Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba znasz jakas inna niz wszyscy definicje stresu, ja mam 47C w atitool, i 54C w furmarku. Napiecie na gpu 1.35v, 825mhz. W stosunku do def volatage i zegarow o jakies 5C wiecej. Do tego karta jest zupelnie nieslyszalna dzieki dwom wentylom 120mm na 1000 RPM. Wiec tak, dalej uwazam, ze accelero przebija wszystko w kwestii ac montowanego na kartach graficznych. Pomijam thermalright oferujacy taka sama wydajnosc za 2x wiecej pln.

Chłodzenie na Gainwardzie będzie tańsze niż AC :P co do hałasu to DLA MNIE jest ok :) co mi z tego ze kompa nie słyszę jak i tak gram na słuchawkach a głośniki i tak bez problemu kompa zagłuszają :) wentylator na 50% w sam raz :D na 60% już za głośno się robi :D a TR jest wydajniejszy :D niewiele ale zawsze :D w Furmark'a się nie bawię bo karta lata w nim na 800/2400 a np. w FC2 max 765/2360 :) co do definicji stresu to o co chodzi ? :lol2: w budzie jedyne co ma Radiator to MB i Grafa :D wiec nie ma co podgrzewać powietrza ;) AC jest dobre ale BEZ problemu można je przebić :wink: Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam problem .. kupilem sobie radka 4870x2 gigabyte i podczas uruchamiania sie gier (jak juz laduje sie plansza) to resetuje mi sie komp :/ ... patrzylem na lilku grach i to samo - choc do menu mi jeszcze dziala ale jak klikam na granie to reset i dowidzenia... co to moze byc ? moze mam za slaby zasilacz ? choc ludzie na purepc powiedzieli ze bequiet 530w starczy spokojnie :"(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie na Gainwardzie będzie tańsze niż AC :P co do hałasu to DLA MNIE jest ok :) co mi z tego ze kompa nie słyszę jak i tak gram na słuchawkach a głośniki i tak bez problemu kompa zagłuszają :) wentylator na 50% w sam raz :D na 60% już za głośno się robi :D a TR jest wydajniejszy :D niewiele ale zawsze :D w Furmark'a się nie bawię bo karta lata w nim na 800/2400 a np. w FC2 max 765/2360 :) co do definicji stresu to o co chodzi ? :lol2: w budzie jedyne co ma Radiator to MB i Grafa :D wiec nie ma co podgrzewać powietrza ;) AC jest dobre ale BEZ problemu można je przebić :wink:

To widze, ze i ze sluchem kolega ma problemy :) Dla mnie to suszarka nie do wytrzymania byla. W furmarka sie nie "bawi", tylko on najmocniej ze wszystkich mozliwych programow wygrzewa karte, wiec niewazne czy sypie artefaktami czy nie, bo nie od tego jest. Jak piszesz ile masz stopni w stresie, to pisz czym to sprawdzasz i podawaj temperatury conajmniej po 15 minutach obciazenia, bo takie informacje co podales to sa niewiele warte i dosc nierealne.

Mowiac "ac" mialem na mysli air cooling, a nie arctic cooling. We wszystkich testach, ktore widzialem tr wypadal slabiej od accelero, lub conajwyzej tak samo na 1 takim samym wentylu 12cm, nie wspominajac o tym, ze na accelero zalozysz 2 takie.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W furmarka sie nie "bawi", tylko on najmocniej ze wszystkich mozliwych programow wygrzewa karte, wiec niewazne czy sypie artefaktami czy nie, bo nie od tego jest.

Nie , no wcale , po co , przeciez to bolaczka ATI.

 

N azupelnie sprawnych 4850 ten program musi chodzic i chodzi , na zwalonych nie lazi , sypie artami , zacina sie. On nie tylko jest od "wygrzewania" , on jest od mocnego obciazenia GPU , zasilania by sprawdzic miedzy innymi pelna stabilnosc karty. Bedziesz pewny jesli za rok wyjdzie "mocna" gra , ktora obciazy GPU jak Furmark i gra nie bedzie wywalac sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , no wcale , po co , przeciez to bolaczka ATI.

