Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

Mierzy oczywiście temperaturę. stC.

Co do mojego problemu, to już do wszystkiego doszedłem. Problemy były dwa:

1) Moja płyta główna na ustawieniach domyślnych podbija napięcie o 0.1V. Tu ciekawa sprawa - gdy w biosie ustawie vcore na +0.25, to ostatecznie będzie i tak niższe, niż na trybie auto

Ale miernikiem mierzyłeś napięcie? Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim miejscu zmierzyć vcore. Ale co do podbijania napięć przez płytę w trybie auto, to pomiar napięcia nie jest potrzebny. Widać od razu po temperaturach, że Gigabyte coś kręci. W biosie jest napisane, że domyślne ustawienie to 1,35V. W pozycji auto CPU-Z pokazuje wówczas 1,440V. Gdy w biosie dam +0,25 to CPU-Z pokaże 1,378, a nie ok. 1,5V. Temperatura CPU z vcore auto jest wyższa, niż z vcore +0,25V.

Edytowane przez slawex1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam procka amd phenom II x3@x4 710 ( selekta ) ze sklepu bachcomp.

Na plycie asrock a780gxh udalo mi sie odblokowac 4 rdzen, po godzinnym tescie orthosem nie wywalilo zadnych bledow. Takze potwierdzam ze niema problemu z bootowaniem.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=589930

Edytowane przez veelq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie - czy po odblokowaniu proca na 4 jajka niestabilność , która się u mnie pojawia może być związana z tym , że do 8 pinowego gniazda zasilaniaw okolicy socketu i sekcji zasilania zamiast wtyczki 8 pinowej włożona jest 4 pinowa ?? Bo dziwne mi się wydaje , że zakręcić proca po odblokowaniu do 4 GHz nie ma najmniejszego problemu , a włączenie niektórych programów powoduje restart ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak , ale skoro jest 8 pinów - to chyba lepiej jak będzie wtyczka na 8 a nie na 4 piny . Zakupię przejściówkę i sprawdzę .

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane screeny 550BE @ X4 4Ghz. Jesli ktos bedzie mial jakies watpliwosci, najpierw zastanow sie czy na asrocku 780-790-gxh-gmh uzyskał bys tak samo stabilnie w benchamrkach 3dmark, super pi bo z tego co mi wiadomo na Asrocku firefox juz wymiekał ;) hehe. Testy robione na plytach GA u roznych userow. Kolejny przyklad wyzszosci GA w OC nad Asrockiem.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończ już z tym, bo kupy to się nie trzyma :).

Przede wszystkim Charged nie testował tego proca na żadnym ASRocku, a jak wiadomo różne sztuki procesora różnie się kręcą (żadna nowość). Po drugie ten GB kosztuje tyle, co 2 ASRocki gxh/gxm. Po trzecie (trochę oftopowo - ogólnie na temat nowych GB) ciekawi mnie jak wygląda sytuacja z kompatybilnością z pamięciami i z dzielnikiem 1066... stare modele na SB600 miały z tym niezły problem.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończ już z tym, bo kupy to się nie trzyma :).

Przede wszystkim Charged nie testował tego proca na żadnym ASRocku, a jak wiadomo różne sztuki procesora różnie się kręcą (żadna nowość). Po drugie ten GB kosztuje tyle, co 2 ASRocki gxh/gxm. Po trzecie (trochę oftopowo - ogólnie na temat nowych GB) ciekawi mnie jak wygląda sytuacja z kompatybilnością z pamięciami i z dzielnikiem 1066... stare modele na SB600 miały z tym niezły problem.

Mi chodzi o to ze nikt nie przekroczył 3,8Ghz na Asrocku na 720,710 i 550, przynajmniej nit nie przekroczył na tyle by wykonac stabilnie pare testow. Nie uwazasz ze to dziwny zbieg okolicznosci? ze kazdy kto ma asrocka trafia na gorszą sztuke a kto ma GA, biostara trafia na lepszy egzeplarz CPU? Takie jest wasze tlumaczenie.

