Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem kompletnie Twojego rozumowania. Na co Ci taki test? Chcesz znać maksymalny pobór prądu, który nie wystąpi przy normalnym zastosowaniu?

 

Przez takie testy potem ludzie, którzy się zbytnio nie znają na komputerach kupują zasilacze 1kW... To może mieć zastosowanie jedynie marketingowe. Osobiście jestem przeciw.

Moim zdaniem jest potrzebne . Ja osobiście od dwóch tygodni zastanawiam się czy mój tagan 430 u15 uciągnie quada q9550 + grafe pokroju 250gts lub nowego radeona 5750/5770 z OC . Testy na np. egiełdzie pokazują że mogę się liczyć ze smażonym quadem a ja jakoś nie mam na to ochoty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_ :) jaki milo :)

co do testu - batman, na sterach 8.14.10.0700 dziala fsaa na ati. nie wiem tez czy przypadkiem nie zadziala na starych po podmianie .exe na ut3.exe

Wiem, że działa, ale tych sterowników wtedy jeszcze nie było. Co do zmiany nazwy pliku exe, to jest to coś jak stosowanie sterowników beta - przeciętny gracz tego nie robi.

 

btw: w gta4 da sie zalaczyc fsaa - supersampling. pojawila sie "poprawiona" dllka.

Sam tego nie sprawdzałem, ale ponoć nie wygląda to najlepiej, prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest potrzebne . Ja osobiście od dwóch tygodni zastanawiam się czy mój tagan 430 u15 uciągnie quada q9550 + grafe pokroju 250gts lub nowego radeona 5750/5770 z OC . Testy na np. egiełdzie pokazują że mogę się liczyć ze smażonym quadem a ja jakoś nie mam na to ochoty .

Dla świętego spokoju takowy test zrobię, ale musisz pamiętać że test grafiki i w nim badanie poboru energii to nie badanie poboru energii w najbardziej energochłonnym wariancie pod kątem zasilacza. To, że np. korzystam w platformie z Core i7 @ 4GHz, wynika z jego wydajności a nie poboru energii. Inaczej to bym testował na Q6600 podkręconym na 3,5 GHz.

 

Niemniej trochę wątpię w to by Twój zasilacz utargał taki zestaw - oczywiście pod warunkiem, że podkręcasz procesor. Jeśli nie to powinien podołać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest potrzebne . Ja osobiście od dwóch tygodni zastanawiam się czy mój tagan 430 u15 uciągnie quada q9550 + grafe pokroju 250gts lub nowego radeona 5750/5770 z OC . Testy na np. egiełdzie pokazują że mogę się liczyć ze smażonym quadem a ja jakoś nie mam na to ochoty .

Od tego sa odpowiednie kalkulatory mocy. Wejdź na stronę zenfist.pl i tam masz bardzo dobry kalkulator.

 

Mocy 5770 jeszcze nie znamy ale można założyć że nie więcej niż obecnie 4850 (a pewnie mniej), więc w połączeniu z quadem to troche może być mało. Oczywiście jesli myślisz też o jakimś OC. Moim zdaniem 480-520W będzie w sam raz. Jak wiadomo zasilacz kupuje się z zapasem min 20% w stos do max poboru. + ew rozbudowa.

Bez OC pewnie by wystarczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@focus - co do batmana - zgoda. podobno fajna gierka, jednak słyniesz z tego iż zawsze prześledzisz i podasz na tacy WSZELKIE aspekty takiego, a nie innego rezultatu. Chciałbym zobaczyć tą gierkę przetestowaną jeszcze dodatkowo z np. gt 250 w charakterze physx dla pozostałych kart.

 

Co do shift, to dziwnym trafem u kolegi na 8800GT chodzi DUŻO płynniej niż u mnie na HD4770. Kolega ma jeszcze do tego słabszy procesor, a i płynność u mnie nie zależy od rozdzielczości praktycznie wcale...

Nawet jeśli to nie physx, to gra ewidentnie ma błędy.

 

Wyrzuć któryś z tytułów "proNVidia" - np. shift - dwie gry na tym samym engine (shift i grid) podobna tematyka, gry niemal siostrzane -to marnotrawstwo cennych zasobów; dodaj np. World in Conflict.

Far Cry 2 można również podziękować - podliftowany stareńki engine, w którym dx 10.1 niewiele daje...

Zamiast FarCry, 3dMark Vantage. Bo to JEST standard. Sztuczny, niepodobny do gier, ale standard. Koniec i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

multi 8x

super 2x2

 

3378559[/snapback]

Hmm, super sampling daje sporo mniej ostry obraz, wręcz "mydlany", a chyba nie o to chodzi przy wygładzaniu krawędzi.

 

Jesli pod pojeciem "mydla" rozumiemy to , ze obraz jest bardziej blady , brakuje na nim cieni to sie zgadzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysisa muszę kupić bo zgubiłem klucz od mojej wersji ,a dostałem ją kiedyś z kartą evga 88gt i była w kopercie i bum i zgubiłem ostatnio.

 

Na szybko oc 900/1300

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć któryś z tytułów "proNVidia" - np. shift - dwie gry na tym samym engine (shift i grid) podobna tematyka, gry niemal siostrzane -to marnotrawstwo cennych zasobów; dodaj np. World in Conflict.

Far Cry 2 można również podziękować - podliftowany stareńki engine, w którym dx 10.1 niewiele daje...

Błagam cię nie osłabiaj mnie , po pierwsze shift i grid mają zupełnie inne silniki. Po drugie grid działa bardzo dobrze na ati. Po trzecie silnik far cry i far cry 2 mają niewiele wspólnego ze sobą.

 

Ta tylko oni piszą tyle czau o tym , a do tej pory nawet OpenCL nie mają :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

spoko ale nie zaśmiecajmy tematu. daj to do newsów ;)

dałem to tu bo z tego co czytałem tutaj połowa tematu była o tym czy da się zrobić tak hd5850 + 8800gt do physix hehe a temat jest radeonach a i tak często pojawiają sie pytania o psyhisx i o karty konkurencji. no ale ok myślałem że to kogoś zainteresuje że ati też chce mieć swojego physixa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem to tu bo z tego co czytałem tutaj połowa tematu była o tym czy da się zrobić tak hd5850 + 8800gt do physix hehe a temat jest radeonach a i tak często pojawiają sie pytania o psyhisx i o karty konkurencji. no ale ok myślałem że to kogoś zainteresuje że ati też chce mieć swojego physixa:)

nie no kumam, i mnie to cieszy że ja pierniczę :D ale chociaż my (w miarę rozpoznający działy userzy) nie róbmy chłamu ;)

 

btw jak zrobisz niusa w dziale o niusach to i może będziesz miał swego niusa na stronie głównej portalu ;)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć któryś z tytułów "proNVidia" - np. shift - dwie gry na tym samym engine (shift i grid) podobna tematyka, gry niemal siostrzane -to marnotrawstwo cennych zasobów;

Grid 4870

 

AF16 , AAx4 , 1680x1050 , max detale - srednia na torze 55-60. Jesli robilbym test na SPA bez przeciwnikow to mialbym wyzej i to sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysisa muszę kupić bo zgubiłem klucz od mojej wersji ,a dostałem ją kiedyś z kartą evga 88gt i była w kopercie i bum i zgubiłem ostatnio.

 

Na szybko oc 900/1300

Oj coś nie pykło i to widać..... chyba coś masz pomieszane ze sterami lub systemem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...