 

N azupelnie sprawnych 4850 ten program musi chodzic i chodzi , na zwalonych nie lazi , sypie artami , zacina sie. On nie tylko jest od "wygrzewania" , on jest od mocnego obciazenia GPU , zasilania by sprawdzic miedzy innymi pelna stabilnosc karty. Bedziesz pewny jesli za rok wyjdzie "mocna" gra , ktora obciazy GPU jak Furmark i gra nie bedzie wywalac sie.

Nie masz do konca racji. U mnie po lekkim przekreceniu gpu w furmarku jest zero artow a w crysisie i 3dmarku06 juz je widac. Kolega powyzej tak samo. Jak mi to wytlumaczysz Panie wszystko wiedzacy- karty nie majacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie masz do konca racji. U mnie po lekkim przekreceniu gpu w furmarku jest zero artow a w crysisie i 3dmarku06 juz je widac. Kolega powyzej tak samo. Jak mi to wytlumaczysz Panie wszystko wiedzacy- karty nie majacy?

Panie wszystkiego sie czepiajacy : Furmark nie sprawdza pamieci... Gry juz tak. Dokladnie to samo mialem na nV , to raz. Dwa - furmark obciaza shadery , gpu. Trzy - jesli ten jest stabilny i dziala na ATI to i karty sa sprawne. Cztery - mialem , bawilem sie nia w tym programie. Malo tego , 3 dni sledzilem wszystkie dyskusje o nich na zachodnich portalach pod katem Furmarka. Zdecuydowana wiekszosc , ktorym furmark nie lazil oddawala to na rma...

 

Zrob sobie prosty test. Podkrec wysoko ramy , odpal Furmarka. Bedzie smigal. Crysis wywali sie w pare minut. To samo robilem u siebie. Na kilku kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis wywali sie w pare minut. To samo robilem u siebie. Na kilku kartach.

to pikuś crysisa pograsz 5-10 min zanim się wywali odpalasz DevilMayCry4 i w 30 sekundach gry jak jest przekręcone odrazu wywala szczególnie pamięci jest na to czuły.

Przykładowo crysisa umnie pamięci przechodzą 1190 no i co z tego 98% gier chodzi elegancko ale DMC4 i zostały na 1160.

Jak widać są różne dyfinicje stabilności u jednych jest ok bo nie grają w pewne tytuły umnie jest ich 30 pare i wszystkie muszą chodzić po oc z AA Anizo i 1920x1200 i tu najbardziej uwidacznia się najmniejsze przetaktowanie o oczko zadużo.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Z rdzeniem nie wiem co jest ale wyzej po prostu wlacza sie vpu recovery w niektorych grach, kominowalem z podniesieniem napiecia w biosie ale nic nie dalo, a ze karta niereferencyjna vmoda nie znalazlem jescze...

czyli tak jak u mnie (z ta roznica, ze u mnie resetuje sie sterownik, brak ccc) zmiana napiecia gpu w biosie nie przynosi zadnych efektow.. poza tym moj ledwo 650/1170 robi :/ jakbys znalazl hard moda do tego palita daj znac (rzadko tu zagladam)

Edytowane przez shadeRev2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widze, ze i ze sluchem kolega ma problemy :) Dla mnie to suszarka nie do wytrzymania byla. W furmarka sie nie "bawi", tylko on najmocniej ze wszystkich mozliwych programow wygrzewa karte, wiec niewazne czy sypie artefaktami czy nie, bo nie od tego jest. Jak piszesz ile masz stopni w stresie, to pisz czym to sprawdzasz i podawaj temperatury conajmniej po 15 minutach obciazenia, bo takie informacje co podales to sa niewiele warte i dosc nierealne.

