Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

podaj nazwe tego lapka, a najlepiej daj linka do niego, bo przelecialem wszystko na dell.co.uk i nie znalazlem takiego SSD ani nic z takim SSD.

Z tego co widze to tyle kosztuje doplata do drugiego SSD 256GB.

 

A jesli faktycznie maja 512GB w ofercie to jest to jak juz wczesniej napisal @Raptor rebrand Kingstona lub Toshiby.

 

pozdro

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też jest to dziwne co do ceny ale mam od nich podaną specyfikacje całego komputera i podaną cene na całość i róznica między zestawem z HDD 640 a SDD 512 ( jedna sztuka 512 ) wychodzi około 3200zł a wiadomo że 640 kosztuje niewielkie pieniądze. Jestto oferta z DELLa, bezpośrednio z ich strony. Nie chce zaśmiecac tematu i wklejać całej specyfikacji komputera bo głównie mi chodzi o to czy za taką kwotę można dostac 512GB SDD a jeśli tak to co to może być bo 3 dni walcze z nimi aby mi podali dokładnie model ale nikt nic nie wie :) Dowiem się jak go dostanę :) Fakt z emoż emają taniej te dyski bo np. do Laptopa za dwie 256 SDD liczyli mi niecałe 700 funtów dopłaty do jakiegoś zwykłego dysku HDD, Ja tam nie mam nic przeciwko aby tanio kupic ale często tanio = byle co.

pozdr. dawmac

Ja znalazłem taka liste http://accessories.us.dell.com/sna/categor...92&~ck=anav

 

Informacje techniczne powalają http://accessories.us.dell.com/sna/product...mp;sku=341-8981

Zastanawia że interface jest tylko Sata 150! Czyżby jakieś relikty przeszłości?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer to desktop, a dysk ma być SSD 512 GB. W konfiguratorze nie można takiego złożyć i przygotowali dla mnie oferte i przesłali mailem. Dzisiaj czekałem cały dzień, pisałem maila itd i NIKT NIC nie wie. Nie wiedzą jaka firma dla Della robi dyski ani jaki model. Dawno bym zamówił ten komputer ale w ciemno dysku SSD 512 to tak trochę nie bardzo.

 

Alienware Area 51 DT Alienware Area 51 Lunar Shadow Standard Desktop Chassis

 

Item Description Quantity Total Price

 

 

Alienware Area 51 Lunar Shadow Standard Desktop Chassis 1 £2,186.40

Intel® Core™ i7 Processor 920 (2.66GHz, 8MB cache, 4.8GT/sec) 1

Genuine Windows® 7 Home Premium 64bit- English 1

1 year of coverage included with your PC 1

No Security/Anti-Virus Protection 1

No Accidental Damage Support 1

Display Not Included 1

6GB 1333MHz (3x2GB) Tri Channel Memory 1

512GB Solid State Drive Non Raid Dual HDD - (2x256GB) 1

1GB ATI® Radeon™ HD 5870 graphics card 1

Alienware Multimedia Keyboard - UK/Irish (QWERTY) 1

Alienware Optical Mouse 1

16X DVD+/- RW Optical Drive (DVD & CD read and write) 1

Alienware Area 51 Resource DVD 1

English - Documentation with UK/Ire Power cord 1

D02AW501 1

19-in-1 Media card reader 1

Alienware Area 51 DT Order - UK 1

AutoMatic Updates : AutoMatic updates - On 1

1 year of coverage included with your PC 1

One free Dell Expert call to help with your PC queries within 60 days of purchase 1

Astral Aqua 1

Alienware Glow Avatar 1

No Headset Required 1

Integrated HDA 7.1 Dolby Digital Audio 1

 

po tej ofercie dostałem zaraz maila:

Subject: RE: Dell

Hi David

We have sent the quote please check.

1)Internal wireless card option is not available.

2)256 GB SSD is not available so we added 512 option.

