Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - mam dziwny problem. Windows 7 RC7100. Z niego chcialem wejsc na C XPka na innym dysku. Wejscie w katalog z nickiem nie jest w ogole mozliwe. Wchodze na C/documents and settings/firekage i mam napis "nie masz uprawnien do blablabla". Wie ktos o co chodzi? Nie moge wejsc na swoj wlasny dysk?!?

Ta, u mnie też wyskoczyła taka informacja, tyle, że dodatkowo pokazało się jeszcze jakieś okienko (chyba), w każdym razie 'pomieliło' trochę dyskiem i dostęp uzyskałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mam dziwny problem. Windows 7 RC7100. Z niego chcialem wejsc na C XPka na innym dysku. Wejscie w katalog z nickiem nie jest w ogole mozliwe. Wchodze na C/documents and settings/firekage i mam napis "nie masz uprawnien do blablabla". Wie ktos o co chodzi? Nie moge wejsc na swoj wlasny dysk?!?

Jaki problem? Najnormalniejsze zachowanie się systemu. Chcesz grzebac w profilach na innym systemie to musisz miec uprawnienia i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem? Najnormalniejsze zachowanie się systemu. Chcesz grzebac w profilach na innym systemie to musisz miec uprawnienia i tyle.

Heh no właśnie. Przecież gdybyś zainstalował drugiego XP to by było to samo. Trzeba zmienić uprawienia tak jak mówi SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jaki problem? Najnormalniejsze zachowanie się systemu. Chcesz grzebac w profilach na innym systemie to musisz miec uprawnienia i tyle.

 

 

 

 

Heh no właśnie. Przecież gdybyś zainstalował drugiego XP to by było to samo. Trzeba zmienić uprawienia tak jak mówi SGJ

Nie wiem czy jest to noamralne i nie wiem czy "mialbym to samo" jako , ze siedze teraz na XP i bez problemow moge wejsc na "c" od Visty i 7 , a tam pogrzebac w plikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś się uporał z uruchomieniem Creative Console lub innym mixerem za nic nie wiem o co chodzi w z tym Creativem mam Audigi 2 ZS.

nawet kx driver nie chcą mi poprawnie działać.

Dzięki za informację i za pomoc

Jak nie tu napisałem to proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam

Karol

 

P.S.

Może ma ktoś gotowca do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś się uporał z uruchomieniem Creative Console lub innym mixerem za nic nie wiem o co chodzi w z tym Creativem mam Audigi 2 ZS.

nawet kx driver nie chcą mi poprawnie działać.

Sciagnalem ze strony Creative sterowniki dedykowane pod Windows 7 i Creative Console jak i Creative Audio Center dzialaja bez zarzutu. Edytowane przez krawetko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sterowniki są bo dźwięk działa win7 pobiera sobie sam stery do tego urządzenia.

A możesz podać linki bo ja pobrałem tyle plików i żaden nie pasuje

Creative Console ten plik CSL_PCAPP_LB_2_61_35.exe wyrzuca błąd.

Pozdrawiam

Karol

post-176256-1253350268_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy macie jakieś źródło skąd pobiorę Windows 7 Professional x64 ? Niestety ale już ściągnąłem drugi raz iso z ELMS i bo zbootowaniu z nagranego dvd/pendriva krzyczy instalator o jakieś sterowniki '' A required CD/DVD drive device is missing.... " , "Select the driver to be installed etc." . Wyczytałem gdzieś że najpewniej wina leży po stronie ściągniętego obrazu *.iso , stąd moje pytanie do Was .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ustawić, ani co jest grane, podłączam słuchawki do innego złącza na dźwiękówce niż zielone a nie grają, a powinny grać! Sterowniki Realteka najnowsze ;/.

Dołączona grafika Tak jest ustawione i nie działa. Próbowałem na sterownikach R2.22 i R2.23.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym utworzyć osobną partycje na folder urzytkowników. Jest jakaś opcja aby to ustawić w win7? Chodzi mi o coś na kształt rozwiązania jakie jest w stosowane w linuksie. Ktoś może próbował? Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Control Panel\System and Security\Administrative Tools\Computer Management\Storage > Disk Management > wybierasz partycję do pomniejszenia > klikasz Shrink Volume.

