Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Po co ci mocniejsze sekcja zasilania , 4850 - 4 fazy gpu , 4870 - 5faz i 2fazy mem. Także cosik ci się pomyliło :wink:

 

@fit żadnej dodaktowej fazy nie dodasz , bo zastosowany induktor wielofazowy obsługuje tylko 5 faz :wink:

 

Edit :

 

Rzeczywiście tylko 3fazy , nie widziałem ilości mosfetów pod radiatorem :lol2: . Jest miejsce na 4 faze , przyosczędzili :lol2:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilanie w 4870 wyglada naprawde nowoczesnie i solidnie - zostawili nawet miejsce na dodatkowa faze...

<edit1> gpu chyba jest zasilane 3- fazowo?

 

w filtrze wyjsciowym nie ma "zmory" elektrolitow a cewki sa sa przystosowana do pracy ciaglej 40A czyli mamy 120A do zasilenia GPU - jak beda potrzebowac 160A wymienia cewke na 4fazowa i doloza driver - mysle ze ta sekcja jest szykowana pod nastepne, silniejsze GPU

 

haha ale chat na edycjach

 

<edit2>

zastosowana cewka jest "3cewkowa" jest miejsce na cewke "4cewkowa" - zerknij na PCB

 

Dołączona grafika

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia BRE:

całkowicie pomieszane nie wiem gdzie instrukcje czytałeś

.

Popatrz jak jest porządnie ustawione na przykładzie 4850

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

 

HDMI/HDCP czy jak to zwał, po przejściówce DVI-HDMI na TV LCD hd redy - działa to bezproblemowo w windowzie xp??

 

Kumpel zamierza sklecić pokój do rozrywki, używać tv jako monitora/do grania, do oglądania filmów ma PS3, dorzuci jeszcze xonara któregoś do dźwięku, plus zestaw kina domowego(denon ampli plus jakieś szroty z subem) i sie martwi, czy mu to będzie BEZPROBLEMOWO (rozdziałki na TV) chodzić.

 

Proszę o wypowiedź/PM osoby obeznane praktycznie w temacie.

 

Pozdrawiam

bump!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerColor wprowadza swoje wersje kart z gpu - RV770. Trzy wersje 4850, z 2GB, 1GB i 512MB. Częstotliwość gpu ma wynieść 665MHz. Zmieniony też będzie coolerek, temperatura ma być obniżona o ok. 10C.

 

Dołączona grafika

 

źródło: http://www.pcworld.pl/news/159208.html

Edytowane przez Yozue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odebralem gainward'a 4870..... 1-sze co powiedzialem,,,, ".....ufffff nie ma stickera na srubkach" :) a kolejna rzecz "łooo ku*wa jakie to wielkie i ciezkie", niestety nic jeszcze na temat wydajnosci nie napisze bo mam 3 kompy rozpier******* w duzym pokoju (1 moj i 2 skladam) i jedyne co moge powiedziec to dobrze ze zona z dzieckiem jest na wakacjach bo juz bylbym z tym na klatce schodowej :razz: :wink:

Poza tym fajniutki ten 4870 w wykonaniu gainwarda ale to tylko 1-sze wrazenie po obejrzeniu, jeszcze zadnych opinii z uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jak wygląda sytuacja z chłodzeniem S1 rev2 i połączeniem kart w CF ?? czy coś przeszkadza w montażu ??? Tak pytam bo już czas na "mocne" OC moich kart :rolleyes:

 

Ma ktoś S1 z CF ????

 

EDIT : widze że kolega Maxforce coś tam z opaskami działał - po co one ???

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jak wygląda sytuacja z chłodzeniem S1 rev2 i połączeniem kart w CF ?? czy coś przeszkadza w montażu ??? Tak pytam bo już czas na "mocne" OC moich kart :rolleyes:

 

Ma ktoś S1 z CF ????

ma ale zmienia na wc z powodu małej ilosci miejsca

S1 z wentylami powoduje ze od wentyla to karty jest jakies 2mm miejsca wiec jest kiepsko a od 2 karty do spodu obudowy tez jakos 2mm

proponuje zmierzyc ile masz miejsca i wtedy pomyslec nad S1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ale zmienia na wc z powodu małej ilosci miejsca

