Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam jak przedstawia się jakość dynamicznego kontrastu dla video pod geforcem bo u ATi tak obniża jakość, że szkoda gadać po uruchomieniu widać wyraźne pionowe pasy od filtru przy niektórych fragmentach flimu co praktycznie wyklucza możliwość korzystania z tej opcji czy na Nvidii jest podobnie czy dynamiczny kontrast na GF nie obniża jakości obrazu i

 

PS.

czy ta opcja jest dostępna na GTS250

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, ja nie posiada żadnego wejścia TV na zanym DVI nie działa już potem obraz, wczoraj wrzuciłem do karty nowego biosa i dalej jest dokładnie to samo

Wszystkie GTX280 które widziałem mają WYJŚCIE TV, takie małe czarne gniazdko przypominające wtyk S-VHS, pomiędzy wyjściami DVI.

Miałem dokładnie taki objaw jak Ty (chociaż fakt, miałem TV podłączony) i zawsze się okazywało że karta przełączała się na wyjcie TV wyłączając jednocześnie monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie GTX280 które widziałem mają WYJŚCIE TV, takie małe czarne gniazdko przypominające wtyk S-VHS, pomiędzy wyjściami DVI.

Miałem dokładnie taki objaw jak Ty (chociaż fakt, miałem TV podłączony) i zawsze się okazywało że karta przełączała się na wyjcie TV wyłączając jednocześnie monitor.

 

Rozumiem ale jak sobie poradziłeś z tym problemem, używasz starych sterowników do karty ? Bo jak widzisz ja nie mogę żadnych w hole re jasną wgrać wo gule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale jak sobie poradziłeś z tym problemem, używasz starych sterowników do karty ? Bo jak widzisz ja nie mogę żadnych w hole re jasną wgrać wo gule

Z tego co kojarzę to chyba dopiero na najnowszych 191.07 WHQL nie miałem sytuacji że w trakcie instalacji karta przełączyła się na wyjście TV. Wszystkie inne, nowsze od 188.x miały właśnie taki objaw.

A w poprzednich wersjach radziłem sobie po prostu włączając TV (na szczęście stoi tak, że widzę ekran siedząc przy kompie) i w odpowiedniej opcji panelu sterowania nVidia włączałem monitor.

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie mi zasiłka konfiguracje z siga z GTX'em 260 216?

Raczej nie. Ten zasilacz ma za słabą linię +12V z której musi zasilić CPU i VGA ...

 

Przydałby się zasilacz z 35A na linii +12V, żeby było trochę zapasu.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

Jakie polecacie sterowniki pod moje GPU?

 

Narazie mam 191.07 i (po O/C proca do 4GHz i grafy do 710/2400) mam podobne wyniki jak ktoś z PII 940 + HD4850 (czyli 20-30 FPS w Crysisie 1280x1024 AAx4 V.High).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak głośna jest referencyjna turbinka na GTX260? da się przeżyć?

Nie znam smiertelnych przypadkow w grupie uzytkownikow GTX260 z referencyjnym chlodzeniem.

Sam mialem kiedys ta karte (BFG) i na standardowych obrotach (chyba 40%) byla na tyle cicha, ze spokojnie dalo sie uzytkowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was moi drodzy koledzy

 

 

Mam do was pewne pytanko, od pewnego czasu miałem problem z zainstalowaniem sobie Windows 7

 

Dziś robiłem testy i nie wiem czemu ale po wgraniu sterowników ekranu najnowszych mój monitor LG wo-gule nie odpala, jest tak jakby no-signal nie wiem właśnie czym to jest spowodowane, posiadam tak jak widzicie kartę GTX280 Galaxy jest producentem, jedyne sterowniki które pasują i po których mój ekran nie gaśnie i przechodzi w stan no signal to te oznaczenie:

 

182.08_geforce_winvista_64bit_international_whql

 

Tylko na tych sterach działa mi Panel LG W2452V, podczas próby wgrania nowszych sterowników nie mam ekranu, czym to może być spowodowane, wiecie może miał ktoś może już taką sytuacje z was ?

 

Dziś właśnie próbowałem dokończyć instalację po omacku Windows 7, udało mi się to weszłem w tryb safe mode, wywaliłem te stery co dograła 7 i tylko na tych ekran mi odpala, czym to może być spowodowane ?

 

witam co do mojego problemu to dziś sobie zrobiłem mała próbę podłączając się programem jako pulpit zdalny i dziwna rzecz po zainstalowaniu tych nowych sterów jak wchodze w panel nvidia, mam tam zekomo ze monitor jest podpiety pod zwykłego d-suba, tymczasem tak na serio on jest podpiety HDMI-DVI juz kompletnie nie wiem co robić, nie moge zainstalować najnowszych sterów, może teraz znacie jakieś rozwiązanie tego problemu, przy próbie odplaenia moniutr leci w tryb oszczedny i na tym koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak głośna jest referencyjna turbinka na GTX260? da się przeżyć?