 

W utworzonym, wolnym miejscu zakładasz nową partycję, formatujesz, ustalasz literę dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie odnośnie kont użytkowników w win7

Z MSDNAA pobrałem windowsa 7 i dziś czeka mnie jego instalacja.

1. Czy warto robić 2 konta użytkowników? Jedno administracyjne, a drugie dla używania na co dzień?

2. Jeśli stworzę te 2 konta to czy należy coś zmieniać w ustawianiach "gościa" aby podwyższyć bezpieczeństwo?

 

I jeszcze tak bardziej ogólnie

 

3. Na razie mam XP i Zone Alarm'a. Teraz 7 będzie systemem dodatkowym. Nie szaleję za bardzo jeśli chodzi o internet więc nie potrzebuję wypasionego firewall'a, niemniej jednak jest jedna rzecz, która jest mi bardzo potrzebna, a mianowicie możliwość blokowania dostępu do internetu dla poszczególnych aplikacji. Trochę poszukałem i nie znalazłem konkretów, a jest to kwestia potrzebna mi od samego początku.

 

4. Na tej stronie:

http://windows7news.com/2009/08/25/windows...packs-released/

Napisano, że do wersji enterprise można doinstalować wybrany język. Z MSDNAA mam wersję Pro. Czy to te same wersje i czy w takim razie będę mógł doinstalować język PL?

 

5. I pytanie odnośnie waszych doświadczeń z programami. Mam 2gb ramu co do tej pory w 100% wystarczało do obsługi każdego programu w XP. Czy może się tak zdarzyć, że jeśli program w XP zużywał mi powiedzmy 70% ramo to w 7 tej pamięci zabraknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jemu chodzi o to, zeby na ta nowa partycje przeniesc katalog Users.

Dokładnie. Podzielić dysk potrafie :D

 

4. Na tej stronie:

http://windows7news.com/2009/08/25/windows...packs-released/

Napisano, że do wersji enterprise można doinstalować wybrany język. Z MSDNAA mam wersję Pro. Czy to te same wersje i czy w takim razie będę mógł doinstalować język PL?

 

5. I pytanie odnośnie waszych doświadczeń z programami. Mam 2gb ramu co do tej pory w 100% wystarczało do obsługi każdego programu w XP. Czy może się tak zdarzyć, że jeśli program w XP zużywał mi powiedzmy 70% ramo to w 7 tej pamięci zabraknie?

Ad.4 Do wersji Pro nie można oficjalnie doinstalować języka PL. Dopiero od Ultimate.

Ad5. W tej chwili mam 2gb ramu i nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Na razie mam XP i Zone Alarm'a. Teraz 7 będzie systemem dodatkowym. Nie szaleję za bardzo jeśli chodzi o internet więc nie potrzebuję wypasionego firewall'a, niemniej jednak jest jedna rzecz, która jest mi bardzo potrzebna, a mianowicie możliwość blokowania dostępu do internetu dla poszczególnych aplikacji. Trochę poszukałem i nie znalazłem konkretów, a jest to kwestia potrzebna mi od samego początku.

Systemowa zapora ma możliwość przełączenia się w tryb, gdzie kontroluje również połączenia wychodzące. Nie jest to może superhiperwypas, ale na początek może wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie odnośnie kont użytkowników w win7

Z MSDNAA pobrałem windowsa 7 i dziś czeka mnie jego instalacja.

1. Czy warto robić 2 konta użytkowników? Jedno administracyjne, a drugie dla używania na co dzień?

2. Jeśli stworzę te 2 konta to czy należy coś zmieniać w ustawianiach "gościa" aby podwyższyć bezpieczeństwo?

 

4. Na tej stronie:

http://windows7news.com/2009/08/25/windows...packs-released/

Napisano, że do wersji enterprise można doinstalować wybrany język. Z MSDNAA mam wersję Pro. Czy to te same wersje i czy w takim razie będę mógł doinstalować język PL?

 

5. I pytanie odnośnie waszych doświadczeń z programami. Mam 2gb ramu co do tej pory w 100% wystarczało do obsługi każdego programu w XP. Czy może się tak zdarzyć, że jeśli program w XP zużywał mi powiedzmy 70% ramo to w 7 tej pamięci zabraknie?

Nie warto robić 2 kont. UAC powinien się zająć Twoim bezpieczeństwem w wystarczający sposób.