Regards

Vandana Nalla

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po postawieniu sprawy w sposób > albo dane dysku albo nie zamawiam komputera otrzymałem informacje że dyski będa dwa po 256GB a nie jeden 512 jak twierdziła Pani ze sprzedaży i będą to:

SAMSUNG SSD PB22-J

model > 256GB MLC SSD

Interface > SATA 3,0Gb/s

Hot transfer Rate 300MB/sec

Maximum Sequential Read Rate 220MB/s

Maximum Sequential Write Rate 200MB/s

S.M.A.R.T Suppory YES

MTFB 1,000,000 Hours

 

Co do zakupu akurat w Dell to mi nie zalezy na obudowie i innych estetycznych fajewerkach bo i tak tylko na nim pracuje ale już w Anglii raz kupowałem "składaka" i naprawde nie mają pojęcia o tym :) Jak otworzyłem komputer to ręce i nogi mi opadły np. karta graficzna opierała siemocno o kable połączeniowe dysku twardego co powodowało zwieszanie się komputera przy najmniejszym dotknięciu, wentylator na procesorze musziałem poprawiać bo mial takie luzy ż epo miesiącu to by chyba po całej obudowie latał itd itd. Dlatego wole jakis "firmowy" sprzet bo chociaz jest kogo opierd.. jak coś sie popsuje i można liczyć na jakiekolwiek ewentualne rozpatrzenie reklamacji.

Ciekawostka jeszcze co angileskiego serwisu. Dałem komp do wymiany karty graficznej bo się straszliwie grzała to w serwisie dołożyli mi dysk za który musiałem zapąłcić bo nie szło na tamtym sterowników zainstalowac od nowej karty :)

 

Prosze o kilka zdań na temat tych dysków SSD Samsunga.

 

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do braku pojęcia to może faktycznie tak jest. Ja zamawiałem części tutaj http://www.overclockers.co.uk/productlist.php?groupid=43 i wydają się kompetentni chociaż pan sales man porażał niewiedzą :lol: Składają różne konfiguracje, podkręcone i nie, więc może warto rozważyć :wink:

 

Co do dysków, to PB22-J nie należy do wybitnych wynalazków. Nie jest to zamulony staroć, ale ma kilka bolączek i kontroler również nie należy do najwydajniejszych, ale za to próbuję bronić się ceną :)

 

Dalej podtrzymuję swoje zdanie, że kupno tego Dell'a to nieporozumienie. Konfiguracja nie najmocniejsza i dodatkowo dyski nie najszybsze/najlepsze. :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do braku pojęcia to może faktycznie tak jest. Ja zamawiałem części tutaj http://www.overclockers.co.uk/productlist.php?groupid=43 i wydają się kompetentni chociaż pan sales man porażał niewiedzą :lol: Składają różne konfiguracje, podkręcone i nie, więc może warto rozważyć :wink:

 

Co do dysków, to PB22-J nie należy do wybitnych wynalazków. Nie jest to zamulony staroć, ale ma kilka bolączek i kontroler również nie należy do najwydajniejszych, ale za to próbuję bronić się ceną :)

 

Dalej podtrzymuję swoje zdanie, że kupno tego Dell'a to nieporozumienie. Konfiguracja nie najmocniejsza i dodatkowo dyski nie najszybsze/najlepsze. :) pzdr

Taki urok jak kupuje się komputer z dużej firmy, zawsze mają jakieś stany magazynowe któr się stażeją w błyskawicznym tempie :) i nie są w stanie nadążyć za nowościami i non stop miec najświeższą oferte. Mi zalezy najbardziej na stabilności systemu, aby sie nie resteował, nie zawieszął a po 12 godzinach pracy nie chodził jak komputer z przed 15 lat. Teraz jedna z niepsodzianek to np. prześlcie karty w tryb uspienia i nie pomaga nawet restart komputera tylko trzeba wyciagnąc i wsadzić karte grafiki ponownie a jest to naprawde wqu... jak ma sie otwarte 12 okien i przetwarza informacje i nagle ciemno :) Dlatego zalezy mi na stabilnym klamocie a że na firmę to mogę wydac troszkę na jakies tam nowinki techniczne. Gdyby w UK można było kupic stabilnego składaka to bym to zrobił ale miekszkając w tym kraju parę lat wiem że to niemożliwe :)

 

Można przyjąć że te dyski to jak w tej cenie to mozna ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Nie wymagam najlepszych notowań w programach testujących. Czesto musze aktualizowac moje sklepy internetowe i dodawac zdjęcia a mam ich na dysku chyab już tysiące i np teraz wyszukiwanie zdjeć i katalogów z nazwą FLEXI zajmuje z 5 minut i mam nadzieje że będzie lepiej. Są to pliki po 300 - 600kb ( zdjecia ) i tylko zalezy mi an szybkim dostępie abym mógł szybko dodawac zdjecia z dysku. Po za tymi plikami mam jeszcze windows, Office i program antywirusoway i to wszystko. Karta grafiki taka bo pracuje na monitorze 30cali 2560/1600 i czesto mam otwarte kilkadziesiąt okien tak więc nie potrzebuje jakiegoś wyjątkowo wydajnego komputera.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w UK można było kupic stabilnego składaka to bym to zrobił ale miekszkając w tym kraju parę lat wiem że to niemożliwe :)

Sekundka, kupujesz kompa stacjonarnego??