S1 z wentylami powoduje ze od wentyla to karty jest jakies 2mm miejsca wiec jest kiepsko a od 2 karty do spodu obudowy tez jakos 2mm

proponuje zmierzyc ile masz miejsca i wtedy pomyslec nad S1

 

No teraz nie zmierze ale jeśli to coś pomoze to napisze że między PCIE 16x mam 2 x PCIE 1x

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz założyc S1 z wentylami to ci powiem ze miedzy 1 a 2 karta bedzie za mało miejsca jakies 2mm

ewentualnie w dolnym slocie bedzie wiecej miejsca gdzie mogłbys założyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz założyc S1 z wentylami to ci powiem ze miedzy 1 a 2 karta bedzie za mało miejsca jakies 2mm

ewentualnie w dolnym slocie bedzie wiecej miejsca gdzie mogłbys założyc

 

Ale wentylator można dać z boku , teraz patrząc na tą fotkę wyżej - wentyaltor od góry :-) , co do dolnego slotu nie da rady bo tam jest X-FI :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dis, pokaż jakieś zdjęcia ;)

aparat tez z nimi pojechał :wink: ale powiem jedno rozpi***** jak siema, Spirytus waciki do czyszczenia kawalki odcietych opasek zaciskajacych, pasty roznego rodzaju o podzespolach, srubkach, folia, tasmach z rzepami, pudelkach po obudowach, wentylach itp rzeczach nie wspomne maly warsztat/serwis komputerowy w duzym pokoju :wink:

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz zrobic OC to wentyl dany z boku mija sie z celem bedze to miało kiepska wydajnosc.

ps jak chcesz dac wentylator od gory?

 

Patrząc na fotke to od góry , a jak jest w kompie płyta to z boku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem: od czasu do czasu po restarcie systemu, nia dziala mi fan fix. Laduje sie CCC, ale bez zakladki Ati Overdrive, program gpu-z pokazuje fan speed na 0%. Dopiero po kolejnym restarcie wszystko laduje sie poprawnie. Dodam jeszcze, ze wczesniej mialem tez problem z poprawnym wyswietlaniem obrazu zaraz po starcie windowsa ( 2 razy obraz byl jakby caly w artefaktach, raz w ogole sie nie pojawil jakby nie bylo sygnalu z grafiki, dopiero reset pomagal). Po instalacji hotfixa ten problem znikl ( mam nadzieje, jak dotad robilem juz kilkanascie restartow i jest ok) natomiast ciagle mam problem z fan fix-em. Dodam ze system to win xp sp3, karta firmy gigabyte. Sterowniki 8.6 + hotfix.

Odwiezam i dodaje nowe info, moze tym razem ktos pomoze. Dzis rano po restarcie windowsa znow pojawil sie problem z obrazem. Monitor zaczal przeskakiwac sobie na zmiane z tryby analog na digital i po kilku sekundach pojawil sie niebieski ekran z informacja o problemie z plikiem ati2dvag.dll. System uruchomil sie w trybie awaryjnym. Przeinstalowalem sterowniki no i po restarcie pojawia sie teraz blad podczas ladowania CCC : "Could not load or assambly 'Cli.Implementation' or one of its dependiences. Nie mozna odnalezc okreslonego pliku". Znacie moze jakis program do calkowitego usuniecia sterownikow ati ? Jakies porady ; to raczej problem z karta czy ze sterami cos (niedopracowane jeszcze etc) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Radka 4850 i w związku z tym mam pytanko:

Czy Accelero S1 poradzi sobie w pasywie, ewentualnie z bocznym nawiewem?

 

Musze mieć dostępny przynajmniej jeden slot PCI-E x1, a gdybym władował HD4850 + S1 + wentylator

to zasłonię 2 sloty + PCI-E x16, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasyw odpada moim zdaniem

z bocznym tez kiepsko

najlepiej jakbys wiał wentylkiem od strony sekcji zasilania i pamietaj o założeniu tam radiatorkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiezam i dodaje nowe info, moze tym razem ktos pomoze. Dzis rano po restarcie windowsa znow pojawil sie problem z obrazem. Monitor zaczal przeskakiwac sobie na zmiane z tryby analog na digital i po kilku sekundach pojawil sie niebieski ekran z informacja o problemie z plikiem ati2dvag.dll. System uruchomil sie w trybie awaryjnym. Przeinstalowalem sterowniki no i po restarcie pojawia sie teraz blad podczas ladowania CCC : "Could not load or assambly 'Cli.Implementation' or one of its dependiences. Nie mozna odnalezc okreslonego pliku". Znacie moze jakis program do calkowitego usuniecia sterownikow ati ? Jakies porady ; to raczej problem z karta czy ze sterami cos (niedopracowane jeszcze etc) ?

