Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

A takie asrocki mialy byc super, ze nowe wcielenie asrocka ;) Cale fora polecały.

Dokładnie, to wina ascrocka.

Procesor który mógł być nie całkiem modowalny nie ma z tym absolutnie nic wspólnego!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie się nagle ustabilizowało 3.6Ghz na 1.475V, tylko przy pamięciach na div 1/2, co mnie mało satysfakcjonuje(554Mhz real -_-).

 

Brawa za kontroler pamięci!

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba natrafiłem na wall.

 

288 mhz na mnożniku proca 11. Tyle max stabilnie. Na 290 miał już problemy z ruszeniem.

 

A że moje pamięci raczej więcej niż 950 5-5-5-15 nie polecją na napięciu 2.08 v ( tyle mi max stabilne sie udało osiągnąć ) na 333 to samo ( blokuje sie w tym samym momencie ) na 266 nie mogę urchomić kompa wiec kręcę na 200 mhz ...

 

Chyba jak będę miał kasę to skuszę na na te GoodRamy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mnożnik mogę zwiększyć.

 

A na ty żeby ram chodził mi na 333, 266 nie ma żadnej rady ?

 

Mnożnik na NB x8 , napięcie def.

 

Wiem, że mnożnik mogę zwiększyć.

 

A na ty żeby ram chodził mi na 333, 266 nie ma żadnej rady ?

 

Mnożnik na NB x8 , napięcie def.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Sens jest taki, że będziesz wiedział, potem sobie najwyżej zmienisz jak ci wygodniej, kto nie ryzykuje ten nic nie ma ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza zabawa:

 

Ustawienia: 3.7ghz 1,475v NB chyba x7, HT 1.4ghz, pamięć 2.00, 3-3-3-5-11. Na screenie CnQ się włączyło.

post-159520-1245185334_thumb.jpg

Liczy 1mb i 8mb, na 32mb reset gdzieś w połowie, ale temp w idle 48-50*C. W stresie nie wiem.

 

Tu jeszcze z bardzo luźnym ustawieniami,

post-159520-1245185706_thumb.jpg

 

 

Było 3750mhz ale mówię, zrobie skrina na 3,8 , jednak sie nie udało.

Wstaje na 3900 1,475-1,5v ale blu skrin przy ładowaniu windy.

Płyta chętnie wstaje na HTT 300, na 310 lipa ;/ także nie było 4,0ghz.

 

Nie wiem czy ja coś źle robię, wszystko idzie dobrze na dzielniku 200nhz, na 266mhz nie ma szans nawet na 3,4ghz. A pamięci są wstanie zrobić 1ghz cl4. Kontroler jest chyba tak zdupczony <_<

 

GA-MA78GPM-DS2H

pamięć z siga, zasiłka też

F1 320gb

I oczywiście Box.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No tak, ale kto jechał na 1ghz przy kręceniu na k8? nikt? ;] dlatego mnie dziwi że tyle, bo ja to obniżałem najmniej jak się da ;) (czyli 200 :P)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Może i nie daje, ja jakąś psychologiczną blokadę przed przestawieniem miałem ;).

 

A timingi niżej? CL3 to dość odważne ustawienie :wacko:

 

no przyjamniej ja tak zawzse robie: V o 0,3 w górę, pamięci i HT maksymalnie w dół, dla pamięci 5-5-5-15 i 2T i jadę z procem, jak znajdę max proca to staram się dostosować pamięci i ewentualnie HT do tego i tyle, nie puszczam na tak niskich timingach nawet jak śmigają na mocno zaniżonych taktach ;)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A timingi niżej? CL3 to dość odważne ustawienie :wacko:

No niestety, kontroler nie pozwala nawet na 800mhz CL5. Także nie całe 600mhz na CL3, przynajmniej dla moich pamięci to nic strasznego.

A na mojej płycie i procku z sigu, pamięci lecą jak chcą 1000mhz CL4.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No to nie wiem, niech ktoś jeszcze sie wypowie ale moim zdaniem to kontroler blokuje pamięci a pamięci Ciebie ;). Przynajmniej ja nie widze innego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed chwilą się pobawiłem,

13x250

i na dzielniku 800 (def.) robią spokojnie 1000mhz, kiedy zniżę dzielnik na 667 czyli 830mhz to płyta już nie wstaje.

Kiedy dzielnik jest na 800 (auto) to idzie fajnie, ale potrzeba by pamięci które zrobią stabilne 1200-1300mhz, żeby mieć te 3,7- 3,9ghz.

Dzielnik 200 też działa jednak 500mhz na pamieciach mnie nie interesuje.

 

Dzielnik

266

333

Nie działają.

533 nie sprawdzałem.

 

Ogólnie płyta ma niezłe jazdy, kiedy coś się nie uda, np. za duże HTT to płyta oczywiście po chwili wstanie, jednak nawet kiedy zniżę HHT do stabilnego i dam np.na 210 to płyta nie wstaje, muszę najpierw wejść do biosu dać wszystko na def. i uruchomić ponownie, dopiero potem można znowu jechać.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle często na dzielnikach 533 i 667 są problemy z oc.

Generalnie najlepiej trzymać się div800 i możliwie luźnych timingów (5-5-5 i pobaw się jeszcze tRAS oraz tRC, CR 2T), choć akurat w przypadku tego dzielnika to ile wyciągniesz zależy też w pewnym stopniu od płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=588154

 

 

Zmienione boxowe chłodzenie na ciut lepsze , napięcie 1.472 V w/g cpuz ... Ale nadal niestabilnie - nawet AMD Overdrive się nie włącza - wyskakuje problem z aplikacją ... Mnożnik NB na x7 , napięcie na NB podbite do 1.2 V , ACC wszystkie jajka na -4% i nadal to samo . Co jeszcze można zmienić , gdzie i czym popróbować , żeby to ustabilizować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch jajkach bez problemu lata na 3.6GHz ... Na 4 obojętnie czy dam na 3.2 czy 3.4 GHz jest to samo ... Co dziwne Orthos normalnie się odpala i test na 4 jajka leci , a próba włączenia AOD czy chociażby NFSMW kończy się niepowodzeniem .... Może spróbować na 3 GHz ??

 

 

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=588165

 

 

Powiem więcej - na dwóch jajkach ( vcore 1.425 V ) właśnie leci Orthos , temp jak na razie 43 stopnie - AOD odpalił się bez najmniejszego problemu . Niech polata do 30 minut i spróbuję sięgnąć po 4 GHz :) - nie mogę mieć stabilnych 4 jajek , to będę miał szybkie 2 :)

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu z dzielnikiem i obwiniany przez to PII to ja dodam od siebie. Pamięci z potencjałem około 980Mhz cl5, no za chiny ludowe nie chciały na div667 działać powyżej nawet na 800, na div533 działały ledwo na 800. Po wyjściu nowego biosa, jak ręką doiło latają na każdym dzielniku na 980 :)

Według mnie biosy przy zmniejszaniu div wyostrzają jakieś timingi :/

Płyta to MSI KA790gx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=588272

 

 

 

A co powiesz na to :D Szkoda że niestabilnie , ale na biosie F5 również można odblokować proca :) .... A skoro winda wstała i jeszcze nic się nie stało , to pogrzeję troszkę te 4 jajka Orthosem i zobaczę co się stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...