Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@RAptor

 

Jaki OS? MOzesz podac linka do tych sterow Intela. 

 

Wyniki imponujace w porownaniu z moimi:

 

Uruchomiłeś kompa ponownie przed testem?

 

Sekwencyjny rzeczywiście ma wielki. U mnie do 250 dobiło tylko.

 

@Raptor Intel Rapid podaje ci dla C że to dysk systemowy? Bo u mnie pisze że nie. W sumie bez znaczenia ale tak z ciekawości pytam.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrzuca że nie systemowy

 

takie parametry miał po zakupie na sterach Matrix Manager

 

Dołączona grafika

 

a takie po kilku miesiącach używania i zainstalowaniu Rapid Storage

 

Dołączona grafika

 

i jeszcze zrobione teraz

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:)

 

przymierzam sie wlasnie do kupna pierwszego dysku ssd i mam maly bol glowy. orientuje sie conieco w temacie na podstawie recenzji, testow itp. oraz takich watkow. powiedzmy ze mam do wydania ok.800zl. i teraz pytanko, czy wg was kupic:

 

1xssd intel x25 m 80gb

2xssd intel x25 v 40gb raid0

 

byl test na stronce zagranicznej, z ktorego wynika, ze 2 dyski sa szybsze, ale jak to jest w praktyce? jakie sa ograniczenia, przeciwskazania (brak funkcji trim itp)?

czy poza dyskami intela mozna sie jeszcze zastanawiac nad inna alternatywa w postaci np:

 

ocz vertex/agility

corsair extreme (bardzo mnie ciekawi, dobre recenzje, brak trim)

patriot torqx

 

niestety nie znam sie specjalnie na technologii ssd i prosilbym o doradzenie czy intel to jedyny sluszny wybor (ponoc zapis ma mniejsze znaczenie, a inne zalety rekompensuja ta wade) w tej cenie, czy tez warto sie zastanowic nad inna propozycja?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

ocz vertex/agility

corsair extreme (bardzo mnie ciekawi, dobre recenzje, brak trim)

patriot torqx

(...)

Wszystkie te modele to z grubsza to samo. Oparte są o kontroler Indilinx, który jest całkiem niezły chociaż ma już swojego następcę. W sumie nie ważne co wybierzesz, wszystkie spełnią swoje zadanie wyśmienicie, jeśli oczywiście szukasz dysku systemowego. Jeżeli planujesz przerzucać również (poza zadaniem systemowym) spore pliki na ssd z jakiejś macierzy to wybierz coś na Indilinx'ie jeżeli przerzucać będziesz ze zwykłego dysku/dysków to nie ważne czy Intel czy Indilinx.

 

Jeżeli chodzi o najlepszy dysk pod system to będzie to Intel 160/80GB lub coś na Sandforce (tutaj cena trochę może przeszkadzać). Dwa małe Intele w raid0 są również dobrym rozwiązaniem, ale osobiście preferuję pojedyncze rozwiązanie. :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te modele to z grubsza to samo. Oparte są o kontroler Indilinx, który jest całkiem niezły chociaż ma już swojego następcę. W sumie nie ważne co wybierzesz, wszystkie spełnią swoje zadanie wyśmienicie, jeśli oczywiście szukasz dysku systemowego. Jeżeli planujesz przerzucać również (poza zadaniem systemowym) spore pliki na ssd z jakiejś macierzy to wybierz coś na Indilinx'ie jeżeli przerzucać będziesz ze zwykłego dysku/dysków to nie ważne czy Intel czy Indilinx.

