Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

A od kiedy więcej=lepiej? Ja lubię minimalizm i na pececie mam vistę home basic i to okrojoną vlitem, bo po kiego grzyba mi jakieś media centery, movie makery, bzdety gadżety, aero, 100 języków, ułatwienia dla niepełnosprawnhych ważące 1gb i inne paści które za nic w świecie mi się nie przydadzą, a zasyfiają kompa i przedłużają instalację? Pomijam już fakt, że koszt home basic jest o wiele mniejszy niż ultimate (przynajmniej w viście, bo cen 7 jeszcze trochę nie poznamy)

Jak miałbym ściągać 7 beta to też na 100% używałbym pokrojonej HP.

A od kiedy więcej=lepiej? Ja lubię minimalizm na pccie mam vistę home basic i to okrojoną vlitem, bo po kiego grzyba mi jakieś media centery, movie makery, bzdety gadżety, aero, 100 języków, ułatwienia dla niepełnosprawnhych ważące 1gb i inne paści które za nic w świecie mi się nie przydadzą, a zasyfiają kompa i przedłużają instalację? Pomijam już fakt, że koszt home basic jest o wiele mniejszy niż ultimate (przynajmniej w viście, bo cen 7 jeszcze trochę nie poznamy)

 

Jak miałbym ściągać 7 beta to też na 100% używałbym pokrojonej HP.

Nie pisz dwóch takich samych postów, bo to sprzeczne z regulaminem - no chyba, że moderatorów on nie dotyczy Ale wydaje mi się, że to nie "Folwark Zwierzęcy" tylko forum... Gdybyś jeszcze napisał te posty w min/sek odstępie czasu to bym pomyślał - problem z odświeżaniem strony, ale napisałeś je z ponad godzinnym odstępem ;) Zresztą chyba istnieje coś takiego jak opcja kasowania/edycji swoich postów - prawda?

 

A od kiedy rozpatrujemy wybór darmowej wersji Windows 7 Beta w kontekście ceny? Wydajnościowo zapewne wersja Home Premium w niczym się nie różni od Ultimate, a "wagowo" nie sądzę żeby zajmowała (HP) po instalacji aż 1 GB mniej...

 

Dla jasności - osobiście również jestem przeciw pchaniu całego tego dodatkowego "stuffu" przez Microsoft do systemu. OS powinien być maksymalnie lekki i wydajny dla komputera, bo ma być on jedynie platformą łączącą sprzęt z oprogramowaniem użytkownika, a nie "monstrum", które zżera zasoby PC samo w sobie. Unia Europejska już nie raz oskarżała Microsoft o praktyki monopolistyczne i łamanie praw zdrowej konkurencji (m.in. kwestia sprzedawania Windowsa z IE). Ubolewam również nad tendencją do projektowania przez giganta z Redmond coraz bardziej "idioto-przyjaznych" systemów operacyjnych. Wyraźnie to widać przy porównaniu 2000/XP - Vista/7, gdzie ten drugi (Vista) aż kipi (w fabrycznej konfiguracji) od zautomatyzowanych przez system czynności1: automatyczna defragmentacja2, skanowanie Defenderem3, indeksowanie, monitorowanie dysków, buferowanie plików przez RAM4 itp. Nie dziwne, że potem laicy się skarżą, że im Vista non-stop "mieli dyskiem"... O całej reszcie "bzdetów", cukierkowatości interfejsu Aero już nie wspomnę, bo to kwestia gustu (zresztą zawsze można sobie zmienić wygląd na taki a la Win98).

 

Dla minimalistów: być może wyjdzie w przyszłości okrojona wersja 7-ki - Windows 7 mini

 

WINDOWS UPDATE:

  • Czy możemy liczyć na aktualizacje (Windows 7 Beta Build 7000) do 1 sierpnia 2009 przez WU?

    Np. łatki "KB961367" na razie nie ma w WU - można ją ściągnąć osobno. Na chwilę obecną w WU zauważyłem jedynie nowe wersje sterowników oraz bazy danych Defendera.

  • Jeśli (hipotetycznie) wypuszczą nową wersję Bety (Build) to czy obecną będzie się dało "zaktualizować" przez WU (w ramach programu testowego)?
*****************

1 Przecież Microsoft wie najlepiej co jest dobre dla użytkownika...

2 To co zrobili z aplikacją do defragmentacji w Viście to już totalne przegięcie... na szczęście w Win7 choć trochę przywrócili funkcjonalność znaną z XP.