Mowiac "ac" mialem na mysli air cooling, a nie arctic cooling. We wszystkich testach, ktore widzialem tr wypadal slabiej od accelero, lub conajwyzej tak samo na 1 takim samym wentylu 12cm, nie wspominajac o tym, ze na accelero zalozysz 2 takie.

55 w fur po OC przy 26C otoczenia :) myślę ze jak na chłodzenie od producenta z kupa zamiast pasty termoprzewodzacej jest ok :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie wszystkiego sie czepiajacy : Furmark nie sprawdza pamieci... Gry juz tak. Dokladnie to samo mialem na nV , to raz. Dwa - furmark obciaza shadery , gpu. Trzy - jesli ten jest stabilny i dziala na ATI to i karty sa sprawne. Cztery - mialem , bawilem sie nia w tym programie. Malo tego , 3 dni sledzilem wszystkie dyskusje o nich na zachodnich portalach pod katem Furmarka. Zdecuydowana wiekszosc , ktorym furmark nie lazil oddawala to na rma...

 

Zrob sobie prosty test. Podkrec wysoko ramy , odpal Furmarka. Bedzie smigal. Crysis wywali sie w pare minut. To samo robilem u siebie. Na kilku kartach.

Panie, naucz sie Pan czytac, przeciez napisalem wyraznie, ze po przekreceniu GPU. Bez ruszania pamieci Crysis i 3dmark06(test z wezem) juz sie sypie na w Furmarku ani jednego artefaktu nie ma.

 

I to Ty sie czepiles mojej wypowiedzi odnosnie furmarka, zreszta nieslusznie na co wskazuje moje poprzednie zdanie.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panie, naucz sie Pan czytac, przeciez napisalem wyraznie, ze po przekreceniu GPU. Bez ruszania pamieci Crysis i 3dmark06(test z wezem) juz sie sypie na w Furmarku ani jednego artefaktu nie ma.

 

I to Ty sie czepiles mojej wypowiedzi odnosnie furmarka, zreszta nieslusznie na co wskazuje moje poprzednie zdanie.

Pokaz mi w tej wypowiedzi slowo o tym , ze nie ruszales pamieci i to jest tylko po ruszeniu GPU:

Nie masz do konca racji. U mnie po lekkim przekreceniu gpu w furmarku jest zero artow a w crysisie i 3dmarku06 juz je widac. Kolega powyzej tak samo. Jak mi to wytlumaczysz Panie wszystko wiedzacy- karty nie majacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi w tej wypowiedzi slowo o tym , ze nie ruszales pamieci i to jest tylko po ruszeniu GPU:

Prosze Cie bardzo:

 

"U mnie po lekkim przekreceniu gpu w furmarku jest zero artow a w crysisie i 3dmarku06 juz je widac."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego osoby, ktore nie posiadaja juz hd4xxx nadal troluja w temacie??

Smieszne jest aby ktos kto mial karte kilka dni wypowiadal sie jak jakis znawca...

 

 

@Firekage

Czekaja na ciebie

http://forum.purepc.pl/Nvidia-f53/9800gt-Gtx-t258531.html

 

 

Cos posty o awaryjnosci GF'a cie nie zniechecily??

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo mają tu do powiedzenia sterowniki. Odkąd AMD ogranicza Furmarka, to ten się chyba bardziej "wyrozumiały" zrobił ; )

Zmieniam nazwe pliku, wiec o zadnym ograniczaniu przez sterowniki nie ma mowy. Furmark idzie pelna para.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos posty o awaryjnosci GF'a cie nie zniechecily??