Myślę ,że w dobie wentylowanych obudów te 40% jest spokojnie do wytrzymania. Co prawda w nocy jednak kompa słychać ale samo chłodzenie karty zlewa mi się z innymi wentylami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że w dobie wentylowanych obudów te 40% jest spokojnie do wytrzymania. Co prawda w nocy jednak kompa słychać ale samo chłodzenie karty zlewa mi się z innymi wentylami.

Tylko z tego co widzę, Ty nie masz referenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co do mojego problemu to dziś sobie zrobiłem mała próbę podłączając się programem jako pulpit zdalny i dziwna rzecz po zainstalowaniu tych nowych sterów jak wchodze w panel nvidia, mam tam zekomo ze monitor jest podpiety pod zwykłego d-suba, tymczasem tak na serio on jest podpiety HDMI-DVI juz kompletnie nie wiem co robić, nie moge zainstalować najnowszych sterów, może teraz znacie jakieś rozwiązanie tego problemu, przy próbie odplaenia moniutr leci w tryb oszczedny i na tym koniec

Tu jest dłuugi topic związany ze zbliżoną sytuacją http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=33671

Ostatnie posty sugerują możliwą niezgodność monitora z kartą, wysyłanie przez kartę nieprawidłowego sygnału, problemy z EDID, konieczność flashowania monitora i 100 innych nieszczęść.

Podmień monitor, o ile masz taką możliwość, najlepiej na jakiegoś niezawodnego CRTeka, to wtedy będzie wiadomo gdzie szukać źródła problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem się szczęśliwym/nieszczęśliwym* posiadaczem Gigabyte 260GTX wersji OC 650/2000 (*nie właściwe skreślić). Podczas testów AitToolem na występowania artefaktów zauważyłem pojawiają się żółte kropki niezbyt często, ale się pojawiają (wszystko na defultowych zegarach). Częściej pojawiają się gdy włączę Atitoola po graniu. Czy takie coś można reklamować wkońcu są te standardowe zegary. Obniżając zegary pamięci z 1000 na 900 arty nie występują. Czy takie małe przekłamania można reklamować jako niesprawna karta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach też zauważasz artefakty/komp ci się wiesza/masz BSOD'y* (*nie właściwe skreślić)?

Jeśli żółte kropki nie pozwalają ci spać to reklamuj.

Bsodów nie ma, nie wiesza się i nie przegrzewa, tylko te żółte kropki w Atitool. Czasami w Nfs jak są jakieś banery to mruga tekstura. W 3DMarku Vantage zauważyłem że czasami 1 teście pokazują się takie jakby rozbłyski punktowe koloru niebiesko zielonego podobne jak na tym zdjęciu http://www.futuremark.com/images/products/..._hr1981.jpg?m=v czy to arty czy to jest normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO reklamuj. Na standard taktach nie powinno być żadnych błędów. Jak masz gwarancję to wysyłaj, potem nie będziesz miał problemu ze sprzedażą. Sprawdź tempy, może się przegrzewa. BTW, takie błędy ( żółte kropeczki ) to pamięć czy rdzeń. Temp. rdzenia idzie sprawdzić, ale pamiątek chyba nie? Może chłodzenie nie dociska i stąd problem.

 

BTW 2, coś ostatnio pełno wadliwych kart, z jednej ( Ati ) jak i drugiej strony ( Nvidia ). Czyżby już tak totalnie obniżyła się jakość tych zabawek? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO reklamuj. Na standard taktach nie powinno być żadnych błędów. Jak masz gwarancję to wysyłaj, potem nie będziesz miał problemu ze sprzedażą. Sprawdź tempy, może się przegrzewa. BTW, takie błędy ( żółte kropeczki ) to pamięć czy rdzeń. Temp. rdzenia idzie sprawdzić, ale pamiątek chyba nie? Może chłodzenie nie dociska i stąd problem.

 

BTW 2, coś ostatnio pełno wadliwych kart, z jednej ( Ati ) jak i drugiej strony ( Nvidia ). Czyżby już tak totalnie obniżyła się jakość tych zabawek? <_<

Ten Gigabyte tylko wygląda jak referent i ma z niego chłodzenie.. W rzeczywistości jest przebudowany i jak dla mnie cholernie wykastrowany. Zdecydowanie lepiej kupić zwykłego referenta..

 

Odsyłaj na gwarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Oto mój config:

 

AMD Athlon 64 6000+ X2 AM2 -> Ninja2 Aktwyny

GeiL 2x 1GB DDR2 800 Dual, 2x 2GB DDR 800 Dual

Asus M2N-E

eVGA GF260GTX

HDD Seagate 500GB

SB Audigy

Zasilacz be quiet! Str. Power 600W

Obudowa TT z 3 wiatrakami (przód, tył i w oknie)

Windows 7 x64 RTM

 

W BIOS'ie mam ustawiony profil Silent, po to aby podczas pracy komputer chodził maksymalnie cicho. Podczas grania oczywiście wszystko zaczyna przyspieszać.

