Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Co do GB. Jak Ci się dobrze kręci to dobrze. Jednak w ocenie większości tego forum najlepszy cena/jakość jest AsRock. Zapewne tak jest i tak samo jak ciebie sentyment i OC trzyma przy GB tak mnie przy Biostarze a innych pewnie przy Asusie.

Asrock to konstrukcje lekko budżetowe. Dobre ale jednak nie tak jak Asus, Gigabyte itd.. Troszkę tak jak kiedyś ECS. Porządna płyta za niewygórowane pieniądze. Ja żadnych sentymentów nie mam. Korzystałem z ECS, Asus, MSI, Asrock, Gigabyte i Chaintech. Najfajniejszą płytą był Asus A7N8X-E, a obecnie Gigabyte GA-MA790GX DS4H. Na pozostałe również nie narzekałem.

 

Co do Phenomów, to myślę, iż AMD jednak selekcjonuje wafel. Lepsze części są dla szybszych układów, a gorsze dla wolniejszych. Tak było od zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda możliwość odblokowania jajek na płycie Gigabyta GA-MA78GM-S2H (rev. 1.1) - http://gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-ma78gm-s2h_11.html . Jest jakaś szansa, czy to tylko ściśle określona grupa płyt? Myślę nad zmianą procka i teraz nie wiem, czy jest sens szukać na tą mobo selekta x2,x3@x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki odblokowania

Mostek południowy SB710 lub SB750 (może także wyższe modele SB8xx dadzą taką opcje?).

Bios umożliwiający odblokowanie, najlepszy do tego celu ma Biostar, także płyty AsRocka umożliwiały odblokowanie, co do Gigabyte też ale nie wiem czy wszystkie a Asus nie daje takiej opcji ale są modowane biosy na różnych forach i można je wgrać i mieć ACC na Asusie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość trochę pogrzebać jeślibym kupował X2 550 BE i wybrać serie która mnie interesuje. Stąd moje pytanie czy są jakieś serie, na których jest większa szansa na 4 rdzenie ? Jest gdzieś jakiś spis serii bardziej podatnych na mod od innych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Z tych każe coś szukać.

 

1. Na ile można go podkręcić z 4 rdzeniami ? Bo z tego co widzę to przy konfiguracji X2 3.8 GHz jest spokojnie osiągalne.

 

2. Czy układ zasilania np. na Gigabyte GA-MA770-UD3 rev. 2 da sobie radę z podkręconymi 4 rdzeniami ?

 

3. Jakie tanie płyty pod AM2+ na standardowym BIOSie pozwalają na odblokowanie dodatkowych rdzeni ? Ja znam takie:

 

Asrocki:

AOD790GX/128M

A790GXH/128M

A790GX/128M

A780GXH/128M

 

a z Gigabyte tak:

GA-MA770-UD3 rev. 2

GA-MA790X-UD3P

 

 

Coś jeszcze tak do 350 zł ? Wiem, ze musi to być przynajmniej SB710. A coś z nVidii ? To ważne, bo mam znajomego w sklepie i jak będzie komuś składał kompa to będzie proponował właśnie tego proca (który swoją drogą nieźle się sprzedaje) i płytę na której będzie można go odblokować. Wtedy ja zanim jeszcze zestaw taki trafi do klienta sobie go "przetestuje" :) Jak się będzie modował to wezmę, a jak nie to pójdzie do klienta :) Za 3-4 razem liczę, że trafie na tego co się moduje, tym bardziej, że będę kazał szukać konkretnych serii.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie da się odblokować na chipsecie 720a.

http://forums.tweaktown.com/f69/ga-ma720-u...0-4-core-32806/

 

Ja jednak nie polecam, miałem to mobo i system nie wstawał a wstaje na SB710 z tym samym x3 na pokładzie.

 

BTW, to co planujecie zrobić, to IMHO świństwo (delikatnie mówiąc).

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu świństwo ? Ludzie tam kupujący nawet nie bawią się w OC, co dopiero w modowanie proca. Dla kogoś takiego fakt, że on się zmoduje lub nie nie ma znaczenia. A jak się selekcjonuje proce to co się robi z tymi co się nie kręcą za dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli klient nie ma pojęcia jak go zmodować ? To co mu po takim co się moduje. Ponadto ja nie będę się bawił w ich selekcje na masową skale i na tym zarabiał. Po prostu sprawdzę kilka sztuk czy się modują i wezmę sobie taki co się moduje.

 

Koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, to co planujecie zrobić, to IMHO świństwo (delikatnie mówiąc).

Już nie przesadzaj przecież nie weźmie sobie wszystkich modowalnych procków tylko jednego dla siebie. Założe się, że sam zrobiłbyś to samo gdybyś tylko mógł ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład nie kupił bym proca odpakowanego, odmówił bym odebrania a odbieram osobiście. Tak się powinno robić. Ale stwierdzenie, że każdy kto kupuje jest leszczem i nie potrafi sobie jednej funkcji w biosie przestawić jest naciągane.

Daleki jestem od potępiania bo to jeden proc ale w bachcompie nie kupował bym zwykłych x3 bo wiem, że nie ma szans na odblokowanie. Odblokowane sprzedają drożej.

 

Ale nie o tym miałem pisać ;)

Są potwierdzone wyniki AMD 7GHz.

dokładnie Phenom II 955 BE na DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumieliście. Po prostu 75 % klientów kupuje tam cały złożony zestaw. Więc by zamontować do kompa proca to trza go wyjąć z pudełka. Następnie prawie każdy chcę by miał on wgrany system i był przetestowany czy wszystko działa OK. Taka osoba na 90 % nie będzie myślała o odblokowywaniu rdzeni. Ktoś kto się zna na OC to kupuje kompa po kawałku i sam sobie go składa. I wtedy przecież nikt mu nie da proca z otworzonym pudelkiem.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pracujesz w takim sklepie to w tym co robisz raczej niema nic złego ;) Typowy Kowalski kupuje kompa złożonego do kupy, włącza go i korzysta. Jednym słowem taki komputer stoi pod biurkiem i nic więcej. A potem cała rodzina korzysta i ma poprostu działać. W większości przypadków osoba lubiąca grzebać przy PC prosi każdą część oddzielnie i wychodzi z nimi w siateczce ze sklepu a potem majsterkuje w domu. W sumie różnie to można interpretować ale przeważnie taka jest rzeczywistość ;]

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ktoś obeznany w temacie każe sobie zestaw złożyć? Skoro taniej może zamówić bebechy online i nieotwierany procesor BOX kupić? Ja bym nigdy nie dał złożyć swojego komputera jakiemuś amatorowi ze sklepu, co uważa, że chłodzenie BOX-owe zawsze jest najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaledwie dzień po premierze procesorów AMD Athlon II X2 240 i 245 na socket AM3, firma AMD wprowadza nowy, "odświeżony" CPU - Phenom II X4 945 z równym TDP 95W.

 

Premiera ta odbyła się bez większych zapowiedzi i szumu medialnego. Nowy X4 945 ma parametry identyczne z poprzednią rewizją - taktowanie 3 GHz, 2MB pamięci cache L2 oraz 6MB cache L3. Najistotniejszą zmianą jest znaczne obniżenie jego TDP - z 125W do 95W. Dzięki temu procesor będzie pracować w nieco niższych temperaturach.

 

Niestety cena nowej wersji Phenom II X4 945 nie poszła w ślady jego TDP - pozostała na niezmiennym poziomie 225$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...