Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się odblokować na X4.

Model 710.

Taktuje normalnie 2.6 GHz.

To co mnie zdziwiło to spadek zapisu ramów o prawie 1000mb/s

Zobaczymy czy będzie stabilny i jak będzie z OC.

 

Na X3 z napięciem 1,35 v przez program AsRocka udało mi się osiągnąć 2.85 GHz przy 35 stopniach w stresie i 21 idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak miałem rację gdy psiałem do kolesia z bachcomp.

Teraz ci co maja problem z tymi niby selektem powinni oddać go na gwarancję, ponieważ to nie płyta sprawia problem, tylko nieumiejetnosć testowania proca przez sprzedawce.

 

Czym chłodzisz? Dasz jutro jakieś wyniki z oc?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Na razie tyle.

 

Napięcie z biosu 1.35v. Stabilność pełna. Temp 54 stopnie C w stressie.

Mam problem z przejściem 3.1 ghz ale to być może wina zbyt niskiego napięcia RAMu , który nie ukrywajmy nie jest z najwyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy z innego forum kupil PII 550BE X2 i pomagalem mu krecic. Oczywiscie zrobił X4 i podkrecil na 3,6Ghz na napieciu domyslnym. Orthos z koligacją na X4 przez 3godz nie wywalil bledu.

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę ładnie.

 

Selekta czy na farta kupował ?

 

Ja na farta. Różnica 70 zł.

A gdzie sa selekty 550BE ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy z innego forum kupil PII 550BE X2 i pomagalem mu krecic. Oczywiscie zrobił X4 i podkrecil na 3,6Ghz na napieciu domyslnym. Orthos z koligacją na X4 przez 3godz nie wywalil bledu.

Tylko niemów że na standardowym chłodzeniu, bo aż mnie zazdrość zżera, J powyżej 3.2ghz muszę woltować :/ Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko niemów że na standardowym chłodzeniu, bo aż mnie zazdrość zżera, J powyżej 3.2ghz muszę woltować :/

Na Freezer64 Pro. ALe z resztkami pasty po Box-ie ;)

Tez masz 550BE i powyzej 3,2 wiekszy voltaz trzeba? :/

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zamiana Procompa na Seasonica nie pomogła, wciąż nie jestem w stanie utrzymać stabilnego 3.4Ghz(710) na 1.5V. Zarówno NB jak i HT pracują na ~2000, 1.4V na NB. Do tego płyta(ASRock GXH) nie wstaje przy memdiv 333. Syntetyki sa stabilne jak skała, jedynie podczas gier następują BSOD'y i resety. Nie ma znaczenia czy przy 3 czy 4 jądrach.

 

Druga sprawa to bardzo wysokie temp. Przy 1.475V dochodzą do 58c przy Karakorum skręconym na ~1.3k rpm i MX2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy z innego forum kupil PII 550BE X2 i pomagalem mu krecic. Oczywiscie zrobił X4 i podkrecil na 3,6Ghz na napieciu domyslnym. Orthos z koligacją na X4 przez 3godz nie wywalil bledu.

 

A na jakiej płycie można wiedzieć ?? Bo ja swojego 550 BE bez kłopotu odblokowałem na X4 - botuje normalnie , winda lata , ale podczas pracy wywala się przeglądarka - obojętnie czy Fox czy Explorer .... Jakieś sugestie ??

 

 

PS. Sprzęt w sigu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej płycie można wiedzieć ?? Bo ja swojego 550 BE bez kłopotu odblokowałem na X4 - botuje normalnie , winda lata , ale podczas pracy wywala się przeglądarka - obojętnie czy Fox czy Explorer .... Jakieś sugestie ??

 

 

PS. Sprzęt w sigu .

gigus 790X-ud4 i odziwo proc stabilny. Nie wiem czy pisalem wyzej.. napisze raz jeszcze.... taki ziomus z proline testowal dzis w robocie PII 550BE 4sztuki EPMW i wszystkie poszly na X4 ale zadna nie byla stabilna. Orthos sypał. Testowane na dwoch pl.glownych z roznymi biosami z takim samym skutkiem. Czyli szanse z dnia na dzien maleją.

 

Nie rozumiem. tylko przegladarka? :) A probowales Orthosa z koligacją na X4?

sprobuj bios F3K i zdaj relacje. jaka seria? EPMW ? :)

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CACYC 0919-0920 GPMW ... Bios F3K wcześniej wgrałem bo miałem F4 . Właśnie kiedy tylko odpalałem przeglądarkę żeby zassać Orthosa , to zaczęła się sypać ... Dlatego na razie sobie odpuściłem i zastanawiam się nad biosem F3B tudzież innymi ustawieniami ACC . Pokombinuję może w nocy .