To kup sobie samemu części komputerowe i złóż samemu/daj znajomemu do złożenia ?? I po problemie.... Do tego włożysz sobie 1TB HDD i Intelowskie 80GB Intela i wyjdzie ci i lepiej i taniej.... RAID na samsungach?? Wtf? Skończy się na tym że uzywając zintegrowanego kontrolera dysków tylko zmniejszysz wydajność tych dysków spiętych w RAID. Za te pieniądze (3,2tyś) to możesz kupić zaawansowany kontroler dysków + 2 albo 3 Intele 80gB i miałbyś realną wydajność ponad 800mB/s... Totalny bezsens.

A jak laptopa... to szukaj dobrej firmy, bo szukając w mainstreamowym i "dla casuali" DELLu nie znajdziesz profesjonalizmu ani szerokiej i dobrej oferty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundka, kupujesz kompa stacjonarnego??

To kup sobie samemu części komputerowe i złóż samemu/daj znajomemu do złożenia ?? I po problemie.... Do tego włożysz sobie 1TB HDD i Intelowskie 80GB Intela i wyjdzie ci i lepiej i taniej.... RAID na samsungach?? Wtf? Skończy się na tym że uzywając zintegrowanego kontrolera dysków tylko zmniejszysz wydajność tych dysków spiętych w RAID. Za te pieniądze (3,2tyś) to możesz kupić zaawansowany kontroler dysków + 2 albo 3 Intele 80gB i miałbyś realną wydajność ponad 800mB/s... Totalny bezsens.

A jak laptopa... to szukaj dobrej firmy, bo szukając w mainstreamowym i "dla casuali" DELLu nie znajdziesz profesjonalizmu ani szerokiej i dobrej oferty...

ma być desktop. !TB mi nie potrzebny bo teraz wszystkie dyski razem z systemem i ze śmieciami zajmują z 200GB. Raid nie będzi ena SSD, będa dwa oddzielne dyski bo z tego co się orientowałem to RAID na SSD pogarsza wydajność.

Komputera nie złoże sam bo brak wiedzy i czasu na jej zdobycie w takim stopniu aby się tego podjąć. Komputerki składałem jakiś czas temu ale człowiek się starzeje a technika idzie do przodu :) Znajomego tez nie mam co by się tego podjoł a bardzo mi zalezy na stabilnym komputerze.

Czy te samsungi sa naprawde takie złe ? Trochę po sieci poszukąłem i nie mają tragicznych opinii ale chetnie bym usłyszął zdjanie osoby która miała z nimi bezpośredni kontakt.

pozdr. Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma być desktop. !TB mi nie potrzebny bo teraz wszystkie dyski razem z systemem i ze śmieciami zajmują z 200GB. Raid nie będzi ena SSD, będa dwa oddzielne dyski bo z tego co się orientowałem to RAID na SSD pogarsza wydajność.

Komputera nie złoże sam bo brak wiedzy i czasu na jej zdobycie w takim stopniu aby się tego podjąć. Komputerki składałem jakiś czas temu ale człowiek się starzeje a technika idzie do przodu :)

Błędy logiczne, jeden za drugim, i do tego wypierasz się.

Posłuchaj uważnie. Samsungi co ci oferują to dwie sztuki po 256gB każda, co daje nam 512gB powierzchni dyskowej = połowę terabajta. Płacisz za te 512gB ok. 3200zł.

Za 3200zł kupujesz tradycyjny dysk twardy 1TB i do tego 80gB dysk SSD na system - nie dość że za mniejszą, o wiele mniejszą cenę masz nawet większą wydajność - ponieważ SSD spięte (DELL nie jest profesjonalną firmą i założe się iż nie ma w rozsądnej cenie opcji kupienia dobrego kontrolera) w RAID na kontrolerze zintegrowanym na płycie głównej tracą na wydajności (czyt. SPOWALNIA CI TO KOMPA) - i większą pojemność na cokolwiek byś nie chciał.