 

Mnie poprostu drazni jak ktos na forum zaklada temat typu... "jaka dobra plyta dla AMD do OC" Cale Forum wtedy wali ze Asrock 780-790Gxh. Co wcale takim dobrym wyborem nie jest. Mnie by draznilo masa problemow jakie moga wyniknac z uzytkowania plyt tego producenta(tyle sie o tym czyta) ktory stara sie ile sił by poprawic swoją pozycje na rynku co narazie mu wychodzi.. do czasu.. az zaczną padac mobaski z biegiem czasu jak kazde poprzednie.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to ze nikt nie przekroczył 3,8Ghz na Asrocku na 720,710 i 550, przynajmniej nit nie przekroczył na tyle by wykonac stabilnie pare testow. Nie uwazasz ze to dziwny zbieg okolicznosci? ze kazdy kto ma asrocka trafia na gorszą sztuke a kto ma GA, biostara trafia na lepszy egzeplarz CPU? Takie jest wasze tlumaczenie.

a) Gdybyś mógł mieć wypożyczonego lub nawet za free topowego ASUS-a czy Gigabyte to poszedłbyś do sklepu, żeby kupić ASRocka do oc? Bo ja nie.

b) Gdybyś odbierał wypłatę w euro albo funtach to trochę inaczej patrzyłbyś na zakup sprzętu.

I to chyba załatwia 99% przypadków. Niemal wszystkie wyniki są robione na topowych płytach (790FX, droższe modele na 790GX), nikt jakoś tych rekordów nie bije na GB/ASUS-ach z 770/780G. A jaki dla Kowalskiego sens brać X2/X3 i mobo za 600-700 zł, skoro można mieć za te pieniądze tańszą płytę + X4? Żaden.

 

Mnie poprostu drazni jak ktos na forum zaklada temat typu... "jaka dobra plyta dla AMD do OC" Cale Forum wtedy wali ze Asrock 780-790Gxh. Co wcale takim dobrym wyborem nie jest. Mnie by draznilo masa problemow jakie moga wyniknac z uzytkowania plyt tego producenta(tyle sie o tym czyta) ktory stara sie ile sił by poprawic swoją pozycje na rynku co narazie mu wychodzi.. do czasu.. az zaczną padac mobaski z biegiem czasu jak kazde poprzednie.

Rozumiem. Ale widzisz, ty lansujesz to samo, tylko z GB :). A z tego co pamiętam ostatnio na PCL było parę tematów o problemach z nowymi GB (komuś tam padła, innym nie chciała wpółpracować z pamięciami na "fabrycznych" ustawieniach). Nie wspominając już o "GA-MA790X-DS4 burned mosfets", a to ponoć takie super płyty były... A gdyby poszukać, znajdzie się tego na pewno więcej. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock jest po prostu The Best i koniec tematu :) Awaryjnosc ma zerową, zerobo problemow, Wypasiona do OC a sposob chlodzenia sekcji zasilania jest po prostu cudowny a najbardziej wypasiony jest system chlodzenia NB. Komputer ma sluzyc a nie by w nim dlubac polowe czasu spedzanego przy nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze że na tym forum Asrock wedle wszystkich jest cacy, a Gigabyte jest bee i problem rozwiązany... ;) :P Nie mogę zrozumieć jak można kilka stron ciągnąć temat że Asrock jest do [gluteus maximus] bo robi 3,8GHz, a Gigabyte robi 4GHz. Jakby nie było innych problemów. Każdy kupi to co uzna za stosowne czy będzie to Asrock czy Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni post na temat i naprawde koniec bo temat juz mnie rozp*****.

 

Najbardziej do tej marki przekonanych jest 90% sklepow i sklepikow gdzie obecnie glownym producetem montowanych pl.glownych w gotowych komputerach dla zwyklych ludzi jest Asus i Gigabyte gdzie liczy sie niezawodnosc. Nikt nie chce byc pozniej zalewany zwrotami I wierzcie... ja wiem cos o tym. Jeśli Ktos ma co do tego wątpliwosci... prosze poczytac na stronach producentow, statystki ze sprzedazy, przychody i zdobyte nagrody. Nie mowie ze asrock czegos tam nie zdobył i nie mam tu na mysli Top Power 1 w CD-Action ;)

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO PII 955 daj model 720, 710

W morde, co za różnica 955 czy 720?

Po odblokowaniu x3@x4 płyta tak samo musi się wysilać.

Mówię teraz o 4ghz a nie o ACC.

 

A to że głownie Asus i Gigabyte byli i są oferowaniu przez sklepy to akurat nikogo nie dziwi.

Płyty są sprawdzone, marka również. Obaj producenci mieli wtopy...

A że Asrock kiedyś zepsuł sobie renomę, to nie oznacza że mamy go teraz skreślać.

