Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na 2.51 podgląd video jest bardzo kapryśny(potrafi się przywiesić, na dodatek lubi tę umiejętność demonstrować nadzwyczaj często, dodatkowo obraz jest dziwnie skadrowany, to znaczy pomniejszony i przesunięty w dół tak że nad jest duży czarny pas i po bokach też), z ffdshow jak i bez niego, natomiast 4.0 to i na xp dziwnie mi działo więc to że na win7 jest tak samo to w sumie mnie nie dziwi

A no chyba, że tak, ja nie korzystam z podglądu video, bo głównie oglądam filmy w mkv w MPC PC, więc i tak nie mam do nich kodeków w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam takie pytanko. Mam acerka takiego jak w podpisie i on ma instalniętego OS Vista 32 w przywracaniu systemu jak i całym sofcie dodanym przez acer inc.

Jest możliwość podmienienia Visty na 7

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień sterowniki na ostatnie z linii 186.xx, tam zarządzanie energią działało bardzo dobrze.

Ale ty masz GeForce GTX280 który ma tryb 2d tak jak GTX260 i inne karty oparte na GT200, a on ma 8800GTS 512.

GeForce 8xxx i 9xxx oparte na G80 oraz G92 nie mają tego trybu to nie obniża taktowania w 2d.

Tu opisane jest jak zrobić tryb 2d

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4826

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4699

Polega to na edycji biosu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam takie pytanko. Mam acerka takiego jak w podpisie i on ma instalniętego OS Vista 32 w przywracaniu systemu jak i całym sofcie dodanym przez acer inc.

Jest możliwość podmienienia Visty na 7

?

 

Dobra udało mi się jakoś ;) wszystko leci automatycznie plus 7 ;)

 

BTW. Co znaczy x84 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat dzwięku na 7 jest poruszany dość często ale zapytam, bo może się dowiem czegos nowego.

 

 

Głownie chodzi mi o jakość i "maksymalne skoplikowanie" obsługi urządzeń audio w Win 7, zresztą początek tego był już w Win Viście.

 

Możlwe że tylko mi to przeszkadza, no ale jakość dzwięku na siódemce jest wręcz tragiczna, tak jakby system na maksa wszystko emulowal. Dodam że chodzi tu o jakość dzwieku przestrzennego w filmach, jak i stereo na dobrej klasy sprzecie audio, jak i też na high endzie. Testowane na X-Fi Titanium Fatality z driverami pod siódemkę, a także na ASUS Xonar Essence STX. W obu przypadkach słychać jakieś trzaski, szumy, zakłocenia, przy głosniejszym słuchaniu jakość spada do poziomu wrecz nieakceptowalnego.

 

W dzwięku brak dynamiki, sceny, ekspresji, a przedewszystkim naturanej czystości, dzwiek jest na maksa przeładowany jakimiś dziwnymi dodatkami, dodam że mówimy o muzyce w formatach bezstratnych (flac, ape, etc) i odsluchu na foobarze, oczywiscie ustawienia driverow opanowane na maksa i nie ma tam juz nic czego by nie mozna uzyc do poprawy dzwieku.

 

Na xp dzwiek idealnie czysty, tak jakby instrumenty grały bezpośrednio z głosników, na siódemce, jakby miały do przejścia masę pośredników i trudności.

 

Czy ktoś jest w stanie wypowiedzieć sie w temacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośniej.

 

Od kiedy glosniej oznacza lepiej ? :blink:

 

Moze jakis konfig, zrodlo dzwieku, etc ?

 

Glosniej to napewno w win 7 ale zwieksza sie ilosc znieksztalcen, trzaskow, etc.

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś problemy z flash playerem(win7 rtm x64)?

Filmiki na youtubie mi się przycinają(nie zawsze nie wiem od czego to zależy) i gierki flash nie chodzą zbyt płynnie :/

Na różnych trybach kompatybilności, to samo, flash reinstalowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś sprawdzony player i kodeki, żeby wszystko działało jak należy? Kmplayer lubi łapać zwiechy z byle powodu, dlatego sobie go darowałem. Czy K-Lite Codec Pack i Allplayer lub Bestplayer to dobre rozwiązanie?