 

A składanie kompa... składałeś kiedyś? To teraz jeszcze łatwiejsze to jest. Nie graj debila, bierzesz obudowę, śrubokręt, wiesz że masz podkładkami gumowymi izolować śruby i lecisz z tym. Nie potrzeba do tego żadnej wiedzy ani studiów czy nawet osoby ci pomagającej - co najwyżej pastę od procesora będziesz musiał nałożyć - wejdziesz na YT czy wklepiesz w google i od razu ci wyskoczy parenaście poradników krok po kroku jak to zrobić.

 

A ostatecznie? Skoro naprawdę tak leniwy jesteś ( i grasz głupa, bo nie wierzę że facet nie potrafi złożyć samemu kompa, tak samo jak nie wierzę że przugłupi człowiek nie potrzebuje poradnika jak korzystać z pilota telewizyjnego), to bierzesz jakiegokolwiek nastolatka z okolicy aby ci za nie wiem 50 funciaków czy 100 złożył PCta albo jakiegoś znajomego prosisz aby to zrobił... No co to za problem? Nie mówiąc o tym, że zamawiając sobie samemu części komputerowe w tradycyjnym sklepie komputerowym (czyt. z częściami komputerowymi[ad.1.: gdzie części i podzespoły wychodzą sumarycznie o wiele wieeleee taniej niż w DELLu czy innym g.... przez co za tą samą cenę możesz mieć o wiele wydajniejszy komputer]) jest opcja aby to sklep ci złożył komputer.... Więc uzasadnij mi, po jaką cholerę przepłacać w DELLu skoro możesz o wiele taniej samemu sobie złożyć kompa? Gwarancja? Argument od razu odpada, wszystkie podzespoły komputerowe są chronione ustawową gwarancją, w przypadku UK na półtora roku....

 

Więc. Zajrzyj do komputera którego ty teraz używasz, i oceń czy dałbyś radę sam takiego złożyć... Niezależnie od tego czy umiesz czy nie, to leć do jakiegoś sklepu gdzie możesz kupić podzespoły komputerowe, składaj zamówienie na ekstra-lepszego kompa i zapłać za złożenie go przez ten sklep.... Albo popytaj się wśród znajomych czy ktoś nie "jest w temacie" i czy złożyłby ci tego PCta, albo popatrz w swojej okolicy czy masz jakiegoś nastolatka i zaproponuj mu złożenie PC za psie pieniądze. No, i masz rezultat - za mniejszą cenę byś miał o wiele lepszy komputer. W tym i podsystem dyskowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wszystko sie zgadza i nie wykluczone że złożył bym ajkiegoś tam klamota ale pracuje po 12 - 16 godizn na dzień a czesto jestem tak zry... że po piwie na stojaco zasypiam :) Mój PC jest rozbebeszony bo ciągle się coś psuje i ostatnio musiałem mu wiatrak wsadzić 30cm bo karta jest tak gorąca że dotknąć jej nie można i się wiesza.

Pomyslę o Twojej uwadze i niewykluczone że może tak zrobię ale wracajac do tematu bo nurtje mnie jedno ciągle pytanie:

za dysk 500GB zapłacę prawie nic :) a za 512GB SSD około 1100 funtów czyli tyle co fajne wakacje :)

Prosze niech ktoś napisze mi szczerze czy WARTO czy różnica jest odczuwalna i czy w moim przypadku ma to sens bo:

1. gier praktycznie zero na PC , czasami jakas fajna strategia bo na konsole nie ma nic :)

2. praca z word, exel , maile i internet - z 10 okien exel / word i z 30 okien internet

3. praca z plikami ( zdjęcia ) około 1000-1500 sztuk dodawanie do aukcji itp itd.

4. praca z monitorem 30" Dell w rozdzielczości 2560/1600

To wszystko.

 

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wszystko sie zgadza i nie wykluczone że złożył bym ajkiegoś tam klamota ale pracuje po 12 - 16 godizn na dzień a czesto jestem tak zry... że po piwie na stojaco zasypiam :) Mój PC jest rozbebeszony bo ciągle się coś psuje i ostatnio musiałem mu wiatrak wsadzić 30cm bo karta jest tak gorąca że dotknąć jej nie można i się wiesza.