A może już skończ? Przyjemnie jest szczekać bez żadnej odpowiedzialności. Postarajcie się zachować chociaż ten niski poziom jaki dotychczas istniał w temacie, nie schodźcie jeszcze niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Far Cry 2, podczs grania mam 50-60 fps 1680:1050 i i ustawienia optimal gdy trochę pogram to fps spada do 17-30, zauwarzyłem w GPU-Z że karta wtedy przechodzi w tryb 2D czego to może być wina. karta radeon sapphire 4870 nie kręcony reszta w stopce. stery 8.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Far Cry 2, podczs grania mam 50-60 fps 1680:1050 i i ustawienia optimal gdy trochę pogram to fps spada do 17-30, zauwarzyłem w GPU-Z że karta wtedy przechodzi w tryb 2D czego to może być wina. karta radeon sapphire 4870 nie kręcony reszta w stopce. stery 8.9

zainstaluj najnowsze stery 8.10, i patche do gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo. karta nie wiedziec czemu w czasie gry przechodzila do 2d rozwiazalem to poprzez reinstal sterow a wlasciwie zainstalowanie 8,11 [na becie win 7 [8,10] tez juz sie uspokoilo - swoja droga fajny ten windowsil pomomo ze to beta, a wlasciewie pre-beta to sie tak nie sypie na kazdym kroku, sam system dziala bez zarzutu, gry tak samo [crysis] zadnych resow, wywalania do pulpitu, gdyby nie napis ze to beta to bym pomyslal ze to gotowy system :P]

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy forumowicze.

Otóż zbytnio się nie rozpisujac przedstawię pokrótce co mi a dokładniej mojej grafice dolega. Otóż moje "maleństwo" chyba się powaźnie rozchorowało bo ma od jakiegos czasu niezłe goraczki.

Temperatura w spoczynku oscyluje wokół 80 stopniach przy 40% obrotów a w większym wysiłku "fizycznym" dociera do magicznej [ale w negatywnym tego słowa znaczeniu niestety] granicy 100 stopni. A problem jest tymbardziej dziwny iż do niedawna takie temperaturki mojemu "maleństwu" nie dokuczały - bo oscylowały na poziomie przyziemnych 47-50 stopni w spoczynku przy 40% obrotów, a tu nagle takie gorączki go dopadły. Dziwna sprawa.

Więc pytam was drodzy "lekarze" od wszelkiej maści sprzętu PC - pomózcie!! bo problem ten przerasta już mój skromny rozum i nie wiem co czynić mam już dalej.

Dziękuje za wysluchanie i czekam na mam nadziej dobre diagnozy i zalecenia.

Może lekarstwo w postaci nowego, niereferencyjnego chłodzonka bedzie tu bardzo dobrym antybiotykiem na te dolegliwości mojego maleństwa??, a jeżlei tak to jakie zatem ma to być lekarstwo [ nowe chłodzenie tłumacząc na nasz język komputerowy smilies/smile.gif]aby było skuteczne w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lekarstwo w postaci nowego, niereferencyjnego chłodzonka bedzie tu bardzo dobrym antybiotykiem na te dolegliwości mojego maleństwa??, a jeżlei tak to jakie zatem ma to być lekarstwo [ nowe chłodzenie tłumacząc na nasz język komputerowy smilies/smile.gif]aby było skuteczne w 100%.

Krótko - lekarstwo to Accelero S1 rev.2. Najlepszy wybór - nie dość, że tani to najwydajniejszy z dodatkowym wentylatorkiem.

Dozowac jednorazowo zgodnie z instrukcją. Przed użyciem dokładnie przeczytać załączoną ulotkę co do metody aplikacji. Znane skutki uboczne: nie pasujące chłodzenie sekcji zasilania - tu może pomóc leczenie alternatywne z jakiegoś starego radiatorka. Na samo Accelero w słabo wentylowanej obudowie zalecane lekkie wietrzenie jakimś 12 cm wentylatorkiem.

U mnie pacjent radek Asus 4850 po małym O/C na 800/2300 po 20 min Furmarka (zmieniona nazwa pliku .exe) max temp rdzenia to 51 st C.

 

W razie wątpliwości co do metody leczenia resztę doczytaj na forum - o Accelero było tu mówione wiele razy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by to bylo takie proste to by bylo fajnie :)

 

ale o to chodzi ze na poczatku normalnie po fixie temp w spoczynku ok 48 a w stresie 80 a teraz to szkoda gadac...

w spoczynku ok 80 a przy gierkach ponad 100 !!!!