3 Każdy i tak przeważnie korzysta z pakietu bezpieczeństwa firm trzecich.

4 Sama idea buforowania najczęściej używanych plików przez nie wykorzystywany w danej chwili RAM jest sensowna i ciekawa. Aczkolwiek implementacja tej technologii w Viście pozostawia wiele do życzenia... O tym, że dało się to zrobić lepiej świadczy Win7, który robi to dużo dyskretniej i bardziej optymalnie.

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dla jasności - osobiście również jestem przeciw pchaniu całego tego dodatkowego "stuffu" przez Microsoft do systemu. OS powinien być maksymalnie lekki i wydajny dla komputera, bo ma być on jedynie platformą łączącą sprzęt z oprogramowaniem użytkownika, a nie kombajnem multimedialnym, który zżera zasoby PC.

Czesc z nas w kompie ma wiecej niz tylko mobo + grafe i dla nich taki system jest zbawieniem , przykladem tunery TV etc.

 

 

Unia Europejska już nie raz oskarżała Microsoft o praktyki monopolistyczne i łamanie praw zdrowej konkurencji (m.in. kwestia sprzedawania Windowsa z IE).

I to jest jeden z najglupszych motywow o jakich slyszalem. Kupie system i mam sobie szukac przegladarki? Ciekawe jak oni wyobrazaja sobie swobodny dostep do neta , gdy neta nie ma bo nie majac IE nie moge zassac np. FF.

Ubolewam również nad tendencją do projektowania przez giganta z Redmond coraz bardziej "idioto-przyjaznych" systemów operacyjnych. Wyraźnie to widać przy porównaniu 2000/XP - Vista/7, gdzie ten drugi (Vista) aż kipi (w fabrycznej konfiguracji) od zautomatyzowanych przez system czynności (no bo przecież Microsoft wie najlepiej co jest dobre dla użytkownika): automatyczna defragmentacja (zresztą to co zrobili z aplikacją do defragmentacji w Viście to już totalne przegięcie... na szczęście w Win7 choć trochę przywrócili funkcjonalność znaną z XP), skanowanie (Defender - każdy i tak przeważnie korzysta z pakietu bezpieczeństwa firm trzecich), itp. O całej reszcie "bzdetów", cukierkowatości interfejsu Aero już nie wspomnę, bo to kwestia gustu (zresztą zawsze można sobie zmienić wygląd na taki a la Win98).

Pewnie tego sie nie da wylaczy , tak jak i UACa , ktoremu sie oberwalo , a pare klikniec i nie zawraca nam gitary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak oni wyobrazaja sobie swobodny dostep do neta , gdy neta nie ma bo nie majac IE nie moge zassac np. FF.

Np tak jak w Linuksie czy ReactOSie.

 

A od kiedy więcej=lepiej? Ja lubię minimalizm na pccie

Prawdziwy minimalizm = tryb tekstowy.

 

 

mam vistę home basic i to okrojoną vlitem, bo po kiego grzyba mi jakieś media centery

Wyobraz sobie ze niektórzy uzywają kart TV.

 

bzdety gadżety,

Patrz, a na XP ludzie pchają samurize i kilkanascie podobnych programów zeby im wyswiatlało cos na pulpicie.

 

aero,

Przezucenie wyswietlania pulpitu na karte graficzną to jeden z lepszych pomyslów ostatnich lat.

 

 

 

100 języków,

Jezyki są dostepne osobno a nie w systemie. Poza tym mozliwosc zmiany języka to duzy postep w produktach MS, i szkoda ze jest ograniczony tylk odo wybranych wersji.

 

ułatwienia dla niepełnosprawnhych ważące 1gb i inne paści które za nic w świecie mi się nie przydadzą, a zasyfiają kompa i przedłużają instalację?

Niektóre ułatwienie przydają się nie tylko niepełnosprawnym... Pomijam juz to ze nieuzywane nie mają wpływu na działanie systemu.

 

Pomijam już fakt, że koszt home basic jest o wiele mniejszy niż ultimate (przynajmniej w viście, bo cen 7 jeszcze trochę nie poznamy)

Za to róznica miedzy HB a HP nie daje zadnego powodu, aby wybrac ten pierwszy.

 

 

Jak miałbym ściągać 7 beta to też na 100% używałbym pokrojonej HP.