Pomyslę o Twojej uwadze i niewykluczone że może tak zrobię ale wracajac do tematu bo nurtje mnie jedno ciągle pytanie:

za dysk 500GB zapłacę prawie nic :) a za 512GB SSD około 1100 funtów czyli tyle co fajne wakacje :)

Prosze niech ktoś napisze mi szczerze czy WARTO czy różnica jest odczuwalna i czy w moim przypadku ma to sens bo:

1. gier praktycznie zero na PC , czasami jakas fajna strategia bo na konsole nie ma nic :)

2. praca z word, exel , maile i internet - z 10 okien exel / word i z 30 okien internet

3. praca z plikami ( zdjęcia ) około 1000-1500 sztuk dodawanie do aukcji itp itd.

4. praca z monitorem 30" Dell w rozdzielczości 2560/1600

To wszystko.

 

pozdr. dawmac

 

Jak dla mnie to nie warto upierasz się na 512gb SSD, po co inwestować takie pieniądze jak i tak maja wejść nowe standardy USB3.0 i SATA 3 wiec inwestowanie kupę pieniędzy a za 3mies będzie nowy standard to w ogóle, ale jak chcesz wywalać pieniądze to lepiej sobie kupić 3x Intel SSD 160GB podłączyć je w raid 0 i jeszcze kupić kontroler na pci-express, a tak samo kupować jeden monitor to kup 2 mniejsze podłączysz podzielisz i pracować będzie lepiej jak piszesz ze nie wykonujesz jakiś operacji skomplikowanych jak byś robił grafikę czy projektował w AutoCAD no to tak, ale i tez by się 2 monitory przydały lepiej się zastanów, bo potem to tylko rozczarowanie będzie czasami nie liczy się cena ilość tylko jakość i wygoda pracy wiem bo sam pracuje w Photoshopie i AutoCAD teraz 2010 i to w dodatku na notebooku wiec zainwestowałem w SSD tylko ze muszę podłączać go do 2 monitorów co by się lepiej pracowało

 

decyzja twoja ale dla mnie to jest zaj.... nierozsądne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie warto upierasz się na 512gb SSD, po co inwestować takie pieniądze jak i tak maja wejść nowe standardy USB3.0 i SATA 3 wiec inwestowanie kupę pieniędzy a za 3mies będzie nowy standard to w ogóle, ale jak chcesz wywalać pieniądze to lepiej sobie kupić 3x Intel SSD 160GB podłączyć je w raid 0 i jeszcze kupić kontroler na pci-express, a tak samo kupować jeden monitor to kup 2 mniejsze podłączysz podzielisz i pracować będzie lepiej jak piszesz ze nie wykonujesz jakiś operacji skomplikowanych jak byś robił grafikę czy projektował w AutoCAD no to tak, ale i tez by się 2 monitory przydały lepiej się zastanów, bo potem to tylko rozczarowanie będzie czasami nie liczy się cena ilość tylko jakość i wygoda pracy wiem bo sam pracuje w Photoshopie i AutoCAD teraz 2010 i to w dodatku na notebooku wiec zainwestowałem w SSD tylko ze muszę podłączać go do 2 monitorów co by się lepiej pracowało

 

decyzja twoja ale dla mnie to jest zaj.... nierozsądne

moniotor 30 cali mam od roku i był to najlepszy zakup. Miałem dwa moniotory ale szyja mnie bolała od kręcenia głową gdzie co jest :) no i dużo więcej miejsca na biurku zajmują.

Co do nowych technologi to sa i bedą zawsze i nigdy się ich nie dogoni. Zakup nowego kompa to zawsze strata ale to jest nażędzie do pracy i ma na siebie zarobić a jesli poprawi mi komfort pracy i pozwoli zrobić więcej w krótszym czasie to będe miał go więcej dla rodziny a to tez duży plus.

Bardzo prosze o info od osób które się przesiadły na SSD czy warto było.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrobisz jak kupisz intela 80 Gb na system i programy oraz jakis dobry HDD WD czy Samsung na magazyn.

 

"Bardzo prosze o info od osób które się przesiadły na SSD czy warto było." - fantastyczna sprawa polecam komputer dostaje dużego kopa naprawdę jest kolosalna różnica

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moniotor 30 cali mam od roku i był to najlepszy zakup. Miałem dwa moniotory ale szyja mnie bolała od kręcenia głową gdzie co jest :) no i dużo więcej miejsca na biurku zajmują.