 

a jeszcze co jest dobre. jak jest 40 obrotow temp ok 80 stopni a jak zmienie do 60 to temp spada cale 2 STOPNIE !!! ludzie co jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by to bylo takie proste to by bylo fajnie :)

 

ale o to chodzi ze na poczatku normalnie po fixie temp w spoczynku ok 48 a w stresie 80 a teraz to szkoda gadac...

w spoczynku ok 80 a przy gierkach ponad 100 !!!!

 

a jeszcze co jest dobre. jak jest 40 obrotow temp ok 80 stopni a jak zmienie do 60 to temp spada cale 2 STOPNIE !!! ludzie co jest nie tak...

popraw cyrkulacje powietrza w obudowie. Co to dokladnie za karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by to bylo takie proste to by bylo fajnie :)

 

ale o to chodzi ze na poczatku normalnie po fixie temp w spoczynku ok 48 a w stresie 80 a teraz to szkoda gadac...

w spoczynku ok 80 a przy gierkach ponad 100 !!!!

 

a jeszcze co jest dobre. jak jest 40 obrotow temp ok 80 stopni a jak zmienie do 60 to temp spada cale 2 STOPNIE !!! ludzie co jest nie tak...

a moze czujnik padl?

najlepiej sprawdzic to reka... lub jakims miernikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by to bylo takie proste to by bylo fajnie :)

 

ale ......

Nie ma ale :) Po prostu lecz pacjenta!

Najprawdopodobniej nieprawidłowo przylega radiator do chipsetu więc albo ściągnij chłodzenie i jeszcze raz przesmaruj porządnie - prawidłowo chipset, albo zmień od razu chłodzenie.

Niekiedy pod wpływem temperatury dzieją sie takie rzeczy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o to chodzi ze na poczatku normalnie po fixie temp w spoczynku ok 48 a w stresie 80 a teraz to szkoda gadac...

w spoczynku ok 80 a przy gierkach ponad 100 !!!!

Mam takie temperatury na 100% fan od kilku tygodni, czekam teraz aż karta się sfajczy żeby posłać ją na reklamację(wszystko co możliwe jest na default). Nie będę leczyć czegoś czego nie ma potrzeby leczyć.

 

Ps. Wszystko doskonale przywiera, a karta jest czyściutka.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeliwarunki pracy karty, czyli to samo chlodzenie i taki sam przewiew w budzie, sie nie zmienily to rzeczywiscie dziwny jest ten wzrost temp. MOze z pasta sie cos stalo od temperatur, albo wentylator/radiator zapchal sie kurzem, ale przyczyna moze byc tez zupelnie inna. Jesli nie zmienisz chlodzenia to sie nie przekonasz. Moze sie okazac, ze tempy spadna do normy, a moze sie cos uwalilo i zostanie tak jak jest.

 

Jezeliwarunki pracy karty, czyli to samo chlodzenie i taki sam przewiew w budzie, sie nie zmienily to rzeczywiscie dziwny jest ten wzrost temp. MOze z pasta sie cos stalo od temperatur, albo wentylator/radiator zapchal sie kurzem, ale przyczyna moze byc tez zupelnie inna. Jesli nie zmienisz chlodzenia to sie nie przekonasz. Moze sie okazac, ze tempy spadna do normy, a moze sie cos uwalilo i zostanie tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko - lekarstwo to Accelero S1 rev.2. Najlepszy wybór - nie dość, że tani to najwydajniejszy z dodatkowym wentylatorkiem.

A'propos S1, to czy instalowaliście te plastikowe klipsy? Wygląda na to, że one są do bardziej równomiernego rozłożenia ciężaru systemu chłodzenia na karcie, ale zaciskają się tak mocno, że nie wiem, czy kiedykolwiek potem można je zdjąć ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...