Skocz do zawartości
cavarr

Forza 3

Rekomendowane odpowiedzi

No wszystko fajnie, G25 spoko, tańsza o połowę, ale co z tego, skoro z PS3 i Xboxem mi nie będzie działać (popraw mnie, jeśli to co mówi strona Logitecha mija się z prawdą). To mam kupić drugą kierę albo jeszcze trzecią i trzymał ją będę w kuchni na stole ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PS3 będzie działać. W GT5 podpinasz i masz od razu ustawioną. Równie dobrze ja mogę napisać, że żeby pograć sobie na X360 to muszę kupować drugą kierownicę. Jakoś w przypadku Sony nie było problemu, żeby istniejące kierownice podłączyć do PS3, tylko MS zrobił problem z tego.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie problem, a biznes

 

A propos tych '800 PLN' za g25, to dobrze, że nie znał tej ceny nabywca mojej g25, bo w okolicach maja pozbyłem się jej za 850PLN (choć to może mój urok, bo 2- letnią momo force sprzedałem kiedyś za ~ 550PLN).

 

Zgadzam się natomiast, co do jednego- standardowe pedały fanatec'a nie powalają i przez to cały kit robi się mało ciekawy, ale nie ma alternatywy.

 

g25 też była (dla mnie)/jest średnia- dramatyczny shifter, fatalne koło kierownicy (grubość, przekrój), jakość wykonania nie umywała się do momo force. Idealny zestaw to koło momo force, pedały z g25, shifter fanatec'a- za to mogę dać 1.500PLN +/-.

 

PS. Piszesz o demie GT5?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę o Prologue. Co do koła kierownicy to nie wiem w czym problem, mi pasuje, nigdy nawet nie zwróciłem uwagi, że może być z nim coś nie tak.

 

Co do pedałów Fanateca, to jest jeszcze wersja clubsport i te pedały są akurat świetne. Tyle że taki zestaw to już ponad 400 euro.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nigdy nie miałeś w ręku momo force (nie racing), lub też nie jeżdzisz autem z odpowiednio "mięsistym" kołem kierownicy. Co mi nie pasuje w g25 jest w poście powyżej- w skrócie jest za cieńkie.

 

PS. Czyli piszesz o demie.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie demo, demo było wcześniej, ale wiem do czego pijesz ;) Mimo wszystko jestem pewien, że pełna wersja również będzie obsługiwać G25 z defaultu.

 

Momo force nie miałem w rękach, wcześniej miałem DFP, ostatnio też jezdziłem na DFGT. Fakt, G25 nie ma miękkiego koła kierownicy, ale nie zwróciłbym na to uwagi gdybyś o tym nie wspomniał. Racja, mój samochód (albo grat) ma raczej twardą kierownicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj okazję pograć w fm3. Był to wczesny build, ten sam który pokazano na e3. Czyli 3 mapki i kilka samochodów do wyboru. Chciałem nagrać jakieś filmiki z rozgrywki, żeby pokazać jak się bawiłem w rollowanie lanosa wrx sti, ale niestety zabroniono robienia zdjęć/kręcenia filmów (a nie chciałem łamać serca hostessom :P).

 

Gra sprawia ogromną frajdę -model jazdy jest znacznie lepszy od tego w FM2. Co prawda samochód który się zaczyna obracać zawsze ląduje na czterech kołach, co momentami wyglądało cholernie nienaturalnie, ale to podobno wina wczesnego builda który jest okrojony z wielu rzeczy.

Grafika jest ładniutka, niestety wszyscy którzy marzą o stałych 60fpsach mocno się zawiodą - owszem, gra pracowała z taką prędkością do czasu, gdy przełączyłem na widok z kokpitu. Wtedy momentalnie fps spadał do 30 klatek - nei wiem, czy to wina builda, ale wspominam. Po za tym kokpity wyglądały mocno "na doczepkę" - bardzo słabo wykonane wskaźniki prędkości/obrotów.

Dźwięku nie ocenie, bo było cholernie głośno :P

 

 

Jak sobie coś przypomnę, to dopiszę.