 

 

 

Mam następujący problem:

 

Zaczęło się od najnowszego Batmana, gdzie podczas gry często zdarza się tak, że nagle obraz staje w miejscu, znikaja efekty graficzne (dym itp) i wygląda tak jakby wszystko zwisło, jedynie dzwięk gra dalej. Wystarczy, że zrobię alt+tab lub ctrl+alt+del, wrócę do gry i wszystko działa. Identyczna sytuacja jest w CoD: MW2, co jakiś czas zwisy grafiki identyczne jak wyżej opisane.

 

Problemu nie ma w grach, które nie posiadają tak "bogatej" grafiki: Trine, Torchlight, WoW (!?), Burnout (!?), NFS (!?)

 

Sprawdzam na bieżąco temperaturki, napięcia i prędkości wiatraków programami: CPU-G, SpeedFan i CoreTemp. Podczas gry napięcia w/g wykresów wyglądają stabilnie, zero odchyłek. Natomiast GPU potrafi zagotować się do 74*C.

 

Wygląda na to, że problem polega na zbytnim grzaniu się grafiki. Pomaga trochę gdy otworzę przód obudowy i odsłonię wiatrak wsysający powietrze (z pominięciem filtra i szczelin w obudowie).

 

Zatem pytanie: jeżeli moja diagnoza jest trafna, to jak sobie pomóc, jakie chłodzenie ewentualnie zamontować na graficzkę, czy stracę gwarancję na kartę i dlaczego takie drogie? :D

 

Dzisiaj zrobie testy:

 

1. Otworze obudowę dla większego przewiewu (teraz pokazuje mi 54*C w środku)

 

2. Poprzekładam pamięci: 2GB a potem 4GB - czyli odpale albo na 2 albo na 4.

 

3. Zmienię profil w BIOS'ie na normal lub performance

 

4. Pobawię się programikiem eVGA Precision

 

5. Myślę nad Dual Core Optimiser'em, nie wiem czy Win7 ma to już "w sobie" czy trzeba instalować i czy ma to sens? Przeglądnąłem topik na ten temat ale nadal nie wiem czy ten problem został już rozwiązany czy nie?

 

W BIOS'ie są opcje AMD Cool'n'Quiet i AMD Live! - obie wyłączone, warto to włączyć?

 

 

### edit ->

zrobiłem testy OCCT i oto co wyszło: http://flash.duno.org/system/

GPU grzeje się do 86*C a już przy 79*C zaczynają się artefakty.

 

Czyta to ktoś w ogóle? ;)

Edytowane przez f1aSh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co widzę, Ty nie masz referenta.

A czym sie rózni referent od nie-referenta?

Tzn domyslam sie, ze referent jest podobny o tych pierwszych kart wyprodukowanych przez n-vidie a nie referenty to takie cudowane bardziej już. Mam racje?

Czy moja karta to referent?

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent czyli rozwiązanie nVdii, a więc głośniejsze i słabsze niż te "inne". Zazwyczaj rozwiązania niereferencyjne są wydajniejsze i przy tym cichsze. Po za tym nierzadko producent danej karty zmienia również rozkład elementów na pcb, przenosząc np. sekcje zasilania lub po prostu je "krojąc" lub wzbogacając (np. karty Asusa Matrix) itd. Więc moim zdaniem niekoniecznie trafne jest porównywanie różnych konstrukcji biorąc pod uwagę zupełnie inne chłodzenie.

Tak, Ty masz pewnie referenta pod względem chłodzenia, bo jak wiadomo ten GTX ma nieco podniesione zegary w stosunku do tych od nVdii, a tak w ogóle z tego co pamiętam MSI w tamtym czasie nie wymyślał tyle co teraz, a po za tym jakbyś miał inną kartę niż referent to uwzględniłbyś to w podpisie, tak samo jak zrobiłeś z dopiskiem OC.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mój Gigashit zaczął sypać zieleniną po ekranie:/ Także będzie jechał na reklamację.Normalnie w 3D Marku widać zielone małe kropeczki pixele latające najczęściej na ciemnych miejscach. Jak długo czeka się na wymianę z gigabytem?? W sklepie chyba od ręki mi nie wymienią:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No i mój Gigashit zaczął sypać zieleniną po ekranie:/ Także będzie jechał na reklamację.Normalnie w 3D Marku widać zielone małe kropeczki pixele latające najczęściej na ciemnych miejscach. Jak długo czeka się na wymianę z gigabytem?? W sklepie chyba od ręki mi nie wymienią:/

nie czeka sie na wymiane, a na serwis. Oni naprawiaja. Po padzie mobasa czekalem jakis miesiac. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...