Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

PCB, a wyjścia to dwie różne sprawy. Karty są te same, poszukaj wersji bez chłodzenia to się przekonasz.

A chlodzenie to PCB? Nie wiedziałem... Jezeli jest inny układ wyjsc to inaczej są prowadzone ścieżki itp, więc to nie są te same karty.

 

Co do Twojego edita, to ja nie porównuje kart podanych przez użytkowania z ppc do kart producenty, tylko kartę którą dostał, a która miał dostać. Jest inne chłodzenie (wyjscia sa maloistotne) to może chcieć wymienić na model, który zamówił.

Poza tym karta podana przez Ciebie to nie to samo co na allegro, bo nie ma ani dsuba ani hdmi.

 

"A mnie nie interesuje, co robi sobie producent, tylko co zamawiam. Zamowilem to, wiec to chce dostać."

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ludzie, jaki uparty jesteś. PCB jest to samo, ścieżki do wyjść mogą być inaczej poprowadzone, ale cała sekcja zasilania jest identyczna. Wszystko właściwie jest identyczne, a chłodzenie po prostu zostało zmienione na gorsze dla cięcia kosztów. Karty są kastratami i tyle w temacie.

 

Poza tym karta podana przez Ciebie to nie to samo co na allegro, bo nie ma ani dsuba ani hdmi.

Karta podana przezemnie to wersja pierwotna, dla pokazania Ci, że producent zmienia koncepcje produktu i wprowadza zawsze jakieś cięcia. Widocznie nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Kartę osobiście bym odesłał. Ty za to twierdzisz w uparte, że ona różni się jeszcze czymś (zgodnie z Twoim postem na górze). PCB przecież jest identyczne więc różnica jest tylko w chłodzeniu i tych nieszczęsnych wyjściach...

 

Edit: OK, EOT ;].

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ludzie, jaki uparty jesteś. PCB jest to samo, ścieżki do wyjść mogą być inaczej poprowadzone, ale cała sekcja zasilania jest identyczna. Wszystko właściwie jest identyczne, a chłodzenie po prostu zostało zmienione na gorsze dla cięcia kosztów. Karty są kastratami i tyle w temacie.

Z tym się od samego początku zgadzałem.

 

Karta podana przezemnie to wersja pierwotna, dla pokazania Ci, że producent zmienia koncepcje produktu i wprowadza zawsze jakieś cięcia. Widocznie nie zrozumiałeś o co mi chodziło.

Wiem, że to kastrat itp, ale mnie nie obchodzi, że producent coś tam robi, tylko interesuje mnie, co zamówiłem w sklepie. Zamówiłem kartę z lepszym chłodzeniem (z heatpipem itp), a nie zwykłego brzęczka.

 

Kartę osobiście bym odesłał. Ty za to twierdzisz w uparte, że ona różni się jeszcze czymś pomijając PCB. Przecież jest ono identyczne więc różnica jest tylko w chłodzeniu i tych nieszczęsnych wyjściach...

Nie jestem uparty, tylko mowie, ze są inaczej ułozone wyjscia :lol2: a strata na chłodzeniu jest bardzo duża, bo przy lepszym chłodzeniu zawsze można puścic wiatraczek na mniejszych obrotach itp.

 

I tak do jednego doszliśmy: kartę najlepiej odesłać.

 

EDIT:

 

Ah i jeszcze jedno, karta podana przezemnie to całkowicie inna karta bo PCB jest referencyjne, Ty tego chyba nie zauważyłeś.

Zauważyłem, ale ja NIE PORÓWNUJE KARTY PRODUCENTA z KARTAMI PODANYMI PRZEZ UŻYTKOWNIKA! Facet chciał zamówić kartę z lepszym chłodzeniem, a dostał badziewie. A to, że karta producenta z twojego linku jest na referencyjnym czy nie to mało istotne, bo w/w uzytkownik tej karty nie bral pod uwage.

 

OT. Nie denerwuj się tak w drugi dzień nowego roku :smile2: bo jeszcze 364 dni przed Toba :D

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy komus tez bardzo zwalniaja gry na windowsie 7 z hd4870?

bardzo czesto gra z 80-100 klatek spada do kilkunastu, zauwazylem tez ze wystepuje to tylko w nowych grach, obslugujacych dx10 (crysis, dragon age, call of duty mw2), reszta gier na dx9 chodzi identycznie jak na XP...