 

Jeżeli chodzi o najlepszy dysk pod system to będzie to Intel 160/80GB lub coś na Sandforce (tutaj cena trochę może przeszkadzać). Dwa małe Intele w raid0 są również dobrym rozwiązaniem, ale osobiście preferuję pojedyncze rozwiązanie. :) pzdr

 

po przeanalizowaniu sklaniam sie chyba rowniez do pojedynczego dysku intela. bedzie to ogolnie dysk systemowy plus 2-3 gierki, natomiast cala reszta bedzie na 2xsamsungf1 polaczone w raid0 plus zewnetrzny dysk. przerzucac na ssd nie mam zamartu bo i po co skoro bedzie duuuzy zapas miejsca na dyskach mechanicznych.

chcialbym sie jeszcze tylko dowiedziec "lopatologicznie" jaki wplyw na prace dysku intela maja jego skromne wlasciwosci zapisu? z tego co wyczytalem generalnie wazniejszy jest odczyt oraz jednostki iops - mam racje?

czytalem ze wyszly tez nowe ocz vertex2 i agility2 co przy jednostkach 50gb ceny beda zblizone do intela 80gb. czytalem tez ze indlinx jest najlepszy (nie wspominam o najnowszych kontrolerach ktore beda duzo drozsze).

w sumie biore juz tylko pod rozwage intela albo vertexa/agility z racji tego ze posiadaja funkcje trim, ktora chyba sie mocno przydaje? czy mozna mowic o jakiejkolwiek przewadze ocz nad intelem w tym przypadku zebym mogl sie jeszcze wahac? czy ten marny zapis intela w czymkolwiek bedzie przeszkadzal/odczuje jakis dyskomfort w porownaniu do ssd z lepszym zapisem w jakimkolwiek dzialaniu PRAKTYCZNYM, A NIE TESTACH?

 

z gory dziekuje za rozwianie ostatecznych watpliwosci i pozdrawiam!przepraszam za chaotyczne pisanie:)

Edytowane przez zibra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel ma najlepszy zapis! Zerknij na pierwszą stronę, dwa wykresy w połowie posta. Konkurują z nimi jedynie dyski z wspomnianym Sand Force czyli Vertex2 i Agility2 a także OCZ Vertex Limited Edition. Ale sa mniej atrakcyjne cenowo.

 

 

 

BTW I teraz kolega siwydym mógłby się domyślić czemu częściej podawałem wyniki random write (choć jak wszyscy którzy są w temacie wiemy że read ważniejszy)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o niski zapis liniowy jak dobrze mowie?:) jak to sie objawia w praktyce, czy tez w ogole sie nie objawia?:)

ciagle sie waham czy warto wydawac 800 zl na intela czy tez wystarczy mniejszy braciszek za 400zl w kontekscie przyszlosci ssd i nowych technologi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce ten zapis sekwencyjny ma ok 44MB/s , nie wiem czemu Intel tak zaniża mocno dane na stronie.

 

@zibra zastanów się czy za jakiś czas nie będziesz chciał więcej instalować na tym dysku, bo jeśli tylko tyle co napisałeś to wystarczy 40ka. Jeśli np bardzo często coś instalujesz/odinstalowujesz na dysk systemowy i w ogóle bardzo intensywnie go wykorzystujesz 80ka zrobi to szybciej. Ale przy przeciętnym użytkowaniu zainstaluj-zapomnij-uzywaj 40 śmiga bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce ten zapis sekwencyjny ma ok 44MB/s , nie wiem czemu Intel tak zaniża mocno dane na stronie.

 

@zibra zastanów się czy za jakiś czas nie będziesz chciał więcej instalować na tym dysku, bo jeśli tylko tyle co napisałeś to wystarczy 40ka. Jeśli np bardzo często coś instalujesz/odinstalowujesz na dysk systemowy i w ogóle bardzo intensywnie go wykorzystujesz 80ka zrobi to szybciej. Ale przy przeciętnym użytkowaniu zainstaluj-zapomnij-uzywaj 40 śmiga bardzo fajnie.

 

i chyba wlasnie tak zrobie i kupie na poczatek 40gb! jest to chyba najrozsadniejsza opcja biorac pod uwage cene dyskow ssd i moje niewygorowane potrzeby. ma byc szybko i cicho:) a nad zmiana sie zastanowie jak spadna ceny/poprawia technologie itp.