Stery wyczyscisz DriverClaner-em. Na 99% to problem sterow, jesli nie kreciles karty-sprobuj swiezy system + Catalyst 8.6 + Hotfix. Mam nadzieje, ze pamietasz o NET Framework, ktore jest potrzebne do prawidlowej pracy CCC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery wyczyscisz DriverClaner-em. Na 99% to problem sterow, jesli nie kreciles karty-sprobuj swiezy system + Catalyst 8.6 + Hotfix. Mam nadzieje, ze pamietasz o NET Framework, ktore jest potrzebne do prawidlowej pracy CCC.

Ok zainstalowalem sterowniki 8.7 beta, problem z CCC znikl. Teraz czekam z nadzieja ze problem nie powroci ;). Pytanie jeszcze: czy do catalyst 8.7 beta tez trzeba instalowac hotfixa ? Co do Net Framework, mam zainstalowana wersje 2.0, na wszelki wypadek sciagam wersje 3.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z tym biosmodem do 4850. Załadowalem bios (z taktami 700/1100mhz w 3d i zwiększonym napięciem), odpaliłem 3dmarka Vantage i nie przechodzi mi w tryb 3d (podczas testu), tylko jest 500mhz :/ ATI Overdrive wyłączone. Jakieś pomysły?

ponawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy komus Everest pokazuje temperatury jazeli tak to jaka wersja a tak przy okazji nie mialem rzadnych problemow z przesiadka z nvidii odinstalowalem stara i wgralem stery z dolaczonej plytki i wszystko narazie smiga. I jeszcze jedno pytanko czy mozna ustawic rozdzielczosc ekranow niezaleznie tak jak to ma miejsce u nvidii. Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam

A skąd wiesz ze idze na 500MHz ? Po czym to rozpoznajesz ?

 

Witam czy komus Everest pokazuje temperatury jazeli tak to jaka wersja (...)

Ja mam wersje 4.50.1330 Ultime Edition, nie wykrywa.

Edytowane przez Yozue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie :)

 

Dzisiaj dotarł do mnie Radeon 4870 (Sapphire) i jak na razie jestem bardzo zadowolony, choc martwi mnie trochę temperatura (75-80 w Idle?).

 

Zastanawiałem się, ile można z tej karty wyciągnąć (przynajmniej na standardowym chłodzeniu) ? Jaka temperatura uchodzi za bezpieczną?

Skorzystałem z automatycznego dostrajania Overdrive (wyszło 780 rdzeń i 1090 pamięć). Zostawić na tym poziomie, czy próbować dalej?

 

Jeszcze jedno - instalować Catalysta 8.7 (Beta) ? Jakieś hotfixy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka:

Czy do 1440x900 wystarczy mi 4850 tka? Czy jak już inwestować kasę to lepiej wybrać 4870-tkę?

Pozdrawiam ;)

A ta zmiana ma jakikolwiek sens jak masz juz radka 2900 ? Zwlaszcza siedzac na X2@2.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie :)

 

Dzisiaj dotarł do mnie Radeon 4870 (Sapphire) i jak na razie jestem bardzo zadowolony, choc martwi mnie trochę temperatura (75-80 w Idle?).

 

Zastanawiałem się, ile można z tej karty wyciągnąć (przynajmniej na standardowym chłodzeniu) ? Jaka temperatura uchodzi za bezpieczną?

Skorzystałem z automatycznego dostrajania Overdrive (wyszło 780 rdzeń i 1090 pamięć). Zostawić na tym poziomie, czy próbować dalej?

 

Jeszcze jedno - instalować Catalysta 8.7 (Beta) ? Jakieś hotfixy?

Trochę wysoka ta temperatura, a w stresie ile masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...