 

wiec teraz pytanie czy da sie jakos wylaczyc dx10 w windowsie 7? (wiem, ze np. w crysisie jest opcja do wyboru dx9 i dx10, ale pozostale juz nie maja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby super jakbyś 5750 i 5770 dołożył.

 

 

Ja się wczoraj wziąłem za mocniejsze OC karty i 860 na rdzeniu wycisnąłem! Nawet 870 szło ale już pojawiały się pojedyncze błędy w teście OCCT. Wszystko przy max V jakie umożliwia Matrix czyli 1.345V. Temp na WC max 52st rdzeń, pamięci do 101st a sekcja zasilania do 81st. Pamięci i zasilanie chłodzone radiatorem z lekkim nawiewem.

Do tej pory nie bawiłem się tak na maksa z kartą ale wczoraj naszła mnie ochota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam kartę HIS HD4850 1GB z chłodzeniem iCooler. W grach typu Grid tworzą się artefakty a po 1-3 min gry następuje spadek fps z 60-80 do 1! I to momentalnie. Po minimalizacji gry fpsy wracają ale po chwili jest to samo. W grach typu GTA IV, Crysis Warhead czy Assassins Creed nawet po 30 min nie ma tego problemu i artefaktów. Temp. karty jest OK, wymieniałem pamięci RAM, to samo, reinstal sterowników też nie pomógł. Karta nie ma chłodzonych pamięci i prawdopodobnie sekcji zasilania, czy to może być tego wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen 3 sty 2010, 20:24

Tak na marginesie ile macie w FruMarku score na 4850 ??

U mnie cos z deka niski wynik :/

 

 

Faktycznie coś mało. Mój wynik:

 

Dołączona grafika

 

Takty 800/2300MHz. Stery Cat 9.6 - najlepsze moim zdaniem. Na Cat 9.11 i 9.12 mam odświeżanie ekranu max 60Hz, gratsy dla programistów ATI :damage_wall:

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Mała ciekawostka dla was - ciekawostka, która trochę mnie zbulwersowała.

 

Znowu o sterownikach, ale tym razem nie w kontekście problemów z AA/AF, czy innych słabości, ale OC.

 

Sytuacja przedstawia się następująco - jakiś miesiąc temu wgrałem sterowniki 9.11, dość późny upgrade z 9.4. Potem komputer leżał odłogiem przez ok. dwa tygodnie, aż dorwałem Dirta 2. Po jakimś czasie grania zauważyłem, że pojawiły się artefakty, a kilka minut później grę wywaliło. Zmartwiony stwierdziłem, że to pewnie pamięci są niestabilne, więc przetestowałem kartę ATIToolem. Moje przypuszczenia okazały się zgodne z prawdą - błędy pojawiły się już po paru sekundach:

 

Dołączona grafika

Zniechęcony zmniejszyłem taktowanie pamięci z 2300MHz do 2240MHz i było stabilnie. Jednak wczoraj rozmawiałem z Miguelem707, który także ma HD4850 i okazało się, że wgrał ostatnio sterowniki 9.12, a pamięci również przestały być stabilne! Z ciekawości wgrałem poprzednie stery (9.4), ustawiłem na 2300MHz. I co? Proszę bardzo:

 

Dołączona grafika

Co to ma być...? Co nowsze sterowniki, to gorsze OC pamięci na tych kartach. Na początkowych sterach karta robiła 2400MHz! Potem szybko spadło do 2350MHz i co parę wersji sterowników OC zmniejszało się odpowiednio do 2300MHz i 2240MHz...

 

Jestem jedynie ciekaw, czy ten problem dotyczy tylko posiadaczy HD4850, czy także innych kart z tej serii (może tylko tych na DDR3?)... Jak ktoś ma ochotę, to niech wgra starsze stery i sprawdzi OC pamięci.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę tylko, że u mnie za czasów sterowników 8,9, czy nawet początkowych 9 taktowania 700/2200 były u mnie w pełni stabilne. Teraz na 9.12 jest 50MHZ na rdzeniu mniej, a i pamięci przynajmniej w MW2 nie chcą działać już i na 2150MHZ, 2100MHZ też nie. Pełną stabilność bez artefaktów w MW2 osiągnąłem dopiero na taktowaniach 650/2050, to jest chyba jakiś żart.