Języka PL do Professionala nie wgrasz z poziomu windy langpackiem, ale na windows7.pl/forum jest spolszczenie bazujące na langpacku instalowane z pliku exe które spisuje się znakomicie, więc nie ma problemu. druga metoda tu

 

 

2GB ramu wystarcza w 100%. Jak miałem 512MB to 7 działało dobrze do póki nie odpaliłem większej ilości programów. Kiedy winda odwoływała się już do pamięci wirtualnej zaczynało się robić dużo wolniej, przy na przykład ładowaniu programów. W xp było dokładnie to samo, choć z racji tego, że sam system zużywał mniej ramu (mój odchudzony ok 120-150 na starcie zamiast 220-250 w 7) zdarzało się żadziej. Jednak komfort pracy i tak był większy w 7, bo sam system (okna, menu start itp) jest szybszy. Przy 1.5gb jest już idealnie w zastosowaniach domowych. A co do tego, że ramu miałoby braknąć, to jeśli tylko masz włączoną pamięć wirtualną, to nie ma szans się coś takiego stać.

Dla mnie win7 jest o wiele szybszy od xp. A jeśli różnicy nie widać na początku, to po 1. w 7/viście przez pierwsze kilka dni prefetch uczy się co wstępnie ładować do pamięci co jeszcze trochę przyspiesza system, a po 2, degradacja osiągów systemu z upływem czasu jest o wiele wolniejsza; Mam 2 podobne laptopy, które mają podobne komponenty i te same zastosowania, i półroczny odchudzony xp chodzi o wieeele gorzej od prawie-półrocznej 7. Dla mnie ten system to poprostu miodzio i polecam go każdemu i w każdych warunkach o ile tylko mają więcej niż 512mb ramu.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiaj, jako że złapałem jakiegoś syfa na XP, Win7 Ultimate. Pierwsze wrażenie - WOW. System włącza się niemalże od razu, bez zbędnego ładowania. Zaskoczyło mnie to, że po podpięciu pada Logitech Chillstream, z którym to XP miał poważne problemy, Win7 bardzo ładnie zainstalował poprawne sterowniki (nie wspomnę już o masie innych które zawsze musiałem instalować z płyty). Po prostu miodzio. Zaskoczyła mnie również funkcja rozwiązywania problemów. Mam jednak kilka pytań:

 

1. Czy istnieje możliwość wyłączenia pobierania/monitorowania o uaktualnieniach, których nie chcę pobierać?

2. Czy jest sens instalować kolejnego firewalla, czy ten wbudowany powinien sobie poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. tak. klikasz prawym na poprawkę i dajesz ukryj. Jeśli masz dostępne langpacki, to pewnie będziesz musiał to zrobić z milion razy, więc prostsze wyhście to włączyć services.msc i zmienić tryb urchamiania usługi windows update na manualny i raz za czas sprawdzać poprawki z panelu sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm. Przepraszam. Czy MS Polska kompletnie ocipiał chcąc 750zł za siódemkę, gdy w UK sprzedawany jest za Ł70 (315zl) w PC Worldzie? ?

 

http://www.pcworld.co.uk/martprd/product/818746

 

No świetny sposób na piractwo w danym kraju. Chinolom dali XPki za 5 dolców a Polaków się doi. <wiązka epitetów>

 

No i czemu są rozdzielone wersje 32 i 64 bit, podczas gdy premium jest tylko jeden?

http://sklep-ms.pl/121,1,1,kategoria.aspx

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Djsilence kasa, kasa, kasa jak się tak przyjrzeć to w Polszy wszystko jest drogie jak pies, obywatel jest wrogiem państwa podatki są wręcz bezlitosne :( Polak jest, także najgorszym wrogiem dystrybutorów i wydawców bo jak można inaczej nazwać dawanie często kosmicznych cen za produkty które za granicą kosztują dużo mniej lub mniej przy znacznie wyższych płacach realnych niż w Polsce, często jest tak, że ogóle czegoś nie ma np. muzyka i trzeba sprowadzać nabijając wyniki legalnej sprzedaży za granicą a nie w polsce ale jakoś lobby antypirackie zdaje się nie dostrzegać problemów w ich rozumowaniu i potrafią liczyć tylko wirtualne straty.