Fajnie, tylko ze juz Ultimate jest fabrycznie tak pokrojona ze jest 2 razy lzejsza od Visty HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka odpowiedź:

 

Tak, Windows 7 Beta x86-64 wymaga podpisanych cyfrowo sterowników. Przekonałem się o tym próbując bezskutecznie wgrać sterownik AHCI (przeznaczony dla Visty x86-64) w trakcie instalacji systemu. Być może później w systemie można wymusić instalację sterów niepodpisanych cyfrowo.

 

***************

Czesc z nas w kompie ma wiecej niz tylko mobo + grafe i dla nich taki system jest zbawieniem , przykladem tunery TV etc.

Do obsługi tunerów TV / sterownia pilotem "z kanapy" Media Center jest całkiem niezły - choć należy pamiętać, że istnieje sporo lepszego softu firm trzecich.

Ciekawe jak oni wyobrazaja sobie swobodny dostep do neta , gdy neta nie ma bo nie majac IE nie moge zassac np. FF.

Przypomina mi się scenka, w której pewna "rezolutna" blondynka zasiadając przed ogólnodostępnym komputerem na uczelni i nie widząc ikonki IE na pulpicie stwierdziła z rozbrajającą szczerością: "Ooo, tu nie ma internetu?" :)

 

Wracając do tematu - SGJ mnie ubiegł, także mogę się podpisać pod jego słowami w tej kwestii.

Pewnie tego sie nie da wylaczy , tak jak i UACa , ktoremu sie oberwalo , a pare klikniec i nie zawraca nam gitary.

Oczywiście, że się da to powyłączać (zasugerowałem to we wcześniejszym poście). Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka odpowiedź:

 

Tak, Windows 7 Beta x86-64 wymaga podpisanych cyfrowo sterowników. Przekonałem się o tym próbując bezskutecznie wgrać sterownik AHCI (przeznaczony dla Visty x86-64) w trakcie instalacji systemu. Być może później w systemie można wymusić instalację sterów niepodpisanych cyfrowo.

 

tak działa to tak jak w Viscie 64bitowej nalezy pobrać Driver Signature overrider stąd

 

http://www.ngohq.com/home.php?page=dseo

zastosować tryb testu podpisać sterownik i już będzie działać ;)

 

(pamiętaj odpal DSEO jako administrator)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciskam power system przechodzi w stan uspienia, kiedy sie wybudza zalicza BSOD za kazdym razem, tez tak macie?? wersja 32 bit

Nie, ale gdy wciskam Power u mnie w laptopie przechodzi w hibernacje i zdarzylo mi sie ze sie sam kilka razy wlaczyl...

 

Poza tym nie wiem czy ktos ma karte grafiki SiSa (ja mam taka w drugim lapciaku - tez z Win7) i NIE polecam sciagania uaktualnienia sterownika AGP ktore wykrywa nam Windows Update. Po jego sciagnieciu i zainstalowaniu nie jest mozliwe ogladanie filmow..

Poczatkowo myslalem ze to wina kodekow wiec zainstalowalem je na nowo, ale nic nie pomoglo. Jedynie ponowna instalacja sterownikow grafiki przeznaczonych pod XP rozwiazala problem.

Poza tym wszystko cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik. Wyskakuja mi bsody gdy pokazuje sie okienko logowania, nie wiem czemu ale zawsze sa dwa i potem system wstaje normalnie :blink: Wie ktos moze jak sprawdzic co je powoduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam na x64.

Ja tak mam i Home Premium x32 i na W7 beta x64, ale u mnie powodem jest jeden plik od sterowników do modemu SAGEM 800 z Neostrady. Przed instalacją sterowników komp wybudza się bez problemu, po już nie BSOD z komunikatem BAD_POOL_CALLER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciskam power system przechodzi w stan uspienia, kiedy sie wybudza zalicza BSOD za kazdym razem, tez tak macie?? wersja 32 bit

Nie... wciskam power - system sie wylacza; zamykam klape - system zasypia, po nacisnieciu power budzi sie normalnie.

 

@ath - zarabiste, dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np tak jak w Linuksie czy ReactOSie.

 

 

1. Prawdziwy minimalizm = tryb tekstowy.

 

 

 

2. Wyobraz sobie ze niektórzy uzywają kart TV.

 

 

3. Patrz, a na XP ludzie pchają samurize i kilkanascie podobnych programów zeby im wyswiatlało cos na pulpicie.

 

 

4. Przezucenie wyswietlania pulpitu na karte graficzną to jeden z lepszych pomyslów ostatnich lat.

 

 

 

 

5. Jezyki są dostepne osobno a nie w systemie. Poza tym mozliwosc zmiany języka to duzy postep w produktach MS, i szkoda ze jest ograniczony tylk odo wybranych wersji.