 

Pamiętam, jak w GTA IV grałem na 700/2200 na wcześniejszych sterownikach... Na obecnych byłoby to niemożliwe.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innej beczki, pół roku temu kupiłem ref.4870, od dłuższego czasu(2-3miechy) nie grałem w nic, jedynie net itp. Z racji przerwy świątecznej kupiłem cod'a 6 i jakież było moje zdziwienie gdy w samym menu gry usłyszałam całą gamę pisków... myślę tagan? a tu zonk, grafa, sekcja zasilania(cewki?Oo). Z tego co pamiętam to po zakupie grałem w crysisa czy parę innych gier tego okresu i nie pamiętam aby piszczenie było aż tak głośne. Dla sprawdzenia pożyczyłem shifta, problem ten sam :( Najgorsze jest to że owego piszczenia nie jest w stanie zakłócić nawet fabryczny cooler ustawiony na 100% !! Nadal jest ono wyraźnie słyszalne. Pytanie czy kwalifikuje to się na gwarancje? Gdzieś kiedyś o tym czytałem i podobna sprawa jest mocno dyskusyjna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę tylko, że u mnie za czasów sterowników 8,9, czy nawet początkowych 9 taktowania 700/2200 były u mnie w pełni stabilne. Teraz na 9.12 jest 50MHZ na rdzeniu mniej, a i pamięci przynajmniej w MW2 nie chcą działać już i na 2150MHZ, 2100MHZ też nie. Pełną stabilność bez artefaktów w MW2 osiągnąłem dopiero na taktowaniach 650/2050, to jest chyba jakiś żart.

 

Pamiętam, jak w GTA IV grałem na 700/2200 na wcześniejszych sterownikach... Na obecnych byłoby to niemożliwe.

Paradoks u mnie na 9.6 - o/c polecialo o 80 mhz w dol w stosunku do 9.12 tam (905/2600) - poprostu karta na wyzszym napieciu Restartuje mi sie w Frumarku za to wynik w FruMarku na 9.6 o 60% wyzszy niz na 9.12 przy taktach nizszych o 80 mhz LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z kartą 4870hd tym problemem jest niestety zawieszanie się rdzenia tzn dzięki VPU recrover karta się restartuje. Zauważyłem że restartuje się tylko przy większym obciążeniu np przy graniu w CS'a 1.6 karta resetuje się po kilku godzinach grania, a czasami w ogóle chodź są też sytuacje przy których restartuje się co 5 minut. W GTA 4 grafika restartuje się po 30 sek grania... mój cfg to:

 

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz@ 3.9GHz

Corsair VX550 550W

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ

OCZ DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL4.0 BOX Platinium XTC Edition rev.2

MSI P45 Neo3-FR

 

Wyłączanie VPU Recrover nic nie daje... w sumie to daje tylko tyle że grafika się zawiesza i nie restartuje.

Na pewno nie jest to problem przegrzewania się bo karta się nawet nie zdąży rozgrzać. Karta ma już rok i dopiero tydzień temu zaczęły się z nią problemy.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzam na innych sterownikach ściągnąłem stery 8.9 i zaraz zobaczę jak gta śmiga temp jest zawsze koło 50 stopni przy zawieszeniu się 51 z tego co sprawdzałem. Mam wersje sonic pallita i tam jest taki śmieszny przełącznik który automatycznie podkręca karte ale czy mam go włączonego czy nie jest to samo niestety ;/

 

EDIT:

Niestety grafika się nadal zawiesza :/ a obniżone taktowania mnie w sumie nie interesują bo mam gwarancje tylko chciałbym się dowiedzieć czy tego nie można inaczej załatwić :P

Edytowane przez japol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

chcialem sie pobawic w OC na moim radku ktory narazie jedzie na stock, wiec zaaplikowalem RBE, WinFlash, furmarka i rivatunera. z zapałem usiadlem do grafiki, przegladam co tam RBE mowi mi o moim biosie i wyczytalem ze max V na rdzeniu jakie moge sobie wybrac to 1.263 i nie wiecej, a jedynie mniej :/ dodam ze takie napiecie jest standardowo podczas stresu na 750/950 i po przełączeniu magicznego TURBO z tylu karty ( 780/ 1000 ). radka mam takiego jak w podpisie i zastanawialem sie czy by nie zflashowac biosu abym mogl dac jeszcze wiecej V ( teraz mam ATOMBIOSBK-ATI VER011.013.000.002.000000 ), ale nie wiem jaki i skad wziac inny, pasujacy do mojej karty bios . Co proponujecie do mojej kraty?