Za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morde, co za różnica 955 czy 720?

Po odblokowaniu x3@x4 płyta tak samo musi się wysilać.

Mówię teraz o 4ghz a nie o ACC.

 

A to że głownie Asus i Gigabyte byli i są oferowaniu przez sklepy to akurat nikogo nie dziwi.

Płyty są sprawdzone, marka również. Obaj producenci mieli wtopy...

A że Asrock kiedyś zepsuł sobie renomę, to nie oznacza że mamy go teraz skreślać.

Za wcześnie.

No co za roznica ? moze cenowa? a moze lepsza czesc wafla i zakonczone pomyslnie testy jakosciowne na pelne x4?! hehe

 

kochany, moj "gigus" za 200zł ma wlasnie tak schladzaną sekcje zasilania ktora pozwoliła mi na III miejsce PL Valid(3,55Ghz) lub III WR, II PL (3,8Ghz foto z biou) w OC 4600+ wg ripping.org, światowej bazy danych OC.

 

Faktycznie. PII 720 i 955 niczym sie nie roznią. Tylko szkoda ze 720 nie przeszedl pomyslnie testow jakosciowych na X4.

Wiekszosc Gigusi powyzej 400zł posiada schladzaną sekcje.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b) Gdybyś odbierał wypłatę w euro albo funtach to trochę inaczej patrzyłbyś na zakup sprzętu.

 

To akurat za przeproszeniem ciach!o prawda - w Anglii wcale nie jest tak kolorowo jak się powszechnie uważa - co z tego , że zarobisz 180-200 funtów tygodniowo , jak za mieszkanie musisz zapłacić 105 funtów na tydzień ( czynsz plus woda plus podatek ) plus do tego raz na kwartał za prąd - jakieś 120 funtów - żarcie też kosztuje , a jak do tego palisz , tak jak ja , to za paczkę fajek bulisz od 3 do 5 funtów . Żeby kupić dobrą mobo to musisz trochę pooszczędzać - ja na swój sprzęt wydałem nieco ponad 500 funtów , przy czym z konieczności wybrałem droższą płytę GB , ponieważ akurat w momencie zakupów inny Giguś został wycofany ze sprzedaży , a reszta płyt na AM3 była niedostępna - kupując droższego Gigusia jednocześnie spuściłem z tonu przy procku , bo miał być x3 BE , grafiki - bo miał być radek 4870 i HDD bo miał być WD 640 ... Więc proszę nie lansować takich tez na forum - na sprzęt zbierałem kaskę przez 3 miesiące - w Polsce odkładałbym dokładnie tak samo długo i kupiłbym podobny sprzęt . Ile kosztuje mobo z mojego siga w Polsce ?? Bo ja dałem 138 funtów - co przy cenie funta ok. 5 zł daje blisko 700 zeta - w Polsce jest drożej czy taniej ?

 

 

I zakończcie już temat co lepsze Asrock , Asus czy Gigabyte - jeden lubi jak mu kiszki marsza grają , a drugi jak mu śmierdzi z butów :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. PII 720 i 955 niczym sie nie roznią. Tylko szkoda ze 720 nie przeszedl pomyslnie testow jakosciowych na X4.

Wiekszosc Gigusi powyzej 400zł posiada schladzaną sekcje.

No ale większość 710 dlatego nie jest 955, że nie ma takiego zapotrzebowania na 955 a jest zapotrzebowanie na 710. Natomiast nie każdy chce kombinować z ACC i woli już dać 450zł więcej a mieć procesor szybki i z pewnym x4 z czego AMD oczywiście korzysta na tyle na ile może.

Tak na prawdę proce są identyczne.

Co do części wafla. No cóż. nie sądzę aby tak robili, ale jeżeli to dało by cień przewagi 955. Za 450zł dodatkowe 400MHz nie robi wielkiego wrażenia.

Co do GB. Jak Ci się dobrze kręci to dobrze. Jednak w ocenie większości tego forum najlepszy cena/jakość jest AsRock. Zapewne tak jest i tak samo jak ciebie sentyment i OC trzyma przy GB tak mnie przy Biostarze a innych pewnie przy Asusie.

Brakuje mi tylko dobrej dystrybucji w Polsce. Nadal nasze hurtownie zachowują się jak sklep z wódką za PRLu. Mamy ale nie damy, albo nie mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...