Co do nowych technologi to sa i bedą zawsze i nigdy się ich nie dogoni. Zakup nowego kompa to zawsze strata ale to jest nażędzie do pracy i ma na siebie zarobić a jesli poprawi mi komfort pracy i pozwoli zrobić więcej w krótszym czasie to będe miał go więcej dla rodziny a to tez duży plus.

Bardzo prosze o info od osób które się przesiadły na SSD czy warto było.

pozdr. dawmac

 

tak warto posiadam Intel 160GB G2 różnica w starcie systemu, zamykaniu, otwieraniu aplikacji itd jest ogromna wcześniej miałem Toshibę 320gd 5400obr wiec skok był ogromny wystarczyło z pendriva instalować Windows (7) to już różnica kolosalna to przy pierwszych chwilach a potem przy instalacji np Photoshopa się poczuło co elektronika potrafi no i ten czas na baterii Intel pobiera najmniej energii wiec same + minusów nie widzę

 

mój notebook przyspieszył tak jak bym miał mocniejszy CPU,RAM, wiec czasami lepiej zainwestować w SSD niż więcej ramu czy mocniejszy CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, o takie informacje mi właśnie chodziło :) od osób które pracują na dyskach SSD. Ja kupie jedną 512 i jak tylko dostanę komputer to chetnie się podziele wrażeniami.

Jak ktos jeszcz emoże coś od siebie napisac jaka jest różnica między np tradycyjnym HDD a SSD podczas otwierania katalogów czy np wyszukiwaniu jakiegoś pliku gdzie komputer ma do przeszukania cały dysk z 200GB to było by super.

pozdr. i dzięki za info

dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, o takie informacje mi właśnie chodziło :) od osób które pracują na dyskach SSD. Ja kupie jedną 512 i jak tylko dostanę komputer to chetnie się podziele wrażeniami.

Jak ktos jeszcz emoże coś od siebie napisac jaka jest różnica między np tradycyjnym HDD a SSD podczas otwierania katalogów czy np wyszukiwaniu jakiegoś pliku gdzie komputer ma do przeszukania cały dysk z 200GB to było by super.

pozdr. i dzięki za info

dawmac

To ja ci poradzę jeszcze lepiej.

Kup 80GB SSD Intela na dysk systemowy i dokumenty, i 1TB tradycyjnego HDD na przestrzeń dyskową - typu, filmy, backup danych, ściąganie plików..

I wydasz 1/3 tych 1100 funtów, wakacyjnych pieniążków.

EDIT: Otwieranie folderów? Natychmiastowe. Nawet jeśli coś w tle robisz ;] Wyszukiwanie? Szybsze. Instalacja? Szybsza. Wszystko szybsze, i nie ma kolejkowej realizacji odczytu - możesz uruchamiać wiele aplikacji naraz bezproblemowo, natychmiast, od ręki.

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, o takie informacje mi właśnie chodziło :) od osób które pracują na dyskach SSD. Ja kupie jedną 512 i jak tylko dostanę komputer to chetnie się podziele wrażeniami.

Jak ktos jeszcz emoże coś od siebie napisac jaka jest różnica między np tradycyjnym HDD a SSD podczas otwierania katalogów czy np wyszukiwaniu jakiegoś pliku gdzie komputer ma do przeszukania cały dysk z 200GB to było by super.

pozdr. i dzięki za info

dawmac

Różnica jest gigantyczna. Otwieranie i wyszukiwanie plików to najmcniejsze strony SSD. Ale zdecydowanie kupowanie 512 czy 2x256 do tych zadań co piszesz to kompletny bezsens!

Proponowane Intele lub nawet OCZ Agility byłyby znacznie lepszym wyborem.

Korzystanie z usług Della tez uważam za przynajmniej nie trafione. Dziwi mnie że nie masz nikogo wokół kompetentnego do zbudowania Ci tego.

Nazywanie "składakiem" jest troche krzywdzące, przecież wszystkie komputery są składane (dell ani żadna inna firma nie produkuje kompa w całości).

Tymbardziej że taki komputer jest zwykle przynajmniej kilkanaście procent lepszy/wydajniejszy od tych "markowych" gdzie wciska się tanie komponenty...

 

Żałuje że nie mieszkamy bliżej chętnie bym Ci pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ArreatPL , zapewne masz racje i może mnie w końcu przekonasz :) 1TB mi nie potrzebny ( nie ściągam filmów / musyki itd ) a wszystkei moje dane to z 200GB i przez najblizsze rok, dwa powiększą sie o 20 - 50GB ale rozumię sens wypowiedzi. Dzieki. Sprawa do przemyślenia.

