Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no pewnie zrobiłeś katalog docelowy, stąd komunikat. mklink tworzy za każdym razem link/katalog więc stąd sie pluje, ze nie może zrobić czegoś co już istnieje...

 

I jeszcze druga ważna sprawa przy mklink - uruchom wcześniej CMD z uprawnieniami administratora (Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> prawym na Wiersz polecania -> Uruchom jako administrator)...

 

od początku tak robiłem ale niestety nic z tego. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć Morele rozsyłało kupon rabatowy na te Samsungi 64GB seria 470 jakieś kupony? Ma ktoś zbędny kupon? Chętnie przyjmę na PW.

 

A Mushkin Chronos 64GB? Na nowym SF bez kompresji? Już tak czysto teoretycznie, chwalą się, że 550 odczyt i 515 zapis. Sprawadzał ktoś może ten dysk?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu sprawdzać, chwalą się wysokimi transferami a w rzeczywistości to kolejny asynchroniczny śmieć w stylu Agility czy Force 3, który po zapełnieniu uklęknie :lol: Na domiar złego to ciągle SF niezależnie czy synchroniczny czy nie :wink: pzdr

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu sprawdzać, chwalą się wysokimi transferami a w rzeczywistości to kolejny asynchroniczny śmieć w stylu Agility czy Force 3, który po zapełnieniu uklęknie :lol: Na domiar złego to ciągle SF niezależnie czy synchroniczny czy nie :wink: pzdr

 

No ;) tak myslalem wlasnie, lepiej zapytac, ja się już raz naciełem na SF ;) co prawda wydajnościowo śmiga, tyle że nie umie spać laptop na nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z Crucialami/Samsungami też występuje ten problem? Bo planuję przekonać szefostwo firmy do apgrejdu całości sprzętu, w tym laptopów, o dyski SSD.

 

Nie, wszystko ładnie śmiga. Prędzej jak się komuś trafi to wina sterownika AHCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o ssd.

Jakiś czas temu kupiłem dzięki temu tematowi M4 64gb do lapka na sata2 . Dysk sprawował się idealnie. Teraz przechodzę na lapka z sata3, a słyszałem jeszcze na początku o jakiś problemach cruciala z sata3. Czy sprawa jest nadal aktualna, czy może nowszy firmware to załatwił. Mój M4 jest na pierwszym firmware.

Dzięki za info.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o ssd.

Jakiś czas temu kupiłem dzięki temu tematowi M4 64gb do lapka na sata2 . Dysk sprawował się idealnie. Teraz przechodzę na lapka z sata3, a słyszałem jeszcze na początku o jakiś problemach cruciala z sata3. Czy sprawa jest nadal aktualna, czy może nowszy firmware to załatwił. Mój M4 jest na pierwszym firmware.

Dzięki za info.

 

Załaduj najnowsze FW wnosi bardzo wiele łącznie z wydajnością. Nie przypominam sobie żadnych problemów z sata, tym bardziej z sata 3. Prędzej z Sata I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od początku tak robiłem ale niestety nic z tego. :mur:

 

Też miałem ten problem. Okazało się, że w między czasie zanim uporałem się z wklepaniem mklink polecenia w CMD usługa włączyła się z powrotem i utworzyła nową kopię foldera SoftwareDistribution. Pomogło przygotowanie skopiowanego folderu wcześniej, przygotowanie polecenia w CMD, wtedy wyłączamy usługę szybko usuwamy folder SoftwareDistribution z Windows folderu i klikamy entera w CMD. U mnie zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od pólnocy walczylem i poległem

 

kupiłem tanio NOWEGO agility 3 120gb, zaisntalowalem XP-ka, potem pack sterow od chipsetu/gpu/sata/lan itp (plyta zotac 9300it wifi - takze wszystko jest praktyczne w trzech plikach (stery + audio + wifi)

 

Po zainstalowaniu sterownikow uruchamiam ponownie komputer, widze ekran bootowania windowsa i gdy powinno wejsc na pulpit grafa pokazuje brak sygnału.

 

Miałem 10 innych SSD wczesniej (ocz vertex1/2, solid, patriot inferno, ps100, torqx2, warp i inne) i NIGDY nie bylo taki jaj.