 

dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Zanabyłem w końcu do testów Intela G2 40GB, którego wstawiłem do swojego lapa (Thinkpad T61). Najpierw zamontowałem go jako drugi dysk w kieszeni ultrabay zamiast DVD-RW, ale wyniki wydawały mi się jakieś niskie. Po zamianie miejscami (jest jeszcze drugi HDD w lapie), czyli SSD w miejscu fabrycznego jest trochę lepiej, ale na screenach w tym wątku widziałem, że może być chyba jeszcze ciut lepiej ;). Lap na chipsecie 965M/ICH8M, zainstalowane stery Rapid Storage ostatnie, bodajże 9.6, system to Windows 7 64bit. Rzuciłby ktoś okiem speca na te wyniki i się wypowiedział czy jest wsio ok, czy grzebać dalej i kombinować wyciągnąć ostatnie poty z tego dysku??? :D

 

W ultrabay (zamiast DVD-RW)/ W miejscu systemowego HDD:

post-107355-1272037355,98_thumb.jpg post-107355-1272037391,86_thumb.jpg

post-107355-1272037522,43_thumb.jpg post-107355-1272037550,12_thumb.jpg

post-107355-1272037579,07_thumb.jpg post-107355-1272037605,23_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby cacy tylko coś z tym odczytem sekwencyjnym nie gra jakby go coś wyraźnie limitowało. Np Sata I. Tyle że ICH8 nie powinien ograniczać. Może producent Lapka coś tam namotał.

Reszta tak jak powinna być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by grało, bo soft Intela pokazuje, że dysk działa w trybie SATA 1 generacji - widać coś namotali, bo za bardzo nie wiem gdzie dałoby się to zmienić...

 

Grunt że odczyty/zapisy random wymiatają jak należy. I tak pewnie jest lata świetlne lepiej od poprzedniego HDD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo na tym ICH8... Na moim ICH7 ciut lepsze wyniki (też SATA1 - wiadomo), choć nie maksymalne jeśli chodzi o ten dysk.

 

Jakieś wskazówki co z tym jeszcze zrobić? :> Aha, dysk działa w trybie AHCI oczywiście. A może ktoś mi wytłumaczy dlaczego wsadzony w Ultrabay ma takie słabe wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest na dodatkowym kontrolerze a nie bezpośrednio pod chipset. Moim zdaniem nie ma już co kombinować i tak jest dobrze. SarmaX ma wyniki lepsze w granicach błędu pomiaru.

Wystarczy że Trim trochę popracuje a ty nie będziesz co chwila benchował dysku i wydajność wzrośnie.

Do tego Ty zrobiłeś test na próbce 1000MB a on 100MB.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moze ktos wstal i zagladnie tutaj, bo mam jeszcze jedno pytanko:)

co sadzicie o ssd gskill falcon? po recenzjach widze ze to calkiem niezly dysk. ktos mial z nim do czynienia? pytam bo mam zamiar zaraz jechac po intela chyba 80gb i jeszcze sie waham koncowo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no wlasnie zauwazylem, ze w tescie wypada prawie identycznie jak vertex:) a bardziej chyba ufalbym produktom ocz.

niemniej nie udalo mi sie dzis kupic dysku intela ze wzgledu na niedostepnosc w sklepie i mam czas do poniedzialku na podjecie decyzji.

zauwazylem, ze w sprzedazy jest juz vertex2 na ebay 100 gb za 1200 zl tylko przesylka strasznie duzo. jednak generalnie gdy trafi sie okazja w tej cene to warto kupic nowy produkt? czy jest to technicznie jakis wiekszy skok do przodu wzgledem np intela? warto poczekac?