 

rafa no niestety w UK nie znam nikogo komu bym powierzył składanie komputera. Odwiedzałem nie jeden serwis / sklep i naprawde takich oszołomów to ze świeca szukac jak tutaj. Mozna by ksiązkę napisac o ich poziomie wiedzy na temat PC a najlepiej wpaść do PC WORD do działu technicznego i zadać kilak pytań, podstawowych ( np. Zostawiłem laptopa na noc włączonego a on sam ściagnął sobie aktualizacje po której po 3 - 5 minutach pracy się resetował i tak w nieskończoność. Nie wiedziałem ż eto przez tą aktualizacje i pojechałem do magików a oni że PADŁ BIOS i musze zostawić komputer do naprawy i starce dane itd idt , pojechałem do serwisu takiego zwykłego i stwierdzono że wina karty graficznej i mi moga wymienic a na infolini HP Pan twierdził że KOMPUTERA NIE PRZYJMĄ DO NAPRAWY bo on przez telefon mi poda co jest nie tak bo na pewno prądu mu brakło i się bios zwiesił. Po kilku godiznach w sieci znalazłem przyczyne na jakimś forum i odinstalowałem tą aktualizacje i jest ok do dzisiaj ) Tak to wyglada w UK dlatego tak boje się składaków. Jak byś zobaczyl mój aktualny komputer to byś chyab umarł :) Bez obudowy, wiatrak 30cm, odłączone DVD, CD, czytnik kart i wypiete starsze dyski bo kable dali tak krótkie że i tak sciągle się chyab jakies zwarcia robiły bo się same napedy otwierały, zwieszały sie co chwila, czytnik kart po włożeniu kartu uważał że wsadziłęm ich z 10 itd itp :) ale się kreci i działa a jakies dwa lata temu jak kupowałem to był hi end :) i córka go dostanie do zabawy :) Chetnie bym powierzył komuś złożenie komputera ale z PL nikt nie chce mi wystawić faktury z VAT 0% eksportowej na moja angielską firme a do Angli jeżdz aod mnie tylko auta 55m3 i strach komputer na auto ładowac a kierowcy tez nie bardzo powierzyć i dlatego musze tutaj kombinować. Z ciekaowści wysłałem zapytania o podobną konfiguracje do kilku innych firm i porównam ceny.

 

Zapomniałem o jednej sprawie jeszcze. Mam w ciągu roku około 20,000 maili otrzymanych i czesto sa to maile po 1MB - 2MB; wysłanych tyle samo i czesto musze w nich "grzebać" i to trwa i trwa ale nie wiem czy SSD coś pomoże.

 

pozdr i dzięki za zainteresowanie

dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawmac żeby FV z 0 vatem wystawić musi być dokument ze części opuściły terytorium polski czyli np. kurierem trzeba by wysłać i dopiąć list przewozowy do fv - inaczej urząd skarbowy sie doczepi.

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawmac żeby FV z 0 vatem wystawić musi być dokument ze części opuściły terytorium polski czyli np. kurierem trzeba by wysłać i dopiąć list przewozowy do fv - inaczej urząd skarbowy sie doczepi.

ja wiem bo woże towary z PL do UK ale nie sa to tak drogie i delikatne żeczy jak PC. Normalnie to starcza oświadczenie odbiorcy że towary przyjęto za granicą i jakaś tam CMRka.

 

pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ArreatPL , zapewne masz racje i może mnie w końcu przekonasz :) 1TB mi nie potrzebny ( nie ściągam filmów / musyki itd ) a wszystkei moje dane to z 200GB i przez najblizsze rok, dwa powiększą sie o 20 - 50GB ale rozumię sens wypowiedzi. Dzieki. Sprawa do przemyślenia.

 

Zapomniałem o jednej sprawie jeszcze. Mam w ciągu roku około 20,000 maili otrzymanych i czesto sa to maile po 1MB - 2MB; wysłanych tyle samo i czesto musze w nich "grzebać" i to trwa i trwa ale nie wiem czy SSD coś pomoże.

