Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od kilku dni Intela 40GB X25-V i martwi mnie trochę wykres odczytu z HD Tune...

 

Co wy na to ? Jest się czym martwić ?

Wszystko super miałem identycznie na kingstonie swoim to tylko i wylacznie sprawa systemowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni Intela 40GB X25-V i martwi mnie trochę wykres odczytu z HD Tune...

 

Co wy na to ? Jest się czym martwić ?.

Trzeba robic testy na systemie spod innego dysku. Wtedy ssd jest widziany osobno i nie dotycza go uslugi systemowe ktore maja wplyw na benchmark.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledze temat czytam i tak dodam od siebie

 

w moim Intelu 160gb G2 było tak wsadziłem płytkę z Windows 7 X64 i tez przy kopiowaniu plików nic się nie działo wisiał cały czas na 0% wiec zgrałem na pendrive (16gb 30mb/s) i zainstalowałem z niego przynajmniej instalował się z 10min trwało to kosmicznie szybko hehe

 

co do tych przycięć po przewaleniu z mojego starego HDD 320GB, który wylądował w zewnętrznej kieszeni plików nastąpiło owe przycięcie po prostu kursor się przycinał przez jakieś 5s nie wiem pewnie komórki się docierały teraz działa super w poprzednim tygodniu aktywowałem Frimeware i Przybyło parę mb w odczycie

co do spadku wydajności odczytu czasami jak moja Toshiba A305 podziała parę dni to prędkość odczytu spada z 266mb na 232mb, ale wystarczy kompa zrestartować, uśpić i wszystko wraca do normy oczywiście zapisywanie plików w trakcie ściągania odbywa się na zwykły HDD wiec download mam 1mb/s wiec ssd nie będę katował

 

 

użytkownika misfit martwi HD Tune ja w tym benchmarku mam jeszcze większe skoki a np. w innych czegoś takiego nie mam wiec tym się nie przejmuje

 

Windows 7 pisałem bodajże w swoim pierwszym poście system nie dostosowuje się do SSD, o czym pisano praktycznie jedynie, co sam wyłączył to readyboost tak jak bym wcześniej nie czytał nic o SSD to bym miał włączony defragmentator i inne ustrojstwa

Naprawiam notebooki i jak włączę nie jeden z mocniejsza konfiguracja to działa wolniej od mojego hehe wiec źle nie jest ostatnio dostaje modele nawet z core i7 ale posiadają zwykle HDD i działają o wiele wolniej wiec nie ma, co tez inwestować w jakieś procesory 4rdzeniowe czy 6gb ram lepiej te pieniądze przeznaczyć nawet na malo pojemny SSD np. 80gb Intela sam gdybym miał możliwość kupiłbym jeszcze jeden tylko ze producent mojego notebooka dal kieszeń na drugi HDD tylko zapomniał o daniu złącza zostawił tylko otwory wiec jak bym dostał takowe złącze to bym wlutował no, ale znaleźć nie mogę Nigdzie wiec to jest inna inszość 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana firmware na dysku SSD powoduje wymazanie danych ? Chcę zmienić firmware w moim Samsungu z VBM19D1Q (Dell) na VBM19C1Q (Corsair) aby zyskać TRIM.

Zależy od wersji firmware. Jedne kasują a inne nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyzby Kingstony 40GB znikaly ze sklepow?

Ciezko teraz dostac, same wersje 64GB...

 

Czesto slyszy sie, ze SSD na W7 dopiero pracuje wydajnie.

A co jesli mam XP, system oryginalny, nie chce kupowac dysku i do tego od razu nowego systemu, poza tym przywiazany jestem do XP za sprawa oprogramowania i sprzetu ktory ciezko pod w7 dziala.

 

 

Ma ktos taki dysk na XP?

Jak wrazenia po przesiadce ze zwyklego HDD na SSD pod XP?

Tez jest ogromna roznica?

 

XP nie zabije szybciej SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyzby Kingstony 40GB znikaly ze sklepow?

Ciezko teraz dostac, same wersje 64GB...

 

Czesto slyszy sie, ze SSD na W7 dopiero pracuje wydajnie.

A co jesli mam XP, system oryginalny, nie chce kupowac dysku i do tego od razu nowego systemu, poza tym przywiazany jestem do XP za sprawa oprogramowania i sprzetu ktory ciezko pod w7 dziala.

 

 

Ma ktos taki dysk na XP?

Jak wrazenia po przesiadce ze zwyklego HDD na SSD pod XP?

Tez jest ogromna roznica?

 

XP nie zabije szybciej SSD?

 

z pewnością będzie pracował wolniej lecz nie powinieneś tego odczuc bo czas dostepu jest na poziomie 0,1 lub 0,2

można niektóre procesy wyłączyć jak indeksowanie, defragmentator, pagefile itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale roznica na XP wzgledem zwyklego HDD bedzie rowniez ogromna? (F1 640GB)

A co z dostepnoscia?

 

Czy jesli dysk powiedzmy po dwoch latach padnie ze wzgledu na zbyt wielka ilosc zapisow to producent uzna gwarancje czy powie: sorry stary ale za czesto zapisywales, wiedziales o cyklach zapisu, kup nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnic pomiędzy systemami, tylko więcej trzeba ręcznie ustawić pod XP. Przede wszystkim odpowiednio sformatować, reszta jest na pierwszej stronie...