 

100GB OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" MLC OCZSSD2-2VTX100G (aukcja 370365628425) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

 

ewentualnie jest jeszcze vertex limited edition. bede wdzieczny za porownanie i sugestie:)

 

http://cgi.ebay.pl/OCZ-Vertex-50GB-LE-Limited-Edition-2-5-SSD-SATAII-NEU_W0QQitemZ140400057987QQcmdZViewItemQQptZDE_Elektronik_Computer_Computer_Festplatten?hash=item20b07ede83

Edytowane przez zibra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys choć zerknął na 1. strone to zobaczyłbyś i różnice między wszystkimi dyskami jak Vertex 2 a resztą i to że OCZ Vertex a G.Skill Falcon to jeden i ten sam dysk...

 

 

oczywiscie ze czytalem. testy sa z anandtecha i vertex le wypada swietnie. mi jednak chodzi o wypowieedz was, ludzi, ktorzy maja z dyskami ssd na co dzien do czynienia jak to wszystko wyglada w praktyce/jaki te syntetyczne testy maja wplyw na codzienne uzytkowanie. jestem calkiem zielony w tych sprawach, wiec czasem oczywiste kwestie takimi dla mnie nie sa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak Vertex i Falcon to dokładnie to samo to co jeszcze chcesz wiedzieć? Popatrz na testy OCZ, zresztą zobacz wykresy na pierwszej stronie to wszystko będziesz wiedział. Ja bym tak nie kombinował i kupił Intel'a - sprawdzony, szybki dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce wiedziec czy jest sens wpakowac kase w cos teoretycznie lepszego np opartego na kontrolerze sandforce, czyli vertex limited edition, albo nowy vertex 2, agility 2. raczej nie ma co sie spodziewac gwaltownego spadku cen, a jak pisza na anandzie to do konca roku, poki intel nie wypusci nowosci to rowniez nie bedzie rewolucji.

skoro mam wydac 800zl na intela to moge i wydac 900 na vertex limited edition (mniejszy). chcialbym po prostu wiedziec, czy jest zauwazalna roznica w codziennym uzytkowaniu miedzy takimi dyskami, bo w koncu kazdy sie tu podnieca danymi na papierze - iloscia iops zapisem odczytem itp.

na ten przyklad w dyskach 1 generacji byl slaby micron i przyciecia czy tez zamarzanie ekranu itp.

skoro takich problemow juz nie ma, a wiekszosc dyskow to jedno i to samo z inna naklejka to po co ta cala gadka - nie lepiej kupic najtanszego, powiedzmy kingstona i dac sobie spokoj?

o te watpliwosci mi chodzi zadajac to pytanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli liczysz na wrażenia na SandForce to ich nie dostaniesz. To są całkowicie nowe dyski i dopiero jedna osoba na forum ma taki dysk. Mianowicie Jang ma Vertexa LE.

Nie mamy żadnych bezpośrednich kontaktów a przynajmniej nikt więcej się jeszcze do nich nie przyznał. :) Vertex 2 i Agility 2 zostały wprowadzone oficjalnie do sprzedaży może ze dwa tygodnie temu i nawet malo który sklep je ma w ofercie w europie.

 

Jedyne co nam zostaje to opinia gościa z anandtech, który twierdzi że jest minimalnie wyczuwalna (pewnie tak jak między Vertex/Agility a Intel G2). A skoro jest ledwo wyczuwalna dla gościa który ich wiele testował to pewnie przeciętny użytkownik (a szczególnie ten który dopiero zaczyna przygode z SSD) kompletnie nie zauważy róznicy bo i tak będzie mu się wydawało super szybko.

 

Dyski SandForce nie sa tylko teoretycznie szybsze ale i praktycznie co pokazały testy ale różnice są dość marginalne. Wybór to kwestia podejścia do tematu - jak ktoś chce najszybszy dysk na rynku bierze SandForce nie patrząc na cene. Jak ktoś chce niemal tą samą wydajność za rozsądniejsze pieniądze bierze Intela.