XP instalowalem chyba na wszyskie sposoby chyba 15 razy- tzn w trybie IDE/AHCI, nawet dwa w RAID. Do tego zrobilem update firmwaru i to samo.

Czy te dyski moga miec sterow od NV zainstalowanych czy jak?

Jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna. Nie brać nic na Sandforsie a tym bardziej jego asynchronicznych odmian.

Rada druga. Win XP to trup.

 

jak mi powiesz jak:

1. zrobic w pasku ikonki szybkiego urchamiania jak w XP (zeby nie znikaly itp)

2. jak zlikwidowac funkcje maxymalizacji okna przy najechaniu kursorem na samą gore ekranu

 

TO zmienam na win7, niby <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ła ale siedze juz 5 lat ponad na XP (a ten system sluzy tylko do neta/ konwertowania krotkich filmikow itp),

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od pólnocy walczylem i poległem

 

kupiłem tanio NOWEGO agility 3 120gb, zaisntalowalem XP-ka, potem pack sterow od chipsetu/gpu/sata/lan itp (plyta zotac 9300it wifi - takze wszystko jest praktyczne w trzech plikach (stery + audio + wifi)

 

Po zainstalowaniu sterownikow uruchamiam ponownie komputer, widze ekran bootowania windowsa i gdy powinno wejsc na pulpit grafa pokazuje brak sygnału.

 

Czy u Ciebie Win XP startuje w trybie awaryjnym? Wygląda tak jakby sterownik SATA był ok i problem faktycznie występował dopiero podczas próby wyświetlenia grafiki w wyższej rozdzielczości: ekran bootowania -> pulpit. Może SSD nie ma tu nic do rzeczy? :) Spróbowałbym rollback driverów do domyślnych z Windowsa i kombinował z innymi wersjami od nVidii dla GPU i SATA.

 

Z Vertex'em Plus 60GB też miałem sporo problem - nie chciał wogóle bootować. Ale udało się to rozwiązać poprzez aktualizację BIOS'u (southbridge zyskał obsługę SATA II). Ale generalnie poza Vertex'em 1, ta firma produkuje sprzęt "tylko dla odważnych" :lol:

 

jak mi powiesz jak:

1. zrobic w pasku ikonki szybkiego urchamiania jak w XP (zeby nie znikaly itp)

2. jak zlikwidowac funkcje maxymalizacji okna przy najechaniu kursorem na samą gore ekranu

 

Ad. 2 Funkcja ta nazywa się "Aero Peak" i można ją wyłączyć tak:

 

How to Disable Aero Peek in Windows 7? - Tweaking with Vishal

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. jak zlikwidowac funkcje maxymalizacji okna przy najechaniu kursorem na samą gore ekranu

 

Ad. 2 Funkcja ta nazywa się "Aero Peak" i można ją wyłączyć tak:

 

How to Disable Aero Peek in Windows 7? - Tweaking with Vishal

 

Jemu chodzi raczej o Aero Snap, które wyłącza się tak:

 

Windows 7 - Aero Snap - Turn On or Off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chipset AMD w trybie Raid umożliwia przepuszczenie komendy Trim do dyksu poza macierzą jak w chipsetach Intela? Nie mam pewności, możliwe że nie ale wypadłem trochę z obiegu w kwestii AMD.

To by tłumaczyło troche gorsze wyniki do podobnych. Generalnie i tak nie masz się co spodziewać super wyników, ten dysk to konstrukcja jakby nie było generacje do tyłu połączona z wolniejszymi pamięciami. Czyli wolniejszy od pierwszych Vertexów 2.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chipset AMD w trybie Raid umożliwia przepuszczenie komendy Trim do dyksu poza macierzą jak w chipsetach Intela? Nie mam pewności, możliwe że nie ale wypadłem trochę z obiegu w kwestii AMD.

To by tłumaczyło troche gorsze wyniki do podobnych. Generalnie i tak nie masz się co spodziewać super wyników, ten dysk to konstrukcja jakby nie było generacje do tyłu połączona z wolniejszymi pamięciami. Czyli wolniejszy od pierwszych Vertexów 2.

 

On chodzi na moim lapie - Acer TimeLineX 5820TG - tu jest Intel R 5 series chipset, to nie wyniki z kompa z podpisu. musze zrobić apdejt.

Generalnie nie spodziewam się cudów, ale wydają mi się te wyniki trochę za słabe.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...