 

 

6. Niektóre ułatwienie przydają się nie tylko niepełnosprawnym... Pomijam juz to ze nieuzywane nie mają wpływu na działanie systemu.

 

 

7. Za to róznica miedzy HB a HP nie daje zadnego powodu, aby wybrac ten pierwszy.

 

 

 

8. Fajnie, tylko ze juz Ultimate jest fabrycznie tak pokrojona ze jest 2 razy lzejsza od Visty HP.

Ej panie mentor, wyluzuj. ;-) ja nie mówię, że te rzeczy to zuo totalne, tylko że ich brak jest dla niektórych plusem a biedniejsza wersja nie oznacza gorszej, bo ktoś się obruszył, że po co komu wogóle 7 Home Premium jak jest fajny elitarny ultimate i jeszcze brzydko burzył, że jak post mi się zdublował niechcący bo mi net przymulił, to już oznacza brak prawa i sprawiedliwości na forum.

Więc po kolei rzeczowo:

1. Wiem, choć dziękuję za przypomnienie, ale i tak dobrze wiesz, że nie to mialem na myśli

2. Po co mam sobie to wyobrażać? Ci co chcą niech sobie kupią HP, przecież nie mówię że jak ja chcę mieć HB to wszyscy inni też. Jak dla mnie ten program wpasowuje się w kategorie "zbędny mi bajerancki syf do wyrzucenia" więc po co ma mi śmiecić, szczególnie że taki malutki to on nie jest?

3. Tak? A ja takich nie znam, a od tych którzy tego nie mają nie słyszałem, że z mając na pulpicie tylko ikonki nie mogą odnaleźć sensu swojego życia. ;-)

4. To fajnie, ale nie wiem po co mi ono wraz ze swoimi śmiesznymi efektami 3d i mruganiem ekranu przy wchodzeniu do aplikacji 3d. vista bez tego i tak jest ładna.

5. my bad, po prostu wyrzucenie ich wycięło mi z płyty 1gb danych co mi sie spodobało.

6. to było kolejne 1gb na płycie i nie wiem ile na dysku. Nigdy nie używałem i proszę Boga, żebym nie musiał, więc też do wyrzutki, ale fakt faktem że to powinno tam być, bo nie wszyscy mają to szczęście mieć zdrowie.

7. Kto tak mówi? Bo patrząc na TO ja nie. W arescie HP OEM jest 90zł droższa od HB OEM i ja bym tyle nie dopłacił.

8. Porównujesz 7 do visty? Jak im się tak udało to fajnie, ale wątpie, że w finalu tak zostanie, a nawet jeśli, to czemu nie kroić dalej?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem, o co Sysak walczysz - de gustibus non disputandum est, jak Ci sie nie podoba to czy tamto to kupisz tansza wersje, a ktos inny kupi Ultimate, bo bez BitLockera sobie zycia nie wyobraza.

 

IMHO troche dramatyzujesz sugerujac, ze system bez tych roznych dodatkow dostanie jakiegos straszliwego kopa... polowa rzeczy, ktorych sie czepiasz, nawet nie jest stale uruchomiona i jedyne, co robi, to ewentualnie zajmuje miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam czepiacie sie :) btw. jak tam wam sie sprawuje "7"? bo ja juz sie nia troche bawie i w sumie mam troche mieszane uczucia... niby powywalali uslugi, zmienili interfejs na bardziej intuicyjny (wedlug mnie) - no ale to i tak dla mnie troche malo, aktualnie siedze na Viscie SP 1, ktora ma miecha i jakos o wiele wolniejsza od "7" nie jest :P

 

do tego irytuje mnie bardzo ten problem/problemy z dzwiekiem na "7" bym musial zobaczyc na integrze - ofc. Creative nie ruszy [gluteus maximus] i nie wyda nowych sterow

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem, o co Sysak walczysz - de gustibus non disputandum est, jak Ci sie nie podoba to czy tamto to kupisz tansza wersje, a ktos inny kupi Ultimate, bo bez BitLockera sobie zycia nie wyobraza.

 

IMHO troche dramatyzujesz sugerujac, ze system bez tych roznych dodatkow dostanie jakiegos straszliwego kopa... polowa rzeczy, ktorych sie czepiasz, nawet nie jest stale uruchomiona i jedyne, co robi, to ewentualnie zajmuje miejsce.

Walczyć to za mocne słowo, ale tak się składa, że d początku bronię dokładnie tego co właśnie powiedziałeś.