 

I jeszce jedno odnośnie dysków różniących się naklejką - tak wystarczy kupić najtańszy z nich i będziesz się cieszył ta samą wydajnością. Przy okazji Kingston nie ma dysków na IndlinX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli liczysz na wrażenia na SandForce to ich nie dostaniesz. To są całkowicie nowe dyski i dopiero jedna osoba na forum ma taki dysk. Mianowicie Jang ma Vertexa LE.

Nie mamy żadnych bezpośrednich kontaktów a przynajmniej nikt więcej się jeszcze do nich nie przyznał. :) Vertex 2 i Agility 2 zostały wprowadzone oficjalnie do sprzedaży może ze dwa tygodnie temu i nawet malo który sklep je ma w ofercie w europie.

 

Jedyne co nam zostaje to opinia gościa z anandtech, który twierdzi że jest minimalnie wyczuwalna (pewnie tak jak między Vertex/Agility a Intel G2). A skoro jest ledwo wyczuwalna dla gościa który ich wiele testował to pewnie przeciętny użytkownik (a szczególnie ten który dopiero zaczyna przygode z SSD) kompletnie nie zauważy róznicy bo i tak będzie mu się wydawało super szybko.

 

Dyski SandForce nie sa tylko teoretycznie szybsze ale i praktycznie co pokazały testy ale różnice są dość marginalne. Wybór to kwestia podejścia do tematu - jak ktoś chce najszybszy dysk na rynku bierze SandForce nie patrząc na cene. Jak ktoś chce niemal tą samą wydajność za rozsądniejsze pieniądze bierze Intela.

 

I jeszce jedno odnośnie dysków różniących się naklejką - tak wystarczy kupić najtańszy z nich i będziesz się cieszył ta samą wydajnością. Przy okazji Kingston nie ma dysków na IndlinX :)

 

 

hmm dzieki.

a jak oceniasz ocz solid 2, bo widze ze go posiadasz i cos juz o nim wczesniej wspominales. jest do kupienia za 600zl 60gb i mysle czy go nie kupic zamiast intela. masz zreszta oba dyski wiec moglbys pokusic sie o porownanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid nie pracuje jako systemowy i nigdy nie będzie więc nie porównam go w pełni. Ma przyzwoity zapis sekwencyjny ale na pewno pod każdym innym względem szybszy jest od niego Intel 80GB. Akurat u mnie do tego do czego go przeznaczyłem spisuje się bardzo dobrze.

 

Na system wolałbym 40ke za 400zł bardziej niż Solida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę podam,że w wielu sklepach są już dostępne kingstony 30 gb na toshibie. Wyniki raczej dobre a cena to ok 300zł ;) Na tani systemowy spoko się nada. Jako ciekawostka pcb ma wielkość 2x pendrive, wiec obudowa 2.5 " jest praktycznie pusta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no wlasnie zauwazylem, ze w tescie wypada prawie identycznie jak vertex:) a bardziej chyba ufalbym produktom ocz.

niemniej nie udalo mi sie dzis kupic dysku intela ze wzgledu na niedostepnosc w sklepie i mam czas do poniedzialku na podjecie decyzji.

zauwazylem, ze w sprzedazy jest juz vertex2 na ebay 100 gb za 1200 zl tylko przesylka strasznie duzo. jednak generalnie gdy trafi sie okazja w tej cene to warto kupic nowy produkt? czy jest to technicznie jakis wiekszy skok do przodu wzgledem np intela? warto poczekac?

 

100GB OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" MLC OCZSSD2-2VTX100G (aukcja 370365628425) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

 

ewentualnie jest jeszcze vertex limited edition. bede wdzieczny za porownanie i sugestie:)

 

http://cgi.ebay.pl/O...=item20b07ede83

 

Ten dysk jest ze stanów. Jak ci celnicy dowalą VAT to przestanie być tani.

 

 

Nie ma co kombinować jeśli na miejscu masz to:

 

Intel X-25-M SSDSA2MH160G2C1 - Dyski twarde - Intel X-25-M SSDSA2MH160G2C1 od 1500.69zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...