 

a co do 7 zaczyna mi trochę fiksować i dość często wywalać explorera przejrzałem dosłownie wszystko i sys jest w porządku, pewnie mu jakaś aktualka się odbiła czkawką i w raz z następnymi przejdzie jak ręką odjął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm. Przepraszam. Czy MS Polska kompletnie ocipiał chcąc 750zł za siódemkę, gdy w UK sprzedawany jest za Ł70 (315zl) w PC Worldzie? ?

 

3371946[/snapback]

No i czemu są rozdzielone wersje 32 i 64 bit, podczas gdy premium jest tylko jeden?

http://sklep-ms.pl/121,1,1,kategoria.aspx

Bo to OEM... Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poprzednie odpowiedzi.

Mam jeszcze 3 :)

 

1. Czy dobrze mi się wydaje, że jeśli chcę zablokować dostęp do internetu dla jakiegoś programu to muszę w zaawansowanych opcjach zapory w zakładkach Inbound oraz Outbound Rules dodać odpowiednie reguły? Czy Inbound oznacza ściaganie, a Outbound wysyłanie?

 

2. Na forum znalazłem informacje jak zrobić aby działał subedit player. Wszystko chodzi jak trzeba, ale mam pewien problem. Jeśli uruchomię film przez podwójne kliknięcie to jest ok. Jeśli natomiast włączam subedita poprzez skrót to UAC wyświetla mi pytanie: "Do you want to allow following program from an unknown publisher to make changes on this computer"

Jak się tego pozbyć? Nie chcę całkiem wyłączać UAC, a przy obniżeniu "czułości" dalej pokazuje się też to okno. Chciałbym wyłączyć to tylko dla subedita i ewentalnie jakiegoś innego programu, ale nie dla wszystkich

 

3. Mam problem z bluetoothem. Mianowicie chodzi o to, że kiedy próbuję wysłać np. jakieś zdjęcie z telefonu na PC to telefon zaczyna się łączyć, ma komputerze na pasku po prawej wyświetla się symbol BT na zielono (co u mnie zawsze oznaczało połączenie) i chwilkę później na telefonie pokazuje się napis, że nie można ustanowić połączenia.

Mój laptop to asus, ale BT jest firmy toshiba i takie właśnie sterowniki zainstalowałem (jak zawsze na XP) z tym, że dla Win 7

Orientujecie się może w czym jest problem ?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy dobrze mi się wydaje, że jeśli chcę zablokować dostęp do internetu dla jakiegoś programu to muszę w zaawansowanych opcjach zapory w zakładkach Inbound oraz Outbound Rules dodać odpowiednie reguły? Czy Inbound oznacza ściaganie, a Outbound wysyłanie?

3x TAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wysoce konkretną odpowiedź :)

Jeśli ktoś się zlituje i odpowie na pozostałe 2 będę bardzo wdzięczny

I dodatkowo małe pytanko

Czy da się zmienić wielkość czcionek na pulpicie w menu itd, ale bez zwiększania reszty?

Jak zmieniam wartość DPI w ustawieniach to wszystko robi się krowiaste

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę za wcześnie na to, ale czy wie ktoś może jak będą rozkładać się ceny systemu? Na półkach sklepowych będzie wyglądać tak jak na stronie?

 

Licencja: BOX Uaktualnienie 449,00 zł (368,03 zł)

Licencja: BOX 748,99 zł (613,93 zł)

Licencja: OEM 32-bit 399,00 zł (327,05 zł)

Licencja: OEM 64-bit 399,00 zł (327,05 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę za wcześnie na to, ale czy wie ktoś może jak będą rozkładać się ceny systemu? Na półkach sklepowych będzie wyglądać tak jak na stronie?

Tak ma to wyglądać, czyli Box taniej niz Vista. Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do pytań 2 oraz 3 z postu 3121

 

Co do 3 to wywaliłem wszystkie sterowniki od BT, zainstalowałem od nowa i jest git

 

Co do pytania nr 2 to dalej pozostaje aktualne, ale jest jeszcze jeden dodatek :)

Czyli:

Jak wyłączyć UAC tylko dla subedit playera?

Oraz ta inna kwestia, która wygląda tak:

Jeśli film uruchamiam poprzez otwórz w subedit to nie ma problemu gdyż wcześniej subedit został z uprawnieniami administratora. Niestety jeśli uruchamiam film bezpośrednio przez kliknięcie to wyskakuje error. Da się to ominąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...