do sklepu.

Nawet pudełkowa płyta nie instalowała sterów, wyniki w smarkach = porażka.

Asusik pięknie zapiął stery i pomknął, później lekki koksik, wyniki w profilu.

Poczekam na nowe biosiki.

Na razie jestem hepi.

Edytowane przez cjanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Hmm.. ja w przeciwieństwie do przedmówcy nie jestem happy z Asusa :/ Czy to normalne, że on tak straszliwie piszczy w 3D? :/ Przy obojętnie jakiej grze ( w windowsie jest OK )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miron72 jak marzysz o fullcoverze to kup sobie zalmana http://www.cooling.pl/zalman-zmgwb38503870...ukt,550714.html pcb tych kart identyczne z 4850 także na 100% pasuje szkoda tylko ze cena nie niższa tak za 150zł brałbym bez zastanowienia, no i jeszcze jeden dylemat wrócił 8800gt z servisu nie wiem co robić sprzedawać 4850 czy dziewicę w folii 8800gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ma ktoś może gdzieś na dysku NFS: Most Wanted? Bo mam tam artefakty, cienie drżą i ogólnie obraz nie jest najlepszy... Ale gra się nie wysypuje o dziwo. Oczywiście obniżałem taktowania, rdzeń do 625, pamięci teraz dałem na 980, ale wciąż to samo. Temperatury: max 82*C po godzinie grania.

 

Mógłby ktoś sprawdzić? Mam stery 8.6+hotfix, ale na innych też może być...

 

Edit

Arty mam też w Crysisie, w pomieszczeniu obraz jest zielony w zależności od kątów widzenia, a COD2 i COJ śmigają bez problemów.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co narazie na GB nie narzekam. Co prawda nie bawiłem się jeszcze w głębsze OC, ale może kiedyś...

W każdym razie, ponawiam pytanie:

Ma ktoś opóźnienia myszki w grach?

Ja w rozdzielczości 1440x900 (i wyżej, bez względu na AA i AF) mam opóźnienia myszki... Głównie w UT3, a w takiej grze nie ma mowy o opóźnieniu.

Na początku podkręcałem grafe, ale to nic nie daje, potem proca i ram (niestety nie wiele mogę wycisnąć więc trudno mi powiedzieć czy to wina proca/ramu).

Kolega mówi żebym zrobił formata, wkońcu nowa karta graficzna, no ale jakby nie patrzeć przerzucałem się z Radeona na Radeona, więc to raczej nie jest aż tak potrzebne.

 

Co ciekawiej, mimo opóźnień, utrzymuje się średnio około 50fps.

 

Jakieś pomysły?

 

P.S

Gi3r3k - edytowałeś biosa do swojego radeona?

Ja na stockach i moim procu mam 1150 3dmarków... No chyba że to stary wynik ;)

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k - edytowałeś biosa do swojego radeona?

Ja na stockach i moim procu mam 1150 3dmarków... No chyba że to stary wynik ;)

Ho... edytowałem... i to wiele razy. Teraz mam bios od MSI. Jutro zacznę na poważnie kombinować, arty w crysisie miałem chyba od początku, ale myślałem, że to wina sterów albo że trzeba patcha 1.2 wgrać. No ale jak włączyłem NFS...

 

Jak nie da rady nic z nią zrobić, to z bólem serca oddam kartę na gwarę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony z Gigabytea. Min napięcie to 0.92v-max to 1.21 (koniecznie trzeba wpisać w RBE 1.26v). Nic nie piszczy, Bardzo wysokie OC 800MHz przy 1.3v oraz 1200MHz mem. Karta wyśmienita tylko u mnie procek się skończył i nie ma sensu tak wysoko kręcić. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty jest http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=64217 gdzie mierzyć ale teraz nie wiem bo sa dwa tyby łaczenia ścieżek jeden tuż nad tym (rezystorem ) a drugi o jedna przerwę wyżej