Sory za błędy.

ps.

wszyscy którzy nie pojechali na xfd niech żałują - spodziewałem się gigantycznej kolejki do forzy, a w zasadzie można było nagrać się całkiem sporo, bo ludzie woleli patrzeć :P

 

ps2

latanie bokiem ML 63 było niesamowite :D

 

ps3

nie będzie zmiennych warunków pogodowych, ni możliwości ustawienia deszczu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystko co napisał Grobel. Taki ML63 na widoku zza samochodu zasłania sporą część trasy, w pewnych momentach odruchowo wychylałem się żeby więcej zobaczyć :lol2: . Po starcie, na krótkiej prostej odstawia wszystko przed dojechaniem do pierwszego zakrętu. Zabawa przednia, widok backflipa w wykonaniu Grobla - bezcenny. Gra wymaga jeszcze dopracowania. Jednym słowem zapowiada się miodnie i warto czekać.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa paczka aut i tras + screeny:

 

Euro Compacts

- 2009 Alfa Romeo Brera Ti

- 2009 Alfa Romeo MiTo

- 2010 Fiat 500 Abarth SS

- 2009 Ford Fiesta Zetec S

- 2009 Ford Focus RS

- 2009 Lotus Evora

- 2009 Mini Cooper JCW

- 2009 Renault Twingo Renault Sport Cup

- 2008 Saab 9-3 Turbo X

- 2009 Seat Ibiza Cupra

- 2009 Vauxhall Corsa VXR

- Volvo C30 R-Design

 

Euro Tracks

- Circuit de Catalunya

- Nurburgring Nordschleife

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

A jak z aliasingiem? Bo GT5 na screenach też wygląda pięknie za to na monitorze, dobrym TV czar pryska przez aliasing.

 

Panowie co się o kółka kłócą. Nie zapomnijcie, że bez FF nawet kierownica za 6 000zł nie da dobrych wrażeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co się o kółka kłócą. Nie zapomnijcie, że bez FF nawet kierownica za 6 000zł nie da dobrych wrażeń ;)

Która z omawianych kierownic (oprócz logiego za 99pln) nie ma FF? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Która z omawianych kierownic (oprócz logiego za 99pln) nie ma FF? :blink:

Chodziło mi o to, że jakość efektów FF zależy głównie od gry. Kalibracja kiery i efektów FF też jest ważna. MS wheel miało z tym problem.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Pierwsze słyszę, żeby kierownica MS miała problemy w grach na Xboxie, a tym bardziej w Forzie.

Czy ty zawsze czytasz co chcesz a nie co jest napisane? Z kalibracją ma problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że jakość efektów FF zależy głównie od gry. Kalibracja kiery i efektów FF też jest ważna. MS wheel miało z tym problem.

A na klocku jest w ogole mozliwosc kalibracji kiery i efektow? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

A na klocku jest w ogole mozliwosc kalibracji kiery i efektow? <_<

Może w FM3 w grze będzie jakoś się dało, może. MS wheel miało taki problem, że czasem się rozkalibrowała i nie było jak ustawić jej znów do normalnej pozycji.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w FM3 w grze będzie jakoś się dało, może. MS wheel miało taki problem, że czasem się rozkalibrowała i nie było jak ustawić jej znów do normalnej pozycji.

No na logitechu tez potrafi sie rozkalibrowac. Padla np kiedy po kilku okrazeniach na kierownicy chcialem sie przejechac na padzie, ale wcisniecie i przytrzymanie przycisku kalibracji pomaga ;) imho nie mozna tutaj mowic o problemie... moze jedynie za pierwszym razem kiedy nie wiemy jeszcze co zrobic ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Na PC masz Logitech Profiler który pozwala na ustawienie efektów tak jak się chce, tego brakuje na konsoli. Teraz rozumiesz o co mi chodzi ;]

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się teraz podłączać kierownicy, żeby zrobić fotkę ale w FM2 jest kalibracja kierownicy. Ustawiasz suwakami jakieś dead zone, siłę FF, itd. Nie wiem czy o to Ci chodzi?

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gridzie również można grzebać w ustawieniach kierownicy co by sobie deadzony poprawić i parę innych pierdół łącznie z mocą FF co by rąk nie połamało na zakręcie xD tak więc wszystko zależy od opcji w grach i nie trzeba do tego logitech profilera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...