 

EDIT

CCCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ffdshow + mpc hc+ac3filter

inne opcje to raczej substytuty możliwości tego połączenia minusem jest jedynie trudna konfiguracja przy pierwszym podejściu

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy glosniej oznacza lepiej ? :blink:

 

Moze jakis konfig, zrodlo dzwieku, etc ?

 

Glosniej to napewno w win 7 ale zwieksza sie ilosc znieksztalcen, trzaskow, etc.

ja puszczam dźwięk po spdif czy to z integry czy X-fi i jest ok czysty bez zniekształceń nie wiem o co ci biega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Biega o to ze Seven sztucznie podbija poziom glosnosci, dodajac dB, wystarczy ze ustawie na wzmaku polowe i pod xp moglem sterowac calym zakresem glosnosci w Volume Panel w sterownikach, tutaj nawet do polowy nie dobija bo jest juz tak glosno, ze zaczyna harczec i trzaskac, tak jakby dodawala dB +10 byle by tylko wydawalo sie ze jest lepiej

 

Nie wiem, ale skoro tego nie slyszycie to troche dziwne. Od dawna wiadomo ze w Visie byla dosc zagmatwana obsluga stosu audio, a w Seven niewiele zrobiono by to zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie: czy jest jakaś wersja 7, którą mogę na dzień dzisiejszy normalnie, legalnie zainstalować? w przyszłą sobotę będę robił lapka dziewczynie, chce jej dać 7, bo sam używam i jestem zadowolony (mam 7100), ale 7100 już chyba nie można instalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanie odnośnie pasków bocznych w W7 ,w win vista przesuwało się po prostu folder w bok monitora i pasek sam się robił ,w win xp po prostu tworzyło się nowy i przesuwało na bok w którym chciało się taki pasek mieć. W win7 nie mogę tego zrobić ,jak utworze nowy to pokazuje się on na dolnym pasku i nie można go przemieścić ,jak chce folder przemieścić aby utworzył pasek jak w viscie to też nie idzie. Zna może ktoś rozwiązanie? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jaka wersje warto zainstalowac windowsa 7, 64 czy 32? oczywiscie zalezy mi na grach bo lubie grac w gierki i programy typu office i inne przydatne beda mi dzialac na 64? jak z grami na 64? jak z sterownikami?

 

moja konfiguracja

Typ procesora DualCore Intel Pentium E2180, 2000 MHz (10 x 200)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-P31-DS3L (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Pamięć fizyczna 3072 MB (DDR2 SDRAM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jaka wersje warto zainstalowac windowsa 7, 64 czy 32? oczywiscie zalezy mi na grach bo lubie grac w gierki i programy typu office i inne przydatne beda mi dzialac na 64? jak z grami na 64? jak z sterownikami?

...

Wszystko 32bitowe działa na 64bitowym systemie. Może byś tak przejżał wątek/przeszukał forum zanim zadasz takie pytania?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)W ofercie pojawiła się wyłącznie wersja Windows 7 bez "E", czyli pełna ze zintegrowanym Internet Explorerem. Biorąc pod uwagę standardowe, niskie w przypadku oprogramowania marże, można spodziewać się że na polskich półkach sklepowych Windows 7 Home Premium będzie kosztował około 770 zł brutto w pełnej wersji pudełkowej (BOX), około 420 zł w wersji upgrade i około 400 zł w wersji OEM. Windowsa 7 Professional spodziewać można się w cenach około 1200 zł za BOX, około 1120 zł za upgrade i około 520 zł za OEM. Z kolei Windows 7 Ultimate dostępny będzie najprawdopodobniej w cenach około 1250 zł za BOX, około 1170 zł za upgrade i około 720 zł za OEM.

TUTAJ CAŁOŚĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...