Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

chyba się zdecyduję http://www.allegro.pl/item899655806_dysk_s...b_s_zabrze.html dla pewności, to jest ten polecany intel ?

Na stronie Intela jest napisane, ze gwarancja dla serii V wynosi 3 lata, tak samo jak na serie M i E.

 

Tak, to ten.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na porównania na 1 stronie. To w ATTO nie pokazuje prawdziwych różnic między SSD a HDD.

Wiele razy o tym pisaliśmy. Przewaga nad HDD jest ogromna...różnice w czasie dostępu, IOPS...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde udało mi sie wgrac nowe fw od intela ale nie idzie ustawić hda2 wg tego poradnika enterprise

 

po prostu zawiesza mi sie nadetekcji w momencie

 

Detect BIOS INT13th devices

 

i stoi, czekałem 10 min i nic i wyglądało na to ze zawiesiło program, bo licnzik czasu u góry stanał

 

zna ktos alternatywe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie świeżo po aktualizacji firmware na moich SSD, trochę czasu to trwało bo wymogi co do zmiany v1.0 na v1.5 były trochę chore ale cóż...

 

2x OCZ Vertex Turbo 30GB RAID 0

 

Po lewej Firmware v1.0 po prawej v1.5

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Przybyło kilka MB/s ale należy pamiętać iż v1.0 miało już kilka miesięcy pracy "na koncie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde udało mi sie wgrac nowe fw od intela ale nie idzie ustawić hda2 wg tego poradnika enterprise

 

po prostu zawiesza mi sie nadetekcji w momencie

 

Detect BIOS INT13th devices

 

i stoi, czekałem 10 min i nic i wyglądało na to ze zawiesiło program, bo licnzik czasu u góry stanał

 

zna ktos alternatywe?

A zmieniles w biosie tryb sata na IDE zamiast AHCI/RAID ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta pierwsza wersja w ogóle nie ruszała/nie wykrywała urządzeń mimo ustawienia na IDE. Dopiero wersja dla AHCI zadziałała od razu bez problemu! Dziwne ale jakby ktoś miał problemy to polecam spróbować drugiej wersji.

 

@Gregu spróbuj też podłączyć dysk pod 1 port.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ich7 wiec ahci odpada z marszu...nie wiem jak obejsc, wroce na chate to rzeczywiscie moze przestawie

problem w tym ze ta detekcja co wymieniłem to juz PO wykryciu grafy, dyskow, itp...może mam memsy walnięte czy coś, nie wiem, wczesniej mialem jakies dziwne freezy z konca plecow wiec moze cos mam nawalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie świeżo po aktualizacji firmware na moich SSD, trochę czasu to trwało bo wymogi co do zmiany v1.0 na v1.5 były trochę chore ale cóż...

nie rozumiem. wystarczy kontroler ustawic na ide i z pod windy 5sec jeden dysk. co tak dlugo trwalo? jakie wymogi?

 

@wampir - zrob testy w pcmark05

pozdro

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mu o te kombinacje chodzi że żeby zainstalować 1.5 to trzeba najpierw (chyba) 1.3 itp

 

 

@down

Racja, nie dotarło do mnie że to Turbo są.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic takiego nie trzeba. tak bylo w zwyklych vertexach, nie w turbo.

do turbo jest to pierwsza aktualizacja, ale fabrycznie wychodzily z fw 1.0 i pozniej 1.4.

do kazdego inny sposob. ja aktualizowalem z fw 1.0 tak jak pisalem wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem. wystarczy kontroler ustawic na ide i z pod windy 5sec jeden dysk. co tak dlugo trwalo? jakie wymogi?

Jak u większości tak i u mnie SSD to dyski systemowe, nie miałem innego systemu niż na nich. Zmiany Firmware z 1.0 na 1.5 należy dokonać pod Windowsem który NIE może być na tych dyskach, więc trzeba sobie jakiś zainstalować na dodatkowym napędzie. Dodatkowo traci się wszystkie dane, no i trzeba zworki wpinać.

 

Po kolei:

 

1. Backup dysku za pomocą Ghost'a na inną macierz RAID (tylko tam było jakieś wolne miejsce)

2. Wyłączenie RAID (u mnie to problem bo nie mam jednej macierzy)

3. Wpięcie zworek

4. Instalacja systemu XP u mnie na jakiejś 80GB co leżała w szafce (nie mam wolnych SATA to zabawa w podpinanie odpinanie innych napędów)

5. Flash dysków

6. Włączenie RAID

7. Przywrócenie Ghost'a

 

Nie wiem jak wy ale ja nie mam za często tyle czasu na takie kombinowania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mają, problem mieli tylko Ci co kupowali wcześniej bo nie ma mozliwości wgrania samemu nowego firmware. Ale te kupowane nowe ze sklepu o ile to nie jakiś super stary leżak mają Trim i GC.

