Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

7200.11 500 GB -> 5.9 -> intrygujące.

A przy okazji wyszło, że najsłabszym obniwem mojego kompa jest pamięć -> Corsair Dominatory ...

Ale rating to od dawna jedyne co powoduje to delikatny uśmiech .....

 

Win7 miło mnie zaskoczył -> sieć domowa, parę kliknięć, kilkadziesiąt sekund i z laptopem (winXP, wifi) za pośrednictwem pentagrama widzą się i udostępniają pliki / drukarki .... Kiedyś próbowałem włączyć do sieci bezprzewodowo lapka brata z vistą -> hmmm, zmieniam temat .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu mam taki maly rating dysku twardego? Dysk to Seagate 250GB 7200.10 SATA II mam tylko 2.9 pkt :blink:

nie cytujemy obrazków!

Może inny proces zaczął używać dysku podczas testu, np. antywirus, nieraz też miałem niższy wynik w Viście (choć tylko troszkę) i musiałem drugi raz zrobić.

Ja Win7 zainstalowałem na drugim dysku 5-letnim Samsungu 40gb i ten dysk dostał ocene 5.2 :lol2: Stary ale jary bo zaś nowszy Samsung 250gb sataII ten z siga w Viście mi pokazuje 5.6

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod MPC w Win7 trzeba zrobic taki myk, ze wchodzis w Options->External Filters, klikasz Add Filter, wybierasz DirectVobSub (autoloading version) i zaznaczasz Prefer - wszystkie napisy beda hulac.

W innych nie wiem , ale w MPC zdecydowanie pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

conti- moze i udostępnia pliki ja zmapowałem całą partycje ze stacjonarnym co ma system xp i chodzi wolno ..

jak miałem 2x xp to zapierdzielał

win7 chodzi 24h i w robocie i w domu

cały czas jestem na tak,,,hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moze powodowac cos takiego przy wchodzeniu do panelu sterownia (co gorsze, nie zawsze..)

 

Runtime Error!

 

Program: C:\Windows\SysWOW64\DllHost.exe

 

This application has requested the Runtime to terminate it in an unusal way.

 

Please contact application's support ream for more information.

Dołączona grafika

 

pozniej dostaje informacje

 

COM Surrogate has stopped working.

Dołączona grafika

 

Windows 7 build 7000 x64

 

Probowalem w DEP (Data Execution Prevention) dodac wyjatek do C:\Windows\SysWOW64\DllHost.exe jednak nic to nie zmienilo..

 

Z tego co wygooglowalem moze to byc kwestia sterownikow do myszki/klawiatury, kodekow, Nero (nie mam zainstalowanego), Adobe Creative Suita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dograłem sobie do poczty do 7 -> windows live mail i .... kiszka nie działa wybija komunikat, że źle zainstalowany lub błąd 0x80040154 (za mało miejsca w pamięci), da się coś z tym zrobić lub co do poczty do7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COM Surrogate has stopped working.

Miałem coś takiego po zainstalowaniu Haali i CCCP naraz, jak wywaliłem oba niby przestało.

Niestety nie miałem czasu sprawdzić jakie ustawienia zadziałają, ponieważ krótko po tym wywaliłem 7 z komputera - zaczął mnie już denerwować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu mam taki maly rating dysku twardego? Dysk to Seagate 250GB 7200.10 SATA II mam tylko 2.9 pkt :blink:

Na identycznym dysku mam 3.0. Myślałem, że to wina partycji (na samym końcu dysku) na której system jest zainstalowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego po zainstalowaniu Haali i CCCP naraz, jak wywaliłem oba niby przestało.

Niestety nie miałem czasu sprawdzić jakie ustawienia zadziałają, ponieważ krótko po tym wywaliłem 7 z komputera - zaczął mnie już denerwować ;)

Mam zainstalowanego ffdshow ale z filmami czy miniaturami nie mam problemow, tylko z panelem sterowania i opcjami w nim..