 

a tu ogolnie moja validacja na stocku

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Tutaj link"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie wczoraj 4850 od gainwarda zaczeła sypać artefaktami. Karta nie podkręcana, założone accelero, chłodniutka nic sie nie grzała, a teraz wysypuje artefakty podczas ładowania biosu. I teraz pytanie da sie coś z tym zrobić czy karta martwa. nie mam orginalnego chłodzenia tak więc gwarancja raczej odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie wczoraj 4850 od gainwarda zaczeła sypać artefaktami. Karta nie podkręcana, założone accelero, chłodniutka nic sie nie grzała, a teraz wysypuje artefakty podczas ładowania biosu. I teraz pytanie da sie coś z tym zrobić czy karta martwa. nie mam orginalnego chłodzenia tak więc gwarancja raczej odpada...

Tak da się, ale najpierw postaraj się poszukać chłodzenia do niej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupilem sobie grafike Asus HD4850 Glaciator 512Mb

W opisie bylo ze wyswietla ona arty podczas gier ale cena byla mala wiec zaryzykowalem.

Pasta Arctic Silver 5

Temperatura w IDLE na Chlodzeniu Glaciator 70 stopni STRES 88 stopni i artefakty

Temperatura na chlodzeniu S1 + Tracer 12cm puszczonym na 12v to 60stopni stres 78 stopni i artefakty

Radiatory na sekcji zasilania i pamieciach nic nie dają

 

Gry wysypują sie po kilku minutach tzn. wywala arty, na obnizonym taktowniu GPU 500 memki 950 własciciel mowil ze chodzi dobrze wiec pewnie tak bedzie..

 

Panowie macie jakies propozycje co z nią?

 

Kupiona 4 miesiac temu w Komputroniku ale radiator jest odrobinke porysowany(ktos zeskrobywal paste stara) i przez to sądze ze z gwarancja moge sie niestety pozegnac.

 

COD2 chodzi na niej dobrze ale grzeje sie ponad 80 stopni i co 10min mam artefakty wracam do windows pokazuje mi ze sterownik nie odpowiada za chwile ze odzyskal sprawnosc i moge znowu grac...

 

Zwracam sie o pomoc do was gdyz na grafikach sie nie znam ;-)

Edytowane przez tusiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sporoboj podniesc napiecie na rdzeniu przez edycje biosa lub programowo (jesli to mozliwe)

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "tutaj masz jak"

karta az tak widac sie nie grzeje, mozliwe ze pamieci zostaly uszkodzone. pozycz od kogos taki sam radiator na pare dni i wyslij na gwarancje do kompuszrotnika ;p

 

edit: jest dosyc zimno to moze wystaw komputer na parapet i otworz okno :D powinno spasc pare stopni. moze cos ta.

Edytowane przez RatManek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kartę taka jak na zdjęciu. Ale różni się ona od tej w sklepie http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=15390 i od tej na stronie producenta http://www.connect3d.com/images/4870%20512%20cardbox.jpg .W związku z tym mam pytanie, czy brakuje tylko ochrony wiatraka czy radiatora? Dać do wymiany?

I jak to się skończyło?

ECS sprzedał mi coś takiego samego... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podniose napiecie na rdzeniu to jeszcze bardziej bedzie sie grzal.

Kurcze no cos jest nie tak bo na oryginalnym GPU pokazuje po tym jak gram niemal 90 stopni a jak dotykam radiator to jest taki ciepławy(chlodzenie Glaciator!), juz radiatory ktore sa na sekcji zasilania(zlaozylem) są mocniej nagrzane, a zamontowalem dobrze radiator na GPU.

Wczesniej GPU byl caly upaprany w pascie całutki dosłownie ale go wyczyscilem.

 

Na radiatore sa male ryski wiec moze kupil bym taki drobny papier scierny na wode i doszlifował go ładnie? Gdzie taki papier moze zakupic?

 

BIOS z tego co czytalem w Everest jest najbowszy z czerwca 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...