Mój jest z listopada 2009 i wg CrystalDiskInfo nie ma TRIM :) ( w W7x64 jest włączony),

skąd pobiera się firmware do dysków Samsunga bo na ich stronie nic wogóle nie ma na ten temat :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do linka który podawałem w poście 2189. Można z tego wnioskować że dla dysków Samsunga nie ma takiej możliwości - a raczej ktoś nie ma w tym interesu. W końcu na rynku US te dyski w ogóle nie występują pod marką Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do linka który podawałem w poście 2189. Można z tego wnioskować że dla dysków Samsunga nie ma takiej możliwości - a raczej ktoś nie ma w tym interesu. W końcu na rynku US te dyski w ogóle nie występują pod marką Samsung.

tu znalazłem firmware do dysków SSD Samsung : http://www.samsung.com/global/business/sem...s/business.html

tylko czy przejdzie wsteczne updatowanie firmware bo mam VBM19D1Q a ten firmware zmienia na VBM19C1Q ale dodaje TRIM

 

EDIT:

A jednak można wstecznie aktualizować :) : http://forum.corsair.com/forums/showthread.php?t=84145

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

instalowanie tylko po to systemu faktycznie znaczaco wydluza czas. mogles jednak zamiast tego uruchomic kompa z instalki windy, na poczatku wejsc w "napraw komputer" a tam masz "wiersz polecenia" :wink:

no ale miejmy nadzieje ze OCZ wywiaze sie z obietnicy i nastepne FW nie beda juz destrukcyjne.

pozdro

 

ps. Konfiguracja Systemu Pod SSD = KAWAŁ DOBREJ ROBOTY

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

instalowanie tylko po to systemu faktycznie znaczaco wydluza czas. mogles jednak zamiast tego uruchomic kompa z instalki windy, na poczatku wejsc w "napraw komputer" a tam masz "wiersz polecenia" :wink:

no ale miejmy nadzieje ze OCZ wywiaze sie z obietnicy i nastepne FW nie beda juz destrukcyjne.

pozdro

 

ps. Konfiguracja Systemu Pod SSD = KAWAŁ DOBREJ ROBOTY

1. Wbrew pozorom u mnie to nie takie proste, moja klawiatura na USB nie chce działać pod tą konsolą, więc muszę podpinać na PS/2 do tego jak wspomniałem nie mam jednej macierzy a na czas operacji muszę wyłączyć RAID więc już nie mam jak dostać się do plików a dyski podpięte do kontrolera Marvell nie są widoczne na etapie konsoli. Reasumując wracam do mojego pierwszego twierdzenia "chore" ;)

 

2. Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się zastanawiał Mardok gdzie temat z testowego to szukaj w #2 poście tego wątku ;)

Jakbyś chciał posortować punkty zamykając je w boksach <p> to daj znać, włącze Ci tam HTMLa.

 

edit@down

:blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się zastanawiał Mardok gdzie temat z testowego to szukaj w #2 poście tego wątku ;)

To mnie zaskoczyłeś ja sobie wciskam Edit a tu że tematu nie ma ;)

 

Jakbyś chciał posortować punkty zamykając je w boksach <p> to daj znać, włącze Ci tam HTMLa.

Nie trzeba, to i tak jest wersja testowa, jak będę miał jeszcze chęci to ścieżki do XP dodam choć ja wiem czy jest sens. Prawie każdy kto ma SSD ma Win7 ;)

 

siwydym@down

 

No już mniejsza z tym i tak po ptakach ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

no ale sam plik z FW mozna bylo dac na pendriva, albo nawet na cd.

dodam jeszcze ze ja aktualizowalem z kontrolerem w trybie raid ( oczywiscie z nie skonfigurowanym napedem virtualnym ).

OCZ mowi tylko zeby nie robic tego w trybie AHCI

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mały Update na koniec dzisiejszego dnia ;) Dodałem kilka podstawowych wręcz porad ale jak wszystko to wszytko ;)

 

1. Wyłączenie opcji Superfetch oraz Prefetch

2. Wyłączenie Hibernacji

3. Włączenie opóźnionego zapisu

 

Konfiguracja Systemu Pod SSD

Na przykładzie Windows 7

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3045759

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najs Mardok

 

tego własnie szukałem

 

poza tematem - zrobilem se W7 lite wersje, po instalacji sys mial ładne 5.1Gb(razem z updatami w tle)....powie mi ktoś czemu po 3h było już 8Gb?

Podejrzewam że 'urosło' po zabawie z SAT....ale pewnosci nie mam...Może to doinstalowane spolszczenie tak rozdymało..?

 

Zna ktoś w ogole jakiś sposób na spowolnienie puchniecia?

 

PS. cristaldisk pokazuje po 2 dniach używania 280Gb zapisów, i 29 uruchomień...masakra...dysk ma tylko 40( w dodatku w7 instalator jakoś dziwnie go podzielil na 2 partycje, 1 ma 100mb...rozumiem ze tak ma być ale...)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ja robię, ale mam u siebie na lapku i jeszcze na stacjonarce u brata Windows'a 7 pro i sam system (w obu przypadkach) zajmuje ~10 gb (wliczając w to programy użytkowe, które zawsze instaluje na partycji systemowej: firefox, komunikator, antywirus, etc.), i system jakoś mi nie puchnie, wolne miejsce nie znika w magiczny sposób, a stosuję jedynie parę tweak'ów (wyłączenie hibernacji, czyszczenie CCleaner'em), o których, i w tym temacie, ale także w temacie o Windows 7 jest napisane, także: "Jaki pan, taki kram".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mały Update na koniec dzisiejszego dnia ;) Dodałem kilka podstawowych wręcz porad ale jak wszystko to wszytko ;)

 

1. Wyłączenie opcji Superfetch oraz Prefetch

2. Wyłączenie Hibernacji

3. Włączenie opóźnionego zapisu

 

Konfiguracja Systemu Pod SSD

Na przykładzie Windows 7

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3045759

 

A tak realnie to ile % pozyje mi dysk dluzej ? Czy przypadkiem takie przenoszenie cachu i innych temp na hdd nie kloci sie z ideą szybkiego dzialania? Przeciez wtedy soft czyta z hdd a nie z ssd ...

 

Przydaloby sie empirycznie potwierdzic sensowność takich zabiegow bo np okaze się, że ssd zamiast 10 lat pozyje 8, a to tak akby nagle przestać krecic procki bo przeciez przez to się zepsują :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...