 

Mysle, ze tez sie rozstane z ta beta i poczkeam na ostateczna wersje - po co sie denerwowac ;)

 

Na identycznym dysku mam 3.0. Myślałem, że to wina partycji (na samym końcu dysku) na której system jest zainstalowany?

U mnie przy 4 dyskach 2,5" w macierzy RAID 0 (190MB/s) mam 6.

 

GF280gtx w 3D Business and gaming graphics performance tez 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą pocztą to się nieźle rozczarowałem :(. Gdzie do cholery moja kochana poczta systemu windows?? Co oni najlepszego zrobili :(.

he he miałem to samo ;P doinstalowałem windows maila i kiszka ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu mam taki maly rating dysku twardego? Dysk to Seagate 250GB 7200.10 SATA II mam tylko 2.9 pkt :blink:

http://images33.fotosik.pl/445/22b2fad1b461b2d6m.jpg

Mam dokladnie taki sam rating na Maxtorze 40GB 7200rpm 2 MB SATA1 (DiamondMax8 bodajze), na ktorym wlasnie postawilem system na stacjonarce.

 

Pytanko do posiadaczy plyt na P35 (w szczegolnosci DFI z siga): co to jest SM Bus Controller i gdzie znajde stery do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zrobili najlepszego co mogli zrobić W koncu nie będe miał obok thunderbirda drugiego bezuzytecznego programu pocztowego.

Czy u Ciebie również ThB (2.0.0.19) "przymula się" przy przechodzeniu do kolejnych folderów ??

Na XP tego nie mam a tutaj potrafi się "zawahać" zarówno przy przechodzeniu do kolejnych folderów jak i do kolejnych wiadomości ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zrobili najlepszego co mogli zrobić W koncu nie będe miał obok thunderbirda drugiego bezuzytecznego programu pocztowego.

Ani firefox ani thunderbird do mnie nie przemawia ;). Dla mnie IE oraz outlook/poczta windows w zupełności wystarczają i nie mam potrzeby instalacji dodatkowych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zrobili najlepszego co mogli zrobić W koncu nie będe miał obok thunderbirda drugiego bezuzytecznego programu pocztowego.

Dokładnie, jestem tego samego zdania.

 

@sgj

A w finalnej wersji będzie coś standardowo dane do poczty czy tylko tak w tym beta nie ma nic, i co polecisz pod 7 do poczty małego i szybkiego.

Hm??

 

W finalu tez nie będzie poczty w systemie... Będzie trzeba zaciągnąć tak jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz kolejne pytanko, bo walcze ze sterami do mojej pier... Audigy 2 OEM :mur:

 

Czy da sie jakos zmusic system, zeby nie wpieprzal sie ze swoim sterownikiem za kazdym razem? NIestety, na standardowym sterowniku nie mam dzwieku - niby wszystko jest dobrze, ale w glosnikach cisza.

Problem zapewne rozwiazalaby instalacja sterownikow Youp-Pax (pod XP bylo to samo), ale niestety mundra siodemka zawsze wpycha swoje stery i moge sobie youp-paxy instalowac do upojenia, a po restarcie i tak bedzie kupa. Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a weź sprawdź tak

 

control panel -> sounds -> wybierz urządzenie -> properties -> advanced -> wybierasz rozdzielczość i częstotliwość próbkowania i klikasz test

 

u mnie na m-audio bardzo często się samoistnie "wyłącza" i tylko w taki sposób wszystko wraca do normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy plyt na P35 (w szczegolnosci DFI z siga): co to jest SM Bus Controller i gdzie znajde stery do tego?

Zainstaluj sterowniki Intela od chipsetu ze zgodnością z Vistą lub Xp - nie pamiętam, i wszystko sie zainstaluje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sterowniki Intela od chipsetu ze zgodnością z Vistą lub Xp - nie pamiętam, i wszystko sie zainstaluje :wink:

 

mnie sie istalowały infy bez problemu ze zgodnoscią.. w tej wersji windy... w poprzedniej 6956 nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz kolejne pytanko, bo walcze ze sterami do mojej pier... Audigy 2 OEM :mur:

Próbowałeś 3200798[/snapback]

mnie sie istalowały infy bez problemu ze zgodnoscią.. w tej wersji windy... w poprzedniej 6956 nie...