 

ołowek jest chyba nie dobty bo jakoś nic sie nie chce zamalować nie trzyma sie i max 1,15V to jest śmiech na sali

 

 

Może użyć pasty termoprzewodzącej Arctic silver 5? :damage_wall:

Edytowane przez HeretyK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od vmemo malowałem rezystor o od vgpu nadmalowałem ścieżkę i działa napewno bo karta dopiero mi się wiesz na 800. Nie chce mi się jej wyciągać i poprawiać pencil moda bo napewno da sie zejść jeszcze z rezystancją. Ale zależy mi na tym punkcie a nic po Polsku nie ma z pewnych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony z Gigabytea. Min napięcie to 0.92v-max to 1.21 (koniecznie trzeba wpisać w RBE 1.26v). Nic nie piszczy, Bardzo wysokie OC 800MHz przy 1.3v oraz 1200MHz mem. Karta wyśmienita tylko u mnie procek się skończył i nie ma sensu tak wysoko kręcić. :/

Niestety NIe jest Prawda co piszesz odnosnie Max V - 1,21

(sprawedz lepiej miernikiem realne napiecie i daj ew zdjecie)

 

max V jakie mozna biosowo ustawic na KArtach Gigabyte - to 1,17V

(i nie wazne jaka wartosc podasz w biosie)

mialem 3 karty GB i na kazdej - max byl 1,17 (a to nie zbieg okolicznosci)

 

co w niczym nie przeszkadza - bo mozna trafic na model

ktory smiga przy 1,17 over 750mhz ;-)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety NIe jest Prawda co piszesz odnosnie Max V - 1,21

(sprawedz lepiej miernikiem realne napiecie i daj ew zdjecie)

 

max V jakie mozna biosowo ustawic na KArtach Gigabyte - to 1,17V

(i nie wazne jaka wartosc podasz w biosie)

mialem 3 karty GB i na kazdej - max byl 1,17 (a to nie zbieg okolicznosci)

 

co w niczym nie przeszkadza - bo mozna trafic na model

ktory smiga przy 1,17 over 750mhz ;-)

załaduj bios od Club3D i zobaczysz więcej. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety - nic to nie dalo :/

probowalem zarowno w wersji 113 jak i 114

(modowany i niemodowany)

 

napiecie dalej bez zmian 1,17 3d

czyli teoretycznie , te karty powinny najbardziej oszczędne :rolleyes: ale pewnie w temperaturach tego nie widać ??

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej bym nie upatrywal tutaj groszowych oszczednosci

 

akurat jesli ktos upatruje jedynie modyfikacji poprzez biosa

to powinno mu zalezec na jak najwyzszym V- w 3d

 

tyle ze t/j pisalem - moga sie trafic sztuki kotre beda i na 1,17 smigac

lepiej niz niekotre karty na 1,25v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety NIe jest Prawda co piszesz odnosnie Max V - 1,21

(sprawedz lepiej miernikiem realne napiecie i daj ew zdjecie)

 

max V jakie mozna biosowo ustawic na KArtach Gigabyte - to 1,17V

(i nie wazne jaka wartosc podasz w biosie)

mialem 3 karty GB i na kazdej - max byl 1,17 (a to nie zbieg okolicznosci)

 

co w niczym nie przeszkadza - bo mozna trafic na model

ktory smiga przy 1,17 over 750mhz ;-)

Oczywiście pomiar miernikiem. Inaczej skąd bym wiedział ile mam? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miron72 jak marzysz o fullcoverze to kup sobie zalmana http://www.cooling.pl/zalman-zmgwb38503870...ukt,550714.html pcb tych kart identyczne z 4850 także na 100% pasuje szkoda tylko ze cena nie niższa tak za 150zł brałbym bez zastanowienia, no i jeszcze jeden dylemat wrócił 8800gt z servisu nie wiem co robić sprzedawać 4850 czy dziewicę w folii 8800gt

No kurde -zapomniałem ,że to PCB...ech.I teraz nieco inaczej już myślę ,bo jak cep szukałem bloczków wyłącznie do 4ek... :lol2: A nawet do GFów pod kątem dopasowania.Może ten upchnę w budżecie.Ja bym radził pogonić 88GT.Znasz różnice -są jednak wyraźne na korzyść Ati rzecz jasna.88GT daje radę ale 4850 daje lepiej :wink: .No i GFy mają większy spadek cen(szybszy nieco obecnie).