Nie szukaj Kingstona tylko kup Intela 40GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że gw uzna, bo od tego jest gwara. Poza tym HDD Ci nie padnie po 2 latach :P

 

A na XP nic wolniej nie będzie działało, po prostu nie będzie Ci działał TRIM i sam ręcznie będziesz musiał co jakiś czas dysk czyścić, żeby przywrócić wydajność. Na W7 tego nie musisz robić, bo hdd wspierający TRIM sam to robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że gw uzna, bo od tego jest gwara. Poza tym HDD Ci nie padnie po 2 latach :P

 

A na XP nic wolniej nie będzie działało, po prostu nie będzie Ci działał TRIM i sam ręcznie będziesz musiał co jakiś czas dysk czyścić, żeby przywrócić wydajność. Na W7 tego nie musisz robić, bo hdd wspierający TRIM sam to robi.

 

to dla czego jest różnica w odczycie miedzy Vista a Siódemka ?

 

takie coś znalazłem nie było jeszcze win7

 

"napędy SSD obsługuje najefektywniej... system Windows 2000, uzyskując od 5 do 8% lepsze wyniki niż takie systemy operacyjne, jak Linux, Mac OS X, Vista i Windows XP" a dzieje się bo Windows 2000 nie ma aplikacji działających w tle ciekawe jak wypadał by Windows 98 o ile dało by się go tam wsadzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiecie jednak dla mnie przy XP to lepszy Kingston. Trimu i tak nie bede uzywal, a cena jest znaczaco nizsza.

No tylko czy jeszcze sie pojawia?

 

 

A taka konstrukcja warta zachodu?

http://www.allegro.pl/item908503536_patrio...d_2_5_32gb.html

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem Kingstona 40GB w e-planet.pl za 352 zł, więc możesz ich zapytać czy jeszcze mają / będą mieć.

 

Chociaż jak tak patrzę to już poznikały ze skąpców czy innych ceneo, więc chyba producent zdecydował się je ubić bo za dobre i za tanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyzby Kingstony 40GB znikaly ze sklepow?

Ciezko teraz dostac, same wersje 64GB...

 

Czesto slyszy sie, ze SSD na W7 dopiero pracuje wydajnie.

A co jesli mam XP, system oryginalny, nie chce kupowac dysku i do tego od razu nowego systemu, poza tym przywiazany jestem do XP za sprawa oprogramowania i sprzetu ktory ciezko pod w7 dziala.

 

 

Ma ktos taki dysk na XP?

Jak wrazenia po przesiadce ze zwyklego HDD na SSD pod XP?

Tez jest ogromna roznica?

 

XP nie zabije szybciej SSD?

Ja używam XP na Vertexie od czerwca 2009 roku. Wszystko śmiga wyśmienicie, jak rakieta. Żaden HDD nie ma porównania. SSD jako dysk systemowy nadaje się wyśmienicie, błyskawiczne działanie głównie zależy od czasu dostępu, a ten w ssd jest natychmiastowy. Jak chcesz używać pod xp, to musisz ręcznie wyłączyć kilka zbędnych czynności, które niepotrzebnie zajmują miejsce i więcej "męczą" dysk. Osobiście, mam wyłączone tylko pagefile i defraga a resztę olałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.

A gdyby Kingstony sie nie pojawily to warto brac cos takiego jak nizej?

http://icomp.pl/produkty.php?sid=v15_dyski_ssd-4

 

Odczyt praktycznie taki sam jak na Kingstonie, ale zapis 2x wiekszy.

To dysk na JMicron wiec niezaleznie od szybkosci nie kupowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady.

 

Znacie moze jakis program dzialajacy na XP ktory liczylby uzycie HDD?

Ile zostalo danych odczytanych, a ile zapisanych podczas dzialania systemu.

 

Po prostu jestem ciekaw jaki ruch generuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róbcie backup, dyski padają. :lol2:

Ja tam padniecia sie nie boje, w koncu jest gwara... Nic tez nie przenosilem, nie kombinowalem z temp itp..

 

SSD po to kupilem zeby uzywac a nie patrzyc na niego i bac sie ze sie zajedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i było brać intela ? Ja na kingstonie tego nie mam- właśnie sprawdziłem ;)

 

też posiadam intela M25 G2 160GB lecz nie mam czegoś takiego, a na jakim systemie pracujecie ze wam uszkodzeniami zaczyna sypać ? wszędzie zalecają Windows 7 jako ze nie drąży po pamięciach niepotrzebnie niby wszystko da się ustawić na starszych systemach ale jednak to nie to samo wiec coś musi być na rzeczy a może automatyczne czyszczenie komórek w win7 to nie to samo co ręczne w win vista czy xp sterownik inny czy jak ?

 

jak piszą ze Windows 7 rozpoznaje dyski SSD to musi być coś na rzeczy

 

 

czy ktoś wie ? poradach piszą żeby wyłączyć write cache ok jak odznaczę to transfer spada ze 110mb/s do 80mb wiec ten trick w intelu się nie sprawdza bo jak wgrywałem system to 100mb przeznaczył na jakąś taka ukryta partycje z której zrobił cache czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware w moim SSD zmienione i mam TRIM :) , obyło się bez wymazania danych

 

 

po update

 

 

przed update

 

 

A tak na marginesie to czemu Dell zrezygnował z TRIM w swoim sprzęcie (dyskach SSD od Samsunga) mimo ,że instaluje W7 ?

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam padniecia sie nie boje, w koncu jest gwara... Nic tez nie przenosilem, nie kombinowalem z temp itp..

 

SSD po to kupilem zeby uzywac a nie patrzyc na niego i bac sie ze sie zajedzie...

A nie zauważyłeś że to był ironiczny uśmiech w tym?..

 

@RafalPL - oddychaj głęboko, spokojnie :) na XP i Vista wyłączenie tego samego co jest automatycznie w 7 daje te same rezultaty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...