A mi w poprzedniej chyba nawet sie instalowały, ale nie pamiętam jaki miałem build ;) Ale poprzedni żył u mnie pół godziny bo za cholere nie działał mi modem SpeedTouch 330 (bez neta jak bez ręki), a na 7000 po chwili kombinacji sie udało więc żyje W7 na moim dysku :D

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś napiszę o W7...

 

System zainstalował się w przeciągu około 30 minut i zadziwił szybkością działania jak i tym że nie miał nai jednej zwiechy ze sterami. Nie musiałem nawet ich instalować bo sam je pociagnął (także i łatkę "mp3")... pracowało mi się całkiem miło na nim i jedyne co mnie wkurzyło to to że CoD4 i CoD2 nie działają w Multi!!!

 

Resztę gier sprawdzałem i działają całkiem dobrze (jak na betę OS) bo

 

Godfather I - Działa bez problemów (tylko 1 uruchomienie krzaczyło)

WAR - Działa z palcem w nosie (tylko około 12fps mniej niż w Viście)

GW - Działa

TDU - miałem problem z instalką ale po zastosowaniu patcha (tego na XP!) zadziałało

Gothic (seria poza Forsaken) - Działa (widzialne spadki fps)

 

Jedyne co właśnie nie uruchomiłem to te nieszczęsne CoD4 i CoD2 ale tylko multi!

 

 

Podsumowując: System W7 pomimo iż jest Betą jest jak na dzieło M$ całkiem dobre. BSOD nie uświadczyłem, ale zapewne wielu użytkowników go mogło mieć, więc zapewne jestem jedynie wyjątkiem... ale będę czekał na system

 

 

PS. Jak mi ktoś powie jak uruchomić CoD4 w Multi (podobnie miałem na Viście) to przesiadam się na 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Ciebie również ThB (2.0.0.19) "przymula się" przy przechodzeniu do kolejnych folderów ??

Na XP tego nie mam a tutaj potrafi się "zawahać" zarówno przy przechodzeniu do kolejnych folderów jak i do kolejnych wiadomości ...

Nie wiem jak 2.x bo uzywam wersji 3.

 

 

U mnie przy 4 dyskach 2,5" w macierzy RAID 0 (190MB/s) mam 6.

Jeden samsung F1 -> 5.9.

http://osinfo.pl/files/osi/gallery/windows...7_40_medium.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś TE??

Ta, probowalem... nie hulaja. Problem jest taki, ze na dzien dobry sciagnalem z WU jakies stery Creative ("Creative Driver Update for Creative Audigy Audio Processr (WDM)") i teraz W7 uwaza je za najnowsze, i przy probie instalacji jakichkolwiek innych sterow wraca do tych z WU, bo sa nowsze...

 

Zainstaluj sterowniki Intela od chipsetu ze zgodnością z Vistą lub Xp - nie pamiętam, i wszystko sie zainstaluje

Juz to zrobilem w miedzyczasie - poszlo bez trybu zgodnosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz kolejne pytanko, bo walcze ze sterami do mojej pier... Audigy 2 OEM :mur:

 

Czy da sie jakos zmusic system, zeby nie wpieprzal sie ze swoim sterownikiem za kazdym razem? NIestety, na standardowym sterowniku nie mam dzwieku - niby wszystko jest dobrze, ale w glosnikach cisza.

Problem zapewne rozwiazalaby instalacja sterownikow Youp-Pax (pod XP bylo to samo), ale niestety mundra siodemka zawsze wpycha swoje stery i moge sobie youp-paxy instalowac do upojenia, a po restarcie i tak bedzie kupa. Any ideas?

pisałem wczesniej o problemach drukarki, i tez nie udało mi sie wywalić sterów narzucanych przez 7ke, udało mi sie natomiast doinstalować nową drukarke zmieniłem nazwe i dodałem ęcznie stery .... moze jakoś tak z ałdidzi <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...