 

 

PS. A pamiętasz może jakie ustawienia w BIOSI-e zapodałeś z kolegą na tej UD4 ??

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CACYC 0919-0920 GPMW ... Bios F3K wcześniej wgrałem bo miałem F4 . Właśnie kiedy tylko odpalałem przeglądarkę żeby zassać Orthosa , to zaczęła się sypać ... Dlatego na razie sobie odpuściłem i zastanawiam się nad biosem F3B tudzież innymi ustawieniami ACC . Pokombinuję może w nocy .

 

 

PS. A pamiętasz może jakie ustawienia w BIOSI-e zapodałeś z kolegą na tej UD4 ??

taa. ACC na Hybryd a krecenie tylko mnoznikiem. sprobuj NB mnoznikiem pokimbinowac, u kogos widzalem ze proc sie odblokował jak zjechał na NB x

nie ma czegos takiego jak CACYC 0919-0920 GPMW

Jest CACYC 0919 GPMW "i" CACYC 0920 GPMW ;) Niektorym nawet to trzeba rozwinac

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego jak CACYC 0919-0920 GPMW

 

Wiem że nie ma , ale jeden z tych dwóch - nie pamiętam dokładnie , ale jak pisałeś w którymś poście wcześniej , te serie się odblokowują i jeśli dobrze pamiętam to u mnie siedzi CACYC 0919 GPMW . Na razie na F5c podjechałem na 3.6 GHz , ale na X2 .... Zobaczę jak będzie po kombinacji z mnożnikiem NB :)

 

 

edit:

 

Tyle na biosie F5c - chłodzenie boxowe , jak wrócę z miasta to wrzucam bios F3k , odblokowuję 4 jajka i poszukam stabilnych ustawień :)

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=584194

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore 1.392 , ale niestety niestabilne - Orthosa wywalało po kilku sekundach , więcej papu - do 1.5 też niewiele dało , bo Orthos wykrzaczył się po 3 minutach , a temp na rdzeniach przekroczyła 60 stopni - niestety jadę na boxowym coolerze więc więcej nie będzie . Teraz lecę na 3.6 GHz , vcore 1.4 i od półtorej godziny Orthos leci i jest ok - temperatura według AOD na chwilę obecną 56 stopni - jutro chyba zakupię jakieś lepsze chłodzenie , a za chwilę wskakuję na F3k i spróbuję uzyskać stabilne 4 jajka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore 1.392 , ale niestety niestabilne - Orthosa wywalało po kilku sekundach , więcej papu - do 1.5 też niewiele dało , bo Orthos wykrzaczył się po 3 minutach , a temp na rdzeniach przekroczyła 60 stopni - niestety jadę na boxowym coolerze więc więcej nie będzie . Teraz lecę na 3.6 GHz , vcore 1.4 i od półtorej godziny Orthos leci i jest ok - temperatura według AOD na chwilę obecną 56 stopni - jutro chyba zakupię jakieś lepsze chłodzenie , a za chwilę wskakuję na F3k i spróbuję uzyskać stabilne 4 jajka .

Do tego procka w zupelnosci wystarczy Karakorum 90 lub freezer64 PRO. Freezera uzywke mozna kupic za 40zł + wysyłka.

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem freezera i jest ok.

Jeżeli rdzeni będą stabilne to daj jakieś testy.

A Przy okazji. Ja jednak dam sobie spokoj z PII X2 550BE. Za duzo ostatnio sie naczytalem o wadliwych pozostalych rdzeniach mimo zapewnien o serii :( I tak czekała by mie zmiana mobo wiec chyba sie zdecuduje na nowego Pentium Dual Core E6300(2,8Ghz, fsb1066, 2MB, 45nm) za 320zł. Podobno 3,8Ghz gwarantowane.

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garść info - od godziny i pięciu minut męczę 4 jajka Orthosem i jak na razie stabilnie - na 3 jajku na starcie wyskoczył jeden warning , ale nic ponad to .

 

Zwiększyłem vcore do 1.45 , mnożnik x16 , obniżyłem do 1800 MHz NB i jak na razie stabilnie - pociągnę do dwóch , trzech godzin a potem zobaczę jak w grach jest ze stabilnością - najpierw poleci NFS MW , bo tego mam a wczoraj na 4 jajach nie chciał ruszyć , a potem zassam demo crysisa i sprawdzę co i jak :)

 

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=584420

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFS MW nie obsluguje X4. Crysis? nie wiem. Ale UT3 na pewno gra na X4.

No to jestes trzecią osobą ktora stabilnie ma X4

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...