Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę , że Orthosa skończę po około 2-3 godzinach a potem zassam UT3 lub GTA IV i sprawdzę , ale to chyba nie wcześniej jak jutro :) . Wczoraj po odblokowaniu na 4 jajka Orthos wywalał po kilku sekundach , NFSMW włączał się na sekundę no i FOX oraz IE wywalały co chwilkę błąd , a teraz - leci Orthos w tle , odpalone mam dwa fora plus dwie inne strony i nic się nie dzieje :D Mam nadzieję , że będę szczęśliwym posiadaczem stabilnych X4 :)

 

 

 

EDIT

 

No i kupa - nie będę szczęśliwym posiadaczem X4 ... Orthos leciał przez dwie godziny , na 3 rdzeniu wyskoczyło kilkanaście warningów a próba odpalenia AOD spowodowała freeza :( ... Wychodzi na to , że trzeci rdzeń u mnie za skarby świata nie będzie stabilny i nie przeskoczę tego - pozostaje się cieszyć dwoma jajkami na 3.6 GHz - może będzie więcej po zmianie chłodzenia :)

 

 

PS. Jak się wnerwię , to kupię jakiegoś proca X3 i spróbuję odblokować , albo poczekam dłużej i wsadzę PII 955 :]

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupisz proca x3 i bedzie to samo :)

sporobuj softem obnizyc tak tego felernego rdzenia.

No to jestes nie trzecia osobą ale drugą. hehe. W sumie pozostali nie wiem czy az tak testowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawię się jeszcze , ale to już raczej po weekendzie , jak przybędzie lepsze chłodzenie i będzie więcej czasu - pracuję od piątku do poniedziałku i teraz czasu braknie :)

 

 

kupisz proca x3 i bedzie to samo icon_smile3.gif

 

Dlatego biorę też pod uwagę kupno X4 955 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przekroczyć bariery 3.05 GHz.

 

Jestem na razie jeszcze tępy w podkręcaniu.

 

Zmniejszyłem taktowanie pamięci na 667 mhz , dowolotowałem je i to nie pomogło więc nie jest to wina pamięci.

 

Może zmniejszyć mnożnik procka ? Na jaki ?

Dowoltować też kontroler pamięci ?

 

Jadę teraz na napięci 1.35v na procku i standardowym na kontrolerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans.

Nie dam tu gwarancji stabilnej pracy, ale ja na pierwszym lepszym x3 710 na def. spokojnie odpalałem gry na 3,4ghz. na 1.4v 3,6 liczyłem PI (Box).

Byle nie dawać mu z miejsca 1,5v bo to tylko pogorszy sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziki możliwe , że mam wall ( czy jak to tam się zwie ) na 236 mhz na szynie ?

 

3.08 stabilne na 3 i 4 rdzeniach. 3.1 już i na 3 i na 4 niestabilne nawet jak dałem 1.40v.

Znaczy trudno powiedzieć , że nie stabilne bo komp chyba 3 razy próbował się uruchomić na potem pisało że nie może zabotować i trzeba zmienić ustawienia w BIosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdarzył się gdzieś we wrzechświecie takie przypadek ?

 

No to jak to inaczej wytłumaczyć ?

Ale dowoltowanie nic mi nie daje ! Spróbują jeszcze jutro 1.45 dać i może zwiększyć napięcie NB ?

 

Ktoś na forum miał tak, że 3.6 stabilne a tylko choćby 3.61 przy większym napięci i już za nic stabliności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kumpla któremu złożyłem zestaw było to samo, pamięci które robią 1ghz cl4 nie chciały zrobić 800mhz.

Efekt był taki, 3,6ghz i 742mhz na ramie.

Tyle że Gigabyte i x3 710

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj znaleziony link do xtreme :)

Z tego wychodzi ze GPMW i EMPW to totalna kiszka gdzie zdarzają sie pojedyncze egz. robiace stabilne X4.

Potwierdzają to tez moje statystki. APAW, APBW nowa seria? Ciekawe jak w rzeczywistosci sie sprawują X4.

 

EDIT: Na allegro pojawił sie 550BE gdzie sprzedajacy zapewnia stabilne X4, opisuje rowniez problem na asrockach z uruchamianiem kompa z ACC.

A takie asrocki mialy byc super, ze nowe wcielenie asrocka ;) Cale fora polecały.

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Na allegro pojawił sie 550BE gdzie sprzedajacy zapewnia stabilne X4, opisuje rowniez problem na asrockach z uruchamianiem kompa z ACC.

A takie asrocki mialy byc super, ze nowe wcielenie asrocka ;) Cale fora polecały.

Na forach polecieli, bo tam się dało i często było tak, że z 4 płyt tylko Asrock i GB dały radę. Tylko u nas w PL na Arockach sie nie da.

Wszystko wyjdzie w praniu.

Na razie tworzy sie taki mit, że Asrock jak był tak jest teraz shitem. A testowało 5 osób.

 

Kto ma z Asrockiem problem, ten ma ;) ja za to mam Scythe Infinity i (prawdopodobnie) końcówkę sesji - zobaczymy co mój Asrock z PII 940 pokaże. Wkrótce będę szaleć :D (albo i nie :P).

Ty masz chłopie ruchyy...

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Na allegro pojawił sie 550BE gdzie sprzedajacy zapewnia stabilne X4, opisuje rowniez problem na asrockach z uruchamianiem kompa z ACC.

Trzeba przyznać, że się gość postarał przy opisie. Może się ujawni, bo pewnie trochę poczytał PPC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...