 

pozdr i dzięki za zainteresowanie

dawmac

;]

zależy jakiego programu do przeglądania maili używasz, ale generalnie zauważysz drastyczną poprawę wczytywania.. zresztą, myślę że ten

oraz ten

,... i możesz poszukać jeszcze wiele ciekawych testów (np. uruchamianie 50 aplikacji naraz)

I tak, na pewno poczujesz ogromną róznicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naogladałem się tych filmików już dawno dlatego po cześci tak "napaliłem" się na SDD :)

Powiedzcie mi prosze czy pomijając kwestie finansową zakup 512GB SSD to zły pomysł, czy jakakolwiek inna konfiguracja będzie szybsza ( myśląc o HDD/ SSD ) ?

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jak juz sie tak uparles na komputer firmowy (DELL) to kup go ale w wersji z najtanszym dyskiem HDD, a do tego dokup przykladowo 2x SSD intel 160GB. Jestem pewny ze z podlaczeniem dyskow nie bedziesz mial problemu, bo to chyba najprostrza rzecz jaka mozna zrobic, a czasowo to jest kilka minut. cenowo wyjdzie znacznie taniej i wydajnosciowo znacznie lepiej w porownaniu do SSD Samsunga

cena 1x samsung 256GB w dellu=2x intel 160GB w hurcie np. tu http://www.scan.ie/Products/160GB-Intel-SS...rite-70MB-s-OEM

a najlepiej tu http://www.dabs.com/products/intel-x25-m-1...10000-363980000

Pozdro

 

edit:

 

jak sie dokladnie przyjrzec temu kompowi i liczac poszczegolne podzespoly to skladajac samemu nie wychodzi duzo taniej. trzeba jeszcze wziac pod uwage ze 2100funtow ten zestaw kosztuje z jednym SSD a nie z dwoma. ktos dal babola. z jednym HDD 640GB wychodzi 1750. Wg moich wyliczen za posczegolne podzespoly + soft wychodzi co najmniej 1600 euro. wiec roznica nie jest jakas porazajaca. nie wiem czy ktos zwrocil uwage ale w zestawie jest wodne chlodzenie.

post-175133-1266367931_thumb.jpg

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2100 jest netto z dwoma dyskami samsunga 2 x 256GB (+ VAT 17,5% ). Ja sprawdzałem ceny poszczególnych podzespołów i nie wychodzi mnie dużo taniej jak bym sam to składał. 100 - 200 funtów to żadne pieniądze licząc mój czas, siedzenie i kupowanie po sklepach interenetowych, składanie itd itd. Nie mam na to poprostu czasu bo w tym czasie zarobie dużo więcej niz różnica w cenie :) Tak bardzo odradzacie dyski samsunga a w jakiś tam testach nie wypadają dużo gorzej od Intela a czasami są lepsze ( oczywiście w teorii i w testach ). Powiedzcie mi prosze czy dyski samsunga sa np. 20% gorsze od intela lub jakąkolwiek inna wartosć np. że dysk samsunga wytrzyma rok a intela 3 lata, cokolwiek :) Chce pomęczyć jeszzce Della o lepsza cene i jak warto to o inne dyski / dysk 512.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2100 jest netto z dwoma dyskami samsunga 2 x 256GB (+ VAT 17,5% ). Ja sprawdzałem ceny poszczególnych podzespołów i nie wychodzi mnie dużo taniej jak bym sam to składał. 100 - 200 funtów to żadne pieniądze licząc mój czas, siedzenie i kupowanie po sklepach interenetowych, składanie itd itd. Nie mam na to poprostu czasu bo w tym czasie zarobie dużo więcej niz różnica w cenie :) Tak bardzo odradzacie dyski samsunga a w jakiś tam testach nie wypadają dużo gorzej od Intela a czasami są lepsze ( oczywiście w teorii i w testach ). Powiedzcie mi prosze czy dyski samsunga sa np. 20% gorsze od intela lub jakąkolwiek inna wartosć np. że dysk samsunga wytrzyma rok a intela 3 lata, cokolwiek :) Chce pomęczyć jeszzce Della o lepsza cene i jak warto to o inne dyski / dysk 512.

pozdr. dawmac

HMm.

Sprawa jest bardzo prosta - kontroler Samsunga po prostu jest starszej generacji, i nie obsługuje technologii TRIM - w szybszym czasie dysk zacznie o wiele wolniej dzialac, do tego ciezej sobie radzi z obciazeniem (otwieranie paru aplikacji naraz, przelaczanie aplikacji) i szybciej się zużyje (vide:TRIM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...