 

Co do drugiej sprawy to doświadczenie z XP nauczyło mnie czego innego, a tu nie wiem bo od początku mam tą vistę którą mam teraz.

 

a w ogole to eot i ja już nie ruszam tego tematu tutaj bo teraz temat naszej rozmowy jest połączony z 7 chyba tylko w jakiś abstrakcyjny sposób.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam czepiacie sie :) btw. jak tam wam sie sprawuje "7"? bo ja juz sie nia troche bawie i w sumie mam troche mieszane uczucia... niby powywalali uslugi, zmienili interfejs na bardziej intuicyjny (wedlug mnie) - no ale to i tak dla mnie troche malo, aktualnie siedze na Viscie SP 1, ktora ma miecha i jakos o wiele wolniejsza od "7" nie jest :P

 

do tego irytuje mnie bardzo ten problem/problemy z dzwiekiem na "7" bym musial zobaczyc na integrze - ofc. Creative nie ruszy [gluteus maximus] i nie wyda nowych sterow

Na moim laptopie na jakims Conexancie zadnych niespodziewanych efektow dzwiekowch nie stwierdzono (sterowniki z Windows Update).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, ze na Audigy 4 na sterach wykrytych przez "7" dzwiek czasami sie ucina... a na sterach oficjalnych do Visty x86 wystepuja charczenie co jakis czas etc.

 

na to charczenie jest sposob bo wystarczy zmienic jakos probowkowania, no ale tez sa problemy z niektorymi grami (glownie opartymi na silniku Source)

 

 

jeszcze z tego co zauwazylem to u mnie tez wystepuje problem chyba z AVG, tzn. wczesniej jak mialem jeszcze "7" Ultimate to np. AVG chodzil 4-5 dni bez problemu, az tu nagle system jakies problemy zaczal robic :P i tak kolejne 2 dni, az zaczal sypac tez z tego powodu BSOD'ami :)

 

na HP narazie nie mam tego problemu, ew. moze cos AVG poprawilo :)

 

 

@Sarkazm

daj znac jakie dokladnie stery masz do Audigy 2 ZS, bo ja juz probowalem oficjalne najnowsze od Creative, wykryte przez WU i modowane od D. Kawakami :P

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam czepiacie sie :) btw. jak tam wam sie sprawuje "7"? bo ja juz sie nia troche bawie i w sumie mam troche mieszane uczucia... niby powywalali uslugi, zmienili interfejs na bardziej intuicyjny (wedlug mnie) - no ale to i tak dla mnie troche malo, aktualnie siedze na Viscie SP 1, ktora ma miecha i jakos o wiele wolniejsza od "7" nie jest :P

 

do tego irytuje mnie bardzo ten problem/problemy z dzwiekiem na "7" bym musial zobaczyc na integrze - ofc. Creative nie ruszy [gluteus maximus] i nie wyda nowych sterow

Mnie się już nie sprawuje - postawiłem Viste HP od nowa i z SP1 faktycznie zwolnienia względem 7 nie zauważam, natomiast zauważam brak jakichkolwiek problemów ze sterownikami czy kompatybilnością programów :wink:

A w 7 spodobał mi się interfejs i jeszcze większe uproszczenie, więc w finalnej wersji system rzeczywiście może być godnym uwagi. Ale i tak najbardziej rozłożył mnie kumpel jak do mnie zadzwonił z problemem, że u niego nie działa funkcja Touch.... na zwykłym LCD :lol2:

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie (wreszcie ;)) postawiłem 7 i pojawił się mały problem..

 

nijak mi się nie chcą zainstalować Catalysty :|, instalacja zatrzymuje się w pewnym momencie i albo stoi, albo system wyrzuca komunikat o błędzie..

Próbowałem te nowe bety pod 7, potem najnowsze pod Vistę, po czym przypomniałem sobie, że nowe stery od amd nie lubią się ze zmodowanym biosem na 4850, niestety 8.7 (czyli te, które powinny działać) wykazują ten sam problem..tryb zgodności oczywiście też sprawdzałem..system w wersji 64bit, pomoże ktoś ?

 

w międzyczasie powalczę z audigy o 5.1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego irytuje mnie bardzo ten problem/problemy z dzwiekiem na "7" bym musial zobaczyc na integrze

Zintegrowana dźwiękówka Realteka - raz na jakiś czas słychać chwilowe trzaski, ale jak już to tylko na początku np. utworu - nigdy w trakcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...