@Gi3r3k -ja mam Most Wanted(zawsze go mam hihi) -cienie są jakie są....Na NV nie były lepsze tylko nieco inne :razz: .Zębate i kwadraciaste na NF i Ati.Kiedyś na innym Ati miałem kompletnie zjumane i kwadratowty dym spod kół :wink: .Artów w tej grze nie mam.Płynność jak woda do wanny.Nieco bardziej IMO oczojebny jest blur w stosunku do NF.Co do Crysis to mam arty (bez OC również)przy cieniach na Vista 64 i tak jak u Ciebie zależy to od kąta widzenia.Na Xp32 nawet sztuki bez względu na OC i ustawienia gry.To zresztą jedyne arty jakie widziałem w grach na mojej karcie.Są zawsze obecne(punkciki) i nie ma znaczenia temperatura(zresztą niska relatywnie po przebudowie chłodzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm

Własnie założyłem nowe Accelero TT na mojego radka :D

Temperatura w idle spadla do 46 stopni :D a w stresie do 54 stopni. Jak dla mnie super ;)

Tylko martwi mnie jedna rzecz. jak sie wentylatorki podlaczy bezposrednio pod kate graficzna to sie kreca tylko przy starcie a pozniej stoja, wiec bylem zmuszony podlaczyc je przez przejsciowke do zlacza molex i teraz sa troche glosne :/

 

 

Moze macie jakis pomysl jak je podlaczyc by nie chodzily ma maxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mają wyższe napięcie minimalne niż stockowy cooler i potrzebują więcej papu.

Edycja biosu z ustawieniem wyższych wartości albo wspominany wcześniej fanfix z ustawieniami dopasowanymi do potrzeb TT powinien naprawić sytuacje.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mają wyższe napięcie minimalne niż stockowy cooler i potrzebują więcej papu.

Edycja biosu z ustawieniem wyższych wartości albo wspominany wcześniej fanfix z ustawieniami dopasowanymi do potrzeb TT powinien naprawić sytuacje.

Oki sprobuje fanfixa i dam znac jak sie to sprawdzilo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym przestrzec przed zbytnim "kombinowaniem" z karta po zmianie chlodzenia i generalnie przed nieumiejetnym malarstwem ;)

Sam sie bawilem troche - zmienilem chlodzenie na s1 i bylo super. Do czasu....

Jak juz wiadomo w tej karcie nie procek najbardziej sie grzeje a sekcja zasilania a przy olowku jednak cos sie zlego dzieje z karta.

Ja naklejalem zwykle male radiatorki na sekcje zasilania - efekt dwie(!) karty zalatwione na max!! :mur:

Napiecia mialem ponizej 1.4V. Fakt - pierwsza padla przy zabawie na 900 core :) Ale juz druga umarla przy 750 na rdzeniu i 5min crysis!

Obie poszly sie je.... w ten sam identyczny sposob!

Duze obciazenie i reset - po odpaleniu kompa natychmiast artefakty - praktycznie identyczne i w tych samych momentach przy uruchamianiu systemu! System juz niestety nie odpalal sie. Uszkodzenie sprzetowe 100%

Dodam ze mialem na S1 dwa wentyle zalmana smigajace na max!

Jak juz sie zorientowalem to moje karty nie sa jedyne! I wszedzie sa TAKIE SAME objawy! Arty natychmiast po uruchomieniu.

Tak wiec ostroznie Panowie :)

Acha - obie karty to Gigabyte.

Edytowane przez Korkodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...